Problem sa punjenjem telefona

Belgradeboy

Elita
Moderator
Poruka
15.408
Imam problem sa punjenjem Hauweija starog tri godine. Pre dve nedelje nije hteo da puni. Kad ubacim kablu u mob ona se klima, ispada i nije htela da puni. Kupio sam drugi kabl koji je cvrst i ne ispada kad se ubaci. To je bilo pre dve nedelje. Sve je radilo ok. Sad veceras ne mogu da ga napunim. Pokusao sam na tri utikača i nije htelo da se napuni. Kabla lepo stoji u telefonu. Sad ne znam do čega je. Da li da kupim drugu kablu da vidim da nije do nje da je losa?
 
Imam problem sa punjenjem Hauweija starog tri godine. Pre dve nedelje nije hteo da puni. Kad ubacim kablu u mob ona se klima, ispada i nije htela da puni. Kupio sam drugi kabl koji je cvrst i ne ispada kad se ubaci. To je bilo pre dve nedelje. Sve je radilo ok. Sad veceras ne mogu da ga napunim. Pokusao sam na tri utikača i nije htelo da se napuni. Kabla lepo stoji u telefonu. Sad ne znam do čega je. Da li da kupim drugu kablu da vidim da nije do nje da je losa?
Nemoj kupovati,pozajmi od nekoga pa probaj.Mozda je otisao ulaz na telefonu.I to nije skupo da se popravi,samo sto mora telefon u servis.
 
Imam problem sa punjenjem Hauweija starog tri godine. Pre dve nedelje nije hteo da puni. Kad ubacim kablu u mob ona se klima, ispada i nije htela da puni. Kupio sam drugi kabl koji je cvrst i ne ispada kad se ubaci. To je bilo pre dve nedelje. Sve je radilo ok. Sad veceras ne mogu da ga napunim. Pokusao sam na tri utikača i nije htelo da se napuni. Kabla lepo stoji u telefonu. Sad ne znam do čega je. Da li da kupim drugu kablu da vidim da nije do nje da je losa?
Otisao ti konektor za punjenje.
 
Imam problem sa punjenjem Hauweija starog tri godine. Pre dve nedelje nije hteo da puni. Kad ubacim kablu u mob ona se klima, ispada i nije htela da puni. Kupio sam drugi kabl koji je cvrst i ne ispada kad se ubaci. To je bilo pre dve nedelje. Sve je radilo ok. Sad veceras ne mogu da ga napunim. Pokusao sam na tri utikača i nije htelo da se napuni. Kabla lepo stoji u telefonu. Sad ne znam do čega je. Da li da kupim drugu kablu da vidim da nije do nje da je losa?
ne brini, uskoro na trziste dolazi telefon koji se puni toplotom tela. Treba samo da ga par sati drzis u dzep.
 
Ok. Na 5 utičnica sam pokusao kad sam otvorio temu. Ne moguće da sve ne valjaju, a moj mobilni isto star tri godine se puni svuda bez problema.
Probao si na 5 uticnica i razumem,one su ispravne,ali utikac od kabla punjaca, da li ima dobar kontakt.Obicno su utikaci tanji kontakti,pa bi trebalo da se malo,ili skupe,ili rasire viljuske na utikacu da bi dobilo bolji kontakt.
 
Ok. Na 5 utičnica sam pokusao kad sam otvorio temu. Ne moguće da sve ne valjaju, a moj mobilni isto star tri godine se puni svuda bez problema.
Kablici nisu skupi, stotinak dinara, zasto da se bezveze maltretiras i bijes glavu do cega je, moze da se desi da npr. jedan isti kabl hoce da puni neki telefon a drugi ne, najcesce ako su u pitanju jeftiniji kineski kablici nemaju dobar kontakt sa jezickom, desavalo mi se. Ako i dalje nece, takodje mozes da probas da ocistis sam usb port na telefonu kao sto ti je predlozio @Cavtislav izbegavaj samo da cistis metalnim predmetima tipa igla i sl, izbegavaj da cistis vatom jer hoce da ostavlja vlakna, i takodje nikako ne koristi tecnost, ukljucujuci i alkohol. Mozes npr. da probas najobicnijom drvenom cackalicom bez nekog jaceg pritiska kako ne bi ostetio jezicak.
 
Kablici nisu skupi, stotinak dinara, zasto da se bezveze maltretiras i bijes glavu do cega je, moze da se desi da npr. jedan isti kabl hoce da puni neki telefon a drugi ne, najcesce ako su u pitanju jeftiniji kineski kablici nemaju dobar kontakt sa jezickom, desavalo mi se. Ako i dalje nece, takodje mozes da probas da ocistis sam usb port na telefonu kao sto ti je predlozio @Cavtislav izbegavaj samo da cistis metalnim predmetima tipa igla i sl, izbegavaj da cistis vatom jer hoce da ostavlja vlakna, i takodje nikako ne koristi tecnost, ukljucujuci i alkohol. Mozes npr. da probas najobicnijom drvenom cackalicom bez nekog jaceg pritiska kako ne bi ostetio jezicak.


PS.
Takodje proveri jezicak koji se nalazi u portu telefona da nije kojim slucajem iskrivljen, treba da bude centriran bas kao na ovom videu iznad moje poruke, hoce npr da se savije nadole i da zbog toga ne dodiruje pinove pinove kako treba, ako jeste lagano probas da ga guras malo po malo cackalicom nagore kako bi ga vratio na prvobitni polozaj.
 
@BLANKED Hvala. 🙂🍻

Evo danas sam jedva uspeo veceras da ga napunim malo na jednom mestu. Stoji ne mrda. Imam dve produzne kable sa par uticnica i samo stoji. Pise punjenje i nista. Sad u zidu hoce, ali se puni naglo, pa stane. Bio je 10 i do 40 brzo, pa je stao i sad mrljavi. Imam jos dva telefona i ona se svuda pune bez problema.
 
Samo da javim. Ugasio se zbog prazne baterije. Sad je na punjaču. Vidite nece da se puni. Ofišl ded.


IMG_20221202_150004535~2.jpg
 
Samo da javim. Ugasio se zbog prazne baterije. Sad je na punjaču. Vidite nece da se puni. Ofišl ded.


Pogledajte prilog 1264659
Можда је само конектор, види са сервисом да не купујеш ново ако је само конектор отишао.
Meни тако телефон није радио, очистили су конектор са компресованим ваздухом, било решено за 5 минута.
 

Back
Top