Problem sa licem

Kaze da u Novom Sadu ima u nekoj apoteci NS PHARM, i da kosta 200din :shock: :shock: :shock:
Dace mi broj njene kozmeticarke, posto ona to nabavlja i ona joj je za to rekla.
Osecam da je neka prevara...
 
Uz to vodonik-peroksid ( ili : hidrogen ) može biti i generator slobodnih radikala po mišljenju nekih stručnjaka (nisam bila još u stanju da detaljno proverim ovu informaciju, ali nije na odmet imati u vidu). Ono što generiše slobodne radikale svakako ne može biti dobro za kožu, naročito ne na duge staze. Uz to, smatra se da je benzoil-peroksid daleko efikasniji u tretiranju pojedinih vrsta i oblika akni od vodonik-peroksida, ali se i za njega vezuju kontroverzne informacije kada je reč o slobodnim radikalima. Poenta ovog posta je da je pomenuti preparat krajnje nepouzdan i sumnjiv...
 
odesh kod lekara, dermatologa, pa onda kod ginekologa, pa uradi hormonalnu sliku ako oni smtarju da treba, i dace ti neko reshenje sigurno, i poseta nutricionisti takodje ne bi bila losha, jer na kozu utiche mnogo toga ne samo masna hrana, vec i gazirano i zachini itd
 
andja_stay_cool:
zar Diane35 nije pilula za kontracepciju..meni zaista ne treba jos loodih hormona u organizmu... [
Jesu..ali pored toga deluju i protiv bubuljica i protiv izrazito masne kozhe.... i imaju efekta,veruj mi... :wink: A ta pricha o loodim hormonima zbog tableta trebala je da ostane u proshlom veku,s obzirom na to koliko je medicina uznapredovala... preporuchujem ti razgovor sa nekim ko ce ti struchno objasniti dejstvo hormonskih tableta poput ovih gorepomenutih.. :wink:
 
...Veoma delotvorna kod masne koze sa prosirenim porama (takodje i kod fleka, neujednacene pigmentacije, necistoce i oslabljenog tonusa koze) - maska od belanca (jedno, ovlas umuceno belance) i limunovog soka (oko 1 kafene kasicice)...Naneti masku na cisto, suvo lice i sacekati da se osusi, potom umiti lice mlakom vodom...Oprez sa limunovim sokom, narocito u slucaju osetljive koze sklone alergijskim reakcijama - obzirom da se radi o veoma agresivnoj vocnoj kiselini, smesa se moze razblaziti sa malo voode...Srecno! :)
 
ugadnubaburastem:
...Veoma delotvorna kod masne koze sa prosirenim porama (takodje i kod fleka, neujednacene pigmentacije, necistoce i oslabljenog tonusa koze) - maska od belanca (jedno, ovlas umuceno belance) i limunovog soka (oko 1 kafene kasicice)...Naneti masku na cisto, suvo lice i sacekati da se osusi, potom umiti lice mlakom vodom...Oprez sa limunovim sokom, narocito u slucaju osetljive koze sklone alergijskim reakcijama - obzirom da se radi o veoma agresivnoj vocnoj kiselini, smesa se moze razblaziti sa malo voode...Srecno! :)

Hvala ti puno za savet! Moracu i to da probam! Nadam se da ce biti delotvorno! :-)
 
..Sandra..:
Hvala ti puno za savet! Moracu i to da probam! Nadam se da ce biti delotvorno! :-)

...:)...Nema na cemu, nadam se da ce pomoci - medju omiljenim 'bakinim' trikovima je i umivanje hladnom vodom, a pre izlaska iz kuce dobro je preci preko lica kockicom leda (cak i preko sminke - pomoci ce ne samo da pore budu manje vidljive, vec i da sminka duze ostane fiksirana/postojana)...L'Oreal je 'izbacio' na trziste ReFinish - sasvim solidan mikroeksfoliant (kucni kit za mehanicku mikrodermoabraziju) u dve faze, koji popravlja strukturu koze... Slicne proizvode su lansirale i konkurentske kuce...Solidan je i Avon-ov piling Anew kolekcije, takodje u dve faze (alternativa profesionalnom hemijskom pilingu) - preporuka za sve sa suncem ostecenom kozom (photoageing), suvom/perutavom ili nesto starijom kozom bez svezine/sjaja...Jos jednom srecno! :)
 
ugadnubaburastem:
...:)...Nema na cemu, nadam se da ce pomoci - medju omiljenim 'bakinim' trikovima je i umivanje hladnom vodom, a pre izlaska iz kuce dobro je preci preko lica kockicom leda (cak i preko sminke - pomoci ce ne samo da pore budu manje vidljive, vec i da sminka duze ostane fiksirana/postojana)...L'Oreal je 'izbacio' na trziste ReFinish - sasvim solidan mikroeksfoliant (kucni kit za mehanicku mikrodermoabraziju) u dve faze, koji popravlja strukturu koze... Slicne proizvode su lansirale i konkurentske kuce...Solidan je i Avon-ov piling Anew kolekcije, takodje u dve faze (alternativa profesionalnom hemijskom pilingu) - preporuka za sve sa suncem ostecenom kozom (photoageing), suvom/perutavom ili nesto starijom kozom bez svezine/sjaja...Jos jednom srecno! :)

He he, zanimljivo zvuci, probacu prvo sa 'bakinim' receptima, pa cemo videti sta se desava :) Hvala jos jednom za trud i dobronamernost! Kiss
 
Najbolje bi bilo da odes kod dermatologa, pa da se sa dijagnozom uputis kod nekog strucnog kozmeticara koji ce da iscisti akne i posebnim tretmanima suzi pore. Vocne kiseline su odlicne za to! Cim se pojavi jedna potkozna bubuljica koja se ne zaleci kako treba, to se prosiri na celo lice. Iz iskustva znam, dobar kozmeticar i suzi pore i iscisti lice i redukuje stare oziljke!
 
Ja sam isla kod jedne jedine i ona mi zena super sredila lice. Odem kod nje i dva meseca mi nijedna bubuljica ne izadje. Ja eto, sa kozmeticarima imam super iskustvo, a i bolje da mi ona cedi bubuljice nego ja sama da probavam nesto pa da jos vise unakazim lice. Ovako mi barem oziljci ne ostanu.
 
Evo da se i ja ukljucim sa jednim bapskim savjetom....
Ne znam da li ste culi ono za mast koja se ispira u 9 voda...
U svakom slucaju uzmete odredjenu kolicinu svinjske masti, naspete vodu u nju i mjesate. Zatim istresete tu vodu, pa naspete novu, opet mjesate, i tako 9 puta. Na kraju dobijete kremicu koju stavljate kao masku svaki dan i drzite je neko duze vrijeme(valjda koliko vremena imate).
Posle se umijete, ocistite lice pilingom i ostalim.
Mojoj drugarici je pomoglo, imala je problema kad je dosla iz manjeg mjesta u BG, ko zna zbog cega, lice joj se bas bilo upalilo.
Sad je ok, mnogo je bolje.
 

Back
Top