Previranja u Ukrajini i u vezi sa njom - V deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Уништен контролни пункт УА.

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php


- - - - - - - - - -

Један од приведених Русих војника на саслушању.
Кујев је још јуче нагласио да они нису ратни заробљеници, већ су само приведени.

 
Mogao bi staviti potpis na moj post, ali ga ne bi samoinicijativno napisao.
Kada sam se bunio protiv parade zarobljenika u Donjecku, jednako tako sam se bunio i protiv pres konferencije zarobljenih ruskih vojnika.

Nikada nisam opravdavao zločine protiv civila, odakle ti to?
Jedino što sam pisao, i što sam i dalje uvjeren, je da su civilne žrtve, nažalost, nužne, ako vojno osvajaš grad, a u tom gradu se nalazi i vojska i civili, kao što je to slučaj Luganska i Donjecka, ali i Mariupolja.

Ako misliš na moj stav o Odesi, to je malo drugačije: poginule civile tamo žalim jednako kao i pogonule vojnike u borbi.
Ako obučeš uniformu i uzmeš pušku, nije čudno da zaradiš metak, ali i to spada u posao vojnika.
Ako uzmeš molotovljev, nije čudno da se desi da od molotovljeva i stradaš.
U Odesi se desila tragedija, nastradali su jedni - a mogli su nastradati i drugi - ali i jedni i drugi su vukli vraga za rep i sigurno se nisu slučajno tamo zatekli.

Potpuno je netočno da mrzim Ruse, Srbe, ili neki drugi narod.
Mogu biti protiv neke politike, ili protiv ideologije, ali mi je nacionalnost - pa čak i vlastita - sasvim sporedna i nebitna.
Što se Rusa tiče, a to sam više putao rekao, meni je njih žao, jer je komunizam kod njih ostavio dugoročne posljedice: ja bih volio da budu velika nacija kao što su nekada bili.
Nađi jedan moj post iz kojeg možeš zaključiti da mrzim Ruse ili Srbe kao narod, i ja ću zauvijek otići s foruma.
Zvuči primamljivo, zar ne?


И за ово што си написао ти је требало толико времена и размишљања? То је само по себи већ једна врста одговора.
Ја немам намеру да се сада са тобом препирем и да гушим ову тему. Упутићу те само на смисао твога одговора Ивану када је цитирао мисао Патријарха Павла, а ти размисли.
Што се тиче " примамљивости" идеје о твом одласку са форума , она је потпуно бесмислена. Добро је да си ту и због себе и због других, тако се све боље види.
 
Када стигну Кадирови миротвоци биће кме кме.

Zanosite se budalaštinama. Kadirov je čečenski razbojnik koji se hvalio kako je već sa 16 godina ubio prvog Rusa. On i njegov otac su se za vreme prvog čečenskog rata iživljavali nad ruskim stanovništvom u Groznom . Njegov otac je imao harem ruskih devojaka koje su prvo silovali pa onda klali .

Taj smrad može da dođe u Ukrajinu samo da pljačka i lešinari kad sve bude gotovo. Da sam na mestu ovih Novorusa, ja bih ta čečenska g.vna streljao na licu mesta čim ih vidim .
 
Velicansvena pobeda Ruske vojske , koja ce se dugo iyucavati u vojnim udzbenicima .

Ofanziva armije Novorusije na jug i jugo- zapad od Donjecka uci ce u udzbenike vojnih vestina , bas kao sto je usla Krimska akcija . Jos pre koji dan ova ofanziva je izgledala nemogucom misijom , a danas vec mozemo prokomentarisati njen smeli smisao .

Dok su mnogi ocekivali eventualni kontra-udar na sever , vojska Novorusije je osnovne snage poslala na juzni , od strane okupatora slabo utvrdjeni pravac - prethodno okruzivsi gotovo kompletnu juznu grupu ukrajinske armije u nekoliko kotlova .

Brzim manervom armije Novorusije se spusila na obalu Azovskog mora , okruzila Mariupolj i krenula dalje na zapad . Tako je citav juzni front ukrajinske armije u potpunosti razbijen . Vojska ukrajine se u panici razbezala pred Ruskim snagama - pokazujuci nizak stepen morala i borbenog duha, a rezervnih snaga ukrajinci ocito vise i nemaju .

Ocito je da ce Ruske snage pristupiti drugoj fazi nastupanja - produziti na zapad po liniji Berdjansk - Melitopolj - Herson sa izlaskom na levu obalu Dnjepra.
 
Poslednja izmena:
EVO ZBOG ČEGA JE OPERACIJA ČIŠĆENJA OKO LUGANSKA I AERODROMA ZAJEBANA:


"Ova ekipa ispod Luganska (aerodrom i oko njega) je izgleda najtvrđa ekipa koju UKRi imaju na terenu. Opak je onaj General Valerij Krutov odradio svoj posao kako treba. On je bio prvi komandant tzv. ATO ali su ga smenili. U prim danima kad je izvršio desant na aerodrom Krematorsk, umalo ga narod nije ličovao ali je on znao zašto je tu došao i zašto je forsirao svim silama da uzme brdo Karačun i aerodrom Krematorsk i da ih drži po svaku cenu. Znao je to i Strelkov ali nije ima čime da to osvoji i zadrži. Krurov je poslao najbolje ekipe (verovatno ojačane poljskim plaćenicima) na aerodrome Lugansk i Donjeck, nije on blesav a sad se vidi koliko je bio blizu da mu se plan realizuje dokraja. Ovi koji su njega nasledili na čelu tzv. ATO su dunsteri obični, gušterčine a on je stari Alfovac (jedan od osnivača te jedinice). "

BIĆE GADNO...
 
Председник Украјине Петро Порошенко рекао је да су руске снаге извршиле инвазију на Украјину и позвао је на хитан састанак украјинског савета за безбедност, јавља Ројтерс.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/2/Свет/1682848/Проруски+активисти+напредују+ка+југу.html

kme kme kme :)

Могал је сазвати "пресицу".
 
EVO ZBOG ČEGA JE OPERACIJA ČIŠĆENJA OKO LUGANSKA I AERODROMA ZAJEBANA:


"Ova ekipa ispod Luganska (aerodrom i oko njega) je izgleda najtvrđa ekipa koju UKRi imaju na terenu. Opak je onaj General Valerij Krutov odradio svoj posao kako treba. On je bio prvi komandant tzv. ATO ali su ga smenili. U prim danima kad je izvršio desant na aerodrom Krematorsk, umalo ga narod nije ličovao ali je on znao zašto je tu došao i zašto je forsirao svim silama da uzme brdo Karačun i aerodrom Krematorsk i da ih drži po svaku cenu. Znao je to i Strelkov ali nije ima čime da to osvoji i zadrži. Krurov je poslao najbolje ekipe (verovatno ojačane poljskim plaćenicima) na aerodrome Lugansk i Donjeck, nije on blesav a sad se vidi koliko je bio blizu da mu se plan realizuje dokraja. Ovi koji su njega nasledili na čelu tzv. ATO su dunsteri obični, gušterčine a on je stari Alfovac (jedan od osnivača te jedinice). "

BIĆE GADNO...

Ево један коментар са ММ форума.

Tih par hiljada ljudi i njihova tehnika su se do sada pokazali kao ozbiljni igraci (delovi lavovske aeromobiln brigade, bar polovina bataljona Ajdar i jos neke oklopno-mehanizovane jedinice): nalaze se u Harasovati (ili tako nekako, jugoistocno udaljeno predgradje Luganska), Novosvetlivki, Lutugnu, Iliriji, Bilju i jos nekim selima. Ta teritorija je dugacka 60 km i koliko znam nije nigde presecena stalnim blokpostovima armije LNR. Komunikacija izmedju polozaja Ukrajinaca je sigurno povremeno ugrozena diverzantskim akcijama i artiljerijskom paljbom ali njihove jedinice imaju medjusobnu komunikaciju i nisu odsecene jedne od drugih. Mislim da cak nisu ni odsecene sa severne strane, cak i ako Sabovku drzi LNR. U svakom slucaju, jedinice u tom "kotlu" ne pokazuju nikakve znake nervoze.

Medjutim, ako ANR ima snage da odvoji jedinice koje ce da zatvore liniju duz Severnog Donjecka, onda ce jedinice oko "luganskog aerodroma" zaista ostati duboko u pozadini bez ikakve perspektive za izvlacenje.


То су оне прве јединице које су послате. Једно је сигурно има и озбиљних војника у УА, само што су ти у мањини када се ради о нападима на становништво.
 
Председник Украјине Петро Порошенко рекао је да су руске снаге извршиле инвазију на Украјину и позвао је на хитан састанак украјинског савета за безбедност, јавља Ројтерс.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/2/Свет/1682848/Проруски+активисти+напредују+ка+југу.html

kme kme kme :)

Могал је сазвати "пресицу".

Украјинске власти су негирали поруку о инвазији руских трупа
http://www.svoboda.org/content/article/26551663.html
http://nashaplaneta.su/blog/vlasti_u...14-08-27-44677
http://maxpark.com/community/politic/content/2944519

Следећи распоређивања руских трупа на Украјину ће бити одржан 29 и 30. августа.
31 - слободан дан.

:D
 
И за ово што си написао ти је требало толико времена и размишљања? То је само по себи већ једна врста одговора.
Ја немам намеру да се сада са тобом препирем и да гушим ову тему. Упутићу те само на смисао твога одговора Ивану када је цитирао мисао Патријарха Павла, а ти размисли.
Што се тиче " примамљивости" идеје о твом одласку са форума , она је потпуно бесмислена. Добро је да си ту и због себе и због других, тако се све боље види.

Ja si dam truda za ozbiljniji odgovor, jer se u 1 u noći mogu samo zajebavati, a ti jadničkom provokacijom pokušaš ustvrditi da mi je trebalo "toliko razmišljanja".
Ali bitno da bi ti potpisivao moje postove, naročito one koje se ne usudiš sam napisati.
 
Стрелков:Инструкције за грађане Маријуопоља.

ИНСТРУКЦИЯ ДЛЯ МАРИУПОЛЬЦЕВ
Внимание.
В связи с многократными сигналами о насильственном призыве в украинскую армию в городе Мариуполь, для всех, кто не желает попасть на бойню, мы выпустили данную инструкцию.

1) Не открывайте дверь пришедшим забирать вас солдатам. Не обращайте внимание на их угрозы. Сразу же спрячьте в надежное место свой паспорт, документы и деньги.
2) В случае если вам уже выбили дверь, ни в коем случае не оказывайте сопротивление. Объясните отсутствие документов тем, что они — в другом городе. Делайте вид, что согласны с требованиями. Этим вы сохраните свою жизнь и здоровье.
3) Если вам предоставят время на сборы, оденьте удобную для бега одежду и обувь. Бежать от конвоя лучше всего на улице. Солдаты в амуниции — плохие бегуны. Плюс, на вашей стороне — внезапность.
4) Если вас перед выводом на улицу обездвижили (наручники, веревка), то бежать необходимо подтянув связанные руки максимально вверх (прижав их к верху спины или груди. Локти при беге используйте для баланса. Представьте, что ваши руки заканчиваются локтями и вы просто бежите.
5) В случае если не будет возможности сбежать от конвоя. Побег можно будет осуществить уже на боевых позициях. Лучше всего его осуществить ночью. Бросайте оружие и пробирайтесь к своему дому. Или к ополченцам. Среди них нет террористов, это такие же простые жители как и вы. Объясните им ситуацию.
6) Если вас забрали не для войны, а для работ (окопы рыть, мешки таскать), то бежать лучше всего перед выходом на работу. Вечером у вас уже не будет сил бежать.
Помните, если Вы во время нашего наступления окажитесь на линии огня, то присоединитесь к тем, кто официально «без вести пропал».

- - - - - - - - - -

https://vk.com/wall-57424472_13833
 
„Истина се мора открити“

Руски министар спољних послова Сергеј Лавров у ексклузивном интервјуу за „Руску реч“ каже да највиши приоритет мора да буде безусловни прекид ватре како би престала страдања цивила. Лавров наглашава да Русија неће дозволити да истрага трагедије малезијског авиона вештом манипулациојм падне у заборав, као што се то догодило са нападом снајпериста на цивиле у фебруару у Кијеву и масакрима у Одеси и Маријупољу.

Покушали смо са авионом и сада се правимо луд. Е па неће моћи, Русија ће бити упорна у потраживању доказа.

- - - - - - - - - -

301618_tmb_140922312_wiki_map1.jpg
 
EVO ZBOG ČEGA JE OPERACIJA ČIŠĆENJA OKO LUGANSKA I AERODROMA ZAJEBANA:


"Ova ekipa ispod Luganska (aerodrom i oko njega) je izgleda najtvrđa ekipa koju UKRi imaju na terenu. Opak je onaj General Valerij Krutov odradio svoj posao kako treba. On je bio prvi komandant tzv. ATO ali su ga smenili. U prim danima kad je izvršio desant na aerodrom Krematorsk, umalo ga narod nije ličovao ali je on znao zašto je tu došao i zašto je forsirao svim silama da uzme brdo Karačun i aerodrom Krematorsk i da ih drži po svaku cenu. Znao je to i Strelkov ali nije ima čime da to osvoji i zadrži. Krurov je poslao najbolje ekipe (verovatno ojačane poljskim plaćenicima) na aerodrome Lugansk i Donjeck, nije on blesav a sad se vidi koliko je bio blizu da mu se plan realizuje dokraja. Ovi koji su njega nasledili na čelu tzv. ATO su dunsteri obični, gušterčine a on je stari Alfovac (jedan od osnivača te jedinice). "

BIĆE GADNO...

Није Вaлериј, него Вaсилиј Крутов, имa нa youtube-у снимaк где сељaци хоће дa линчују и његa и његову војску негде између Крaмторскa и Крaсног Лимaнa.
 
Онај један пост, Гуми, једнина не множина:rtfm:
Рекох ти ја да никуд не идеш одавде.Ти и теби слични сте од изузетне користи нама. Тако се најбоље види са ким се има посла.
И то није ни у ком случају провокација:whistling:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top