prevara u stabilnom braku

aquarius:
:twisted: Muskarci retko priznaju da su memocni i puni kompleksa, pa to kompenzuju kroz "avanture" i "* sa sa sastrane"!!

sta da ti kazem, ako takve do sad nisi srela onda se druzis sa malim decacima.

inace, zene, koje su lisene svakog kompleksa, nikad nece pricati drugaricama s kim su se kr*snule i kako su prevarile decake... taman posla.. zene sve taje i opste je poznato da kad im poveris nesto mozes biti siguran da je tajna sigurna.. ma daj, ne zasmejavaj me, molim te...

sto bi rekli: get a grip. :wink:
 
Anonymous:
d1:
a kako to stabilan brak sa prevarom...

Shta je uopste brak :) po vama

“Veliki brakovi se ne mogu napraviti od individua koje su uzasnute svojom bazicnom samocom, kao sto je cesto slucaj, i zahtevaju da se urone u brak. Prava ljubav ne samo sto postuje individualnost drugog, nego je u stvari neguje, cak i po cenu razdvajanja i gubitka. Konacan cilj zivota je duhovno sazrevanje licnosti, usamljeni put do vrhunaca koje jedino sami mozemo savladati. Brak i drustvo postoje da bi hranili takva individualna putovanja, ali, kao sto je to slucaj sa svim pravim ljubavima, “zrtve” koje podnosimo zbog sazrevanja drugih rezultiraju jednakim ili vecim sazrevanjem nas samih.”

Skot Pek
 
:NE BI ME BOLELO DA SMO DUGO U BRAKU,NEMA NI 3GOD,A ON JE TO URADIO.I STO JE NAJGORE,NIJE SE BAS POTRUDIO TO DA SAKRIJE,A LEPO SAM MU GOVORILA:ZIVOT JE PUN IZAZOVA,PAMET U GLAVU..NEZNAM LJUDI,JAKO DOBRO IZGLEDAM,DOSTA SAM MLADJA OD NJEGA,UGADJAM MU,LEPO SE SLAZEMO,A ON NOZ U SRCE...
 
NATALY77:
:NE BI ME BOLELO DA SMO DUGO U BRAKU,NEMA NI 3GOD,A ON JE TO URADIO.I STO JE NAJGORE,NIJE SE BAS POTRUDIO TO DA SAKRIJE,A LEPO SAM MU GOVORILA:ZIVOT JE PUN IZAZOVA,PAMET U GLAVU..NEZNAM LJUDI,JAKO DOBRO IZGLEDAM,DOSTA SAM MLADJA OD NJEGA,UGADJAM MU,LEPO SE SLAZEMO,A ON NOZ U SRCE...

A kako si ti saznala za to? I sta si uradila?
 
Prevaru ne bih oprostila. (Al' kažu, ne reci dvaput.) Ili ako bih negde u dnu srca i prešla preko toga, zaboravila sigurno ne bi - dakle, prekid bi bio neminovan. Ne bih se ni pitala šta joj je uzrok: "ako me ne voliš dovoljno da odoliš prilici, šta pobogu onda nas dvoje radimo zajedno?!". Polazim od sebe: ako ja ne varam, ocekujem i od tebe isto.

Konkretno, jedan me momak prevario koga sam volel amnogo, a da je to u mom znanju. (A ono što ne znaš, ni ne boli tako je najbolje al kad neki ne znaju da sakriju. ) Ja nisam prevarila nijednog...

Kažu da je u braku nešto drugacije: žene s decom cesto i zazmure na povremene suprugove izlete, jer kako god okrenu bolje im je dok su zajedno: finansijska sigurnost, kakva-takva porodicna stabilnost, cuvanje detetovog psihickog zdravlja. (Ne znam kako samo uspu zgaženi ponos reciklirati i vratiti u ponovnu upotrebu. Ili ga prosto amputiraju.)...oetaj to u 3 pi*ke materine i zivi svoj zivot
 
kako?sve sam ja to izvukla iz njega,rekla sam mu da smo savremeni ljudi,da nisam zaostala i da boljeg druga od mene nema.da moze slobodno da mi kaze,sto je i ucinio,zabolelo je,jako!oprostila sam mu,ali sam mu isto tako rekla,da se cuva,da se ne zaljubi,da ne razori brak koji dobro i organizovano funkcionise,jer mi imamo mnogo toga vrednijeg od avantura,a to je nas sin.neznam samo jesam li pogresila,ili sam trebala da budem grublja?u sustini sam jako tolerantna,nisam ljubomorna,ne kontrolisem ga,ima slobode,i mene uvek za sex..ako mu nisam dobra i pored toga.. :?
 
NATALY77:
:NE BI ME BOLELO DA SMO DUGO U BRAKU,NEMA NI 3GOD,A ON JE TO URADIO.I STO JE NAJGORE,NIJE SE BAS POTRUDIO TO DA SAKRIJE,A LEPO SAM MU GOVORILA:ZIVOT JE PUN IZAZOVA,PAMET U GLAVU..NEZNAM LJUDI,JAKO DOBRO IZGLEDAM,DOSTA SAM MLADJA OD NJEGA,UGADJAM MU,LEPO SE SLAZEMO,A ON NOZ U SRCE...
:cry: Draga moja, zivot je pun iznenadjenja! Mi nismo bili u braku, ali bili smo u vezi dve godine. Dosta sam mladje od njega, skolovana, ugadjala sam mu itd. Ne samo da me je prevario, vec je i predlozio da eto on od sad bude u vezi sa svojom novom devojkom, a sa mnom da ima kres semu posto nam je seks bio fantastican. Obozavala sam ga, a eto sta sam dozivela od njega. Patim ja i dalje, ali bar sam ponosna i nastavljam dalje bez takvog skota
 
d1:
a kako to stabilan brak sa prevarom...

Heh,
A moram ja,uvek na ovakva i pitanja i odgovore...
Prvo,a tom smo odavno diskutovali,no aj zbog novih...
Stabilan brak je stabilan brak.Sta znaci uopste prevara?
Da li je prevara kad zena,jos mlada,vidi na ulici momka,coveka njenih snova,pa joj zadrhti srce.Da li je to prevara?Gledano kako razmisljate,jeste.Ali kako kad do fizickog kontakta nije doslo?Onda nije prevara.No,predpostavimo da je "momak Vasih snova(devojka za muskarce) stupila s Vama u kontakt.Na neki idiskretan nacin.Onako,neposredno.Pa se ta plam koja nastade videvsi ga samo,jos vise probudi u Vama kad osetite kako Vam i kao pojava ,kao sagovornik,imponuje.Aj dalje,posle dva tri sampanjca,sta li vec,On/Ona predlozi SEX! I? Sta,odbili bi?Jok!Ne bi odbili.Spavali bi sa doticnom osobom.To vece i nikad vise mozda.Ali to vece bi spavali.
Pazite,iza sebe imate veoma srecan brak.Stabilan.I sta sad?Vas brak vise ne bi bio stabilan?Oce,malo sutra.
Ako se,a zaista je veoma malo takvih osoba koji bi odolelo iskusenju,ne biste upustili u sex sa covekom Vasih snova,kajali bi ste se celog zivota.PREVARILI bi svoja osecanja.Verujte mi,najgore je prevariti svoja osecanja.Sve ostalo da,osecanja nikad.sad,kad ce covek/zena Vaseg zivota naici u zivotu i da li ce naici,drugo je pitanje.Tek,u 98% slucajeva naidje.
Brak ostaje i stabilan i srecan.....
No,ovakvo shvatanje i prihvatanje kao deo zivotne istine dodje s godinama.....
 
pa pazi Done...
ukoliko u braku neko napravi prevaru postoje dva nacina ponasanja posle...ili je ravnodusan prema tome sto je uradio ili oseca krivicu... ukoliko je ravnodusan onda se to tesko moze nazvati stabilnim brakom, a ukoliko oseca krivicu, opet se odnosi u braku dovode u pitanje (ne i sam brak)... u svakom slucaju, zamisli da tebi devojka/zena kaze "ej znas srecice, sreo sam osobu koja me je toliko privukla da sam morala da spavam sa njom jedno vece i nikada se to vise nece ponoviti"...
Koliko poverenja bi ti imao u svoju zenu/devojku posle toga.... :roll: :roll: :roll:
 
Vidim da si od od pre mesec i nesto clan.
d1,nemam nazalost,ne mogu sada da odgovaram a i pisao vec ranije o tome.
Bila tema,mozda i ova ista,pa je "izvucena"...
Tek,pa niti ocekujem da mi kaze:Ej srecice(ma ako mi kaze to SRECICE,znacu i bez da mi kaze,hahhahahha...da se nasalim malo)srela sam tipa boli glava,bolji dasa od tebe...Taman posla da mi kaze.Ili ja njoj.To je vec idiotizam.Cuti i radi.Zene su po tom pitanju mnogo diskretnije,pametnije cak!Cute i rade.A mi muski,ma mi nismo ljubavnici ako za to ne znaju tri sela okolo sa sve mahalama.Cast izuzecima.
Jedno znam,ako zena hoce da te prevari(uh,kako ne volim tu rec,odvratna je,ali stvarno!) moze bre NATO da je 24 sata cuva,jok,nista od tog...
Prema tome,sto se manje opterecujes tim pitanjem(ovo ne licno TI,ne znam ni dal si ozenjen) manje cete boleti glava.
I jos nesto znam:
Kazu,ma bila je ovakva,onakva,radodajka,sad bre domacica!
Jes,al kad bi se lagali.navikne li pas na kasapnicu,ne odrece je se vise,pa taman mu kilo meso dnevno davali.
Srecan brak je srecan brak...kazem,mora u zivotu da naidje...pa ajde ti:
Ozenis se,imas super zenu,decu,materijalno osigurani,slazete se u sexu,i dodje prilika da upoznas,recimo neku glumicu,pevacicu,sta li vec,na koju okidas.I sta sad,ako bi ona htela,ti ne bi hteo?Jer imas srecan brak?Pa ko ti brani da imas srecan brak i posle?Opasnost postoji ako se zaljubis.Tu vise srece nema,ako na vreme ne rascistis.Sve dok je samo kres varijanta,ok je.....
Sta ti mislis,da zene ne znaju da ih muzevi varaju.I obrnuto.Iz ovih ili onih razloga,nekom odgovara ,nekom ne(ti se razvode).Znas kako se kaze:Idi,al da porodica ne trpi...i tako i biva,u vecini slucajeva.I ima jos jedna narodna(mnogo ih volim jer su umne i bezbroj se puta u zivotu dokazale kao tacne):
Dok zenu ne opale jos dva para jaja pored tvojih,zena u Raj ne moze otici...
I tako je,a mi mozemo do jutra da se dokazujemo i polemisemo ko je u pravu ko nije.Pre ili kasnije,zivot nas demantuje.....
 
Anonymous:
kako?sve sam ja to izvukla iz njega,rekla sam mu da smo savremeni ljudi,da nisam zaostala i da boljeg druga od mene nema.da moze slobodno da mi kaze,sto je i ucinio,zabolelo je,jako!oprostila sam mu,ali sam mu isto tako rekla,da se cuva,da se ne zaljubi,da ne razori brak koji dobro i organizovano funkcionise,jer mi imamo mnogo toga vrednijeg od avantura,a to je nas sin.neznam samo jesam li pogresila,ili sam trebala da budem grublja?u sustini sam jako tolerantna,nisam ljubomorna,ne kontrolisem ga,ima slobode,i mene uvek za sex..ako mu nisam dobra i pored toga.. :?

uh pa ogradjujes se i pomalo ucena. i pretish. ako neko hoce da ide pusti ga ili ga namami nemoj mu pretiti. i sta znaci sin pa ko da on ne zna da se nesto dogadja.
 
Pa ne znam goste da li je cool,al je zivotna istina.Nazalost,o prevari u braku su uvek nekako najmanje ozenjeni/udati diskutovali.Ono:Ja ne znam,ali mislim da kad bih bio/la u braku...da ne bih oprostio/la,to ne priznajem.Ja licno,za druge ne znam.I jos nesto,lazu bre svi koji kazu da nisu ljubomorni bar malo na bracnog druga.Ili lazu sebe(valjda misle i okolinu) ili ne lazu,ali...ali...ALI...onda tu i nema ljubavi.
Kako mogu biti ljubomoran nekom prema kome ne osecam nista?
Valja razmisljati cak dok se i ovde pise.....
 
Moja zena kaze "Nemoj da doneses bolest u kucu ni da nosis pare iz kuce" sto se tice bracnog neverstva. Mozda, ali samo mozda bi mi oprostila ako bih je prevario sa nekom zenom koju ne zna i sa kojom nema nikakvih dodirnih tacaka, a da je uz to zgodnija i privlacnija od nje (da je ne brukam pred svetom, ako se sazna). Za prevaru u krugu poznanika bi me likvidirala po kratkom postupku. NIKAD, ali NIKAD joj ne bih priznao, ni da me stave na najgore muke. Samo glup muskarac moze da padne na foru da mu je zena najbolji prijatelj i da njoj moze sve da kaze, kada su ove stvari u pitanju. Sto ne zna ne moze da je povredi, niti da to kasnije upotrebi protiv muza.
 

Back
Top