Pretraživač na laptopu otvarao samo YT, sad ni to!

Samsonight

Elita
Poruka
15.657
Problem traje dva dana.
Antivirus je odradio svoje i nije našao ništa.
Uradila sam DNS flush, restartovala, isključivala iz izvora energije, resetovala Wi-Fi modem.
Na desktopu sve radi normalno jer nema problema sa internetom ni na jednom, ni na drugom, međutim, laptop otvori pretraživače, Chrome, Firefox i IE respektabilno, izbaci u Google-u pretraženo, ali ne mogu nigde da pristupim, kao ni na bookmarks.
Za paradoks, mogla sam na YT, a više ni to ne mogu.
Da li neko ima ideju šta sam uradila uređaju?
Hvala unapred.
 
Pa sta znaci to da ne moze? Kako se manifestuje?
Lepo, otvore se Chrome, I Explorer i Forefox, ukucam bilo šta, ili probam da uđem na bookmark, i dobijem ono: ''Cannot be reached'' ili nešto tako , kasnije ću detaljnije...
Kao kad zoves operetere Telekoma.
Pa, nisam ih zvala jer vidim da je sa konekcijom sve ok. :malav:
Bolje ovde da priupitam.
 
Кажеш да ти је радио YouTube a друго није? Провери овај фајл за сваки случај. Било је приче (сад не знам тачно када) да се појавио један вирус који је пунио хост фајл у Виндовисима и на тај начин људима спречавао да се повежу на одређене сајтове. Обриши кеш меморију такође код сваког прегледача.

1653058897500.png


https://helpdeskgeek.com/how-to/block-websites-using-hosts-file/
 
Poslednja izmena:
Kakvo je zauzece CPU-a?
Nisam gledala kakav je CPU, veći mi je troublemaker desktop uglavnom, ovaj je baš pouzdan.
Imam isti problem ali samo na Win 7, rešenje ne mogu da pronađem.
Win10 je u pitanju. Sad ću uraditi ovo što je zx16 predložio i još neke predloge, morala sam nešto da završavam po gradu.
Кажеш да ти је радио YouTube a друго није? Провери овај фајл за сваки случај. Било је приче (сад не знам када) да се појавио јеедан вирус који је пунио хост фајл у Виндовисима и на тај начин људима спречавао да се повежу одређене сајтове. Обриши кеш меморију такође код сваког прегледача.
I to ću da proverim, ako ovo sve ne upali.
Laptop je radio bez problema do prekojuče, i samo je odjednom YT postalo moguće učitati.
Hvala svima...
Možda je retrogradni Merkur? :zcepanje:
 
Ne znam da li su prethodne akcije koje sam pomenula u uvodnom postu proradile, ali... nisam ni mogla da skinem adwclaner, a u host polju nema ničega osim:
127.0.0.1 localhost
::1 local host
A, ima nešto sa CPU, ništa mi nije pokrenuto, a gura do 100%, nije bilo toga do sad.
Ček' da pokušam da završim proces koji vidno divlja...
Iii, evo ga blackscreen, ali neka soft verzija, nije baš ono pravo! Dok ne uzmem čekić da izlupam ovo, ništa nisam postigla.:dash:
Neka ga malo, možda sam nađe način da se sredi. :malav:

koji AV imas..i jesi li odradila u safe mode.
Nod32 godinama na svim uređajima, bez zamerke.

Slika se vratila nakon restarta, moram opet da pogledam onaj CPU. Ne, CPU je tek 12%, ali memorija je 100%! :rida:
Šta je ovo, ljudi? Ne... ipak neću ja ovo sama rešiti.
Naime, hoće da otvara stranice sad, ali veze nemam šta su ove vrednosti i zašto ovoliko variraju.
Hvala na angažovanju...
Konsultovaću nekog stručnog.
 
na win10 smo vec ranije rekli da ti ne treba AV. evo ja od prosle godine negdje nov-dec koristim win10 i nemam dodatni AV. a visim po torentima.
Pa, ne znam, sentimentalno sam vezana za Nod-a :malav: . Šalim se, ali bez AV stvarno imam utisak i dalje da kompjuter ima handikep.
... Hajd' čisto, jer mi se može, sad da skinem i pokrenem ovaj adwcleaner?
Reinstalirala sam Chrome, mogu i da uradim mali Disk Cleanup, nema tu mnogo stvari... Da pregledam StartUp...
Glupo u svemu je što na kraju neću znati šta mi je tačno pomoglo, ako uopšte pomogne, ali bar radim jedno zgodno prolećno čišćenje...
 

Back
Top