Ne prelazite na windows11!

Poruka
3.743
bio sam presao preko windows update direktno na win11. problema kojih sam imao, ja ne mogu ni da se setim.
dodali su gomilu gluposti, na primer desni klik na desktopu ne radi nista, nego moras jos jednom kliknuti da bi ti otvorio onaj klasicni meni kao na win10.
dalje, usb kabl sa telefonima mi racunar ama bas nikako nije prepoznavao. nisam mogao nista da prebacujem.
drugaciji i novi meniji i opcije, gde opet moras nepotrebno da se navikavas.
pri paljenju desktopa, momentalno mi je izbacivao da mi fale neki DLL fajlovi. bez obzira sto sam radio redovan update.
dalje, umesto dva brza, bila su mi potrebna tri brza leva klika misa, da bih obuhvatio tekst koji hocu da kopiram ili editujem. to me izludjivalo, jer radim puno sa tekstom. vrlo cudno?
dalje, NOTEPAD. on ti sad otvara u isto vreme i neke prethodne dokumente, redja ih u jedan te isti fajl. znaci notepad kao program, a u njemu su tabovi sa tekstovima kao da si u internet pretrazivacu. kontate? vise tabova sa tvojim teksualnim fajlovima. pa onda sve pobrkas i ne znas vise ni sta si usnimao, a sta nisi. moguc gubitak podataka.
ako se setim jos necega, napisacu...

Tebi nesto definitvno nije u redu sa sistemom, pogotovo ove stvari koje spominjes sa tim kliktanjima i USB-om i tim dll fajlovima, nema veze verzijom windowsa, bolje reinstaliraj.

Ni sam ne volim cesta prebacivanja ali Windows 11 je poprilicno stabilan sistem (pod uslovom da je prosao dobru instalaciju kao i svaki drugi), malo jeste drugaciji interfejs ali stvarno nista strasno.

na primer desni klik na desktopu ne radi nista, nego moras jos jednom kliknuti da bi ti otvorio onaj klasicni meni kao na win10.
Ovo ti iskljucuje taj desni klik "show more options" koji ti smeta
otvori cmd
reg add HKCU\Software\Classes\CLSID\{86ca1aa0-34aa-4e8b-a509-50c905bae2a2}\InprocServer32 /ve /d "" /f
NOTEPAD. on ti sad otvara u isto vreme i neke prethodne dokumente, redja ih u jedan te isti fajl. znaci notepad kao program, a u njemu su tabovi sa tekstovima kao da si u internet pretrazivacu. kontate?

U notepadu - Settings - Opening Files - Open in a new window

Poslednja izmena:
bio sam presao preko windows update direktno na win11. problema kojih sam imao, ja ne mogu ni da se setim.
dodali su gomilu gluposti, na primer desni klik na desktopu ne radi nista, nego moras jos jednom kliknuti da bi ti otvorio onaj klasicni meni kao na win10.
dalje, usb kabl sa telefonima mi racunar ama bas nikako nije prepoznavao. nisam mogao nista da prebacujem.
drugaciji i novi meniji i opcije, gde opet moras nepotrebno da se navikavas.
pri paljenju desktopa, momentalno mi je izbacivao da mi fale neki DLL fajlovi. bez obzira sto sam radio redovan update.
dalje, umesto dva brza, bila su mi potrebna tri brza leva klika misa, da bih obuhvatio tekst koji hocu da kopiram ili editujem. to me izludjivalo, jer radim puno sa tekstom. vrlo cudno?
dalje, NOTEPAD. on ti sad otvara u isto vreme i neke prethodne dokumente, redja ih u jedan te isti fajl. znaci notepad kao program, a u njemu su tabovi sa tekstovima kao da si u internet pretrazivacu. kontate? vise tabova sa tvojim teksualnim fajlovima. pa onda sve pobrkas i ne znas vise ni sta si usnimao, a sta nisi. moguc gubitak podataka.
ako se setim jos necega, napisacu...
Uvek sam bio pre za cistu instalaciju OS-a,nego apgrejt.Pri cistoj instalaciji dolaze svi apdejti i drajveri,dok kod apgrejta se to sve pomesa.nesto ostane od prethodnog OS-a,nesto ne skine i tu su problemi.Tako je i bilo kada sam sa osmice uradio apgrejt na desetku.Kada sam uradio cisu instalaciju,nisam,niti imam bilo kakvih problema sa Win.10.Samo sto sam ga instalirao na SSD i 500 x je brzi nego na HDD-u.Win.11 jos nisam probao.Ima vremena.Preci su na Win 12 .

Back