Preti nam kolaps obrazovnog sistema, ako se već nije i desio

Ali moramo poći od toga, da prosvetni radnik, koga niko ne uvažava naravno da se javi revolt i kod njih...
Jeste to ° al' se ovde radi o cutanju svih nadleznih institucija zato sto su nasilnik nasilnica nasilni pre obaveznog predskolskog jos.

Ne postoji drzavni mehanizam da takve vrati na pravi put (decu roditelje) 'ne postoji da se stabilizuju pruze sigurnost' eto sve sto se radi je besto buke po medijima bez resenja za preventivu nasilja .
 
Kao makar i kakav prosvetni radnik osećam da mi je dužnost da se bavim interesima učenika, a ne interesima prosvetnih radnika.
Ne interesujete me. U ovoj priči nikada nećete, vi, prosvetni radnici, uzeti primat.
Interesuje me dete, đak, student, , šta za njega može da se uradi, kako njemu da se pomogne, a ne vi.
Niste uspeli da se konektujete, niste uspeli dete da zainteresujete za lepe stvari...
Vi ste neuspeh, a ne dete, odakle god ono da dolazi.
Nemojmo o zanemarivanju sad... znamo svi da postoje favoriti i deca koja nikad ne dobiju šansu, to su tek traume za ceo život.

Jesi li ti sigurna da kao prosvetni radnik mozes nesto da promenis sto su roditelji zasrrali kod deteta?

Secam se kada sam odavno radio sa decom u skoli, diktiram zadatak iz matrmatike koji ide, odprilike, ovako: "ako je obim planete na ekvatoru toliki i toliki, izracunati....", i onda krene da te prekida par ucenika koji tvrde da je zemlja ravna, jer su ih roditelji tako naucili.
I nema teoretske sanse da im objasnis da nije.

Ovo navodim kao banalan primer, kako bih objasnio da mnogo veci uticaj na decu imaju roditelji nego prosvetni radnici.

I zato za ponasanje dece u skoli, uvek cu da krivim roditelje.

I ako se moje dete bude lose ponasalo, krivicu sebe, kao sto i sada krivim za sve sto uradi ili ne uradi.
 
Jesi li ti sigurna da kao prosvetni radnik mozes nesto da promenis sto su roditelji zasrrali kod deteta?

Secam se kada sam odavno radio sa decom u skoli, diktiram zadatak iz matrmatike koji ide, odprilike, ovako: "ako je obim planete na ekvatoru toliki i toliki, izracunati....", i onda krene da te prekida par ucenika koji tvrde da je zemlja ravna, jer su ih roditelji tako naucili.
I nema teoretske sanse da im objasnis da nije.

Ovo navodim kao banalan primer, kako bih objasnio da mnogo veci uticaj na decu imaju roditelji nego prosvetni radnici.

I zato za ponasanje dece u skoli, uvek cu da krivim roditelje.

I ako se moje dete bude lose ponasalo, krivicu sebe, kao sto i sada krivim za sve sto uradi ili ne uradi.
Ne znam da li će svako ko me poseti izaći sa izuzetnim znanjem, na tome svakako radimo i imam neke sjajne i manje sjajne rezultate, ali znam da su to sve dobra deca sa kojom sam popila čaj i videla da nisu bezobrazni, bilo da su napredni koji vole, ili oni kojima treba pomoć. Niko mi nije dramio, na ulici mi se uredno javljaju, pate ako ih ne prepoznam, i sama baš pazim sa svojom delokovidošču da ih ne povredim... jer vole da se prepoznaju, važno im je...

I dalje stojim iza toga da su nam deca zlatna... mi smo ti koji ne valjamo, i o tome treba da povedemo računa. Jesam zauvek za vanškolske aktivnosti, zanate i društveno-korisni rad. To neće ništa da im škodi.
 
mmmmm.jpg
 

Back
Top