Preterano znojenje (hiperhidroza)

MOLIM VAS ZA POMOC :worth:
Imam ovaj problem,znoje mi se dlanovi,pazusne jame i tabani...Dlanovi se bukvalno natope vodom,postaju mekani,i ne smem nista i nikoga da dodirnem...sa tabanima je ista situacija carape su mi skoro skroz mokre cak i dok je zima,isto vazi i za dlanove.Citam sve moguce forume,sajtove i vidim da ima dosta negativnih komentara sto se tice same operacije.Inace probala sam sve moguce preparate od dezodoransa,urotropin suspenzije koju su mi specijalno pravili u apoteci,zatim nasla sam i mogucnost jontoforeze,otisla do klinike dr Bojic gde sam pregledana i doktorka mi je rekla da je najbolje da kupim svoju jontoforezu koja je oko 350e i da ce mi to resiti problem,Medjutim,rezultati su bili vidljivi mozda 5 dana nakon koriscenja terapije od 10-12 dana,terapija je 30min,15min na svakom polaritetu.Koristim ga idalje,ali sve sto se javlja su isusene i crvene fleke na prednjem delu sake ali znojenje je totalno vraceno,mozda cak i za nijansu gore.Ne znam vise sta da radim,nemam podrsku porodice sto se tice operacije oni misle da sam sisla sa uma bukvalno i niko me ne shvata za ozbiljno...Takodje,svaki put kad izadjem sa deckom znojenje je jos dosta vec zbog nervoze jer samo o tome i razmisljam po ceo dan..plasim se za svaki trenutak i moj pokret kako ce mi se oznojiti dlanovi i cim to pomislim odmah su mokri,imam traume od drzanje za sipku u graskom prevozu,rukovanje sa bilo kim a kamoli drzanje za ruku sa deckom :O Zaista sam ocajna,jer i jedina opcija koja mi je ostala je operacija,a svuda pisu gomile negativnih komentara na nju i ne znam vise sta je ispravno za uraditi...Napisala sam mejl dr Kuhajdi o mom problemu pa se nadam brzom odgovoru,nadam se isto da se na operaciju ne ceka dugo jer htela bih sto pre ovoga da se resim jer postaje nepodnosljivo...Inace imam 18god i patim od toga od detinjstva jos samo je tad bilo znatno manje,sve se pogorsalo u srednjoj gde su me cak i drugari zezali za to pa se jos vise pogorsalo mojom nervozom...i tako 4 god svaki dan ista prica i iste misli za znojenje...Bukvalno je neizdrzivo,a niko da mi pomogne....

Molim Vas ako neko moze nekako da me uputi kako i sta je potrebno za operaciju,vidim da su potrebne neke analize da se urade ?
Sto se tice kompenzacionog znojenja sve je bolje nego dlanovi i spremna sam na taj rizik... :roll:

Cao Anastasija,

I ja imam isti problem od detinjstva,potuno razumem tvoju pricu ali stvarno ti ne bih preporucio tu operaciju,to je krajnji metod,kasnije mozes curiti na drugim mestima i da za 5 min bude vidljivo na odeci kada su vrucine ili u prostorijama u kojima je vruce,ovako sa jontoforezom mozes ziveti lagodno...Ja sam poceo da koristim jontoforezu pre 5-6 meseci(napravio sam svoj uredjaj koj je dosta bolji od kupovnih sto se tice prenosivosti i efikasnosti zbog veceg napona,veoma je mali,manji je od mobilnog telefona i puni se punjacem od mobilnog telefona,baterija mu traje jako dugo,tipa 10-15 tretmana bez i jednog punjeja,staje u dzep i mogu ga svugde neprimetno nositi,maltene sam zavoleo ovaj uredjaj kao svoje drugo srce da imam :D),znao sam i ranije za jontoforezu ali nisam hteo nista da koristim do trenutka kada vise nisam hteo da trpim ovo,sada imam odlican kvalitet zivota,ruke tretiram jontoforezom,a pazuh prespi guard i sve je 100% suvo,noge jedino ne tretiram ali opet manje nego ranije jer nisam pod stresom zbog znojenja....Dodavao sam so i sodu bikarbonu u vodu ali sam izbacio so i efekat je postao za 30-40% bolji jer su mi se u nekim situacijama znojili prsti samo ali posle toga i oni su suvi,neverovatno.Ja sam prihvatio zivot na jontoforezi jer sad zivim stvarno mnogo bolje cak i od ljudi koj nemaju ovakav problem,postao sam neverovatno produktivan u svom poslu a takodje radim i privatan posao koj sam sam razvio jos pod hiperhidrozom.Steta sto ranije nisam poceo sa tretmanima ali tek mi je 22 kad vidim da neki nisu tretirali to ni u 30 setim.Poslusaj moj savet ne idi na operaciju,ukoliko zelis napravicu ti jedan uredjaj sve besplatno jer kapiram koliki je ovo problem za tebe isprobaj,garantujem ti da ce ti raditi to samo moras u pocetku da se pridrzavas tretmana stalno,a za pazuhe prespi guard je savrsenstvo,spricnes dva puta i resila si problem za par dana,to su 20 sekundi samo.Jontoforezu radim dva puta po 10 minuta.I ako nemozes izdvojiti za sebe i svoj zivot svaki treci dan po 20 minuta buduci da se zene sminkaju i po pola sata skoro svakog dana onda stvarno ne znam sta da ti kazem.Shvati da operacija ima trajan efekat,ako se zavrsi dobro super to ce biti trajno,ceo zivot ako se zavrsi lose isto ceo zivot,ja sam imao dosta razmena poruka sa Kuhajdom,citao sam naucne studije o toj operaciji nedelju dana po 8 sati dnevno jer sam morao da vidim malo vise,bukvalno sam sve procitao sto se na netu moze naci,da napomenem da su mi se javile neke devojke koje su videle moje postove i rekle su mi da je njima uspela operacija ali obe su imale samo problem sa rukama i nogama samo.Za sve ostale ja cu objaviti detaljno kako se pravi takav isti uredjaj cim imam malo vremena tako da ga svako moze napraviti kuci bez nekog znanja elektronike a dobice zivot kakav je sanjao i nije neka sklopocija od urejdjaja koje se mogu naci na netu,ovo sto sam ja napravio niko se nije setio u svetu garantujem,delovi kostaju jako malo i svako moze priustiti ma u kojoj bedi se nalazio,uglavnom se nalaze na ebay-u ti delovi koje trebate kupiti,bar dva dela koja kostaju svega 5 dolara ukupno i to se dobije po par komada tih delova tako da imate i za rezerne uredjaje da napravite Saljem sliku mog uredjaja:
20180214_191427.jpg
 
Poslednja izmena:
Takodje sto se tice hiperhidroze nigde nisam napomenuo da nisam imao neprilika kada je neko primetio ovo tj sto se tice tudje reakcije iako je to verovatno zato sto ne shvataju nas problem u potpunosti,dovoljo je da vide da su nama ruke skoro celog dana mokre za ceo zivot i da su nam mogucnost nikakve sto zbog hiperhidroze sto zbog psiholoskog stanja zbog hiperhidroze ali niko ne ulazi u tu problematiku pa su reakcije ljudi slabe bile a i ja sam bio uvek jaka licnost u drustvu iako me je hiperhidroza debelo remetila jer kao sto opisuje anastasija na svaki pokret se obazires i cekiras ruke i pazuhe ako su suve kada ce poceti i mislis sta se moze desiti unapred i unapred stvaras situacije u glavi i to one koje bi vas izlozile da bi sprecili da neko primeti i ceo zivot krijete sebe od drugih a te situacije koje zamisljamo su strasne za nas,to sve radimo kako bi iskontrolisali situaciju da neko ne primeti to je najgori efekat hiperhidroze i to je karakteristicno za ovo stanje sto se tice psihe i ne moze se odupreti od toga nikad dok god smo mokri,nikad nisi opusten i to pogorsava stanje.

Mnogi koj neznaju za hiperhidrozu i koj bi rekli da smo umislili to itd,sad cu objasniti da kada jontoforeza pocne da deluje ona ne resi problem,vi i dalje osecate potrebu tela da tu izbaci znoj tu i ponekad je jako neugodno i voleo bih nekad u tim situcijama da sklonim momentalno efekat jontoforeze da izadje vodopad iz mojh ruku zbog suvoce i topline,dakle telo i dalje radi potpuno isto samo su pore zapusene, znoj i dalje pokusava da izbije,ruke suve i tople a u nama vlada opustencija kada znamo da ce sve ostati suvo.
 
Koliko dugo koristis pepsi guard? Da li stvarno pomaze?

Da stvarno pomaze,nisam ocekivao da ce ovako da deluje 100% sam suv i to posle prvog nanosenja,koristim od 25 decembra 2017 do sada ali ga moras pravilno koristiti,tacnije samo kada znojne zlezde miruju odnosno pred spavanje,ja se nisam bas pridrzavao svaki put nanosenje pa sam nekad u toku dana naneo ali nista tad,tek uvece pred spavanje kada ste skroz opusteni tad dluje maksimalno.
 
Takodje sto se tice hiperhidroze nigde nisam napomenuo da nisam imao neprilika kada je neko primetio ovo tj sto se tice tudje reakcije iako je to verovatno zato sto ne shvataju nas problem u potpunosti,dovoljo je da vide da su nama ruke skoro celog dana mokre za ceo zivot i da su nam mogucnost nikakve sto zbog hiperhidroze sto zbog psiholoskog stanja zbog hiperhidroze ali niko ne ulazi u tu problematiku pa su reakcije ljudi slabe bile a i ja sam bio uvek jaka licnost u drustvu iako me je hiperhidroza debelo remetila jer kao sto opisuje anastasija na svaki pokret se obazires i cekiras ruke i pazuhe ako su suve kada ce poceti i mislis sta se moze desiti unapred i unapred stvaras situacije u glavi i to one koje bi vas izlozile da bi sprecili da neko primeti i ceo zivot krijete sebe od drugih a te situacije koje zamisljamo su strasne za nas,to sve radimo kako bi iskontrolisali situaciju da neko ne primeti to je najgori efekat hiperhidroze i to je karakteristicno za ovo stanje sto se tice psihe i ne moze se odupreti od toga nikad dok god smo mokri,nikad nisi opusten i to pogorsava stanje.

Mnogi koj neznaju za hiperhidrozu i koj bi rekli da smo umislili to itd,sad cu objasniti da kada jontoforeza pocne da deluje ona ne resi problem,vi i dalje osecate potrebu tela da tu izbaci znoj tu i ponekad je jako neugodno i voleo bih nekad u tim situcijama da sklonim momentalno efekat jontoforeze da izadje vodopad iz mojh ruku zbog suvoce i topline,dakle telo i dalje radi potpuno isto samo su pore zapusene, znoj i dalje pokusava da izbije,ruke suve i tople a u nama vlada opustencija kada znamo da ce sve ostati suvo.
Ja sam imala koleginicu i kolegu koji su se znojili od jutra do sutra i uzasno su patili zbog toga.
A taj znoj uopste ne smrdi, niti ga bilo ko oseca, ali su oni imali fobiju da svako od nas to sve oseca.
Ruke su im bile mokre, stalno su koristili neke deodoranse, mislim da su se tusirali i menjali ves i tri puta dnevno, ali to je sve neka psihoza,
neki njihov problem jer se to sve nikada ne oseca na bilo koji nacin, ali za te osobe to je katastrofa.
 
Ja sam imala koleginicu i kolegu koji su se znojili od jutra do sutra i uzasno su patili zbog toga.
A taj znoj uopste ne smrdi, niti ga bilo ko oseca, ali su oni imali fobiju da svako od nas to sve oseca.
Ruke su im bile mokre, stalno su koristili neke deodoranse, mislim da su se tusirali i menjali ves i tri puta dnevno, ali to je sve neka psihoza,
neki njihov problem jer se to sve nikada ne oseca na bilo koji nacin, ali za te osobe to je katastrofa.

Rayela, ti ne shvatas ovaj problem jer ga i nemas,ja ih potpuno razumem iako sam ukapirao da to druge ljude nece zabrinuti i tacno znam kako da se ponasam u tim situacijama i kako da objasnim a to je da im kratko objasnim svoje stanje i kazem da takvi ljudi postoje inace pa eto i mene ali sada tretiram to stanje pa nemoram objasnjavati nista :D.Ja tebe u potpunosti shvatam sta mislis o nama i pripisujes to nasoj psihi ali nije iako sam mislio isto da jeste,necu ti u opste objasnjavati mnogo,samo shvati da ti nemozes da razumes to vec samo mozes da nagadjas,problem je takav kakav je i to je to,ostaje na nama kako cemo da se nosimo sa tim i druge nema.
 
Rayela, ti ne shvatas ovaj problem jer ga i nemas,ja ih potpuno razumem iako sam ukapirao da to druge ljude nece zabrinuti i tacno znam kako da se ponasam u tim situacijama i kako da objasnim a to je da im kratko objasnim svoje stanje i kazem da takvi ljudi postoje inace pa eto i mene ali sada tretiram to stanje pa nemoram objasnjavati nista :D.Ja tebe u potpunosti shvatam sta mislis o nama i pripisujes to nasoj psihi ali nije iako sam mislio isto da jeste,necu ti u opste objasnjavati mnogo,samo shvati da ti nemozes da razumes to vec samo mozes da nagadjas,problem je takav kakav je i to je to,ostaje na nama kako cemo da se nosimo sa tim i druge nema.
Pa ta,zena ( koleginica) bila mi je i jako prisna prijateljica, ja sam pokusavala da joj objasnim da batali vise te misli o znojenju jer uopste ne zaudara na neki
znoj, to sto su joj dlnaovi uvek mokri, koga briga za to, uglavnom sam pokusavala da joj pomognem pricajuci da je cela ta njena briga sviranje qrtzu:D
Ma razumem ja sve, zasto mislis da ne shvatam tudju muku? Samo zato sto je i ja nemam?
 
Pa ta,zena ( koleginica) bila mi je i jako prisna prijateljica, ja sam pokusavala da joj objasnim da batali vise te misli o znojenju jer uopste ne zaudara na neki
znoj, to sto su joj dlnaovi uvek mokri, koga briga za to, uglavnom sam pokusavala da joj pomognem pricajuci da je cela ta njena briga sviranje qrtzu:D
Ma razumem ja sve, zasto mislis da ne shvatam tudju muku? Samo zato sto je i ja nemam?

Po tvom pisanju,evo jos jedna recenica i to u zadnjem postu: " ja sam pokusavala da joj objasnim da batali vise te misli o znojenju jer uopste ne zaudara na neki
znoj, to sto su joj dlnaovi uvek mokri, koga briga za to, uglavnom sam pokusavala da joj pomognem pricajuci da je cela ta njena briga sviranje qrtzu:D "

Osoba koja ima hiperhidrozu karakteristicno je da konstantno misli o svom problemu,sad cu biti mozda malo vulgaran ali objasnicu ti slikovito problem i zasto je to tako pa nek drugi kazu da ne valja ovo moje objasnjenje ukoliko ne valja.


Slikovito:
Zamisli da si musko,i da jos od malena imas konstantno dignut penis,od kad se probudis do uvece sa malim varijacijama u toku dana, i to svaki dan ista prica,nisi napaljen u glavi ali je dignut,i to traje vec par godina i pocinje da te nervira jer nisi uzbdjen i pitas se sta nije u redu.A onda se desavaju situacije kada vidis neku zgodnu devojku i to se sve jos pojaca da boli i to traje i traje godinama i ne znas kad ce sve da prestane.

E sad hiperhidroza:
Od malena primetis da se jako znojis i posle par godina se pitas sta nije u redu,a onda naidju situacije kada trebas pred ljudima da uradis nesto rukama(ovo je situacija sa zgodnom devojkom),i tada ti je jako neugodno da im pokazes kakve ruke imas i onda se razvija jaka anksioznost i to se sve pojaca.A onda iz dana u dan znas da mozes biti izlozen isti situacijama i konstantno si anksiozan iako mi kao oseobe kao licnosti nismo rodjeni sa anksioznim karakteristikama ali moramo da budemo takvi dok god ima hiperhidroze.

Eto,kazi kako da oguglas na to,cak bi vise voleo da imam onaj slikovit problem :D
 
Po tvom pisanju,evo jos jedna recenica i to u zadnjem postu: " ja sam pokusavala da joj objasnim da batali vise te misli o znojenju jer uopste ne zaudara na neki
znoj, to sto su joj dlnaovi uvek mokri, koga briga za to, uglavnom sam pokusavala da joj pomognem pricajuci da je cela ta njena briga sviranje qrtzu:D "

Osoba koja ima hiperhidrozu karakteristicno je da konstantno misli o svom problemu,sad cu biti mozda malo vulgaran ali objasnicu ti slikovito problem i zasto je to tako pa nek drugi kazu da ne valja ovo moje objasnjenje ukoliko ne valja.


Slikovito:
Zamisli da si musko,i da jos od malena imas konstantno dignut penis,od kad se probudis do uvece sa malim varijacijama u toku dana, i to svaki dan ista prica,nisi napaljen u glavi ali je dignut,i to traje vec par godina i pocinje da te nervira jer nisi uzbdjen i pitas se sta nije u redu.A onda se desavaju situacije kada vidis neku zgodnu devojku i to se sve jos pojaca da boli i to traje i traje godinama i ne znas kad ce sve da prestane.

E sad hiperhidroza:
Od malena primetis da se jako znojis i posle par godina se pitas sta nije u redu,a onda naidju situacije kada trebas pred ljudima da uradis nesto rukama(ovo je situacija sa zgodnom devojkom),i tada ti je jako neugodno da im pokazes kakve ruke imas i onda se razvija jaka anksioznost i to se sve pojaca.A onda iz dana u dan znas da mozes biti izlozen isti situacijama i konstantno si anksiozan iako mi kao oseobe kao licnosti nismo rodjeni sa anksioznim karakteristikama ali moramo da budemo takvi dok god ima hiperhidroze.

Eto,kazi kako da oguglas na to,cak bi vise voleo da imam onaj slikovit problem :D
Pa dobro, zelim ti i ja umesto znjenja ovaj prvi roblem, al ne bas 24 sata:D
Valjda je normalno da prijatelj(ica) pokusava nekako da utesi osobu koja ima neki problem pa neka je i znojenje.
Jasno mi je da je za tu osobu to najveci problem na svetu, ali zasto da ne kazem da se to ne vidi, ne oseca, da
ne brine bas mnogo zbog toga. Ili cenis da bih trebalo da je ubedjujem da je to najveca katastrofa koja moze da zadesi coveka?
 
Pa dobro, zelim ti i ja umesto znjenja ovaj prvi roblem, al ne bas 24 sata:D
Valjda je normalno da prijatelj(ica) pokusava nekako da utesi osobu koja ima neki problem pa neka je i znojenje.
Jasno mi je da je za tu osobu to najveci problem na svetu, ali zasto da ne kazem da se to ne vidi, ne oseca, da
ne brine bas mnogo zbog toga. Ili cenis da bih trebalo da je ubedjujem da je to najveca katastrofa koja moze da zadesi coveka?

Izvini ,sa zakasnjenjem pisem a hteo sam da dodam bas to sto si napisala poslednje ali si me prestigla :D a to je da jako cenim to sto brines za nju i sto cak i na forumu pises da to i nije bas toliki problem i da ostali ljudi ne brinu oko toga previse a da mi sami stvaramo neka ubedjenja i osude okoline iako evo u tvom slucaju nije tako,to dosta znaci ljudima koj udju na forum i vide pisanje nekog ko nema ovaj problem i ko se susreo sa osobama sa ovim problemom i pokusao da olaksa stvari i tu sam ti jako zahvalan..
Ali s druge strane sam osetio tvoje nerazumevanje srzi problema,ja sam jedino hteo da ti malo bolje shvatis i ti i ostali ljudi o cemu se radi i bolje razumes problem,odnosno srz problema.Ljudi obicno sve pripisuju psihologiji ali nije tako,ima nesto sto utice na tebe tako,isto kao sto ovo utice na nas da konstantno mislimo o problemu.Licno ja sam shvatio to odavno da je karakteristicno za ovo stanje konstantno misljenje o problemu u toku celog dana maltene ali to sam prihvatio,jer ja da biram ja bi mislio o boljim stvarima ali posto se ja tu ne pitam vec je ovo nesto cini mi se sto se vec automatski odvija nesto sto bi se desilo svakom coveku koj bi sutra dobio ovo stanje i jednostavno sam poceo da razumem to i pustio da se sve odvija nesmetano i otad je sve lepse.
 
Ovako, ja imam problem sa hiperhidrozom koju verovatno uzorkuje hipertenzija (konstantni osecaj stresa). Mislim da je koren mog problema nasilje u porodici. Imam veoma nasilnog oca, tako da smo mama, sestra i ja do skoro trpele nepodnosljivu torturu (fizicko i psihicko nasilje). Elem, znojili su mi se najvise dlanovi i stopala, nesto manje pazdusne jame i ostatak tela, i odlucila sam se za operciju koju je izveo dr. Ivan Kuhajda u Sremskoj Kamenici. Nije me upoznao sa posledicama i rizicima te operacije, a posledice su ozbiljne. U mom slucaju su preseceni ti nervi vezani za dlanove i pazdusne jame, a doktor je tvrdio kako je moguce da ce prestati i znojenje nogu (sto nije tacno), jer nerv vezan za noge se ne sece, jer izaziva seksualnu disfunkciju kao jednu od posledica, tako da mi to nisu sekli. Posledice nisam osecala pvih nekoliko meseci, jer nisu bile evidentne, tek 2 godine nakon operacije su se pocele nazirati prve posledice u vidu postepenog propadanja koze ruku, jer je se presecanjen tih nerava preseca komunikacija izmedju mozga i tih delova tela (zato i prestaje znojenje, jer mozak vise ne salje signale kozi ruku da se znoji, ali se takodje prekida i lucenje kolagena, elastina i drugih hranljivih materija). Naravno, kada propada koza ruku, verovatno propada i samo tkivo (tako da se nakon nekoliko godina mogu javiti deformiteti ruku, krivljenje prstiju i tako dalje), nazalost, to nisu jedine podledice, vec se kao posledica moze javiti i kompezatarno znojenje (znojenje drugih delova tela), a tu su jos mnoge druge posledice koje jos uvek nisu otkrivene, a i rizici koje nosi sama operacija. Smatram da se treba tretirati uzrok, a ne posledica, tako da je bolje koristiti te atidepresive koji dovode do dnevnog smanjivanja znojejnja, a koje vam prepisuje psiholog. Iskreno, u bezizlaznoj sam situaciji, i sve cesce mi kroz glavu prolaze suicidne misli, tako da sam se okrenula veri, molitvi, i obilasku manastira u nadi da cu tu dobiti izlecenje. Ako nekome treba savet, ili pak zeli da razmenimo iskustva, moze me kontaktirati: ksenisamo@gmail.com
 
Као опција против знојење постоји и ботокс тј. ботулинум токсин. Убризга се локално и лиши пацијента на 3-4 месеца знојења на локализацији која је третирана.
 
Htela bih joj nesto da kazem na ovu temu vezanu za operaciju, jer ima dosta mladih ljudi koji bi time mogli sebi da upropaste zivot. Kada odete na pregled, hirurg vam nece reci nista negativno vezano za operaciju, a posledice su zaista uzasne. Oni ce vam pricati kako je moguca pojava nus posledica u vidu kompezatornog znojenja koje ce da iscezne kroz par meseci. Istina je drugacija, primera radi: uzmite 100 ljudi i presecite im nerve za motoriku, sta ce se desiti? Svi ce ostati nepokretni - dakle, to nije nus pojava, vec direktna posledica. Svaki od tih nerava ne vrsi jednu, vec 1000 funkcija u telu i njihovo presecanje izaziva ozbiljne posledice, a da stvar bude jos gora, ti nervi posle presecanja vise nikad ne mogu spojiti. Ja licno pre operacije sam bila savrseno zdrava, a sad blagi uzas... napravili su od mene invalida, energije vise nemam, srce i pluca mi propadaju, ruke, regija polnog organa, pazrusne jame... sve to propada, koza ruku puca i krvari, prsti su se pokrivili uzasno i nastavljaju da se krive, a nokti pocinju da usrastaju poput klinovam i tvrdi su kao kamen… dok vam ruke konstantno presusuju, koza tih regija je modro crvene boje. Ja znam da ovo vama pregrubo zvuci, ali to zaista jeste tako. Prvih godinu dana posledice nece biti toliko ozbiljne, ali nakon 2-3 godine, pocece da se javljaju ozbiljne posledice (u mom slucaju je proslo oko 2 ipo god. od operacije). Ja sam resila da se ubijem, i znam da cu to uraditi, ali ne zbog prekomernog znojenja (to je bio problem sa kojim sam naucila da zivim), vec zbog posledica operacije, jer vise ne mogu da se nosim sa tim da moje telo uzasno propada, a da ja tu ne mogu da uradim nista kako bih to promenila, a tek mi je 21-na godina. "Veliko Hvala DR." Ivanu Kuhajdi iz Sremske Kamenice, koji me je uveravao da posledica nece biti, a nije mi rekao da postoje ozbiljne studije o posledicama ove operacije (od kojih sve jos nisu ni otktivene), i nije mi rekao da se radi o eksperimentalnoj operaciji.
 
I moj problem je preterano znojenje dlanova, pazuha i tabana. Je li neko vec radio botoks? Cula sam da je to dobro resenje i ako je privremeno.
@fixx123 Pomenuo si da si napravio sam sebi aparat za jontoforezu, mozes li da mi to pojasnis ili da ti platim da napravis meni takav uredjaj. Ja bih sve da probam samo necu operaciju jer vidim da se mnogi zale.
 
I moj problem je preterano znojenje dlanova, pazuha i tabana. Je li neko vec radio botoks? Cula sam da je to dobro resenje i ako je privremeno.
@fixx123 Pomenuo si da si napravio sam sebi aparat za jontoforezu, mozes li da mi to pojasnis ili da ti platim da napravis meni takav uredjaj. Ja bih sve da probam samo necu operaciju jer vidim da se mnogi zale.

Da,napravio sam sebi uredjaj i radi i vise nego pefektno bar za mene.Imam jedan uredjaj koj je kod Anastasije sa foruma.Ona je uradila operaciju i uredjaj joj vise nece biti potreban.Ja ne naplacujem to nikom ali zato samo kada imam gotov urejdjaj mogu da ga posaljem nekom.Pa ukoliko zelis javi se na PP da javim anastasiji ukoliko moze da ti prosledi urejdja na tvoju adresu.

Meni su ruke suve i nemam problem vise sa tim ali od kada sam poceo sa jontoforezom upadam konstantno u lose faze.Ranije mi je bilo bar 10 puta teze u fizioloskom smislu,potpuno iscrpljen od hiperhidroze,sada vise toga nema,ali osecanja su mi povremeno bas pogodjena svime sto mi se desavalo,imam osecaj da tek sada kada sam opusten sve izbija na povrsinu,ja vise ne vodim racuna o znojenju,stekao sam naviku i radim redovno tretmane,onda sam se opustio jos vise i dozvolio sebi posle skoro godinu dana cak i da preskocim koj dan bez jontoforeze i prespi guarda za pazuhe.Trenutni problem su mi osecanja,Vratim se 100% u normalu,konacno se osecam kao covek,jontoforeza mi dodje kao odrzavanje higijene,a onda me pogodi faza koja traje 10-ak dana i jedva je izdrzati jer postajem tada jako ranjiv,pomalo dezorjentisan,moze se funkcionisati tada ali je jako tesko trpeti sve to.Jos jedan problem koj me jako muci je to lupanje srca i tezak osecaj u grudima koj je povezan sa hiperhidrozom,mislo sam da je to zbog anksioznosti zbog mokrih ruku ali sada se anksioznost 100% izgubila a ovo ne prestaje,imam normalan otkucaje srca oko 50-80 ali osecam lupanje pri bilo kojoj frekvenciji i uglavnom je to kada legnem da odmorim,tada se najace oseca.

Na operaciju ni ne pomisljam jer sam stekao svest o samoj operaciji i to je ocajni metod,nikad necu otici na operaciju pa makar mi bilo poslednje,samo bi nastetio sebi i dodao jos jednu borbu u zivotu,a dosta mi je ovo.
 
I "Veliko Hvala DR." Ivanu Kuhajdi iz Sremske Kamenice, koji me je uveravao da posledica nece biti, a nije mi rekao da postoje ozbiljne studije o posledicama ove operacije (od kojih sve jos nisu ni otktivene), i nije mi rekao da se radi o eksperimentalnoj operaciji.

Pogledate forume i vidite komentare ljudi posle operacije,ima svakakvih,oni koj su posle nedelju dana ostavili komentar njih nemojte ni citati.Sta je problem koj sam ja uocio?
Procitao sam sve sto se moze procitati i domace i strano,o operaciji i naucne studije i komentare i statistike zadovoljnih i nezadovoljnih ma sve sto se moze procitati.
A onda sam se javio Kuhajdi koj mi kaze da je u poslednjih 5 god jedini koj radi operaciju u Srbiji,sto ja licno neverujem nikako vec samo da ti poverujes i odes kod njega da uradis operaciju,a ne kod nekog drugog doktora.Zasto? Pa zato sto covek pravi svoju naucnu studiju ocigledno i nije mu cilj da odes kod drugog.
Akao drugo navodi mi da je moguce od posledica samo kompenzatorno znojenje da se javi kod nekog lakse kod nekog teze ali da svi pacijenti zive bolje nego ranije...pogledajte samo par desetina postova iza ovog mog i videcete vise nih koj se zale na operaciju i da su pokusali da kontaktiraju Kuhajdu.
Tu sam vec shvatio da sam samo deo doktorove statistike i naucne studije i odmah odbio opciju operacije jer ako me doktor laze a vidim da stvari stoje drugacije nema sta da trazim vise.Mnogi ljudi osecaju spas u vezi operacije medjutim stekao sam utisak da dobijate novu borbu u zivotu i nista vise.Ovo je samo moj utisak stecen u vezi svega ovoga i ukoliko vi mislite da je to najbolja opcija za vas vi je i uradite ne dozvolite da moj tekst u velikoj meri utice na vas izbor jer ja sam vec izabrao.
 
Zdravo svima! Da li neko ima problema sa preteranim znojenjem glave? Uvek mi se glava znojila vise od ostatka tela ali u poslednje tri godine je prosto pakleno. Kolika god da je spoljasnja temperatura meni sa lica i glave lije znoj. Kao da imam tus iznad glave!!! Ako neko ima savet..... pomagajte MOLIM VAS!
 
Pogledate forume i vidite komentare ljudi posle operacije,ima svakakvih,oni koj su posle nedelju dana ostavili komentar njih nemojte ni citati.Sta je problem koj sam ja uocio?
Procitao sam sve sto se moze procitati i domace i strano,o operaciji i naucne studije i komentare i statistike zadovoljnih i nezadovoljnih ma sve sto se moze procitati.
A onda sam se javio Kuhajdi koj mi kaze da je u poslednjih 5 god jedini koj radi operaciju u Srbiji,sto ja licno neverujem nikako vec samo da ti poverujes i odes kod njega da uradis operaciju,a ne kod nekog drugog doktora.Zasto? Pa zato sto covek pravi svoju naucnu studiju ocigledno i nije mu cilj da odes kod drugog.
Akao drugo navodi mi da je moguce od posledica samo kompenzatorno znojenje da se javi kod nekog lakse kod nekog teze ali da svi pacijenti zive bolje nego ranije...pogledajte samo par desetina postova iza ovog mog i videcete vise nih koj se zale na operaciju i da su pokusali da kontaktiraju Kuhajdu.
Tu sam vec shvatio da sam samo deo doktorove statistike i naucne studije i odmah odbio opciju operacije jer ako me doktor laze a vidim da stvari stoje drugacije nema sta da trazim vise.Mnogi ljudi osecaju spas u vezi operacije medjutim stekao sam utisak da dobijate novu borbu u zivotu i nista vise.Ovo je samo moj utisak stecen u vezi svega ovoga i ukoliko vi mislite da je to najbolja opcija za vas vi je i uradite ne dozvolite da moj tekst u velikoj meri utice na vas izbor jer ja sam vec izabrao.
Ja se tebi izvinjavam sto sam nekako olako shvatila vase probleme jer nisam razumela razliku izmedju "znojenja" i "znojenja".
Sinoc sam na nemackim forumima citala o iskustvima ljudi sa tom operacijom i takodje su ljudi nezadovoljni, neki i ponavljaju operaciju.
Uglavnom se botox pokazao kao sredstvo koje jedino stvarno pomaze ( ljudi su ga koristili deset godina), ali i ova tvoja elektricna "skalamerija"
pri cemu je kod nje potrebna gvozdena disciplina i nikakva preterana ocekivanja.

Od farmacije ljudi preporucuju proizvode na bazi Aluminii chloridum hexahydricum PhEur, ali ni to ne pomaze svakome.
Antichloinergika: Methantheliniumbromid i Bornaprinhydrochlorid. Nekima koji imaju i problem sa pritiskom, kardiologijom, pomogli su beta blokatori,
ali to je bila samo kolateralna steta jer su ih ljudi uzimali zbog primarne bolesti pa se registrovalo da se ti ljudi i ne znoje.

- - - - - - - - - -

Htela bih joj nesto da kazem na ovu temu vezanu za operaciju, jer ima dosta mladih ljudi koji bi time mogli sebi da upropaste zivot. Kada odete na pregled, hirurg vam nece reci nista negativno vezano za operaciju, a posledice su zaista uzasne. Oni ce vam pricati kako je moguca pojava nus posledica u vidu kompezatornog znojenja koje ce da iscezne kroz par meseci. Istina je drugacija, primera radi: uzmite 100 ljudi i presecite im nerve za motoriku, sta ce se desiti? Svi ce ostati nepokretni - dakle, to nije nus pojava, vec direktna posledica. Svaki od tih nerava ne vrsi jednu, vec 1000 funkcija u telu i njihovo presecanje izaziva ozbiljne posledice, a da stvar bude jos gora, ti nervi posle presecanja vise nikad ne mogu spojiti. Ja licno pre operacije sam bila savrseno zdrava, a sad blagi uzas... napravili su od mene invalida, energije vise nemam, srce i pluca mi propadaju, ruke, regija polnog organa, pazrusne jame... sve to propada, koza ruku puca i krvari, prsti su se pokrivili uzasno i nastavljaju da se krive, a nokti pocinju da usrastaju poput klinovam i tvrdi su kao kamen… dok vam ruke konstantno presusuju, koza tih regija je modro crvene boje. Ja znam da ovo vama pregrubo zvuci, ali to zaista jeste tako. Prvih godinu dana posledice nece biti toliko ozbiljne, ali nakon 2-3 godine, pocece da se javljaju ozbiljne posledice (u mom slucaju je proslo oko 2 ipo god. od operacije). Ja sam resila da se ubijem, i znam da cu to uraditi, ali ne zbog prekomernog znojenja (to je bio problem sa kojim sam naucila da zivim), vec zbog posledica operacije, jer vise ne mogu da se nosim sa tim da moje telo uzasno propada, a da ja tu ne mogu da uradim nista kako bih to promenila, a tek mi je 21-na godina. "Veliko Hvala DR." Ivanu Kuhajdi iz Sremske Kamenice, koji me je uveravao da posledica nece biti, a nije mi rekao da postoje ozbiljne studije o posledicama ove operacije (od kojih sve jos nisu ni otktivene), i nije mi rekao da se radi o eksperimentalnoj operaciji.

Ja sam napisala da sam sinoc valjda i dva sata citala o iskustvima ( uglavnom negativnim) ljudi koji su tu operaciju imali, ali ta negativna iskustva imaju iskljucivo
i samo veze sa situacijom da se i dalje znoje, da im rane ne zarastaju, ziv covek nije ni pomenuo ovo sto ti pominjes.

Kako moze telo, pluca, srce, da propada posle vadjenja zlezda za znojenje?
 
Нема логике.
Зној има улогу у регулацији телесне темпратуре, а не у влажењу коже.
fixxx123 би требао да оде на једно добро испитивање, можда има неко системско обољење.
 
Нема логике.
Зној има улогу у регулацији телесне темпратуре, а не у влажењу коже.
fixxx123 би требао да оде на једно добро испитивање, можда има неко системско обољење.

Ma ne idem ja nigde dok se ne otkrije pravi uzrok hh,mnogi ljudi su radili svakakve testove i sve je ok a hh radi i dalje.Bas me zanima po kojim parametrima ti to vidis?

- - - - - - - - - -

Нема логике.
Зној има улогу у регулацији телесне темпратуре, а не у влажењу коже.

A sta cemo kada se ta funkcija tela poremeti kao sto i bilo kakva druga funkcija u telu moze da se poremeti.Da li sada ima logike?Ili je tebi jos uvek ovaj problem skroz nejasan...
 
Ko je rekao da ti vade zelzde za znojenje? Presecaju vam nevre, eto to rade, ne vade vam nikakve zelzde. I nije normalno da vam iko kaspi telo. Imam sestru od strica koja je zavrsila medicinski fakultet, i upozoravala me je 100 puta pred operaciju da to niposto ne radim, da svaki nerv vrsi na hialjade funkcija u telu, nisam je poslusala, i evo me sad...
 

Back
Top