Preterano znojenje (hiperhidroza)

Cao Aco ako se tako zoves,listala sam ovde po forumu jer i ja vec sigurno 10 godina patim zbog ovog problema a citavsi ono sto si ti napisao o svojoj mami pretpostavljam da je ona sada jako zadovoljna zbog uspele operacije..
Jel bi mogao nekako neki savet da mi das kako je od doktora dobila uput,ja zivim u nemackoj ovde sam kod koznog uspricavala botox ali nisma uopste zadovoljna a pritom kosta mnogo..

Bila bih ti zahvalna jer se mozda i odlucim da u Srbiji to uradim jer je stvarno nepodnosljivo..

Puno ti hvala ako mi odgovoris:)
 
Cao Aco ako se tako zoves,listala sam ovde po forumu jer i ja vec sigurno 10 godina patim zbog ovog problema a citavsi ono sto si ti napisao o svojoj mami pretpostavljam da je ona sada jako zadovoljna zbog uspele operacije..
Jel bi mogao nekako neki savet da mi das kako je od doktora dobila uput,ja zivim u nemackoj ovde sam kod koznog uspricavala botox ali nisma uopste zadovoljna a pritom kosta mnogo..

Bila bih ti zahvalna jer se mozda i odlucim da u Srbiji to uradim jer je stvarno nepodnosljivo..

Puno ti hvala ako mi odgovoris:)

Бринела, ево контакта за Каменицу: Kontakt telefon je 021/480-52-89 (ambulanta grudne hirurgije) ili na e mail kuhajda75@neobee.net

Можеш да их позовеш и да их питаш, добићеш тамо информацију. ;)
Или да пишеш др-у Кухајди на мејл.
 
Ајде поново да и ја јавим о утисцима. Дакле прошло је, како неки помињу критичних 6 месеци од операције, и ја се супер осећам, нема знојења, нема црвенила лица, ма све страва, ја сам баш задовољан. Нормално на плус 35 се мало ознојим али то је природно скроз и било би ненормално да је другачије.

Пошто видим да се људи распитују шта и како, који је први корак итд., треба прво рећи да се поред Каменице операција може радити и на ВМА.
Први корак је да зовнете клинику у Каменици (причам за њих јер сам тамо био) и закажете "преглед" за пар дана. То уствари није никакав преглед јер ће вам они само издати један шаблонски упут на коме пише да болујете од хиперхидрозе и да требате операцију. И то је то за сада.
Онда лепо идете кући са тим папиром и чекате 5-6 месеци да вас позову када дођете на ред.
Када вас, кроз пар месеци позову и закажу датум операције (најчешће две недеље од позива), са оним папиром идете код свог лекара опште праксе, који вам пише упут за стационарно лечење. Са тим папирима идете у социјално у вашем граду и тамо на трочлану комисију која треба да вам одобри финансирање операције, а која иначе кошта 1000 евра. То би у принципу требало да је рутина јер је операција на листи оних које држава финансира ако имате потребне упуте.
Остале детаље око операције ће вам рећи људазна сестра са којом будете контактирали.

Ако има питања, реците.
 
da i ovako se kockam , pa sam resio sa operacijom, ali kao sto rekoh izgubio sam

nije prvi put, samo sto je ovde mnogo veci ulog ,

ali niko da mi kaze ko je jos prosao operaciju koliki su mu oziljci, video sam da neko spominje 5 mm, pogledam se u ogledalo i stvarno mi nije jasno , krateri...
 
Ја сам имао по два минијатурна реза са обе стране испод пазуха, сада после шест месеци имам буквално, али буквално само четири тачкице које су минијатурне, буквално неприметне, чак шта више две су потпуно нестале и срасле са кожом.

Зашто не контактираш клинику и не предочиш им проблеме које имаш сада?
 
shone1311@

да имао сам појачано знојење лица и црвенило лица када се то дешава, а знојио сам се, моментално, у ситуацијама када постајем нервозан, када ми је непријатно због нечега и слично, ма ужас живи. Оно што је најгоре је што је то немогуће некако контролисати и смањити или ублажити, нпр. лаганим дисањем или слично, не, једноставно свестан си да се знојиш јако када нешто није у реду и онда се то знојење и црвенило само појачава, и имаш жељу да пропаднеш у земљу због тога, они који то нису доживели не схватају како је.
Ја сам био решен да одем на операцију иако су људи из мог окружења били против тога, углавном ми говорећи да је нормално знојити се, али проблем је што то није нормално знојење због хлађења организма, већ због неких других разлога и претерано је, и пошто они немају тај проблем, просто нема особе која те разуме.
Сматрао сам да немам шта да изгубим тиме што ћу то одрадити, и био сам чврсто решен да то истерам до краја, иако многи то нису одобравали, али су на крају попустили, видевши да ћу то учинити и да нема назад. Данас ми је драго што јесам, и прилично сам задовољан због тога.
 
simpatektomija resava i probleme sa znojenjem lica i crvenilom,jedino ne resava noge,rezovi jesu svega 5 milimetara,koristi se lepak,ne konac...5 minuta straha resava problem trajno.naravno da uvek moze nesto krenuti kako ne treba,ali to je rizik kao i kod svake operacije.komplikacije su retke i nikada fatalne.
 
veruj mi da imam isti problem kao i ti...gde je postalo gotovo nepodnosljivo i zimi u diskoteci biti!znoj na licu se uvek pojavljivao...uvek me je to nerviralo.
drago mi je da si to resio...blizi sam i ja svojoj odluci da odradim,iako mi okruzenje kao i tebi ne preporucuje zbog dodatnih komplikacija
 
Vidim da vas ima dosta koji se raspitujete o operaciji. I ja sam imao probeleme sa prekomernim znojanjem u predelu pazuha. Svima bi preporucio preparat Perspi Guard http://www.agmedica.rs/proizvodi.php . Ja se vise ne znojim.

Ja sam sam imao jako velik problem sa prekomernim znojanjem. Isao sam u institut u kamenici i zakaozao operaciju. Ali, posle mesec dana cuo sam od jednog drugara da je njegov rodjak isao na tu operaciju i da mu se stanje posle operaciji samo pogorsalo. Otisao sam na sto vise foruma i u komentarima sam video da je odnos izmedju zadovoljnih i nezadovoljnih pacijenata 50:50. Video sam u dosta komentara da se nekim pacijentima posle operacije pojavilo znojanje nekih delova tela kod kojih nije bilo znojanja pre operacije. To me je dosta uplasilo pa sam odustao od operacije. Na nekom forumu sam naisao na link i tekst o Perspi Guardu i odlucio sam da ga narucim. Nisam bas bio optimistican u vezi preparata jer sam i ranije svasat probao ali nista nije upalilo. Ali ovaj preparat mi je zaisat pomogao i zato ga svima preporucujem. Nema nezeljenih dejstava a uz pravilnu upotrebu znojanje zaista prestaje.
 
Ето Страјдер63, ти си доказ да хиперхидроза није увек последица прекомерног рада симпатикуса. Чим ти је препарат помогао.:)
Neznam sta je simpatikus niti znam od cega sam se znojao. Znam daa se u Kamenici nisu bas pretgrli da mi kazu zbog cega se znojim, a odredili su da imam primarnu na osnovu nekoliko pitanja... Sa te strane nisam nesto zadovoljan a i nisu rekli da se mnogim pacijentima posle operacije vratilo znojanje pa cek i da im se stanje pogorsalo. A ako nisi probala Perspi Guard od srca ti preporucujem jer sam se ja resio muka :)
 
Moj problem je prekomerno znojenje,ali celog tela,bukvalno od glave do pete,ali najvise pazuha...To sam genetski nasledila,a da stvar bude gora patim i od socijalne fobije,sto totalno pogorsava stvar...Zanima me da li neko zna koje supstance u namirnicama lose uticu na hiperhidrozu,posto mi leka nema,da bar ne pogorsavam situaciju.
 
Dragi moji,
prikljucujem Vam se sa najsvezijim informacijama vezano za torakoskopiju i 'trajno' resenje uklanjanja prekomernog znojenja koje sam odradio 15 jula 2011. u Kamenici
Naime,
patim od primarne hiperhidroze - obilno znojenje u predelima glave i pazuha (svakodnevno, a izrazito u nekim napetijim ili neprijatnim situacijama, preteranim uzbudjenjima i sl. - realno, svakodnevno)!
Pazusne jame su mi konstantno mokre i to sam prikrivao na razne nacine, a u predelu glave se znojim usled zacinjenije hrane, ljute hrane, toplim danima i situacijama gore pomenutim.. To izuzetno tesko utice na psihu.. znam da se razumemo.

Odradio sam simpatektomiju, pomogla mi je samo u pazusnom delu gde se sada ne znojim uopste ali u predelu glave je ostalo sve isto + sto se sada znoj dislocirao na stomak, ledja i noge.. I to u abnormalnoj meri, da mi farmerke budu totalno mokre!
Velika borba je u glavi, depresija razbija, tesko je...
Ne umanjujem vrednost torakoskopije ali kod mene to nije donelo zeljene rezultate.
Zelim vam svima sve najbolje, mozete me kontaktirati vezano za torakoskopiju..
 
Joj, kad ovako nesto cujem sve manje mi se radi operacija :((( mozda treba da prodje jos malo vremena pa ce ti biti uspesno i na podrucju lica...sta ti je rekao doktor? Ja treba u oktobru da idem na operaciju. I kod mene je isti problem, znojenje lica i pazuha...jako se plasim operacije da ne bude jos gore posle nje. ali isto tako mi jako smeta trenutno stanje jer sam zensko i dovodi me u neprijatne situacije najvise kad se znojim u licu. Ne znam ni sama sta da radim ://
 
zanima me kad si isla na konsultacije u sremsku kamenicu za operaciju?ja sam isla 29 juna i stavili su me na listu cekanja,bila sam 87.zvala sam ih krajem jula i rekli su mi da ocekujem operaciju u septembru,pa me interesuje jel si ti bila pre mene jer onda ces pre stici na operaciju?hvala unapred na odgovoru.jako sam nestrpljiva jer ovo znojenje jako utice na moju psihu.inace iz kg sam.pozz
 
da li neko zna koliko se ceka na operaciju?ja sam isla u kamenicu krajem juna,mislim 29 i bila 87 na listi cekanja.odlucila sam se za operaciju jer prekomerno znojenje ruku jako lose utice na moju psihu i vuce me u depresiju.katastrofa.samo onaj ko ima problem kao ja moze da me razume,od ostalih i ne ocekujem razumevanje,al jako je tesko kad te drugi osudjuju i stalo zapitkuju sto su ti vlazne ruke itd.ako neko zna koliko se ceka na operaciju i da li je imao nezeljenih reakcija na operaciju nek mi odg.unapred zahvalna.
 
ja sam sa bratom bila 27. Juna na konsultaciji i mislim da smo 84 i 85 na listi...rekao nam je doktor da cemo otprilike u oktobru doci na red. Ne znam sta da ti kazem, mi smo culi i pozitivna i negativna misljenja po pitanju operacije...zavisi kako ciji organizam reaguje. Nas dvoje smo se odlucili na operaciju jer nam znojenje bas predstavlja veliki problem...pa sta nam bog da :) pozdrav i srecno.
 
to si u pravu sta nam bog da.i ja idem na operaciju i veruj mi da jedva cekam da me pozovu i da se to sve zavsrsi.znaci vi ste pre mene,pa javite kako je sve proslo....ja se nadam da ce sve biti ok.meni se znoje ruke i to mi predstavlja najveci problem.cula sam se sa jednom zenom iz bg,koja je isla na operaciju u decembru i ona je zadovoljna ali kao sto kazes sve je to individualno.ja se nadam da ce nam operacija pomoci i promeniti zivot nabolje.
 
Neznam sta je simpatikus niti znam od cega sam se znojao. Znam daa se u Kamenici nisu bas pretgrli da mi kazu zbog cega se znojim, a odredili su da imam primarnu na osnovu nekoliko pitanja... Sa te strane nisam nesto zadovoljan a i nisu rekli da se mnogim pacijentima posle operacije vratilo znojanje pa cek i da im se stanje pogorsalo. A ako nisi probala Perspi Guard od srca ti preporucujem jer sam se ja resio muka :)
Ma i ja sad kad sam video da se znojenje posle operacije moze preneti na neki drugi do tela malo se dvoumim,nego koliko si platio taj perspi guard ako nije tajna?
 
interesuje me ako je neko uradio operaciju u kojoj meri mu se popravio ili pokvario kvalitet zivota?i da li je neko radio operaciju ko je iz nekog drugog grada ne novog sada i kakva je procedura oko uputa,jer treba misljenje grudnog hirurga u vasem gradu,konrektno kg. jer ja sam odatle pa se to overava u socijalnom ili kako?hvala unapred na odgovoru i pozz svima i sve najbolje
 

Back
Top