Prestolonaslednik Aleksandar- parazit ??

@Norma Kampl

Sofizmima ovakvog tipa

uvjerenja se ne brane, čak naprotiv oni uvjerenja degradiraju , jer po pravilu predstavljaju izraz nemoći.

No shvatam te, jer ako su Ti ono najjači argumenti što imaš, onda Ti sofizmi i jesu jedino što Ti preostaje.

А где су твоји "бољи" аргументи?

Нема их, сам си признао. Дакле...
 
Ja koliko se sjećam o "mojim" argumentima nije trebalo ni biti riječi.
"Polemiku" smo počeli sa tim da Ti izložiš svoje argumente i to si i uradila.

Nakon toga ja sam ih prokomentrisao, da bi Tvoj komentar na to bio ono što sam ja nazvao sofizmom.
Izvini ako sam, misleći da će Tvoj post umjesto sofizma biti nešto ozbiljnije, očekivao previše.
 
Ja koliko se sjećam o "mojim" argumentima nije trebalo ni biti riječi.
"Polemiku" smo počeli sa tim da Ti izložiš svoje argumente i to si i uradila.

Nakon toga ja sam ih prokomentrisao, da bi Tvoj komentar na to bio ono što sam ja nazvao sofizmom.
Izvini ako sam, misleći da će Tvoj post umjesto sofizma biti nešto ozbiljnije, očekivao previše.

Ти, напросто - НИСИ изнео никакве озбиљне противаргументе мојима, и зато си прибегао другим "методима", помињањем "софизама", и слично.

Жао ми је, и ја сам очекивала нешто више озбиљности с твоје стране.

Дакле, стварно је време да ову дискусију завршимо. Нико од нас неће оног другог убедити.
 
Између осталог, узурпирали су и мојој породици, плац на Дедињу!

Тако да немој мени да причаш о комунистима, јер нисам њихов адвокат,

већ сам и ја (моји), оштећена страна, али сад плац не враћају ДС-овци!!! :twisted:


Što ti Sloba nije vratio plac ?
Njega nikad ne kritikuješ, a od DS-a očekuješ da ti vrati !
E kad tvoji vadikali osvoje vlast - slobodno zaboravi na dedin plac !
 
******. ovde sve satro predratni kapitalisti...:)

mita, strela, dobrostojeci...........:)
Svima dede bili fabrikanti i veleposednici :):):):).......i svima oteli komunisti:)

YBT , da li je u BGD bilo ikoga pre rata, ko nije bio krupni kapitalista, sa potomcima gologuzijom ??:)

Jedino za sebe mogu da tvrdim. Deda imao fabriku na Čukarici, partizani je pokrenuli i posle dve godine sve uništili nestručnim rukovanjem...
Deda je govorio da su ovi elektromotori najbolji na svetu, neuništivi...
Partizani ih sve uništili zbog kukastog krsta, nabavili ruske i - uništili fabriku ! Jednu etiketu sa elektromotora je uspeo da sačuva pa je vidi !
 
Da se ipak vratimo temi.
Puno ih je (ovde) koji loše misle o prestolonasledniku, ali još niko nije izneo ni jedan dokaz ili argument da je on parazit (kakav ružan - biološki izraz za čoveka) !
Баш тако.

А и не само за то, већ углавном немају аргументе ни за било шта друго.

Сем пуког "навијања".
 
Da se ipak vratimo temi.
Puno ih je (ovde) koji loše misle o prestolonasledniku, ali još niko nije izneo ni jedan dokaz ili argument da je on parazit (kakav ružan - biološki izraz za čoveka) !



Uh, kakav izraz - parazit. Grozno.

Čovek nije parazit, bar ne u smislu u kom je postavljač teme mislio - ne živi na teret ove države, od čega živi, ne znam, a iskreno i ne zanima me.

Tačno, nemam simpatija za prestolonaslednika. A i zašto bih imala? Po čemu je prepoznatljiv? Šta on uopšte sada želi? Da postane kralj? Tek tako? Brišemo svih ovih, skoro sedamdeset godina i pravimo se da se ništa nije desilo.

Ali, na njegovu žalost, desilo se. Rodjene su generacije i generacije ljudi koji ne osećaju nikakvu bliskost sa kraljevskom porodicom i nemaju osećaj da je dobro da ponovo imamo kralja.

Sav njegov humanitarni rad, poštujem, poštujem njegovu dobru volju da pomogne, ali to je valjda normalno ljudi moji. Mi smo u kraju za devojčicu koja je imala udes i bila užasno povredjena, skupili 70.000 € za 12 dana. To je samo ljudski i ništa više.

Da sam na njegovom mestu, isto bih to radila, bez ikakvog uslovljavanja ili zadnje namere. Samo želja da pomognem, najprostija, ljudska.

Gde su te njegove veze po svetu kojima može da nam pomogne. Zašto ne pomogne ako može? Mislite li da bi se nešto promenilo kad bi postao monarh? Milion posto sam sigurna da ne bi. Samo bi se produbile trzavice u ovom ionako zavadjenom i podeljenom primitivnom narodu, a tek kad se u sve uključe i ostali članovi kraljevske porodice i počnu svadje, koje su već na pomolu, to bi bila katastrofa.

Zaista, ne hvala.

A ono što me od svega najviše izludjuje je podatak da za ceo svoj život od šezdesetak godina, nije uspeo da nauči SVOJ - srpski jezik.
 
O.K. Svako ima pravo na svoj stav...Ali...
Ko je uopšte i pokrenuo inicijativu da Srbija bude monarhija ! Gde je referendum ?
Ni sam prestolonaslednik nema iluzija da će postati Kralj.
Mi monarhisti bi voleli parlamentarnu monarhiju u kojoj je Kralj više figura, bez izvršne vlasti. Takvih zemalja ima u Evropi puno i sve su uglavnom politički i ekonomski stabilne zemlje. U svakom slučaju ne bi škodilo, a što ne škodi - koristi!

To je ipak (za sad) sanak pusti (na moju žalost) !:cry:
 
Uh, kakav izraz - parazit. Grozno.

Čovek nije parazit, bar ne u smislu u kom je postavljač teme mislio - ne živi na teret ove države, od čega živi, ne znam, a iskreno i ne zanima me.
Овде се слажемо.

Tačno, nemam simpatija za prestolonaslednika.
Нема ни ја, за њега лично. Али има за - монархију као такву.

A i zašto bih imala?
ЈКажем - твоје право.

Po čemu je prepoznatljiv?
Шта је то, по чему би требало да буде, посебно?

Šta on uopšte sada želi? Da postane kralj?
А, није ли то, с његове тачке, сасвим природно. Отац му је био краљ, насилно збачен.

Tek tako? Brišemo svih ovih, skoro sedamdeset godina i pravimo se da se ništa nije desilo.
На које тачно године, тј. који период мислиш?

Ali, na njegovu žalost, desilo se. Rodjene su generacije i generacije ljudi koji ne osećaju nikakvu bliskost sa kraljevskom porodicom i nemaju osećaj da je dobro da ponovo imamo kralja.
Има ту различитих узрока. од, деценијског комуњарског испирања мозга, добрим делом, до, стварно, једног броја људи, који, напросто, нису за монархију.

Sav njegov humanitarni rad, poštujem, poštujem njegovu dobru volju da pomogne, ali to je valjda normalno ljudi moji. Mi smo u kraju za devojčicu koja je imala udes i bila užasno povredjena, skupili 70.000 € za 12 dana. To je samo ljudski i ništa više.
Јесте.

Da sam na njegovom mestu, isto bih to radila, bez ikakvog uslovljavanja ili zadnje namere. Samo želja da pomognem, najprostija, ljudska.
Па он тако и ради, без икаквог условљавања. Најискреније.
Они сами се не хвале тиме ништа посебно.

Него то се помиње, помињемо ми, монархисти, или остали, напросто - објективни људи, управо да би се овима који ирационално не подносе ни саму иддеју монархије, ни њих, као личности, барем напоменуло, да људи доиста искрено и здушно раде на томе.

Gde su te njegove veze po svetu kojima može da nam pomogne. Zašto ne pomogne ako može?
Помаже - колико може. Треба имати у виду сву комплексност међународних односас, и односа према нама.

Mislite li da bi se nešto promenilo kad bi postao monarh? Milion posto sam sigurna da ne bi.
Опет - твоје мишљење. Али, малкице, "преуверено". Како можеш бити баш толико сигурна? :)

Samo bi se produbile trzavice u ovom ionako zavadjenom i podeljenom primitivnom narodu, a tek kad se u sve uključe i ostali članovi kraljevske porodice i počnu svadje, koje su već na pomolu, to bi bila katastrofa.
Претерујеш. Мало си исувише асеби сугерисала неке катастрофичне сценарије.

А поготово то не би било да се врати монархија. Наше поделе и раздори постоје и овако, и док смо република. И немају везе с уређењем.

А краљ би управо можда могао да буде неки фактор "сабирања", смиривања сукоба и разних антагонизама.

Што, опет зависи и од неких других фактора. И њега самог, наравно

A ono što me od svega najviše izludjuje je podatak da za ceo svoj život od šezdesetak godina, nije uspeo da nauči SVOJ - srpski jezik.
Опет, и то... Да не понављам како то уопште и није неки много јак аргумент.
Јесте, можда, могао више да се потруди, али ипак, не треба заборавити да и није имао све то време најбоље услове.
 
Princ Aleksandar ne plaća račune
Petak, 12. oktobar 2007. 11:17

Prestolonaslednik Aleksandar Karadjordjević i njegova porodica boravili su u januaru ove godine u hotelu "Grand" na Kopaoniku i te troškove pokrio je ondašnji generalni direktor kompanije Internacional CG u čijem je sastavu i hotel "Grand", Vladimir Gajić, piše "Glas". Medjutim, on nije potpisao i gratis boravak njihovog obezbedjenja u apartmanima "Sunčani vrhovi", pa se od Dvora traži da plati 152.650 dinara, koliko je koštao boravak trojice telohranitelja. Pare ne stižu jer na Dvoru smatraju da ništa ne duguju.

Sve to bi možda palo u zaborav da se pod kontrolom istražnih organa u slučaju "Geneks" nisu našle i poznate ličnosti u objektima kompanije na Kopaoniku.

Sredinom septembra ove godine iz Turističkog centra Kopaonik su prvi put zatražili od Fonda Kraljevskog dvora da izmiri troškove boravka tročlanog obezbedjenja u apartmanima "Konaci" od 8. do 13. januara ove godine. Uz pismo je poslat i račun na pomenuti iznos od 152.650 dinara. Sa Dvora su potvrdili prijem računa, ali i ponovili da je sve troškove boravka kraljevske porodice u "Grandu" pokrio tadašnji generalni direktor firme, gospodin Vladimir Gajić. Odgovor je potpisao Dušan Babacm direktor Fonda Kraljevski dvor.

Kako u Internacionalu CG nisu bili zadovoljni odgovorom, tri dana kasnije je iz službe finansija odaslat odgovor u kome se ponavlja kako nije u pitanju smeštaj kraljevske porodice u "Grandu", nego neplaćen račun za boravak obezbedjenja u apartmanima, uz napomenu da je neophodno da se taj račun plati u što kraćem roku.

Pošto se sa Kraljevskog dvora više nisu oglašavali, upućeno im je još jedno "prijateljsko" upozorenje da račun odmah plate. Tu se stalo sa prepiskom, a sada su na potezu istražni organi, piše "Glas".

Pih, kao da pojedini političari plaćaju struju, telefon, komunalije...
A još su i poslanici u skupštinskoj sali...
 
Što ti Sloba nije vratio plac ?
Njega nikad ne kritikuješ, a od DS-a očekuješ da ti vrati !
E kad tvoji vadikali osvoje vlast - slobodno zaboravi na dedin plac !
[/B]

Ja sam čuo da su u jednoj beogradskoj opštini izbacili dvoje invalida iz njihovog otplaćenog stana zato što im je njihov stan zaklanjao pogled na Veneru.

Posle njihovog izbacivanja, vlastodršci su otišli u toplinu svojih domova jer Venera ima prednost.
 
Ali, na njegovu žalost, desilo se. Rodjene su generacije i generacije ljudi koji ne osećaju nikakvu bliskost sa kraljevskom porodicom i nemaju osećaj da je dobro da ponovo imamo kralja.

Има ту различитих узрока. од, деценијског комуњарског испирања мозга, добрим делом, до, стварно, једног броја људи, који, напросто, нису за монархију.

A zar nije crkva doživela isto u tom periodu?
O kakvim tradicijama mi govorimo uopšte?

Komunjare su otišle u crkvu da bi dobile koji stranački poen, ali su zato i dalje protiv kralja...

Generacije koje su se radjale dok je on bio u izgnanstvu su čule za nekakav četnički pokret pošto se u filmovima V. Bulajića stalno ratovalo protiv istih.
E sad, ako su komunjare indirektno pominjale četnike, onda se neko pita a za koga su oni bili?
A kad saznaš za koga su bili onda bi završio na Golom otoku za razliku da odeš do crkve.

Možda je u tome sva suština poimanja istorije kod običnog čoveka?

Ponovio bih još jednom da Rusi nemaju nikakv problem u vezi proslave pojedinih datuma iz monarhije i komunizma iako su u demokratiji.

Taj problem imaju samo Srbi:
Nije važno šta je uradjeno već ko je uradio.
 
A zar nije crkva doživela isto u tom periodu?
O kakvim tradicijama mi govorimo uopšte?

Komunjare su otišle u crkvu da bi dobile koji stranački poen, ali su zato i dalje protiv kralja...

Generacije koje su se radjale dok je on bio u izgnanstvu su čule za nekakav četnički pokret pošto se u filmovima V. Bulajića stalno ratovalo protiv istih.
E sad, ako su komunjare indirektno pominjale četnike, onda se neko pita a za koga su oni bili?
A kad saznaš za koga su bili onda bi završio na Golom otoku za razliku da odeš do crkve.

Možda je u tome sva suština poimanja istorije kod običnog čoveka?

Ponovio bih još jednom da Rusi nemaju nikakv problem u vezi proslave pojedinih datuma iz monarhije i komunizma iako su u demokratiji.

Taj problem imaju samo Srbi:
Nije važno šta je uradjeno već ko je uradio.



E, malo si se zahebao, da izvineš. Moju porodicu možeš da optužiš za sve osim za partizanštinu, komunizam i neznaboštvo. Ja sam u tom smislu izrod.

Da je Srbija u vreme Karadjordjevića bila prosperitetna, bogata zemlja, pa i da se složim sa tobom, ovako, nisi me ubedio.

Nemam ja problem u vezi proslave pojedinih datuma iz vremena monarhije, a ni komunizma, neka slavi šta god ko misli da treba da slavi, ja samo nisam za uvodjenje monarhije kao uredjenja u nas.

Kakva kruna, ko su ti ljudi uopšte, gde su bili sve ove godine od pada komunizma na ovamo, pa oni čoveče ne govore sprski, o čemu ti meni dalje govoriš. Oni su više englezi i španci nego Srbi.

O kakvoj tradiciji mi govorimo. Nije se Srbija posle njihovog odlaska, kakav god on bio, nasilan ili nenasilan, zamrzla i prestala da živi. Nastavila je, kako god, ali je nastavila bez njih.

I sad, kad je sve prošlo, kad više nema komunista, oni se u velikom stilu vraćaju, a kad je bilo povuci - potegni, nije ih nigde bilo. Zašto se onda nisu borili, nego su se elegantno povukli i ostavili narod na milost i nemilost, prvo Nemcima, a onda komunistima.

E, znaš šta, muka mi je od licemera, a i od ljudi koji ne misle svojom glavom.

Ne treba, hvala, kad smo mogli bez vas 60 godina, moći ćemo i dalje, snaći ćemo se i bez kralja.
 

Back
Top