Prestolonaslednik Aleksandar- parazit ??

Да се разумемо, ја сам монархиста али ми се ово ни мало не свиђа.
Поготову ми се не свиђа та прича о парламентарној(?!) монархији, то ти дође као ожењени педер а на примеру Драгана Џајића смо видели да то може али да не ради. Монархија је или апсолутна или није монархија, сад, пошто немам намеру да враћам светски точак историје уназад, пре ћу се задовољити нормалном републиком него ли суманутом монархијом. Монархистички поредак ионако сам исплива у моментима кад је најбитније сачувати народ за неко боље време, тад ионако републиканско левичарски мишеви запале са брода.

Осим што нисам за ту скаламерију, нисам ни за лажног престолонаследника. Он јесте принц јер му је отац био краљ али није престолонаследник јер га отац није означио као таквог. Наиме, право прворођеног је укинуто у дому Карађорђевића у моменту кад је Ђорђа требало послати у лудару а Лесандру поставити за регента. По том кључу било ко из породице може да буде претедент ако га краљ означи као таквог.
Својвремено се Јелисавета предсатвљала као принцеза док је неко није посаветовао да престане да каки и да се лепо представљао као оно што јесте- књегиња.
И најбитније, Карађорђевићи нису српска краљевска породица јер су се одрекли српске и узели југословенску круну, од Александра па на даље примали су миропомазање искључиво као југословенски монарси.
Што се мене тиче та прича је одавно завршена јер осим што се се одрекли српске круне одрекли су се и српске војске и пригрлили комунистичку сотону.
Нека зове Синишу Вчинића да га као патријарх лево-десне-православно-католичко-протестанске цркве политбироа фаланге миропомаже у исто таквог краља па нек заједно одшетају у Топоницу.
То би била и историјска а и поетска правда.

За оне који овог дебелгузог зову "српски" принц, Рас је лепо објаснио неке ствари, ако аргументи овде ишта вреде, острашћеним "монархистима", чија је партија (ДС),члан Социјалистичке интернационале...
 
Ne,nego ces ce jedna curka da mi objasni razliku iznedju ova dva. Kao prvo odgovori na pitanje koje sam ti postavio ako mislis da te neko uzme za ozbiljnog sagovornika,a kao drugo Beli Dvor je kuca Karadjordjevica,svih...ma kakvi da su. Stvarno mi je zao sto su ti idoli Broz i Milosevic umrli. Ali to nije razlog da svoje fristracije lecis unaokolo. Posveti se deci za pocetak. To leci. Mnogima u Srbiji ne odgovara sto curke i budaci kao ti primaju platu iz budzeta,pa boze moj...humanost ispred svega.

Мајмунчино, нико од политичара ми није био идол, нити сам уопште имала идоле!!!
Дивим се само појединим уметницима и ствараоцима, а ти си последњи на кугли земаљској који може да помене моју породицу. Гледај ти себе и своју породицу, ако је уопште имаш, мамлазе!!!
 
@STRELA

Koji ti je (ne moj) ? Šta si zapenila da objasniš ? Ni jedan od svih tih objekata i vila nisu napravili komunisti. Oni su sve uzurpirali !

Zar ti je otadžbinska toliko pomutila razum da si protiv vraćanja otetog ?

Ili je suština to što su vadikali golje, pa iz zavisti, mrze one koji su nešto stekli (ili njihovi preci). Ne računam na ono što je nepošteno stečeno - toga ima i treba sve oduzeti, kao što se i radi u civilizovanim, pravno uređenim društvima.
 
Мајмунчино, нико од политичара ми није био идол, нити сам уопште имала идоле!!!
Дивим се само појединим уметницима и ствараоцима, а ти си последњи на кугли земаљској који може да помене моју породицу. Гледај ти себе и своју породицу, ако је уопште имаш, мамлазе!!!

:D Pa jel se to nama neko opasno osetio prozvanim,pa se jos opasno i naljutio,a? Ju,ju,ju! Bas si sipma! :D
Eto,sticajem okolnosti,zbog posla,ne dolazim cesto ovde,a i da sam dokon kao ti ne znam zasto bih cesce, nego jednom u 10 dana, svracao ovde...primetih pre neko vece tvoje divljenje "izrazitim umetnickim vrednostima" i filmu o najvecoj mafijaskoj organizaciji u svetu,poznatijoj kao Cosa Nostra (Koza nostra- "koza" ovde nije zivotinja mada ako pricam sa tobom mozda i prilici) tj. odusevljavanje,totalnu egzaltiranost sa "knjizevnim" delima gospodina Puza...Kum 1,2,3. Mislim...to izuzetna umetnicka ostvarenja kojima se ti divis,kako si vec gore navela i u koja sam se i sam uverio.
Tako da sam shvatio da mi je ispod casti da na bilo koji nacin komuniciram sa osobom koja kao najveci umetniski i stvaralacki dojam uzima Kum 1-2-3! Izuzetno,nema sta. Jadna deca koju ovakvi vaspitavaju.
Da to kojim slucajem nista procitao pre neki dan,ne bih skontao ono oslovljavanje tebe od strane "Idi Amina"- munze-konza.
Briljantno!

Over and out.
 
@STRELA

Koji ti je (ne moj) ? Šta si zapenila da objasniš ? Ni jedan od svih tih objekata i vila nisu napravili komunisti. Oni su sve uzurpirali !

Zar ti je otadžbinska toliko pomutila razum da si protiv vraćanja otetog ?

Ili je suština to što su vadikali golje, pa iz zavisti, mrze one koji su nešto stekli (ili njihovi preci). Ne računam na ono što je nepošteno stečeno - toga ima i treba sve oduzeti, kao što se i radi u civilizovanim, pravno uređenim društvima.

Између осталог, узурпирали су и мојој породици, плац на Дедињу!

Тако да немој мени да причаш о комунистима, јер нисам њихов адвокат,

већ сам и ја (моји), оштећена страна, али сад плац не враћају ДС-овци!!! :twisted:
 
:D Pa jel se to nama neko opasno osetio prozvanim,pa se jos opasno i naljutio,a? Ju,ju,ju! Bas si sipma! :D
Eto,sticajem okolnosti,zbog posla,ne dolazim cesto ovde,a i da sam dokon kao ti ne znam zasto bih cesce, nego jednom u 10 dana, svracao ovde...primetih pre neko vece tvoje divljenje "izrazitim umetnickim vrednostima" i filmu o najvecoj mafijaskoj organizaciji u svetu,poznatijoj kao Cosa Nostra (Koza nostra- "koza" ovde nije zivotinja mada ako pricam sa tobom mozda i prilici) tj. odusevljavanje,totalnu egzaltiranost sa "knjizevnim" delima gospodina Puza...Kum 1,2,3. Mislim...to izuzetna umetnicka ostvarenja kojima se ti divis,kako si vec gore navela i u koja sam se i sam uverio.
Tako da sam shvatio da mi je ispod casti da na bilo koji nacin komuniciram sa osobom koja kao najveci umetniski i stvaralacki dojam uzima Kum 1-2-3! Izuzetno,nema sta. Jadna deca koju ovakvi vaspitavaju.
Da to kojim slucajem nista procitao pre neki dan,ne bih skontao ono oslovljavanje tebe od strane "Idi Amina"- munze-konza.
Briljantno!

Over and out.

Е морону један, реч је о филму!

КУЛТНИ ФИЛМ
Objavljeno 01.10.2007. u 18:08, autor: Strela


Почећу од дефиниције појма КУЛТНИ ФИЛМ. То су сви они филмови неспорних високих уметничких вредности, који су направили помаке на плану драматургије, глуме, камере, монтаже и режије. Другу групу би чинили они филмови који су истовремено снажно деловали и на публику. У ширем смислу, дакле, реч је о филмовима који су дали обележје читавој једној генерацији, једној нацији – или је њихово деловање било, једноставно, планетарно, што никако не искључује и њихову уметничку вредност. Разуме се, постоје и они филмови, а то би била трећа група, који су нас лично дирнули, појединачно или нас неколицину, без обзира на њихове очигледне мане или врлине. И то су култни филмови.

У прву групу бих сврстала следеће филмове:
ОКЛОПЊАЧА ПОТЕМКИН – Сергеј Ејзенштајн
ГРАЂАНИН КЕЈН – Орсон Велс
ПСИХО – Алфред Хичкок
РАШОМОН – Акиро Куросава
ДО ПОСЛЕДЊЕГ ДАХА – Жан Лик Годар
ГРК ЗОРБА - Микос Какојанис
ДИСКРЕТНИ ШАРМ БУРЖОАЗИЈЕ - Луис Буњуел
УВЕЋАЊЕ (BLOW-UP) – Микеланђело Антониони
АМАРКОРД – Федерико Фелини
КАБАРЕ – Боб Фос
АПОКАЛИПСА ДАНАС – Френсис Форд Копола
КУМ I и II – Френсис Форд Копола
ОСЛОБАЂАЊЕ – Џон Бурман
ФАНИ И АЛЕКСАНДАР - Ингмар Бергман
КОСА- Милош Форман
ОДИСЕЈА У СВЕМИРУ 2001 – Стенли Кјубрик
20 ВЕК – Бернардо Бертолучи
РАЈАНОВА КЋИ – Дејдвид Лин
ЛОРЕНС ОД АРАБИЈЕ – Дејвид Лин
ВАРЉИВО СУНЦЕ – Никита Михалков
ПРИЧАЈ С ЊОМ – Педро Алмодовар
ЖИВОТ ЈЕ ЛЕП - Роберто Бењини
ПЕТПАРАЧКЕ ПРИЧЕ – Квентин Тарантино... итд.

У другу групу сврстала бих:

ПРОХУЈАЛО С ВИХОРОМ
БАЛ НА ВОДИ
КАЗАБЛАНКА
БЕН ХУР
БУНТОВНИК БЕЗ РАЗЛОГА
СЈАЈ У ТРАВИ
ЉУБАВНА ПРИЧА
ДИПЛОМАЦ
ЛОВАЦ НА ЈЕЛЕНЕ
ПОСЛЕДЊИ ТАНГО У ПАРИЗУ
ЛЕТ ИЗНАД КУКАВИЧИЈЕГ ГНЕЗДА
ПОБЕСНЕЛИ МАКС
КОНАН ВАРВАРИН
ИНДИЈАНА ЏОНС
РАТОВИ ЗВЕЗДА
ТИТАНИК
ТЕРМИНАТОР
МАТРИКС
ГОСПОДАР ПРСТЕНОВА... итд.

Наравно, често се дешава да се ове две групе КУЛТНИХ ФИЛМОВА поклапају.

Готово све побројане филмове из ове прве две групе изузетно волим, а њихове ауторе сматрам неоспорним кинематографским величинама, али за ону ТРЕЋУ групу КУЛТНИХ ФИЛМОВА (по мојој дефиницији), издвојила бих следеће филмове:

ПОСЛЕДЊИ ТАНГО У ПАРИЗУ - Бернардо Бертолучи, главне улоге: Марлон Брандо и Марија Шнајдер.
ДИВЉИ МЕСИЈА - Кен Расел.
ГРК ЗОРБА - Микос Какојанис, главне улоге: Ентони Квин, Ален Бејтс и Ирена Папас.
Сјајну музику компоновао је Микис Теодоракис. Дирљива прича о пријатељству између
једног темпераментног и крајње спонтаног Грка и једног атипичног, али ипак суздржаног
Енглеза. Сјајна прича о сукобу цивилизација, или можда, ипак прича о додиру различитих цивилизација.
УРГА - Никита Михалков, главне улоге: Бадема Бајаерту, Владимир Гостјукин, Бабушка,
Лариса Кузњецова. Овај филм представља мој први контакт са Монголијом, са срећним и
неспутаним људима, који живе једноставним животом у савршеном складу са непрегледним
пространствима степе.
СУРОВА РОМАНСА - Елдар Рјазанов, главне улоге: Никита Михалков, Алиса Фејдлик, Лариса Гузејева и Алексеј Петренко. Овај филм је 1984. освојио Златну палму у Кану, а
рађен је по позоришном комаду "Девојка без мираза" Островског, а сам филм је битно
надмашио литерарни предложак. То је потресна прича о несрећној љубави једне прелепе девојке из добре породице, која након смрти оца, постаје сиромашна. Она тежи и припада
вишем друштву и несрећно се заљубљује у једног шармантног и неодољивог мушкарца, али
крајње непоузданог....Ово је збиља тешко препричати, јер је невероватно изнијансирано и компликовано, углавном једна љубав са трагичним крајем....
ЦИГАНИ ЛЕТЕ У НЕБО - Лотијану Емил, главне улоге: Рада - Светлана Тома, Зобар - Григорие Григориу, Силади - Јон Сандри Шкуриа, Талимон - Павел Андрејченко. Незаборавну
музику, која је практично заштитни знак овог филма компоновао је Евгениј Дога. Филм је
рађен по причама Максима Горког, "Макар Чудра" и "Старица Изергиљ".
Страст! Слобода! Судбина! Класична љубавна прича између двоје младих Цигана, дивље и прелепе Раде и згодног крадљивца коња Зобара. Но упркос приказу живописног номадског живота на подручју Бесарабије, садашње Молдавије, испуњеног песмом и плесом, ова се љубав завршава као и све такве - фатално, смрћу обоје љубавника за време сопствене свадбе!
Овај филм добитник је главне награде на Сан Себастијан Филмском Фестивалу 1976. - Златне шкољке.

ДОМАЋИ КУЛТНИ ФИЛМОВИ

СКУПЉАЧИ ПЕРЈА - Александар Саша Петровић
ЉУБАНИ СЛУЧАЈ ИЛИ ТРАГЕДИЈА СЛУЖБЕНИЦЕ ПТТ - Душан Макавејев
НАЦИНАЛНА КЛАСА - Горан Марковић
СПЕЦИЈАЛНО ВАСПИТАЊЕ - Горан Марковић
КО ТО ТАМО ПЕВА - Слободан Шијан
ВАРЉИВО ЛЕТО - Горан Паскаљевић
ШЕЋЕРНА ВОДИЦА - Бата Ченгић
СЈЕЋАШ ЛИ СЕ ДОЛИ БЕЛ - Емир Кустурица
ДОМ ЗА ВЕШАЊЕ - Емир Кустурица
МИ НИСМО АНЂЕЛИ - Срђан Драгојевић
ЛЕПА СЕЛА ЛЕПО ГОРЕ - Срђан Драгојевић

Strela
 
******. ovde sve satro predratni kapitalisti...:)

mita, strela, dobrostojeci...........:)
Svima dede bili fabrikanti i veleposednici :):):):).......i svima oteli komunisti:)

YBT , da li je u BGD bilo ikoga pre rata, ko nije bio krupni kapitalista, sa potomcima gologuzijom ??:)

Немој да изврћеш ствари.
Барем ја никада нисам рекла да су моји били капиталисти, фабриканти или велепоседници.
Имали су имућнији грађани, виши средњи слој, куће и плацеве.
 
@STRELA

Koji ti je (ne moj) ? Šta si zapenila da objasniš ? Ni jedan od svih tih objekata i vila nisu napravili komunisti. Oni su sve uzurpirali !

Zar ti je otadžbinska toliko pomutila razum da si protiv vraćanja otetog ?

Ili je suština to što su vadikali golje, pa iz zavisti, mrze one koji su nešto stekli (ili njihovi preci). Ne računam na ono što je nepošteno stečeno - toga ima i treba sve oduzeti, kao što se i radi u civilizovanim, pravno uređenim društvima.


Izvinjavam se što se mešam, ali samo kratko:

Slažem se sa tobom da su komunisti uzurpirali veliki deo tudje imovine i slažem se da imovina mora da bude vraćena vlasnicima. To je jednostavno civilizacijska tekovina i svako onaj ko se tome protivi je, po mojim kriterijumima - divljak.

Ali mi niko do sada nije dao valjano obrazloženje zašto je dobro da Srbija ponovo postane monarhija. Osim čuvenog objašnjenja, koje, moram priznati, ne razumem, a to je "kontinuitet", drugih valjanih obrazloženja nema.

Nemam ništa protiv da se Karadjordjevići usele u svoju kuću, kako god se ona zvala, to je njihova dedovina i pravo je na njihovoj strani, ali ne razumem zašto uspostavljati monarhiju.

Dovoljno je pogledati prestolonaslednika, čuti ga kako govori i šta govori i potpuno izgubiti interesovanje za njega kao osobu.

Neko reče da oni organizuju prikupljanje humanitarne pomoći. Lepo, ali nedovoljan razlog da neko postane kralj zbog toga. To rade i obični smrtnici, pa ne traže da ih neko zbog toga kruniše.

Takodje sam pročitala da imaju dobre veze po svetu i da bi mogli mnogo da pomognu Srbiji - opet lepo, ali zašto to onda ne urade bez uslovljavanja, ako su već tako veliki Srbi kako se predstavljaju.

Da li bi trebalo da izglasamo engleski, kao službeni jezik u Srbiji, da bi naš kralj mogao da nas razume?

Besmislice. Diskontinuitet sa monarhijom postoji već 60 godina, generacije su rodjene bez osećaja divljenja i poštovanja prema kruni, ništa ih ne vezuje za kraljevsku porodicu i zašto na silu naturati neku tradiciju, kad ona, realno ne postoji već 60 godina?
 
Naravno da je parazit, a jos ne zna srpski.Napolje bre!

Ne verujem da je BAŠ tako. ZAnimljiva informacija koja hrani pakosne, nemonarhistički nastrojene, koja tetoši zlobne, koja ugađa pljuvačima...
Ako krenem da nabrajam šta su sve dali za Srbiju, za decu, za studente, za bolnice... bez neke velike pompe, bez medijske najave kakvu praktijuju oni sa mnogo manje darežljivim srcima, to će i dalje pljuvače držati u uverenju da Prestolonaslednika treba izbaciti. Sramota za Srbiju da bilo kog SRBINA izbacuje napolje. Mnogo puta smo to radili kroz istoriju, a evo.. zarad te infantilne indolentnosti, sad gubimo celu pokrajinu. Nisu Karađorđevići "stari" koliko i Kosovo, ali jesu naša tradicija. Treba ih čuvati makar kao turističku atrakciju. Tako to rade u pametnom svetu. A sve i da jesu zimovali za navedeni iznos, hajde da vidimo zimovanja, letovanja, vozni park, vikendice, okućnice, garderobere... Tadića, Jovanovića, Koštunice, Ilića, Nikoilića... šta ćemo tek njima da kažemo. MARŠ iz Evrope, a?
Treba otići na sajt i videti zvanično saopštenje dvora, neće Aca Karađorđević da se kompromituje pred tetka Elizabetom sa engleskog dvora, pred bata ČArslos sa engleskog dvora, pred Glorijom de Bragansom, vojvotkinjom iz Španije a majkom njegova tri sina... neće on da se blamira, bre, za jedno zimovanje, nego mu neko nakrojio priču ko se mnooooogo plaši predstojećih izbora.
 
@Norma Kampl

Sofizmima ovakvog tipa
Пошто иза овог "али" нема, такође никаквог правог аргумента против монархије, свака даља расправа на ту тему је непотребна.
uvjerenja se ne brane, čak naprotiv oni uvjerenja degradiraju , jer po pravilu predstavljaju izraz nemoći.

No shvatam te, jer ako su Ti ono najjači argumenti što imaš, onda Ti sofizmi i jesu jedino što Ti preostaje.
 

Back
Top