Препоруке за куповину возила

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cist grad od semafora do semafora 7-7,5L a na otvoranom 4,5L tako da prosecno ce to da bude negde oko 6L. I nista nisam slagao jer tako je u realnosti.
Jedan od retkih novijih motora koji nema plivajuci zamajac a servis nije skup.Utegnut kao pracka a cena je za ovakvo stanje odlicna.Na oglasima cu da trazim 3100 jer ima i mladjih i jeftinijih ali ovakav se tesko nalazi jer je presao stvarnih 127k km.Volan mu nije izlizan,rucica menjaca lepa a pre neki dan sam sedeo u jednom kom je sve bilo odvaljeno i zgrozio sam se kakvi se krsevi dovlace a opet i taj je lepo palio i radio.
 
7,5 litara po gradu za velki auto i nije lose..
izadje oko 1050 kinti 100 km
A na plin izlazi oko 750 .
Plus sto kazes nije skup za odrzavanje..A po meni je lepsi od stila karavan, stila ima previse...gde god se okrenes vidis bar jedan..
Al *** kad fale pare..
Kapiram da ce brzo da ode :)

Lepsi je od stila, ima i lepsi enterijer, bolje materijale, i redovno odrzavanje nije skupo, ali vanredno je preskupo :sad2:
 
Nudi mi se i ovo -Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 2003 u fulu sa koznim sedistima,automatskom klimom,automatskim menjacem,malo km....
30bd8qa.jpg

qsrqrp.jpg


Kao i ovo-Honda CRV 2.0 +plin 2003 u top stanju,polukoza,automatska klima,malo km.....
34y76z4.jpg

14d1p4m.jpg
 
koja bi bila okvirna cene za hondu? the power of dreams :):D

Ma uslovljavaju me da uzmem dva auta i sad moram da kombinujem jer Santa Fe ovde ne bih mogao da dam ispod 6000 a CRV-a ispod 7500 jer nije predvidjena za export i treba da se proda u Italiji jer je u izuzetnom stanju.Uslov je da se uzme jos jedna Astra 2.0 DTI 2001 karavan Elegance u top stanju a koju ovde ne bih mogao da dam ispod 3000 ni eura.
Kod nas su Honde dosta skuplje a vecina i nema plin dok su preko isto jako skupe tako da i ova cena je dobra a pogotovo za besprekorno sacuvan dzip sa plinom.
http://suchen.mobile.de/auto/honda....modelId=5&minFirstRegistrationDate=2003-01-01
 
Ono sto sam ja cuo za Saab je da je izuzetno kvalitetan auto, da mu svi delovi traju dugo i da retko crkavaju, ali da si nahebo kada nesto crkne. Priv problem je sto nema mnogo servisa koji se bave saabom, pa ni majstora koji ga poznaju. Drugi problem je nedostatak delova, a treci njihova cena.

Sad preko Googla potražih servise i vidim da ih ima nekoliko. E sad ne mogu da vidim cene npr redovnih servisa ali da se i to proveriti..:)
Pa pošto sam razmišljao o BMW 3 ili Passat karavanu ne verujem da je mnogo skuplji od njih za održavanje?
 
Da vas pitam drugari posto mi nisu jasne neke stvari na trenutnom trzistu polovnih automobila. Vidim da imate vise iskustva neki od vas se bave i uvozom. Prvo mi cene nikako nisu jasne,odem na uto plac i pogledam automobili stari do 10 godina savrseno izgledaju i spolja i iznutra[uglavnom] a cena za prosecnog srpskog vozaca klase fokus,astra,senic.....3000? Dal je moguce da tako dobro budu sacuvani,pronadjeni od strane nasih preprodavaca i uvezeni? Ili ih uvezu udarane,ishabane,......pa ih naknadno sredjuju? Pa cak i u tom slucaju kolko vidim na sajtovima za oglasavanje auta po evropi cenu su daleko vece od onog sto bi bilo isplativo uvoziti. Ako jedanm auto kosta kod nas 3000 morao je biti placen ispod 1800 eura u evropi da bi se preprodavcu isplatilo da ga uvozi.Gde uspevaju da nadju automobile u relativno dobrom stanju za tako malu cenu? Sta je uzrok tome?Mora da ima nesto iza svega jer ne vidim racunicu isplativost i mogucnost zarade za njih ako je sve ok.
Drugo pitanje: Iz kog razloga recimo auto za klasu visa kostaju iasto kao i ona za klasu ispod? Recimo Laguna,C5.....Kostaju skoro isto kao Fokus,senic,astra.......Da li se Laguna II Pokazala kao los automobil pa je to tako ili je nesto drugo razlog tome?
 
Vecina tih automobila iz uvoza je presla 200-400k km a neki i vise ali ima i dobrih automobila ali oni moraju da se plate ,kako preko tako i kod nas.
Ja se odkad prodajem kola trudim da uzmem kola do 200k km i zasad mi uspeva ali sa godinama ce to biti sve teze i teze jer nas narod i kad bude 2019 ce opet uzimati 2001 godiste tj auto koji moze da se uveze.Tako ce raditi vecina ali ima i onih koji gledaju da kupe auto do 5 godina starosti.
Zasto ovo znam? Pa jednostavno kad je uveden Euro3 ljudi su sizeli jer nisu mogli da uvezu auto 95'-96' godiste a tad je vec bila 2005-ta.
Svi pljuju po trgovcima i uvoznicima a opet 90% tih ljudi kupuje kola od istih i onda prica kako je naleteo na dobar primerak.Stara i istrosena prica.
Cilj trgovca je da zaradi a greska kupca je sto se cude kako su kola jeftina i kupuju bas ta jeftina sa nadom da ce ih sluziti kao i onaj skuplji koji sigurno nije dzabe skuplji. Svakako ce se uskoro i sami uveriti da se isplati platiti 400-500 eura auto vise jer ova novija kola nisu Yugo gde za 100 eura promenis pola auta.
Zasto uskoro? Pa zato sto se trenutno uvoze najvise ta starija kola a koja imaju uglavnom veliku kilometrazu i ovde ih ljudi kupuju teseci se kako nemaju mnogo km jer je na satu 150k km.
Juce mi je jedna zena nudila 206 za moj RAV i samo letimicnim pogledom sam video da joj je ceo auto ofarban poprilicno lose a ona prica kako je auto savrsen.Auto je sive boje a ja sam joj nasao na vratima i blatobranu da su ranije bili plave boje sto govori da je bio teze havarisan dok su joj menjali delove koji se nisu mogli ispeglati.Tako sam i na jednom autu sa kojim su ljudi dosli kod mene da kupe drugi auto nasao da je trepna plava a zadnji blatobran zelen dok je auto siv! E to govori o tome zasto se neki placaju povoljno a neki ne.
 
Poslednja izmena:
Znači ipak kupiti napolju sam pa ga dovesti,umesto ovde kupiti na placu?

Zavisi, ako imas para i spreman si da izdvojis vise za isti model automobila koji je ovde, s tim da ovde ne znas koliko je presao, kako je odrzavan, itd. onda da. Ako si knap s budzetom, vise ti se isplati ovde. NIko ti ne garantuje da ces stici do Srbije, dok na placu ipak dobijes neku garanciju na ispravnost vozila. Mozda je motor ok, ne duva, lepo vuce, turbina, ma sve je savrseno, i onda recimo na pola puta pukne bregasta, ili neka klipnjaca i sta ces onda?!
 
Zavisi, ako imas para i spreman si da izdvojis vise za isti model automobila koji je ovde, s tim da ovde ne znas koliko je presao, kako je odrzavan, itd. onda da. Ako si knap s budzetom, vise ti se isplati ovde. NIko ti ne garantuje da ces stici do Srbije, dok na placu ipak dobijes neku garanciju na ispravnost vozila. Mozda je motor ok, ne duva, lepo vuce, turbina, ma sve je savrseno, i onda recimo na pola puta pukne bregasta, ili neka klipnjaca i sta ces onda?!

E ***,nema i jare i pare..:)
Mada ni tamo baš ne možeš da budeš 100% siguran koliko je prešao sem ako nema servisnu sa datumima kada je šta rađeno...
 
Vidi Dule 021 na Polovniautomobili imas recimo Ford Fokuse od 2.500 do 3.500 eura. Godista od 2001/2003 sta je to sto kosta 33%vise tj.1000 eura,god. isto na izgled svi slicni. Sta pravi toliku razliku? I sta je pametno koji kupiti?Onaj u sredini? Najjeftiniji pa racunati da ulozis 500 eura pa si siguran sta si promenio? Ili najskuplji pa se nadati da je ekstra?

Kao sto ti rekoh na pp uzmes auto od trgovca kog ti preporucuju i koga ne prati los glas.To znaci da ce ti takav covek prijaviti sve sto zna o automobilu i svesno ti prikazati njegove mane ako ih ima.U tom slucaju ti znas sta kupujes i ako se desi neka greska to ti je stvar srece jer ipak je to polovan automobil ali bitno je da je auto zdrav i prav i da nije havarisan a ostalo tipa spona,silen blok ili amortizer ti je potrosni materijal kod automobila pa se ipak preporucuje ako hoces koliko toliko da budes siguran u auto da ga pregledas kod majstora. Ponekad ni majstor ne moze da ustanovi sta ce se uskoro desiti sa motorom pa se tu obicno ogradjuju ili cak i grese kad vide ono sto svako od nas vidi. Obicno gledaju dali auto dimi iz auspuha a to ne znaci da je motor los nego moze niz propratnih stvari da budu uzrok tome kao npr.protokomer,losa dizna,tefloni...
@Milosh1976
Nasi ljudi kad odu napolje obicno razrogace oci kad vide cene jer su vece nego kod nas i onda usled toga sto misle da ce ispasti budale ako dovezu toliko skuplji auto kupuju ili krseve ili kola sa havarijom ili se vrate praznih saka.Ovo je 100% istina i retko ko doveze perfektno sacuvan auto sa malo kilometara.
Budi svestan da i tamo smanjuju kilometraze! Ne toliko koliko kao kod nas ali sve sto je tamo povoljno uglavnom prodaju placevi a samo od vlasnika nemca mozes da uzmes auto sa pravom kilometrazom dok kod svih ostalih je to sa znakom pitanja. Taj od nemca ces morati da platis skuplje ali ces onda znati na cemu si i takav auto ce izaci obicno 500-1000 eura vise u odnosu na standardnu cenu u Srbiji.
 
Kao sto ti rekoh na pp uzmes auto od trgovca kog ti preporucuju i koga ne prati los glas.To znaci da ce ti takav covek prijaviti sve sto zna o automobilu i svesno ti prikazati njegove mane ako ih ima.U tom slucaju ti znas sta kupujes i ako se desi neka greska to ti je stvar srece jer ipak je to polovan automobil ali bitno je da je auto zdrav i prav i da nije havarisan a ostalo tipa spona,silen blok ili amortizer ti je potrosni materijal kod automobila pa se ipak preporucuje ako hoces koliko toliko da budes siguran u auto da ga pregledas kod majstora. Ponekad ni majstor ne moze da ustanovi sta ce se uskoro desiti sa motorom pa se tu obicno ogradjuju ili cak i grese kad vide ono sto svako od nas vidi. Obicno gledaju dali auto dimi iz auspuha a to ne znaci da je motor los nego moze niz propratnih stvari da budu uzrok tome kao npr.protokomer,losa dizna,tefloni...
@Milosh1976
Nasi ljudi kad odu napolje obicno razrogace oci kad vide cene jer su vece nego kod nas i onda usled toga sto misle da ce ispasti budale ako dovezu toliko skuplji auto kupuju ili krseve ili kola sa havarijom ili se vrate praznih saka.Ovo je 100% istina i retko ko doveze perfektno sacuvan auto sa malo kilometara.
Budi svestan da i tamo smanjuju kilometraze! Ne toliko koliko kao kod nas ali sve sto je tamo povoljno uglavnom prodaju placevi a samo od vlasnika nemca mozes da uzmes auto sa pravom kilometrazom dok kod svih ostalih je to sa znakom pitanja. Taj od nemca ces morati da platis skuplje ali ces onda znati na cemu si i takav auto ce izaci obicno 500-1000 eura vise u odnosu na standardnu cenu u Srbiji.

Znači,hoćeš da kažeš da je preko "sigurnije" ako uzmeš od fiz lica nego sa placa?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top