PREPORUKE... knjige koje volite...

Jao, sto je to lep roman!
Citala sam ga kada sam imala petnaestak godina.
Stari Sloveni, lepa ljubavna prica, ljubomorna carica Teodora koja zeli da pomrsi racune Ireni i Istoku... pa tu je stari grcki trgovac koji pomaze mladim ljubavnicima... opisi bitaka...
Mnogo je lep roman.
Ja sam je nasledila od moje mame, kao i jos mnogo tako starih izdanja koje se tesko nalaze, ''Jedno drvo raste u Bruklinu" od En Smit... itd... to su romani koji su obelezili moje odrastanje.
Eto ideje izdavacima da opet obnove ta stara, dobra dela tako sto ce ih ponovo izdati.
Nadam se da ces roman ipak nekako naci.
Daj oglas u novinama ili pokusaj po antikvarnicama...
Secam se da sam pre nesto manje od desetak godina ''jurila'' roman "Ime ruze"... nigde ga nije bilo... i onda odjednom k'o grom iz vedra neba - neko od dobrih izdavaca Platoa - Paideie, se dosetio da bi ta knjiga trebala da bude izdata i na srpskom jeziku i jednog dana dobila sam je na poklon...
Ljudi moji, mojoj sreci nije bilo kraja... To je jos jedan roman koji me uvek prati... gde ja, tu je i "Ime ruze"...

Našao sam knjigu"podslobodnim suncem" u Knjizara.com i poručio,međutim posle 10 dana su mi javili da nisu u mogućnosti da je isporuče zbog,kako kazu,prestanka sa radom izdavačke kuće koja je štampala knjigu.
 
Hrpu dobrih knjiga ste naveli ali evo vam i mog spiska
- Sto godina samoce- Gabrijel Garsija Markes
- Besnilo- Borislav Pekic
- Prica o karmi- Benedikt
- Bludni sin, Barska musica- Bukovski
- Mali princ - Egziperi
- David Koperfild- Dikens
Za sanjare i avanturiste bih preporucio knjige Karlosa Kastanede a kao stivo za opustanje svakako Paulo Koeljo( do 'Zahira' koji vec prelazi u glupost i gubljenje vremena)
 
Majstor i Margarita
Hazarski Recnik (Pavic)
Enciklopedija Mrtvih (Danilo Kis)
bilo koja zbirka od Prevera
Cekajuci Godoa (Beket)
Narcis i Zlatousti (Hesse)
Ja [sam] Genije (Dali)
Kum (Puzo)
Potpaljivacica (King)
Hobit (Tolkin)
Zlocnin i Kazna (Dostojevski)
ima jos....
:P
 

Back
Top