Prepisivanja...puskice i to...

Trudim se da naucim al kad ne naucim onda su tu puskice.
Zalepim ih za sto ali odozdo,odlepim,procitam i opet zalepim.Sad u srednjoj manje koristim puskice obicno sedim sa drugaricom koja inace nauci za svaki kontrolni,ja isto ucim pa onda se dogovaramo,ne premestaju nas posto nas ima tacno koliko i klupa pa nemaju gde da nas prebace,dok sam u osnovnoj prelazile u druge razrede zahvaljujuci puskicama,za odredjene predmete..Zalepis puskicu za hemijsku ili gumicu (imala sam veoma veliku gumicu sirine 5 cm i duzine 15cm),ili ako je zima stavis u kapuljacu od jakne od osobe koja sedi ispred tebe.Ili obucem dve majce,jedna na duge rukave (ili kratke) i drugu na bretele a onda savijem prvu majcu i tu zalepim puskicu ako mi profa kaze da podignem majcu ja podignem obe i kazem da su one spojene u jednu (takav model).Nikada za stolicu jer su to kod mene provaljivali samo tako.Mozete da ubacite puskicu u maramice i da se pravite da ste bolesni (prehladjeni...).I tako dalje,ima dosta fora al ne mogu sad da pisem posto idem negde...Pozzz
 
turbo-ajvar:
klinac vas ne provale, nego neće da vas isteraju, a evo kako ja to radim:

1.obučem dux sa širokim rukavima
2.probušim puškicu iglom kroz na kojoj je lastiš ( od starih čarapa npr.) to uradim i na levoj i desnoj strani papirića
3.jedan deo lastiša stavim na prst, a dtugi zihericom povežem sa rukavom
Ubedljivo najbolji metod za prepisivanje!!!
Samo sto ja to malo drugacije radim-zasijem jedan deo lastisa za bretelu od brusa, provucem lastis kroz rukav, zakacim puskice na drugi kraj lastisa i provucem lastis kroz dux... A kad naidje profesor samo pustim lastis i on ode u rukav :)
 
Zaboravih da kazem da ovo sto sam gore napisala radim samo kad imam celo vece pred pismeni ili kontreolni da se bakcem sa puskicama... Inace ih napisem na papirne maramice, kao izduvam nos i onda stavim maramicu u krilo i sve lepo prepisem, a niko nije lud da mi trazi da razmotam slinavu maramicu :)
 
Ah, kako mi ova tema evocira uspomene ...

Ma, prepisivanje se uvek provali, samo je pitanje dal hoće da te pusti ili je baksuz ;(

Mene je mrzelo da pravim puškice, lepo izvadim svesku i prepišem :) I onda se nas 5oro otima oko moje jedne sveske, al dobro ...
Ili jednostavno nađeš nekoga ko zna i ko je toliko dobra duša da ti napiše i pošalje puškicu ili da sedi pored tebe ... tako sam ja imao 2ku iz matisa maltene 4 godine ... :)
 
Marge:
Ubedljivo najbolji metod za prepisivanje!!!
Samo sto ja to malo drugacije radim-zasijem jedan deo lastisa za bretelu od brusa, provucem lastis kroz rukav, zakacim puskice na drugi kraj lastisa i provucem lastis kroz dux... A kad naidje profesor samo pustim lastis i on ode u rukav :)
Dobra ti je fora. Samo sto bih se ja smorila dok to napravim. Uglavnom nemam puskice. Ili naucim lepo(sto je cesce) ili mi drugi sapnu ili tako nesto sta trebam da stavim...
 
Sedim u prvoj klupi. Sa svih strana sam okružena štreberima. Nekad ne znam ni koje smo lekcije učili pa ipak dodjem na kontrolni i dve ortakinje mi urade ceo test i dobijem pet, a ne znam ni koje gradivo je u pitanju...kada nema ko da mi uradi kontrolni, ja lepo knjigu na sto i prepisuj...imam neke slepe profesore gde i to prolazi. Omiljena metoda mi je kada puškice zalepim na šal, i stavim šal oko vrata...tako prepišem šta mi treba i spustim krajeve šala ispod klupe ....kada odgovaram usmeno, uglavnom naučim sve...to mi ne bude teško zato što znam kako i šta pitaju, znam na šta treba da obratim pažnju...za istoriju recimo, ta profesorka mi je predavala i u osnovnoj, uzmem jednu lekciju, (prepišem je od drugarice naravno), i samo je pročitam pred profesorkom i dobijem pet...znam da zvuči nemoguće, ali deca iz mog odeljenja su previše glupa i uopšte nisu opuštena da prepisuju, pa sve uče!!! ja sam snalažljivo dete pa uvek dobro prodjem...nikada me u dosadašnjoj karijeri prepisivanja niko nije uhvatio....da sam živa i zdrava...još je škole preda mnom
 

Back
Top