Премијер: Процес интеграције у ЕУ неповратан, на следећим изборима без дилеме!

Han van Zem

Buduća legenda
Poruka
29.832
Krajem godine - spremni za status kandidata
Politika - Pre 47 minuta
BEOGRAD - Predsednik Vlade Srbije Mirko Cvetković izrazio je danas uverenje da će Srbija do kraja mandata njegove vlade načiniti suštinski iskorak u evrointegracijama, čime će proces približavanja EU postati nepovratan.

Premijer je uoči odlaska u Brisel, gde će komesaru za proširenje EU Štefanu Fileu predati oko 2.500 odgovora na Upitnik Evropske komisije, rekao da na narednim izborima neće dominirati dilema "za ili protiv EU" .

U trenutku kada je vlada formirana, podsetio je premijer, Srbija je bila u početnom stadijumu odnosa sa EU, ali je za manje od tri godine napravljen ogroman napredak - počela je primena Prelaznog trgovinskog sporazuma, liberalizovan vizni režim i, konačno, dobijen upitnik Evropske komisije.

"U ponedeljak ću predati odgovore komesaru Fileu. Ubeđen sam da ćemo dobijanjem statusa kandidata, učiniti ključni pomak u evropskim integracijama", rekao je Cvetković.

Prema njegovom uverenju, Srbija će do kraja godine završiti sve obaveze vezane za dobijanje statusa kandidata za članstvo u Evropskoj uniji.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Покварио му се компас.
 
Не могу политичари о тако крупном питању сами да одлучују, није Србија само држава политичара и њихових финасијера.

Ето, човек каже да око тога неће бити дилеме на следећим изборима и да ћемо испунити све услове које су нам поставили.
 
Krajem godine - spremni za status kandidata
Politika - Pre 47 minuta
BEOGRAD - Predsednik Vlade Srbije Mirko Cvetković izrazio je danas uverenje da će Srbija do kraja mandata njegove vlade načiniti suštinski iskorak u evrointegracijama, čime će proces približavanja EU postati nepovratan.

Premijer je uoči odlaska u Brisel, gde će komesaru za proširenje EU Štefanu Fileu predati oko 2.500 odgovora na Upitnik Evropske komisije, rekao da na narednim izborima neće dominirati dilema "za ili protiv EU" .

U trenutku kada je vlada formirana, podsetio je premijer, Srbija je bila u početnom stadijumu odnosa sa EU, ali je za manje od tri godine napravljen ogroman napredak - počela je primena Prelaznog trgovinskog sporazuma, liberalizovan vizni režim i, konačno, dobijen upitnik Evropske komisije.

"U ponedeljak ću predati odgovore komesaru Fileu. Ubeđen sam da ćemo dobijanjem statusa kandidata, učiniti ključni pomak u evropskim integracijama", rekao je Cvetković.

Prema njegovom uverenju, Srbija će do kraja godine završiti sve obaveze vezane za dobijanje statusa kandidata za članstvo u Evropskoj uniji.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Покварио му се компас.

:vatromet::vatromet:
:orkestar:
 
Ето, човек каже да око тога неће бити дилеме на следећим изборима и да ћемо испунити све услове које су нам поставили.

Verovatno je on u pravu, na nekom eventualnom referendumu većina bi se izjasnila za EU, sigurna sam. Problem je samo što treba preživeti i dok se čeka, a i kasnije.

Meni sve više postaje jasno, od kada sam u Srbiji, koliko je pitanje uslaska u EU za Srbiju u ovom trenutku sporedno. Iritira me što se ono i dalje poteže kao sredstvo za skupljanje jeftinih političkih poena.
 
Ето, човек каже да око тога неће бити дилеме на следећим изборима и да ћемо испунити све услове које су нам поставили.

Референдум је обавезан у свим демократским земљама око сваког питања интеграције државе у неки конгломерат држава.
Република Словенија је спровела референдум о свом уласку у Европску унију, било би парадокслано да Република Србија која има хиљдугодишњу државну традицију и стогодишњу демократску традицију
не распише реферандум о уласку у Европску унију. Такав чин би бацио сенку на демократске тековине Србије и Европске уније и оставило би простора у будућности да се са тим питањем спекулише.
 
О "улажењу" или "неулажењу" у ЕУ стварно не би ни требало бити било какве дилеме, без обзира ко је овде на "власти", јер, реално, то доиста нема никаве праве алтернативе.

Све остало су само демагошке жваке које навлаче наивни народ.
 
О "улажењу" или "неулажењу" у ЕУ стварно не би ни требало бити било какве дилеме, без обзира ко је овде на "власти", јер, реално, то доиста нема никаве праве алтернативе.

Све остало су само демагошке жваке које навлаче наивни народ.

Можеш ли ми поближе објаснити ту реалност?
Има разних реалности неке су и неприродне реалности боље рећи антиреалности?
 
Референдум је обавезан у свим демократским земљама око сваког питања интеграције државе у неки конгломерат држава.
Република Словенија је спровела референдум о свом уласку у Европску унију, било би парадокслано да Република Србија која има хиљдугодишњу државну традицију и стогодишњу демократску традицију
не распише реферандум о уласку у Европску унију. Такав чин би бацио сенку на демократске тековине Србије и Европске уније и оставило би простора у будућности да се са тим питањем спекулише.

ЕУ је позната по демократији. Зато су прогурали лисабонски споразум на мала врата.
 
О "улажењу" или "неулажењу" у ЕУ стварно не би ни требало бити било какве дилеме, без обзира ко је овде на "власти", јер, реално, то доиста нема никаве праве алтернативе.

Све остало су само демагошке жваке које навлаче наивни народ.

Неутралност и суверенитет.
 
На референдуму би најпрецизније питање било: борба за КиМ или ЕУ?

Preformulisi:
borba za KiM do istrebljenja - jer smo malobrojni prema protivnicima (i sta ce nam onda cela drzava kad nas ne bude?!? )
ili
ulazak u EU i pravo da kao insajderi uradimo bilo sta
 
На референдуму би најпрецизније питање било: борба за КиМ или ЕУ?

Референду је основни вид демократског одлучивања и као такав примењује се у свим демократским земљама.
Актуелна власт баца дрвље и камење на владавину СПС-а '90-их година прошлог века, етикетирајући ту власт као диктатуру али се тада о кључним питањима за државу Србију расписивао референдум као основан вид демократије, сада смо сведоци да се референдум ни не помиње.

Расписивање референдума у Републици Србији око њеног уласка у Европску унију би довео у незгодан положај званичан Брисел јер би референдум морао да се распише на целој територији Републике Србије, а парламент Европске уније је донео резолуцију којом позива друге државе да признају тзв. Косово (Р. Србија) за државу. Тако да осим политичке елите која ни не помиње референдум, имамо и званични Брисел којем сигурно расписивање референдума не иде у прилог, прво због негативних спроведених анкета по питању уласка Републике Србије у Европску унију, друго због довођења у дијаметралну супротност расписивања референдума на целој територији Републике Србије и резолуцијом парламента Европске уније.
Иначе по Резолуцији 1244 Савета безбедности Уједињених нација никаква сметња не постоји да Република Србија распише референдум на целој својој територији.
 
Krajem godine - spremni za status kandidata
Politika - Pre 47 minuta
BEOGRAD - Predsednik Vlade Srbije Mirko Cvetković izrazio je danas uverenje da će Srbija do kraja mandata njegove vlade načiniti suštinski iskorak u evrointegracijama, čime će proces približavanja EU postati nepovratan.

Premijer je uoči odlaska u Brisel, gde će komesaru za proširenje EU Štefanu Fileu predati oko 2.500 odgovora na Upitnik Evropske komisije, rekao da na narednim izborima neće dominirati dilema "za ili protiv EU" .

U trenutku kada je vlada formirana, podsetio je premijer, Srbija je bila u početnom stadijumu odnosa sa EU, ali je za manje od tri godine napravljen ogroman napredak - počela je primena Prelaznog trgovinskog sporazuma, liberalizovan vizni režim i, konačno, dobijen upitnik Evropske komisije.

"U ponedeljak ću predati odgovore komesaru Fileu. Ubeđen sam da ćemo dobijanjem statusa kandidata, učiniti ključni pomak u evropskim integracijama", rekao je Cvetković.

Prema njegovom uverenju, Srbija će do kraja godine završiti sve obaveze vezane za dobijanje statusa kandidata za članstvo u Evropskoj uniji.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Покварио му се компас.

.evo ja predlazem da stave na dnevni red da cemo biti u EU do 2025 ,svi politichari koji su bezrezervno za EU nek deponuju svoju imovinu pa u sluchaju da do tog dana ne udjemo nek im drzava konfiskuje ili ti preuzme ,sve bre neke zakone nebulozne donosimo u skladu sa tom EU a josh nam nisu ni rekli da li oni nas zele tamo ,mislim i ja bi da heftam Severinu i svaki dan ga vezbam za to ,chak sam i upitnik popunio o tome shta volim da mi radi al hebi ga ona se josh nije izjasnila al mi nada ne umire nikad jer Seve nema alternativu ............
 
Naš premijer je najpametniji čoek na zemljinoj kori.

Od našeg premijera jedino su za nijansu pametnije ove forumske nacidemokrate.

Da nam živi naš premijer jer jedino sa njim možemo dočekati sledeću najezdu dinosaurusa koje se planira negde u intervalu za sledećih 150-200 miliona godina.
 
Ја се држим ријечи оца Тадеја: Србија никада неће бити чланица ЕУ- као пијан плота.

Отац Тадеј нема алтернативу. :bye:

Биче биче.ЕУ је потребан велики пазар где че пласирати своје производе.
 
zanimljiv i dalekovid onaj komentar o raspinsivanju referenduma na celoj teritoriji srbije. bas me zanima da li je brisel taj problemcic predvideo. kako god, doci ce i to na red.

sto se lisabonskog sporazuma tice, odnosno "ustava", od kako sam cuo za njega i tu predaju vlasti evropi umesto da ostane u zemlji, nesto vise nisam pobornik te evropske unije. nije za drugo, ali kako se glasovi odredjuju prema velicini zemlje, glas srbije bi u takvom jednom parlamentu bio 0.00000001 %. preuvelicavam, ali odluke koji bi skodile srbiji ne bi mogle da budu zaustavljene od strance srbije, i isto tako bi vazilo i za druge sitne zemlje. politiku bi vodili oni najmnogobrojniji u evropi (jel nemci bese?).
 
zanimljiv i dalekovid onaj komentar o raspinsivanju referenduma na celoj teritoriji srbije. bas me zanima da li je brisel taj problemcic predvideo. kako god, doci ce i to na red.

sto se lisabonskog sporazuma tice, odnosno "ustava", od kako sam cuo za njega i tu predaju vlasti evropi umesto da ostane u zemlji, nesto vise nisam pobornik te evropske unije. nije za drugo, ali kako se glasovi odredjuju prema velicini zemlje, glas srbije bi u takvom jednom parlamentu bio 0.00000001 %. preuvelicavam, ali odluke koji bi skodile srbiji ne bi mogle da budu zaustavljene od strance srbije, i isto tako bi vazilo i za druge sitne zemlje. politiku bi vodili oni najmnogobrojniji u evropi (jel nemci bese?).

И референдум биче успешан.Предвиџен је јер Брисел не би оставио ништа на случајност.
 
Биче биче.ЕУ је потребан велики пазар где че пласирати своје производе.

Е, код нас ће баш пара да се намлате ...

Народу, кад плати комуналије, ни за сув хлеба не остаје .....
 
Е, код нас ће баш пара да се намлате ...

Народу, кад плати комуналије, ни за сув хлеба не остаје .....

Зајебаваш?Мислиш да Србија нема пара?Тако ти се чини.Нема пара зато што неко тако хоче и зато што му одговара да нема пара.Само за пример чемо узети оно што се прво продаје.Све што је најпрофитабилно прво се продаје.Рецимо телеком.Зашто светске гиганте долазе да купују телеком баш у земље за које мислимо да су најсиромашне?Или електростопанство?Е кад се то прода и још неке капацитете од државног значаја видечеш на колико пара лежи Србија.
 

Back
Top