Prelomi i zarastanje

Jbg. Tu prvu kontrolu mora da ti zakaze izabrani lekar. Posle ti oni sami zakazuju. Bar je tako bilo u mom slucaju.

Mada zakazivanje ne znaci nista posto se svaki put ceka nekoliko sati.
!0 ljudi bilo, dok pregledaju, previju i snime potraje,kaze mentol nije za snimanje,nego sta je treba da se vidi stanje i da stave gips umesto longete
 
Samo sto moram do wca,gori mi sad samo da nisam sjebo ako je pocelo zaarastanje
Moj tata se u udesu sav polomio na pocetku korone. Doktori su se cudili da je uopste preziveo. Preko pola godine lezao, nije mogao da se pomeri u krevetu. Sve je bilo naprslo. Samo su mu dali nekakav pojas platneni sa nekom sipkom unutra da se ne pomera posto mu je i kuk bio naprsao. Dolazio je fizioterapeut skoro godinu dana, svaki dan, sa nekakvim aparatom. Posto ga je noga bolela pozovemo nekog sa mobobilnim rentgenom da je snimi i covek kaze da mu je i noga bila slomljena a njega je i maser skoro svaki dan masirao, posebno tu slomljenu nogu bez ikakvog gipsa i longete posto su ove budale u bolnici previdele slomljenu nogu. Ustao je uz hodalicu, vrlo kratko a onda presao na stap. Sad mu ni stap ne treba, sve zaraslo, tako da ne panici bice to ok. Samo se nadam da si me poslusao za one bocke. Znas me duge, ne bih ti pricala gluposti.
 
Moj tata se u udesu sav polomio na pocetku korone. Doktori su se cudili da je uopste preziveo. Preko pola godine lezao, nije mogao da se pomeri u krevetu. Sve je bilo naprslo. Samo su mu dali nekakav pojas platneni sa nekom sipkom unutra da se ne pomera posto mu je i kuk bio naprsao. Dolazio je fizioterapeut skoro godinu dana, svaki dan, sa nekakvim aparatom. Posto ga je noga bolela pozovemo nekog sa mobobilnim rentgenom da je snimi i covek kaze da mu je i noga bila slomljena a njega je i maser skoro svaki dan masirao, posebno tu slomljenu nogu bez ikakvog gipsa i longete posto su ove budale u bolnici previdele slomljenu nogu. Ustao je uz hodalicu, vrlo kratko a onda presao na stap. Sad mu ni stap ne treba, sve zaraslo, tako da ne panici bice to ok. Samo se nadam da si me poslusao za one bocke. Znas me duge, ne bih ti pricala gluposti.
Super super dobro je,nisam nista pio ni bockao
 
Pa ako imas dve stake,ne moras da se oslanjas na tu nogu uopste.Zato stake i sluze.Nemoj ici sam protiv sebe.Jasno mi je da moras do WC-a,ali moras se i paziti.
Ma ne oslanjam se nikako nego sam od 6 jutros pod opteresenjem,gaza mi pritiska cevanicu koju vuce tezak gips na dole,ulazeci u wc na mala vrata propadnem na tu nogu i boli vec preko 5 sati,dal od toga ili danasnjeg cimanja ne znam
 
Ma ne oslanjam se nikako nego sam od 6 jutros pod opteresenjem,gaza mi pritiska cevanicu koju vuce tezak gips na dole,ulazeci u wc na mala vrata propadnem na tu nogu i boli vec preko 5 sati,dal od toga ili danasnjeg cimanja ne znam
Od svega pomalo.Nije svejedno ni drzati nogu savijenu non stop dok hodas i onda kada te cimne da moras da je spustis,napravi vesi pritisak na nju nego sto bi hteo.Verujem da ti je tesko,ali opet kazem pazi se.Sta drugo da ti kazem,nego da mi je zao sto si u takvom stanju.Treba sve to pretrpeti.Tebe ce to proci,ja imam bolove u kicmi,kuku kolenu i skocnom zglobu leve noge non stop preko 20 godina.Isto ne smem da se oslanjam na levu nogu,ali nekada kada silazim,ili se penjem uz stepenice,pogresim nogu i zgazim na nju,Kad me zigne,ne znam gde se nalazim,ili se desi da padnem.Zato ti i kazem da se cuvas,jer donekle znam kako ti je.
 
Ma znam ja da sam laksi slucaj ,nego pisem sve pa ispada da kukam xexe
Ovaj naduvenko od lekara me jedva pogleda i ode,kaze umrezeno sve ne moze nista bez knjizice,pa iebem im sve a 3 dana tamo lezao sa istom knjizicom
Ma nije to lak prelom,a pisao sam ti o sebi da bi ti dokazao da znam kako je,da ne lupetam bez veze.Zelim ti brzi oporavak i da sto manje imas takvih problema.
 
Ma izdrzacu samo nek lepo zaraste,posle danasnjeg cimanja jedva dizem gips kao da ima 10 kila,eto koliko sam oslabio ,sta tek sledi za mesec dana,lego na pod ledja me razvaljuju ,jedva sam izdrzao bol od lezanja ovoliko dugo
 
Znas kako sam oslabio,juce presao 100tinak m stakama raspadoh se,ziga me zglob zamisljam kako ce biti kad se oslonim na tu nogu,nagomilale se obaveze koje su postale problem,aj to zapostavljanje nije vazno, nego na terapije cu moci ako budem mogao da vozim i da nema usput stepenica
 
Znas kako sam oslabio,juce presao 100tinak m stakama raspadoh se,ziga me zglob zamisljam kako ce biti kad se oslonim na tu nogu,nagomilale se obaveze koje su postale problem,aj to zapostavljanje nije vazno, nego na terapije cu moci ako budem mogao da vozim i da nema usput stepenica
Mozda ce ti dati banju,pa u banji terapije.Za 21 radan dan moze dosta da se oporavi,a posle polako nastavak od kuce do fizijatra.
 
Evo slomih nogu ,nema intervencije ,kuci na izlezavanje,kazu samo kontrole zarasta samo,e to me kopka kako i koliko dugo treba?
Jel kost toliko pametna da ne ode krivo brinem
Šta ti znači, nema intervencije? Nisi išao kod doktora? Slomljena ti noga, ono BAŠ slomljena, a nemaš gips?
Ako je bilo šta od ovog tačno, majke ti idi kod doktora. Sto si godina na forumu, znaš da se na forumu ne leči.
 
Xaxa pa procitaj malo sta pise sta projektujes
Nema namestanja,nema operacije,postavljanje longete nije intervencija
Ma zvučao si ko: ja slomio nogu ihahaj! I poznavajući tebe ladovinu ne bi me čudilo da si to stvarno olako primio.
Čak i longeta ili ne longeta, i sam znaš da trebaš radit ono što ti doca kaže - uz male varijacije, naravno:) Samo tako teme postavljaš a znaš i sam šta radiš:))))
 

Back
Top