Pravoslavni vernici ne bi trebali da vežbaju jogu

ne razumem zaista, pokušavam ali ne ide
Ma zezaš ti mene. Kad te boli glava, kako znaš da te boli glava?
Kako znaš kada ti je toplo ili hladno? Jedino što mi ne obraćamo
puno pažnju na telo, osim kada su tako neke upozoravajuće
senzacije. One suptilnije i ne primetimo.
Eto, primetio si posle trećeg skleka da se javlja bol. Šta se sve
izdešavalo pre toga?
 
To možeš da primeniš na bukvalno sve aktivnosti u životu. Da
osvestiš misao, sliku, emociju, fizičku senzaciju.
Ono što je tog trenutka prisutno.

I meni je fascinantno kad ljudi u tome vide nekakvu opasnost.
Kao, kad nemaš pojma de ti doope a gde glava, onda je sve
kako treba...
Kako moze biti prisutno.dok ti osvestavas jednu misao druga dolece.Mozes ti da se zadrzis na tu prvu al sta ce ti svako sranje koje stigne u mozak da zaystavljas.
 
Oh Master, show me the way!

John 14:6 - Bible Gateway​

https://www.biblegateway.com › verse




No one can come to my Father unless I take him there. WYC. Jesus saith to him, I am way, truth, and life; no man cometh to the Father, but by me.
1677305332271.jpeg
 
pa, sta da kazem jednoj glisti na primer koja mi ne veruje da sam PROSVETLJEN [mozda ne veruje ni apostolu Pavlu, pa zasto bi meni, ko sam pa ja?]? vec sam joj rekao da nije talentovana, sada mi preostaje jedino da joj kazem da nema para... eto, lozio sam nju, vas, koga god

zato sto moze da se desi da od sume ne vidis drvo; ali ti nastavi da istrazujes, ja nemam nista protiv, ti istrazuj, oni neka vezBAJU, ALI JA CU I DALJE DA ZAGOVARAM DA NIJE TO Za vas... eto, ja vam kao podmecem klipove, a sta ste naucili? JEL IMA NEKI JOGI LETAC MEDJU VAMA?:mrgreen:
Izgleda da ti odavno letis, samo dal u astralu il u levitaciji, :rotf:
 

Da li je ona i koliko opasna po našu veru?​

Priznajem da sam laik za vežbe joge, ono malo što sam pokušala me ne kandiduje za stručnjaka po tom pitanju, ali mi logika nekako govori, da vežbe, koje se decenijam praktikuju ne mogu uticati na nečija verska ubeđenja u toj meri da se preobrate u budizam. Mogu te zainteresovati da nešto naučiš, eventualno o toj religiji, ali ne i da joj se prikloniš. Možda ima nekih retkih, izolovanih slučajeva ali su to obično ljudi koji su se već kolebali po pitanju verovanja. A i da je tako, zar se do sad ne bi mnogo ljudi prihvatilo budizma ?
U obaveštenju koje su oni koji su ga videli podelili na društvenim mrežama piše sledeće:

"Molimo vernike parohije gornjokoviljske da ne posećuju časove joge ili slične seanse. Joga je usko vezana za religiju dalekoistočnih naroda i nije nimalo bezazlena već može prouzrokovati duhovne i duševne probleme".


https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2019&mm=08&dd=21&nav_id=1580719
Naravno da nikako ne trebaju vežbati jogu ako ne žele ili ih boli kičma.
Da, ima još nešto što ne bi smeli a to je jesti meso ili kačamak aki im smeta.
 

Back
Top