Quantcast

Pravoslavna proročanstva o kraju sveta

Verujete li proročanstvima?

• Apsolutno

glasova: 3 27,3%
  • Nimalo

glasova: 7 63,6%
  • Nešto,ali ne sve

glasova: 1 9,1%

• Ukupno glasova
    11

vcbccbc vcbcvb

Iskusan
Poruka
6.892
Drugo, ja prenosim tekstove preuzete sa pravoslavnog portala.Nisam ih ja pisao.
covece ti prenosis da ce crkvu da nadvlada antihrist, pa zar ce opstati nenadvladani pravoslavni portali? ajde razmisli jos jednom ko je u deluiji, ja ili ti

К сожалению, некоторые около церковные издания делают это, приписывая преподобному Серафиму слова, которых он не изрекал.
Nazalost, nekoliko izdanja pri crkvi deluju pripisujuci prep serfimu reci koje on nije izrekao.

znaci, pokazem ti i dokazem da kopiras falsifikat, i onda ja ne valjam, uemsto da mi kazes hvala brate nisam znao, presli me dusmani kao i te koji rade za neke portale i cak crkvenu izdavacku delatnost, svi mi gresimo... ti umesto toga kazes, molis me da ne p[isem, a zasto da se nisam ja obrukao?

Ulični Hodač

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.997
covece ti prenosis da ce crkvu da nadvlada antihrist, pa zar ce opstati nenadvladani pravoslavni portali? ajde razmisli jos jednom ko je u deluiji, ja ili ti
Ne,to je tvoja subjektivna interpretacija.
Vrata Pakala neće nadvladati Crkvu, to je Hristovo obećanje.Ali, je isto pisano o velikoj apostasiji u zadnjim vremenima i da će antihrist kroz ekumenizam i direktno kad se zacari skrnaviti hramove Božije po celom svetu.Mnoge vladike u SPC-u i u ostalim PC su sad direktno pod njegovom vlašću.Antihrist i sad vlada pojedinim Crkvenim velikodostojnicima, kroz ekumenizam.A kad se zacari, veliki broj ljudi će mu se pokloniti i prikoniti uključujući i pojedine ljude iz Crkvenog života.Gde je ekumenizam, tu nema pravoslavlja.

Ulični Hodač

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.997
Sve se to već odvija na naše oči, samo što ne vidi svi, jer religiozno ne istražuju geopolitičke aktuelnosti.Znakova vremena ima koliko hoćeš, počevši od ekstremnih klimatskih nepogoda, mogućnosti pojave globalnog vladara, dešavanja na Bliskom istoku i u Jevrejskom svetu, mogućnost kontrole i upravljanaj ljudima uz pomoć mikročipa, urušavanja Pravoslavne Crkve kroz ekumenizam, amorala ljudi ...itd

svesnaglista

Legenda
Poruka
58.113
Sve se to već odvija na naše oči, samo što ne vidi svi, jer religiozno ne istražuju geopolitičke aktuelnosti.Znakova vremena ima koliko hoćeš, počevši od ekstremnih klimatskih nepogoda, mogućnosti pojave globalnog vladara, dešavanja na Bliskom istoku i u Jevrejskom svetu, mogućnost kontrole i upravljanaj ljudima uz pomoć mikročipa, urušavanja Pravoslavne Crkve kroz ekumenizam, amorala ljudi ...itd
Nije kraj došano ni kada je PC zgazila prethodnu veru, pa se to ne bi desilo ni sada.

Postoji mogućnost da se u bilo kom trenutku promeni smer.
Veruješ li da je moguće da se čovečanstvo usmeri na bolje?

Ulični Hodač

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.997
Nije kraj došano ni kada je PC zgazila prethodnu veru, pa se to ne bi desilo ni sada.

Postoji mogućnost da se u bilo kom trenutku promeni smer.
Veruješ li da je moguće da se čovečanstvo usmeri na bolje?
Pravoslavna Crkva je Apostolska,Katoličanska Crkva koju je osnovao Gospod Isus Hristos.Sve druge religiozne denominacije su jeres koje su otpale direktno ili indirektno od Pravoslavne Crkve.Zato je i vekovima progonjena.Vidim da si "bogumil".Pokaj se pre kraja,šta da ti kažem.Ne može se promeniti smer,jer Jevreji promovišu svog Mesiju.Posle 2000 godina osnovali su Sinedrion,pozvali svetske narode da se pridruže Antihristu, najavljuju obnovu trećeg Solomonovog Hrama...Itd.
Ne može se čovečanstvo okrenuti nabolje jer je moralna entropija kroz proces globalizacije dosegla krajnje ludilo,koje će se manifestovati u ozverenju ljudi .Ljudi neće suštinski promeniti spoljašji izged,al navike i stavove svakao hoće, što smo i sami svedoci ogromne promene svesti kod ljudi.

svesnaglista

Legenda
Poruka
58.113
Није ли то што ти не можеш да створиш ама баш ни једну светлу сличицу
управо та промена свести?
Обузела те је тама. Надвладала те је. Замрзла ти је срце и ти само крај
можеш да видиш. Свој крај, ако тим путем наставиш.
А твој его шири тај крај на читаво човечанство. Мало се занео.

Постоји много људи који су ту игру увидели и окренули је у своју корист.
Или, твојим речником речено - спасили су се.

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
49.957
Није ли то што ти не можеш да створиш ама баш ни једну светлу сличицу
управо та промена свести?
Обузела те је тама. Надвладала те је. Замрзла ти је срце и ти само крај
можеш да видиш. Свој крај, ако тим путем наставиш.
А твој его шири тај крај на читаво човечанство. Мало се занео.
Da, zbog takvih stvari, takvih ličnih stanja i takvih raspoloženja, ja sam batalio čitanja svega ovoga, pre nekih 15ak godina...

aeternum

Iskusan
Poruka
5.062
Da znakovi su vidljivi onima koji vide :)

Duhovno slepima ne vredi nista objasnjavati...

aeternum

Iskusan
Poruka
5.062
a Evo Biblijsko tumacenje o kraju sveta.

U 1 veku ucenici su pitali Isusa a zapisano je u Mateju 24:3 “A kad sedjase na gori Maslinskoj pristupise
k njemu ucenici nasamo, I upitase ga: “Kazi nam kada ce to biti I kakav ce biti znak tvoga dolaska i svrsetka sveta” (prevod Dr. Lujo Bakotic)
A novi svet prevod kaze : Matej 24:3….”kazi nam kada ce to biti, i sta ce biti znak tvoje prisutnosti i svrsetka sistema na zemlji.”

prorecen je kraj ovog sistema i " velika nevolja "
i Armegedon ( kao zavrsnicavelike nevolje )

Matej 24

24 Isus je izišao iz hrama i krenuo dalje. Tada su mu pristupili učenici njegovi pokazujući mu hramsko zdanje.
+ 2 A on im je rekao: “Vidite li sve ovo? Zaista, kažem vam, neće se ovdje ostaviti ni kamen na kamenu, sve će se porušiti.”+
3 Dok je sjedio na Maslinskoj gori, učenici su mu pristupili nasamo i rekli mu:
Kaži nam kada će to biti i što će biti znak tvoje prisutnosti*+ i svršetka ovoga poretka?”*
+ 4 Isus im je odgovorio: “Pazite da vas tko ne zavede!+
5 Jer mnogi će doći u ime moje i govoriti: ‘Ja sam Krist!’* I mnoge će zavesti.+
6 Čut ćete metež ratni i vijesti o ratovima. Pazite da se ne uplašite! Jer to se mora dogoditi, ali tada još nije kraj.+
7 Jer narod će ustati na narod+ i kraljevstvo na kraljevstvo+ i bit će gladi+ i potresa+ po raznim mjestima.
8 Sve je to početak bolnih nevolja. 9 Tada ćete od ljudi trpjeti nevolje+ i ubijat će vas+ i svi će vas narodi mrziti+ zbog imena mojega.+
10 I mnogi će tada otpasti od vjere+ i izdavat će jedni druge i mrziti jedni druge.+
11 Ustat će mnogi lažni proroci+ i zavesti mnoge.+
12 Bezakonje će porasti,+ pa će kod većine ohladnjeti ljubav.+
13 Ali tko ustraje+ do kraja, taj će biti spašen.+
14 I ova dobra vijest+ o kraljevstvu+ propovijedat će se po svemu svijetu* za svjedočanstvo svim narodima,+ i tada će doći kraj.

21 Jer tada će biti velika nevolja kakve nije bilo od početka svijeta do sada,+ niti će je više biti.
22 I kad se ne bi skratili ti dani, nitko* se ne bi spasio. Ali zbog izabranih+ skratit će se ti dani.

29 Odmah nakon nevolje tih dana sunce će potamnjeti,+ mjesec+ više neće svijetliti, zvijezde će pasti s neba i sile će se nebeske uzdrmati.+
30 Tada će se na nebu pojaviti znak Sina čovječjega.+ I tada će proplakati sva plemena zemaljska.+
I vidjet će Sina čovječjega kako dolazi na oblacima nebeskim sa silom i velikom slavom.+
31 I on će poslati anđele svoje uz glasan zvuk trube+ i oni će skupiti izabrane njegove+ s četiri strane svijeta,*+ s jednog kraja nebesa do drugoga.

36 A o tom danu i času+ nitko ne zna, ni anđeli nebeski ni Sin, nego samo Otac.
37 Jer kao što je bilo u Noinim danima,+ takva će biti prisutnost* Sina čovječjega.+
38 Jer kao što su u tim danima prije potopa jeli i pili, ženili se i udavali, sve do dana kad je Noa+ ušao u arku,+
39 i nisu obraćali pažnju dok nije došao potop i sve ih odnio,+ takva će biti prisutnost* Sina čovječjega.
40 Tada će dvojica biti u polju: jedan će se uzeti, a drugi će ostati napušten.
41 Dvije će mljeti na žrvnju:+ jedna će se uzeti, a druga će ostati napuštena.+
42 Bdijte, dakle, jer ne znate u koji dan dolazi vaš Gospod

Bice unisteno zlo a Zemlja ce zauvek postojati.

Propovednik 1:4
4 Jedan naraštaj odlazi,a drugi naraštaj dolazi, a Zemlja ostaje zauvek.

Takodje u Bibliji se govori da ce pravednici naslediti Zemlju i ziveti vecno na njoj.
Psalam 37
29 Pravednici će naslediti zemlju, i živeće na njoj doveka.

Ulični Hodač

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.997
@svesnaglista , vi bogumili kao sekta stalno ratujete protiv Pravoslane Crkve.Tako da nisam ni očekivao da ćeš racionalno i argumentovano komentariasti temu.
Ovaj ulični ko da je j.svedok
A kako ja mogu da budem Jehovin svedok,kad se pozivam na učenja Pravoslavne Crkve?I Još prenosim tumačenja apokalipse od svetih Otaca iz Pravoslavne Crkve.Zemljo, otvori se.Nemoj odgovarati, muka mi je od prizemnih komentara.
@aeternum i ostalii padobranci.
Tema je "Pravoslavna proročanstva" Ne spamujte,već komentarišite ono što je tema.

aeternum

Iskusan
Poruka
5.062
@svesnaglista , vi bogumili kao sekta stalno ratujete protiv Pravoslane Crkve.Tako da nisam ni očekivao da ćeš racionalno i argumentovano komentariasti temu.

A kako ja mogu da budem Jehovin svedok,kad se pozivam na učenja Pravoslavne Crkve?I Još prenosim tumačenja apokalipse od svetih Otaca iz Pravoslavne Crkve.Zemljo, otvori se.Nemoj odgovarati, muka mi je od prizemnih komentara.
Tema je "Pravoslavna proročanstva" Ne spamujte,već komentarišite ono što je tema.
Ja nisam padobranac vec ucesnik foruma jako dugo :)

Napisala sam Biblijsko tumacenje na temu i to je to :)

pozdrav

Сале

Buduća legenda
Poruka
46.987

Šta je osnova pravoslavnog učenja?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.