Право лице заштитника паса

Ovo. Sve i da je pas bio sa njima od s teneta, sve da je i najmirniji pas na svetu, pas se nikako ne ostavlja sam sa detetom.

To je zivotinja, reaguje po instinktu.

Budale i neobavešteni nabave pseto. Nit znaju šta je pseto, nit znaju kako s njim da se ponašaju, nit imaju pojma šta od njega mogu da očekuju. I onda s njim ostave dete.

Naravno, pas je kriv.
 
Ima bolesnih i poremecenih pasa za koje se zaista ne zna kako ce reagovati.
Moguce je da i iz cista mira skocio na dete.

razumes se u pse k'o marica u kriv k...c...
cak se i najposlusnijim i najmirnijim psima desava da napadnu iz cista mira...

ne znam kako je u srbiji ali ti verovatno znas da vlasnici u nemackoj imaju pravo uspavati svog psa iz bilo kog razloga...

- - - - - - - - - -

Pravo svakog coveka je da se brani i zastiti od zveri a po ulici definitivno setaju dzukele lutalice koje terorisu gradjane.Postoji mnogo nacina na koje se te dzukele mogu eliminisati i svaki novi izum je dobrodosao.:per:

tako je sugi...posaljimo polovnjace na pse...:mrgreen:
 
Ima neprilagođenih pasa koji se, nažalost, moraju uspavati. Većinom su ih ljudi takvima napravili, ali to je sad druga priča.

Socijalizovan pas, prilagođen, on ne napada iz čista mira. Nikada.

Ali ljudi - budale - kažu: ne znam šta mu bi, dete ga samo malo povlačilo za rep. Poludeo iz čista mira. :roll:


Svako štene postupa po instinktu; pa će ti, naprimer, režat kad mu se primakneš dok jede. Na vlasniku je da ga od toga oduči, i vlasnici - koji nisu budale - ga od toga oduče. Vlasnici - koji nisu budale - razumeju da pas nije čovek, i da se sa njim mora postupati drugačije nego sa čovekom. Pas, čak i veoma miroljubiv, je životinja. Da li ste znali da je zlatni retriver pri vrhu pasa koji najčešće ujedaju? Mada skoro da ne postoji vrsta miroljubivija od retrivera. Budale koje sebi uzmu kera zato što je to in i fensi - i koji ga uglavnom izbace na ulicu kad više ne bude štene, i ne tako sladak, i za koje bih ja uvela svaki mogući način eliminacije, i rada sam da čujem svaki novi izum u tom smislu - nemaju blagog pojma o psima. To je glavni razlog nesreća koje se dese u kući koja ima psa.

Ne zato što je pas poludeo iz "čista mira", već što ima kretena za vlasnika.

Ponavljam da nisam govorila o psima koji zaista mogu da budu neprilagođeni, i nepredvidljivi. I, ponavljam, da se u tim slučajevima uglavnom radi o tome da su ih sami ljudi takvima napravili.
 
Lomljeno staklo u kobasicu i nema vise dzukca teroriste

Nema potrebe za mucenjem zivotinja.
U Bukurestu ce 60.000 ulicnih pasa ovih dana biti uspavano. Donesen je novi zakon.

Inace, ja mislim da nikakvo dete nije bilo napadnuto, da je prica o napadnutom detetu izmisljena jer su hteli nekako da se izvade
i opravdaju uspavljivanje psa. Naime, ova rijava se pojavila u medijima pocetko avgusta, a nekakve lokalne novie izmisljaju pricu tek krajem
avgusta.
 
Ima neprilagođenih pasa koji se, nažalost, moraju uspavati. Većinom su ih ljudi takvima napravili, ali to je sad druga priča.

Socijalizovan pas, prilagođen, on ne napada iz čista mira. Nikada.

Ali ljudi - budale - kažu: ne znam šta mu bi, dete ga samo malo povlačilo za rep. Poludeo iz čista mira. :roll:


Svako štene postupa po instinktu; pa će ti, naprimer, režat kad mu se primakneš dok jede. Na vlasniku je da ga od toga oduči, i vlasnici - koji nisu budale - ga od toga oduče. Vlasnici - koji nisu budale - razumeju da pas nije čovek, i da se sa njim mora postupati drugačije nego sa čovekom. Pas, čak i veoma miroljubiv, je životinja. Da li ste znali da je zlatni retriver pri vrhu pasa koji najčešće ujedaju? Mada skoro da ne postoji vrsta miroljubivija od retrivera. Budale koje sebi uzmu kera zato što je to in i fensi - i koji ga uglavnom izbace na ulicu kad više ne bude štene, i ne tako sladak, i za koje bih ja uvela svaki mogući način eliminacije, i rada sam da čujem svaki novi izum u tom smislu - nemaju blagog pojma o psima. To je glavni razlog nesreća koje se dese u kući koja ima psa.

Ne zato što je pas poludeo iz "čista mira", već što ima kretena za vlasnika.

Ponavljam da nisam govorila o psima koji zaista mogu da budu neprilagođeni, i nepredvidljivi. I, ponavljam, da se u tim slučajevima uglavnom radi o tome da su ih sami ljudi takvima napravili.

Ako je tačno da retriver najčešće ujeda - kažem AKO je tačno - to je samo zbog statistike, pošto je to verovatno i najrasprostranjenija vrsta po domovima. Ne pričamo o običnim incidentima kada pas gricne gazdu zato što ga ovaj ugnjavi ili zato što se igra. Mene je kada sam bio mali moj pas ujeo u igri i zato je bio na posmatranju u kafileriji, što je verovatno ušlo u neku statistiku o broju ujeda. Ono o čemu pričamo je brutalni napad na dete koje je tom prilikom teško povređeno, jasno je da dete ne može nikako da provocira takav napad a da se taj pas pri tome smatra normalnom životinjom. Slažem se da su gotovo uvek ljudi ti koji psa čine lošim, ali akademsko je pitanje da li je pas agresivan po prirodi ili je postao takav. Svakako ga nećemo slati kod psihologa. Pas koji na takav način napadne dete ne ostavlja se u životu, i mislim da je prilično svejedno na koji način se to obavi.
 
Nema potrebe za mucenjem zivotinja.
U Bukurestu ce 60.000 ulicnih pasa ovih dana biti uspavano. Donesen je novi zakon.

Inace, ja mislim da nikakvo dete nije bilo napadnuto, da je prica o napadnutom detetu izmisljena jer su hteli nekako da se izvade
i opravdaju uspavljivanje psa. Naime, ova rijava se pojavila u medijima pocetko avgusta, a nekakve lokalne novie izmisljaju pricu tek krajem
avgusta.

Зa ову жену је кaсно:

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.70.html:318347-Psi-lutalice-okupirali-Bukurest

Инaче, ти кaо познaти донaтор зa псећу ствaр би моглa дa ми уплaтиш коју хиљaду еврa, a јa ћу покушaти дa спaсим пaр букурешких лутaлицa.
 
na mene skocio pas s leđa dok sam prelazio miroljubivo preko decjeg igralista... istina taj cas nije bilo dece tu. i dok sam dosao k sebi i pitao se zasto je taj pas to uradio shvatio sam da mi sa jakne vise neke kuglice koje sluze za zatezanje jakne... i da je ovaj verovatno mislio da hocu da se igram s njim. neko bi to prijavio i to bi se racunalo kao napad. a pas bi mozda zavrsio kod sintera.
 
razumes se u pse k'o marica u kriv k...c...
cak se i najposlusnijim i najmirnijim psima desava da napadnu iz cista mira...

ne znam kako je u srbiji ali ti verovatno znas da vlasnici u nemackoj imaju pravo uspavati svog psa iz bilo kog razloga...

- - - - - - - - - -



tako je sugi...posaljimo polovnjace na pse...:mrgreen:

Da, veterinari zavrsavaju taj zaista tezak faks samo da bi ubijali zivotinje.
Razumes se ti u etiku ko Mara u qrtz pa ni toliko.
 
A kako se zastititi od takvih ko sto si ti? I od onih sto hrane tebe?

Pa nema nama pomoci od tih ludaka koji bi pobili sve sto se krece.
Mene je juce jedna macka ujela:heart:
Dosla da je milujem, milovala sam je , mazila, njoj dosadilo i mrtva ladna me ujede za ruku kojom sam je milovala:D
Nista strasno, malo cudno, ali sta da se radi:D

- - - - - - - - - -

ma da, nije ni mara sto je bila, navezbala se
O a ti se razumes i u Mare?:hahaha:
 
na mene skocio pas s leđa dok sam prelazio miroljubivo preko decjeg igralista... istina taj cas nije bilo dece tu. i dok sam dosao k sebi i pitao se zasto je taj pas to uradio shvatio sam da mi sa jakne vise neke kuglice koje sluze za zatezanje jakne... i da je ovaj verovatno mislio da hocu da se igram s njim. neko bi to prijavio i to bi se racunalo kao napad. a pas bi mozda zavrsio kod sintera.

Дa, нисмо сви исти, неко би то пријaвио, a неко би то решио сaм..
 
Pas koji na takav način napadne dete ne ostavlja se u životu, i mislim da je prilično svejedno na koji način se to obavi.


Pas koji napadne čoveka ne ostavlja se na životu, to je tačno, ali nikako ne mogu da se složim sa drugim delom rečenice.

Ako sam dobro razumela (izvini ako nisam), to bi značilo da ga možemo obesit o drvo, izvadit mu creva i pustit ga da lagano skapava? Ili, šta znam, da mu odsečemo noge, i bacimo ga u jarak da skapa? Ili, ne znam, da uzmemo močugu pa da mu natenane razbijamo glavu? Satima, s guštom? Testeru, pa da ga malko nasikiramo?


Ako je to u redu, kažem, AKO; šta treba radit "ljudima" koji se bave uzgojem pasa za borbu?

Oćemo njih malko nasikirat? Motornom pilom?


p.s. htela bih da naglasim da ovo što sam napisala nema nikakve veze sa brutalnim napadima pasa na decu. Zlatni retriver, iz kojeg je god razloga ušo u statistiku, nije ušo kao brutalni napadač. Opasnije pseto bi se svrstalo pod tu kategoriju, čak i da je "normalno". Ako imaš pit bula, ili rotvajlera, ili šta znam; on će i na vrlo nevinu dečju provokaciju možda odgovorit brutalno. Takvog psa se mora uspavat, i tu nema zbora.

Problem je što se neke gazde ne smeju uspavljivat.
 

Back
Top