Prava i obaveze deteta

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
113.235
Desavanja oko nasilja u skolama su mi dala ideju za ovu temu.

Pre par godina je na sva zvona uveden zakon o pravima deteta, ali mislim da se jedna stvar tu zaboravila.

Zakon o obavezama deteta.

Mislim da bi trebalo sto pre doneti i zakon o obavezama deteta kao i o sankcionisanju maloletnih osoba u zavisnosti kakve su prekrsaje pravili jer dolazimo do strasnih situacija da malolente osobe ubijaju i za to ne odgovaraju a nasilje koje ispoljavaju je sve brutalnije.

your-child-bullying.jpg
 
Poslednja izmena:
Da. Deca do 14 godina ne snose nikakvu krivičnu odgovornost. Mlađi maloletnici (14-16 godina) mogu da dobiju samo vaspitne mere, a starijim maloletnicima (16-18 godina) mogu da se izreknu i krivične sankcije (kazna maloletničkog zatvora, mere bezbednosti obaveznog lečenja).
Problem je dakle najviše u ovoj grupi do 16 godina,jer oštrih kazni nema.
Vaspitne mere su upozorenje,sudski ukor i mere pojačanog nadzora roditelja ili organa starateljstva, ali deca to ne doživljavaju kao kaznu jer nije drastično. Dobiju vaspitni nalog i odrade ga onako površno i to je to.
 
Da. Deca do 14 godina ne snose nikakvu krivičnu odgovornost. Mlađi maloletnici (14-16 godina) mogu da dobiju samo vaspitne mere, a starijim maloletnicima (16-18 godina) mogu da se izreknu i krivične sankcije (kazna maloletničkog zatvora, mere bezbednosti obaveznog lečenja).
Problem je dakle najviše u ovoj grupi do 16 godina,jer oštrih kazni nema.
Vaspitne mere su upozorenje,sudski ukor i mere pojačanog nadzora roditelja ili organa starateljstva, ali deca to ne doživljavaju kao kaznu jer nije drastično. Dobiju vaspitni nalog i odrade ga onako površno i to je to.
a ne postoji mogucnost da se kad navrsi 18 godina iz maloletnickog zatvora prebaci u pravi zatvor?
ne moze da mu se izrekne mera kazne od recimo 5 godina?
prakticno svaka kazna koju dobije se zavrsava kad napuni 18?
 
У неким случајевима године не би смеле игарти улогу. Ако може да уради нешто гнусно, свесно и намерно, може и да сноси последице.
Није исто када дете од 6 година убаци млађег брата у веш машину да га окупа, ма какав исход може бити и када деца од колико оно беше година запале бескућника. Прво је незрелост и играчка која заврши као плачка, а друго свесно зло.
 
koja bre prava deteta.. dok ne napuni 18 ja odlučujem koja su mu prava..neće eu konvencije, vučić, brnabić i ostali polupani degenerici da mi govore šta ću i kako ću ja sa svojim rođenim detetom.. kad napuni 18 ima dve opcije :
1) da ostane pod mojim krovom i time prihvata da i dalje ja odlučujem koja su mu prava
2) da se seli i radi šta hoće
 
koja bre prava deteta.. dok ne napuni 18 ja odlučujem koja su mu prava..neće eu konvencije, vučić, brnabić i ostali polupani degenerici da mi govore šta ću i kako ću ja sa svojim rođenim detetom.. kad napuni 18 ima dve opcije :
1) da ostane pod mojim krovom i time prihvata da i dalje ja odlučujem koja su mu prava
2) da se seli i radi šta hoće
Moram reći da se slažem sa ovim.
 
Problem je dakle najviše u ovoj grupi do 16 godina,jer oštrih kazni nema.

Како нема?


2. Krivične sankcije

1. Vrste krivičnih sankcija

Član 9

Maloletnicima za učinjena krivična dela mogu se izreći vaspitne mere, kazna maloletničkog zatvora i mere bezbednosti predviđene članom 79. Krivičnog zakonika, osim zabrane vršenja poziva, delatnosti ili dužnosti.

Mlađim maloletnicima mogu se izreći samo vaspitne mere.

Starijim maloletnicima mogu se izreći vaspitne mere, a izuzetno može se izreći kazna maloletničkog zatvora.

Pod uslovima predviđenim ovim zakonom maloletnicima se mogu izreći mere bezbednosti.
 
Како нема?


2. Krivične sankcije

1. Vrste krivičnih sankcija

Član 9

Maloletnicima za učinjena krivična dela mogu se izreći vaspitne mere, kazna maloletničkog zatvora i mere bezbednosti predviđene članom 79. Krivičnog zakonika, osim zabrane vršenja poziva, delatnosti ili dužnosti.

Mlađim maloletnicima mogu se izreći samo vaspitne mere.

Starijim maloletnicima mogu se izreći vaspitne mere, a izuzetno može se izreći kazna maloletničkog zatvora.

Pod uslovima predviđenim ovim zakonom maloletnicima se mogu izreći mere bezbednosti.
Pa to sam i napisala. Pogledaj uzrasne grupe.
 
У неким случајевима године не би смеле игарти улогу. Ако може да уради нешто гнусно, свесно и намерно, може и да сноси последице.
Није исто када дете од 6 година убаци млађег брата у веш машину да га окупа, ма какав исход може бити и када деца од колико оно беше година запале бескућника. Прво је незрелост и играчка која заврши као плачка, а друго свесно зло.

Или када измакне столицу наставници, па се снима и смеје.
 
Pa to sam i napisala. Pogledaj uzrasne grupe.

Написала си цитирам: "оштрих казни нема".

То није податак, већ твоја оцена.

Ја се са њом не слажем и зато сам нагласио да постоји санкција малолетничког затвора, а затвор, свакако, спада у оштре казне.
 
Написала си цитирам: "оштрих казни нема".

То није податак, већ твоја оцена.

Ја се са њом не слажем и зато сам нагласио да постоји санкција малолетничког затвора, а затвор, свакако, спада у оштре казне.
Aman,pogledaj za koji uzrast. Napisala sam da za one do 16 godina nema oštrih kazni. Ti pišeš o onima starijim od 16.
 
Desavanja oko nasilja u skolama su mi dala ideju za ovu temu.

Pre par godina je na sva zvona uveden zakon o pravima deteta, ali mislim da se jedna stvar tu zaboravila.

Zakon o obavezama deteta.

Mislim da bi trebalo sto pre doneti i zakon o obavezama deteta kao i o sankcionisanju maloletnih osoba u zavisnosti kakve su prekrsaje pravili jer dolazimo do strasnih situacija da malolente osobe ubijaju i za to ne odgovaraju a nasilje koje ispoljavaju je sve brutalnije.
Kao i do sada danas skoro svaki ..rac moze imati djecu. Mislim da je vise do roditelja nego do djece. Imam poznanike Rome i OK sam s njima, ali ono sta oni radi mi se :bljak: Ne moze se raditi djecu ko na traci, ne raditi i sisati pare iz drzavnog budzeta. Malo vise odgovornosti bi trebalo.
 
Написала си цитирам: "оштрих казни нема".

То није податак, већ твоја оцена.

Ја се са њом не слажем и зато сам нагласио да постоји санкција малолетничког затвора, а затвор, свакако, спада у оштре казне.
decko zapali onog beskucnika jer je hteo da vidi kako izgleda kad covek gori i sta je dobio?
par godina maloletnickog zatvora..bas je ostra kazna.
 
decko zapali oonog beskucnika jer je hteo da vidi kako izgleda kad covek gori i sta je dobio?
par godina maloletnickog zatvora..bas je ostra kazna.

Или онај..што је измакао столицу.

И шта је добио?

Само избацивање из школе, и тек најаву покретања кривичног поступка.
 
https://en.wikipedia.org/wiki/Lionel_Tate

Lionel Alexander Tate (born January 30, 1987)[1] is the youngest American citizen ever sentenced to life imprisonment without the possibility of parole, though this sentence was eventually overturned.[2] In January 2001, when Tate was 13, he was convicted of first-degree murder for the 1999 battering death of six-year-old Tiffany Eunick in Broward County, Florida.

ovako rade ozbiljne zemlje.
bar su sprecili da ubije jos nekog.
 
Desavanja oko nasilja u skolama su mi dala ideju za ovu temu.

Pre par godina je na sva zvona uveden zakon o pravima deteta, ali mislim da se jedna stvar tu zaboravila.

Zakon o obavezama deteta.

Mislim da bi trebalo sto pre doneti i zakon o obavezama deteta kao i o sankcionisanju maloletnih osoba u zavisnosti kakve su prekrsaje pravili jer dolazimo do strasnih situacija da malolente osobe ubijaju i za to ne odgovaraju a nasilje koje ispoljavaju je sve brutalnije.
to i jeste veliki problem..deca znaju svoja prava ali ne i obaveze a ni da postuju starije, roditelje a ni autoritete
 
Desavanja oko nasilja u skolama su mi dala ideju za ovu temu.

Pre par godina je na sva zvona uveden zakon o pravima deteta, ali mislim da se jedna stvar tu zaboravila.

Zakon o obavezama deteta.

Mislim da bi trebalo sto pre doneti i zakon o obavezama deteta kao i o sankcionisanju maloletnih osoba u zavisnosti kakve su prekrsaje pravili jer dolazimo do strasnih situacija da malolente osobe ubijaju i za to ne odgovaraju a nasilje koje ispoljavaju je sve brutalnije.
minut do 12 za takve stvari je bio jos kad je bila ona guzva oko rase popova

tad su trebali da shvate sta nosi buducnost

a evo nisu ni 8 godina kasnije
 

Back
Top