Translejt i copy past tema

RužnaKoLopov

Buduća legenda
Moderator
Poruka
35.803
Imam bolove u leđima. Neurolog kaže da moram da radim pilates i idem na bazen 2-3 puta nedeljno.

Učiteljica mog najstarijeg sina kaže da dete treba da ima kontrolu kada radi domaći zadatak.

Moj najmlađi sin „kaže” da dete mora svakodnevno da jede sveže pripremljena jela bez ijednog od 30 sastojaka na koje je alergično. Da bih to uradila,moram da kupim sve sveže.


Stručnjaci iz oblasti roditeljstva, edukacije i psiholozi kažu da je za harmoničan razvoj sa detetom potrebno provesti najmanje 30 minuta dnevno.

Pedijatar kaže da vodim decu na sat vremena dnevno u park na otvorenom da dobiju dovoljno kiseonika za mozak.

Mesečni računi kažu da moram da radim puno radno vreme.

Stručnjak za obrazovanje i razvoj kaže da je najbolje pustiti decu da uče kroz igru. I da treba da istraže, čak i ako za mene to znači pranje veša svaki dan.

Specijalista za terapiju parova kaže da supružnici treba da idu na romantičan sastanak ili da provode vreme sami 1-2 puta nedeljno.

Uspešne žene kažu da žena treba da uštedi malo vremena da se brine o svom izgledu - treba da se brinete o sebi.

Psiholog kaže da mi treba malo vremena za sebe.

Dakle, sada tražim stručnjaka za veštičarenje da me nauči kako da sve ovo uradim u roku od 24 sata.

Izvor Quora

IMG_8547.jpeg
 
Imam bolove u leđima. Neurolog kaže da moram da radim pilates i idem na bazen 2-3 puta nedeljno.

Učiteljica mog najstarijeg sina kaže da dete treba da ima kontrolu kada radi domaći zadatak.

Moj najmlađi sin „kaže” da dete mora svakodnevno da jede sveže pripremljena jela bez ijednog od 30 sastojaka na koje je alergično. Da bih to uradila,moram da kupim sve sveže.


Stručnjaci iz oblasti roditeljstva, edukacije i psiholozi kažu da je za harmoničan razvoj sa detetom potrebno provesti najmanje 30 minuta dnevno.

Pedijatar kaže da vodim decu na sat vremena dnevno u park na otvorenom da dobiju dovoljno kiseonika za mozak.

Mesečni računi kažu da moram da radim puno radno vreme.

Stručnjak za obrazovanje i razvoj kaže da je najbolje pustiti decu da uče kroz igru. I da treba da istraže, čak i ako za mene to znači pranje veša svaki dan.

Specijalista za terapiju parova kaže da supružnici treba da idu na romantičan sastanak ili da provode vreme sami 1-2 puta nedeljno.

Uspešne žene kažu da žena treba da uštedi malo vremena da se brine o svom izgledu - treba da se brinete o sebi.

Psiholog kaže da mi treba malo vremena za sebe.

Dakle, sada tražim stručnjaka za veštičarenje da me nauči kako da sve ovo uradim u roku od 24 sata.

Izvor Quora

Pogledajte prilog 1506869
A sta ti kazes?
Odgovornost je i prema sebi.
Nadam se da ce ledja biti bolje🦾✅
 
Imam bolove u leđima. Neurolog kaže da moram da radim pilates i idem na bazen 2-3 puta nedeljno.

Učiteljica mog najstarijeg sina kaže da dete treba da ima kontrolu kada radi domaći zadatak.

Moj najmlađi sin „kaže” da dete mora svakodnevno da jede sveže pripremljena jela bez ijednog od 30 sastojaka na koje je alergično. Da bih to uradila,moram da kupim sve sveže.


Stručnjaci iz oblasti roditeljstva, edukacije i psiholozi kažu da je za harmoničan razvoj sa detetom potrebno provesti najmanje 30 minuta dnevno.

Pedijatar kaže da vodim decu na sat vremena dnevno u park na otvorenom da dobiju dovoljno kiseonika za mozak.

Mesečni računi kažu da moram da radim puno radno vreme.

Stručnjak za obrazovanje i razvoj kaže da je najbolje pustiti decu da uče kroz igru. I da treba da istraže, čak i ako za mene to znači pranje veša svaki dan.

Specijalista za terapiju parova kaže da supružnici treba da idu na romantičan sastanak ili da provode vreme sami 1-2 puta nedeljno.

Uspešne žene kažu da žena treba da uštedi malo vremena da se brine o svom izgledu - treba da se brinete o sebi.

Psiholog kaže da mi treba malo vremena za sebe.

Dakle, sada tražim stručnjaka za veštičarenje da me nauči kako da sve ovo uradim u roku od 24 sata.

Izvor Quora

Pogledajte prilog 1506869
Okači mačku o rep, svi ti što daju savjete rade svoj posao. Svaki navedeni savjet je ok, ima smisla. Ali teško da će svi ti problemi natovariti se na leđa jednoj osobi-istovremeno.
 
Okači mačku o rep, svi ti što daju savjete rade svoj posao. Svaki navedeni savjet je ok, ima smisla. Ali teško da će svi ti problemi natovariti se na leđa jednoj osobi-istovremeno.

Pa ja mislim da je u modernom vremenu više žena sa svim ti problemima istovremeno

Jer svaka žena upravo nosi zve te pakete na sebi

Da je majka bez da zakaze
Da je sve čisto
Da je supruga
Da ima job za koji prima platu
Da je lepa i njegovana
 
Pa ja mislim da je u modernom vremenu više žena sa svim ti problemima istovremeno

Jer svaka žena upravo nosi zve te pakete na sebi

Da je majka bez da zakaze
Da je sve čisto
Da je supruga
Da ima job za koji prima platu
Da je lepa i njegovana
Aha
I prije 30 godina su sve to nosile na sebi žene samo nije bilo interneta da im to kaže :D
Nerviraju me žene koje kmeče.
Žene koje se hvale i čine da nešto prirodno i normalno (djeca, brak, posao) izgleda kao skoro pa nemoguće dostignuće.
Izađe iz porodilišta, rodila juče, ima 20 godina, uslika bebino stopalo u svom dlanu i opali status: žena, majka, kraljica. :zper:
 
Aha
I prije 30 godina su sve to nosile na sebi žene samo nije bilo interneta da im to kaže :D
Nerviraju me žene koje kmeče.
Žene koje se hvale i čine da nešto prirodno i normalno (djeca, brak, posao) izgleda kao skoro pa nemoguće dostignuće.
Izađe iz porodilišta, rodila juče, ima 20 godina, uslika bebino stopalo u svom dlanu i opali status: žena, majka, kraljica. :zper:

Mislim da to nije fer sa tvoje strane jer namjerno izostavljaš cinjenicu deda baba i životnog porodičnog konstrukta tog vremena
 
opet o toj usa , ali to je
ameri napravili istraživanja kolika bi bila godišnja plata jedne domaćice , koja ne ide na posao ali ostaje kući i odgaja decu posprema kuću i celu porodicu
/moram da naglasim da je ovo podatak od pre 10 ak i više godina/
na godišnjem nivou procene su bile da je jednogodišnja plata domaćice u usa 37,000$_40,000$
ameri primanja računaju na nedeljnom ili godišnjem nivou
 
Imam bolove u leđima. Neurolog kaže da moram da radim pilates i idem na bazen 2-3 puta nedeljno.

Učiteljica mog najstarijeg sina kaže da dete treba da ima kontrolu kada radi domaći zadatak.

Moj najmlađi sin „kaže” da dete mora svakodnevno da jede sveže pripremljena jela bez ijednog od 30 sastojaka na koje je alergično. Da bih to uradila,moram da kupim sve sveže.


Stručnjaci iz oblasti roditeljstva, edukacije i psiholozi kažu da je za harmoničan razvoj sa detetom potrebno provesti najmanje 30 minuta dnevno.

Pedijatar kaže da vodim decu na sat vremena dnevno u park na otvorenom da dobiju dovoljno kiseonika za mozak.

Mesečni računi kažu da moram da radim puno radno vreme.

Stručnjak za obrazovanje i razvoj kaže da je najbolje pustiti decu da uče kroz igru. I da treba da istraže, čak i ako za mene to znači pranje veša svaki dan.

Specijalista za terapiju parova kaže da supružnici treba da idu na romantičan sastanak ili da provode vreme sami 1-2 puta nedeljno.

Uspešne žene kažu da žena treba da uštedi malo vremena da se brine o svom izgledu - treba da se brinete o sebi.

Psiholog kaže da mi treba malo vremena za sebe.

Dakle, sada tražim stručnjaka za veštičarenje da me nauči kako da sve ovo uradim u roku od 24 sata.

Izvor Quora

Pogledajte prilog 1506869
Ako sam dobro shvatila temu - Nije bas da je moderna zena potpuno bez pomoci i da bas sve mora sama. Pocev od drzave koja organizuje brigu o deci, pa do partnera i mozda baka i deka, ko ima tu srecu da im zive blizu.
Da, postoji pritisak da se u svemu bude savrseno, ali svi ti saveti su taj neki maksimum, koji je pozeljan, ali koji je izvodljiv onoliko koliko to zivotne okolnosti dozvoljavaju.
Samo se treba u glavi posloziti, izabrati prioritete i dati sebe onoliko koliko se moze.
Ne treba puno slusati ni savete, jer su oni opsti i ne mogu se primeniti na svaku porodicu.
 
Neke ključne rečenice:

Kruh, mast, paprika i sol su ti u ormaru.
Samo se usudi dobiti jedinicu iz ispita.
Možeš biti u sobi dok mama gleda TV, ali šuti.
Idi se igraj u park.
Da ti ne padne na pamet uprljati se kao svinja.

I tako.
Ma hajde ba, sad ti trebaju dvije skripte metoda i pravila da izvedeš dijete iz parka, kad sam ja bila dijete trebale dvije riječi: eto ciganke!
 
Ma hajde ba, sad ti trebaju dvije skripte metoda i pravila da izvedeš dijete iz parka, kad sam ja bila dijete trebale dvije riječi: eto ciganke!
Tako su meni kada sam bio mali i tražio da mi daju kavu uvijek govorili da će mi izrasti rep, a meni bilo tako svejedno, još bi sav sretan bio da sam ga imao.
Podsjeti me kada me stari kao malog vodio na šišanje, on je uvijek išao kod tog nekog dede, ja uvijek na drugo mjesto.
Kao prvo ću ja, pa onda on ide kod svog.
Ja gotov i pita njega frizer da li je i on za šišanje?
Kaže stari da nije, a ja viknem - laže, ide kod Fegera!
I sad se njih dvojica gledaju, vidiš frizeru smiješno, starom neugodno, tu se stari nasmije i kaže - mali se šali.
Vani je opet počeo lagati kako je tamo sjedio neki policajac koji će me zatvoriti ako budem cinkao tatu, možda sam tada imao 7 godina, lažljivcu svejedno ništa nisam vjerovao, pa zašto bi me policija uhapsila ako govorim istinu?
 

Back
Top