Poznajete li licno nekoga ko je imao ili ima korona virus?

Pa ja bih to nazvao inficiran , a ako izgubis onda si oboleo, tj narod to zove bolest te hvata, ali te jos nije uhvatila...
To kazu i kod gripa, kad ljudima pocne nos da radi, ali onda daj ovo daj ono i onda prestane..
Ili kad se prehladis pa pocne nos da radi, a oni odmah daj noge u vreli lavor, tj povecavaju temperaturu krvi, ako neko pita sta radi lavor odbrambenom mehanizmu coveka...vrucu rakiju , istrlja ti grudi komovom prepecenicom i onda ne bude nista....
Samo sto meni taj signal sa nosem ne dolazi na vreme, pa ne bi izbegao status oboleo , tj pojavu temperature i pada odbrambenog imunitet...

Za medicinu to se ne zove oboleo , niti bolestan, ali su onda poceli i bukvalno da to tumace kao da nista nije ni bilo , a moze da bude ....
 
rodjena sestra :( ... imala
tako da ovima sto pricaju da je sve "sarena laza" zeli da dobiju pa da se zapitaju koji moj se desava sa culom ukusa i mirisa ... onako malo da se natripuju kao na dobroj albanki ...

+ vise ljudi iz okoline + DBILCINA koji mi dolazi svaki dan u kancelariju i ne nosi masku jer "ovo je obican grip" pa se 20 dana pitao kako da ga zakaci nesto sto ne postoji....majmuncina ...ja nosio masku ko Zoro i kao Kon :D
 
rodjena sestra :( ... imala
tako da ovima sto pricaju da je sve "sarena laza" zeli da dobiju pa da se zapitaju koji moj se desava sa culom ukusa i mirisa ... onako malo da se natripuju kao na dobroj albanki ...

+ vise ljudi iz okoline + DBILCINA koji mi dolazi svaki dan u kancelariju i ne nosi masku jer "ovo je obican grip" pa se 20 dana pitao kako da ga zakaci nesto sto ne postoji....majmuncina ...ja nosio masku ko Zoro i kao Kon :D
Inace niko do sad nije bio bolestan ni od cega pa je gubitak cula jedna do sad nevidjena pojava
 
vidi, retko sam ozbiljan, ali ako ti je ovo provokacija (obzirom da sam intelektualno ogranicen covek) preskoci me... tema je za pismene " poznajete li licno nekoga ko je imao ili ima korona virus?"
Nije nikakva provokacija nego kazes kako je gubitak cula i mirisa dokaz da je imala koronu a to uopste nisu simptomi samo korone niti je to nesto tako neuobicajeno.
 
Nije nikakva provokacija nego kazes kako je gubitak cula i mirisa dokaz da je imala koronu a to uopste nisu simptomi samo korone niti je to nesto tako neuobicajeno.

do sada nisam cuo da je iz nekog "magicnog" razloga neko na par dana gubio cula...al dobro.
kako god izvinjavam se ako sam bio u proslom postu ka Tebi neprijatan sa primesama seronjnje

:)
 
e to :D
kada je covek i malo prehladjen, zapusen mu nos, ne oseca miris niti ukus...

kada si poslednji put sa "prehladom" izgubila culo ukusa?
daj nemojte da me hebete ljudi ... jedno je prehlada pa "nosic pocrveni" drugo je kada ne osecate ni kiselo ni slatko ni slano ...nije prehlada ali da
sve ovo je teorija zavere ..."zbogom" evo od srca ti zelim da se malko napatis COV19 koji eto tako nije nista strasno da jedes svu sebi poznatu hranu sa ukusima i mirisima a ne osecas nista :)
 
kada si poslednji put sa "prehladom" izgubila culo ukusa?
daj nemojte da me hebete ljudi ... jedno je prehlada pa "nosic pocrveni" drugo je kada ne osecate ni kiselo ni slatko ni slano ...nije prehlada ali da
sve ovo je teorija zavere ..."zbogom" evo od srca ti zelim da se malko napatis COV19 koji eto tako nije nista strasno da jedes svu sebi poznatu hranu sa ukusima i mirisima a ne osecas nista :)
I od gripa se gube cula pa nikom nista.
 
Pored oca( preminuo),cerke, sesre i sestrica,osmoro komsija koji su ozdravili, jedan momak vec tri mececa u bolnici, zadnjih 15 dana kriticno, na intezivnoj, dva mlada zivota se ugasila - jedan 39 god ( ostalo det 9meseci) drugi 40 god ( ostalo troje male dece.... Korona i te kako postoji, i te kako kosi...
Kako znas da ih nije ubilo nesto drugo, mozda respirator?
 

Back
Top