Pozivi za upis u vojnu evidenciju

Mene samo saobraćajci mogu da ulove nekom kontrolom. Ostalo mogu da mi pljunu pod prozor.
Центри министарства одбране су најчешће у зградама МУП-а... Некад ћеш морати да замениш личну карту, возачку дозволу, пасош... и ето те где се сам јављаш у регионални центар министарства одбране...
Заиста, не разумем шта је проблем у одазивању на упис у војну евиденцију ( уколико си тачно пренео?) кад је војни рок и добровољан?
Ако се бринеш због рата... Па ништа баци поглед како се то издешавало по Украјини па ће ти бити јасније шта те чека у случају да се код нас нешто слично деси а постоје назнаке да хоће..
 
Nije meni problem da se prijavim, ali to ovde neki ne mogu da shvate. Moje glavno pitanje je da li mogu da izvrdam od kazne. A ja ću ujutru da se prijavim.
Nisam bežao od toga nego tada nisam primio poziv, posle me niko nije dirao sad odjednom kazna.
Пријави се у "војни одсек", установи о чему се ради - нешто ми се не чини да је у питању увођење у евиденцију осим ако стварно немаш 18 година? Објасни за претходни позив, понеси и то решење па ће ти тамо најбоље објаснити шта и како да урадиш. Овако где ти дајеш тек по неки податак на који свако прича по неком свом уверењу може само да унесе забуну...
 
Kakve veze ima MuP sa vojskom??
Војна полиција може да се употреби само за оне који јесу у униформи. У овом случају причамо о лицу које није припадник војске већ се не одазива на позив за увођење у војну евиденцију /саопштавање ратног распореда/ не одазива на позив за војну вежбу и у том случају проверу лица врши МУП, а казну доноси надлежни суд...
 
Ако се бринеш због рата... Па ништа баци поглед како се то издешавало по Украјини па ће ти бити јасније шта те чека у случају да се код нас нешто слично деси а постоје назнаке да хоће..

Тако исто је и ова власт мислила када је уводила карантин. Јер, ако у Кини могу да затварају људе у карантине месецима а да се нико не буни, помислили су да је то могуће и овде. Па видиш, није баш тако испало.
Исто тако, то што је белосветска "елита" успела да увуче Украјинце у рат, не значи да ће успети и овде.
 
Тако исто је и ова власт мислила када је уводила карантин. Јер, ако у Кини могу да затварају људе у карантине месецима а да се нико не буни, помислили су да је то могуће и овде. Па видиш, није баш тако испало.
Исто тако, то што је белосветска "елита" успела да увуче Украјинце у рат, не значи да ће успети и овде.
Vidim da veruješ u ovu vlast ...
 
Nije meni problem da se prijavim, ali to ovde neki ne mogu da shvate. Moje glavno pitanje je da li mogu da izvrdam od kazne. A ja ću ujutru da se prijavim.
Nisam bežao od toga nego tada nisam primio poziv, posle me niko nije dirao sad odjednom kazna.
Како је у питању прекршајна казна, имаш опцију да се изјасниш како желиш судску одлуку.
Од увођења демократије, по налогу еу, не постоји више прекршајни судија, него прекршајни суд. Прекршајни суд има задатак да докаже кривицу за коју те терете, ко год, војска, полиција, комуналци, неважно.
Терет доказивања кривице је на тужиоцу, а постоји више законски легалних процедура да одужиш суђење до истека рока.
Рочиште, разболиш се. Рочиште, разболи ти се адвокат. И тако редом...
Постоје и адвокати који раде само овакве случајеве и то бесплатно за клијенте јер наплате своје трошкове од државе.
 
Убр, за разлику од војног позива који не мораш да потпишеш, прекршајна казна се сматра урученом и ако не потпишеш, објавом на огласној табли надлежног суда.
Можеш да се правиш луд и да не реагујеш али ће ти доћи извршитељи на адресу на којој си пријављен и наплатиће, без обзира на кога се вооди стан или кућа, ствари и друго.
 
Тако исто је и ова власт мислила када је уводила карантин. Јер, ако у Кини могу да затварају људе у карантине месецима а да се нико не буни, помислили су да је то могуће и овде. Па видиш, није баш тако испало.
Исто тако, то што је белосветска "елита" успела да увуче Украјинце у рат, не значи да ће успети и овде.
Ништа ниси добро разумео... Наши су увели ванредно стање пре свих других у Европи да би дали пример и оправдање другим "културнијим" државама у Европи и тај задатак је испуњен.. Кад су једном покренули машинерију у Европи били су задовољни да се у Србији врши пропаганда на свим нивоима али им није било по вољи да народ даје још неке идеје онима који су се већ бунили по Европи.. Зато није било нове туре затварања у Србији..
Што се тиче рата, за разлику од Украјинаца који су 20ак година увођени у овај рат код нас је таква ситуација да или ћемо сами да се припремимо и будемо спремни или ћемо просто гледати како се ствари дешавају на наше очи... Само, тада нам ништа неће вредети да тврдимо како ми не желимо рат... Кад господари буду пустили своје керове на нас или ћемо се бранити или ћемо бити раскомадани - буквално. Ко год је пратио ратове последњих 15ак година зна да су Западни керови заиста комадали људе на које су пуштени (Либија, Сирија, Ирак, Нагорно Карабах - да не помињем разне локалне ратове по Африци...) и то у буквално смислу речи...
 
Како је у питању прекршајна казна, имаш опцију да се изјасниш како желиш судску одлуку.
Од увођења демократије, по налогу еу, не постоји више прекршајни судија, него прекршајни суд. Прекршајни суд има задатак да докаже кривицу за коју те терете, ко год, војска, полиција, комуналци, неважно.
Терет доказивања кривице је на тужиоцу, а постоји више законски легалних процедура да одужиш суђење до истека рока.
Рочиште, разболиш се. Рочиште, разболи ти се адвокат. И тако редом...
Постоје и адвокати који раде само овакве случајеве и то бесплатно за клијенте јер наплате своје трошкове од државе.
Да видимо... позив за увођење у евиденцију се добија са беше 17 година (бар је било тако у "моје време"); на служење војног рока иде се од навршених 19 година до 30 година; као војни обвезник сваки мушкарац се води од своје 18. до 60. године...
Колико му тачно саветујеш да одуговлачи?
При том лако се може десити да му направе проблем приликом вађења нових докумената...
Другим речима "ко не плати на мосту платиће на ћуприји"...
Заиста, ако је стварно у питању увођење у војну евиденцију не треба дечка наводити да себи ствара непотребне проблеме..
 
Da li je bas tako i po kom zakonu se civilna policija mesa u rad vojske?
За рад са војним обвезницима надлежно је Министарство одбране а не Војска Србије тако да војна полиција нема никакве везе са војним обвезницима све док тај војни обвезник не уђе у састав Војске Србије - као војник на служењу војног рока, лице резервног састава на обуци у Војсци Србије, односно као запослени у Војсци Србије.
У случају неодазивања на позив Региналних центара министарства одбране исти просто проследе предмет у надлежни сид који даље ради према закону и толико...
Закон о управном поступку предвидео је неколико начина обавештавања лица при чему се прво врши уручење преко поште - на личност а потом се просто окачи на огласну таблу у Суду где увек дежура неки извршитељ који чека такве случајеве и онда наплати то своје чекање на будале које мисле да ако не приме судску пресуду неће морати да плате казну...
 

Back
Top