potrebne info od onih koji znaju..

cora

Početnik
Poruka
22
Pozdrav svima!Treba mi informacija,vi sto ne znate a pametujete iskulirajte,a vi koji znate kazite nesto pametno ako hocete.Imam nemacku D vizu, traje mi jos malo manje od mesec dana,e sad,da li ja mogu da je iskoristim kod drugog poslodavca u nemackoj,i ako mogu da li je poslodavcu jednostavnija procedura da me zaposli u odnosu na nekog radnika koji uopste nema vizu?!I da li u nekoj dgugoj zemlji clanici EU mogu da se lakse zaposlim sa tom vizom,i da li je tom poslodavcu laksa procedura da me zaposli u odnosu na one koji nemaju vizu?!Ne znam bas o ovoj temi,pa mi objasnite molim vas!Hvala unapred!
 
Kostaju,nisam bas razumeo?!
A u pravu si da sam komplikovano napisao,ne bunim se.
A moje pitanje je,da li sa nemackom vizom D imam vece sanse da dobijem posao kod nemackog poslodavca,npr. od lica koje ne poseduje vizu?I drugo,da li mogu sa tom istom vizom da se zaposlim u nekoj dgugoj drzavi u EU npr. Sloveniji?
Nadam se da je sad jasnije..
Interesuje me zato sto imam nemacku vizu D koja mi istice pocetkom marta,a dobio sam od neke firme iz Beograda koja mi je obecala posao,ali nije to ispunila,pa bih da pokusam da nadjem neki drugi posao,prvo bi probao u Sloveniji gde sam vec ranije radio,duga prica.
Bio bih zahvalan da mi neko objasni kako sta,jer nemam jos puno vremena!!!
 
Poslednja izmena:
Kostaju,nisam bas razumeo?!
A u pravu si da sam komplikovano napisao,ne bunim se.
A moje pitanje je,da li sa nemackom vizom D imam vece sanse da dobijem posao kod nemackog poslodavca,npr. od lica koje ne poseduje vizu?I drugo,da li mogu sa tom istom vizom da se zaposlim u nekoj dgugoj drzavi u EU npr. Sloveniji?
Nadam se da je sad jasnije..
Interesuje me zato sto imam nemacku vizu D koja mi istice pocetkom marta,a dobio sam od neke firme iz Beograda koja mi je obecala posao,ali nije to ispunila,pa bih da pokusam da nadjem neki drugi posao,prvo bi probao u Sloveniji gde sam vec ranije radio,duga prica.
Bio bih zahvalan da mi neko objasni kako sta,jer nemam jos puno vremena!!!

naravno da imas prednost i da, mozes i u Sloveniji sa tom vizom da radis..eto, kratko i jasno
 

Back
Top