Potencijalna prevara i li samo druzenje??

  • Začetnik teme Po Prvi Put Ljubomorna
  • Datum pokretanja
P

Po Prvi Put Ljubomorna

Gost
Molim za misljenje :)
U vezi sam sa deckom vec godinu dana. Volimo se, dobro se provodimo i poprilicno smo ozbiljni.... Medjutim, cini mi se da njegova drugarica (sada je postala i moja... ali ne znam koliko iskrena) hoce nesto vise sa njim i nikako ne mogu da procenim da li se samo tripujem ili je zaista u pitanju zelja za prevarom. Moj decko joj je "rame za plakanje" kad se posvadja sa svojim, on ide na faks da joj obavlja administrativne poslove jer "ona zivi daleko pa ne moze", za rodjendan planira da joj pokloni jedan poseban poklon... i tako dalje. Plus, stalno su tu neki njeni problemi koje treba resiti, te treba joj prijatelj, to ovo te ono.
U isto vreme, ona mi prica kako sam joj ne znam kako bliska, a ja provaljujem da mi neke skroz bitne stvari precutkuje (npr. da se seli... slozicete se da se to ipak govori ljudima koji bi trebalo da su vam bliski).
Po prvi put u zivotu postajem stvarno ljubomorna i na mahove ljuta, a stvarno nikada do sada nisam ispoljavala te osobine. :(
Volim svog decka i ne zellim da ga izgubim, ali problem je (posto mi se do sada nije desavalo da osetim ljubomoru) to sto ne umem da procenim sta je to normalno druzenje izmedju decka i devojke, a sta vec prelzi tu granicu. Zato narode, POMAGAJTE :)
 
gde ima vatre ima i dima....

samo..... nemoj da 'citas izmedju redova'

ako ste zaista ozbiljni ti i tvoj decko, onda ga izdvoj (bez telefona, ljudi...) samo vas dvoje pa mu na najlespi nacin-BEZ LJUBOMORE- objasni da sad TI imas problem, jer zelis da se vise posvetite jedno drugom (ne samo on tebi). Ako tvoj decko vec zna da igra ulogu ramena za plakanje, a sto onda ne bi bile to tvoje suze vise nego njene.
 
ma da j eprebijemo da vidi ona svog boga:)

a sto ti smeta njihovo druzenje[/quote]


Ranije mi nije smetalo, ali cini mi se da pocinju malo preteruju....... znas ono, nikad se ne zna...
Ma necemo da je prebijemo - jes' pa da posle ide moj decko u bolnicu da je leci :lol:
 
Anonymous:
sumnjivo mi je sve to,ona je ocigledno vrlo lukava osoba...ja joj ne bih verovala da sam na tvom mestu,ali ako pocnes da njemu zvocas zvog toga, mozes samo da izazoves kontraefekat. Probaj onako lukavo(zenski) da eliminises protivnicu....ma to druzenje,nemoguce je :roll:

To i ja mislim... pardon, pribojavam se toga... Ma bice sve ok, samo sad treba da smislim kako da sve to resim na diplomatski nacin.... :?
thanks!
 
Potpuno se slazem sa Sudijom, a i film When Harry Met Sally (Rob Reiner je reziser) daje odlichnu ilustraciju problema. Prosto je nemoguce da musharac i zena u tako intenzivnom odnosu dozivljavaju jedno drugo SAMO kao prijatelje! Tu uvek barem jedno od njih dvoje pokushava da dobije neshto vishe. Drugo cheljade mozda ima chiste namere, ali i loshu intuiciju ako ne provaljuje kojim ga ochima gleda 'ortak'....da, da....bash nezgodna stvar.
 
mala (11):
:evil: moras da ga cuvas jer ona sigurno zeli da ti ga otme. :cry: zabrani da prilazi tvom decku!!!! :idea:

To ce i da mu bude...... pre jedno 5 dana je doslo do novog "razvoja situacije"... Doduse, verovatno i ja sad preterujem i vidim stvari tamo gde ih nema jer sam bas pod pritiskom i drzim cetvore oci otvoreme. Elem, naljutili smo se jer je mog decka i mene ta devojka ispalila za prijavu ispita, a pritom nam cak nije ni javila da nece stici da ode na fax i preda glupave prijave. Onako besni, resimo da je eliminisemo, odemo sutradan i jedva nekako naknadno prijavimo ispite... i onda ja shvatim da je posle citave te peripetije, besa, nerviranja oko toga da li ce nam zbog njene greske propasti ispitni rok i ostalog - moj decko njoj dao neku knjigu koja je meni - baksuza li - zatrebala bas tog dana! :x :evil: :x
Tu ja naravno poludim i sad sam u fazi izbegavanja njegovih poziva jer mi se sve smucilo....
Sudija, mala, Justine, gracija i ostali - sta mislite???
 
Po Prvi Put....ne valjda ti taj razvoj dogadjaja nikako. Evo shta bih ja uradila - otvoreno bih razgovarala sa njim. Ako te voli, sigurna sam da ce sve biti Ok, a ako je stvarno zagrejan za 'drugaricu' - pa bolje da sa tim rashchistish odmah. Jedini je problem sto se mushkarci istripuju najgore na svetu kad treba da obave ozbiljan razgovor (seronje po prirodi u vecini sluchajeva! - evo, ogradila se da me ne optuze za generalizaciju :D), pa ce ti to verovatno malo teze ici...javi rezultate! i srecno!
 
Justine:
Po Prvi Put....ne valjda ti taj razvoj dogadjaja nikako. Evo shta bih ja uradila - otvoreno bih razgovarala sa njim. Ako te voli, sigurna sam da ce sve biti Ok, a ako je stvarno zagrejan za 'drugaricu' - pa bolje da sa tim rashchistish odmah. Jedini je problem sto se mushkarci istripuju najgore na svetu kad treba da obave ozbiljan razgovor (seronje po prirodi u vecini sluchajeva! - evo, ogradila se da me ne optuze za generalizaciju :D), pa ce ti to verovatno malo teze ici...javi rezultate! i srecno!

Ima definitivno da padne okrshaj... rezultate javljam, cim ih bude!
Hvala za podrsku!!!
 
A što ne probaš na tu kartu ispaljivanja, lepo se naljutiš,pa razljutiš i njega , pa vidi šta nam je uradila, pa jel ona zaslužuje to što joj ti pružaš (vreme, podršku, whatever), pa loviš njene kikseve i skrećčeš mu pažnju...ima da potraje, ali pobeda je sigurna. Vas dvoje protiv nje!
 
Ona ga definitivno lovi. A ti budi mudra i ne ulazi u konflikt ni sa njim ni sa njom.
Ona igra na kartu bespomocne i ranjive osobe, a prirodna potreba vecine muskaraca je da zastite slabije.
Razgovaraj sa svojim deckom, a nju pocni polako i mudro da iskljucujes iz vase veze tako sto ces i ti biti slabija i ona kojoj je potrebna pomoc. Srecno!
Ako je pravi zadrzaces ga.
 
Ocito je da ona oce da vas rastavi.Verovatno ima nesto protiv tebe,pretpostavljam bez razloga.Tvoj decko nezna sta hoce ,a ona to koristi i manipulise sa njim.Ti to posmatras pasivno , a ako hoces da sachuvas decka moras o ofanzivu.Pamet u glavu razradi taktiku i u napad.Nadam se da ce ti jedan muski savet pomoci.
P.S. Izvestavaj nas redovno o razvoju dogadjaja.
 
LJudi, ovo je prosto da ne poverujes sta se desilo! :lol:
Taman ja usvojim taktiku zvanu "sad cu onako zenski da je eliminisem", i taman krenem da uspevam, kad ono.... :arrow: Pricam ja sa deckom telefonom, i ispostavi se da me je zvao ranije tog dana a ja nisam bila kod kuce. Kad ja, mrtva hladna i mrtva ozbiljna,onako u sred razgovora, kazem: "A otkud ti znas da ja nemam shvalera?" (naravno nemam, ali zasto da mu ne dam malu temu za razmisljanje, kao sto je on dao meni?? :twisted: )
I tu - tajac! :lol: I naravno, potpuna promena ponasanja - odmah je spustio loptu i ukapirao da ni ja necu sedeti kao cvecka i cekati da se on smiluje i ukapira neke stvari.
Neverovatno kako samo jedna polu-mina (cak ne ni prava mina) moze da promeni stav!

Za sada je ok... mada, nije proslo dovoljno vremena da bih videla da li je i zaista promenio ponasanje, ali za sad je ok. A ja (jos uvek) ne zelim da ga ostavim, jer sam godinu dana ulagala u nasu vezu, kao uostalom i moj decko, i zaista ne mogu da dozvolim da sve to propadne radi jedne na nas ljubomorne shmizle sa vestackim trepavicama! :x :evil: :x

Medjutim, ne prestajem sa raznim taktikama.
Odlucila sam da ja ne pokrecem raspravu prva, zato sto moze svasta da se iz toga izrodi, a ja na kraju ispadnem kriva, jer je uglavnom kriv onaj ko zapocne raspravu, a ne onaj koji postavi uzrok za nju (sta cete, primitivna samoodbrana :x ). I tako sam se "pritajila" i prihvatila drugu taktiku - lovljenje gresaka suparnice mi - a njih, bogu hvala, na svakom koraku. Jos pre nego sto je bacila shapicu na mog decka, ja sam ukapirala kakva je zapravo ona (ovo sa deckom je doslo kao "visnja na vrhu") i sad se samo trudim da i moj decko to ukapira. A za sada mislim da je na dobrom putu. Izgleda da se i njemu poprilicno smucilo njeno ponasanje. Medjutim, nije na odmet drzati cetvore oci otvorene....... nikad se ne zna.......
 

Back
Top