Post express "mrzi me da radim"

ja ne pričam o takvim slučajevima
naravno da će se svaka normalna i razumna osoba složiti da tada naravno treba odneti paket do vrata
Da tako bi trebalo da bude.
Ali nije bilo tako.
Dostavljač me nazvao i rekao da stiže i da budem blizu ulaza jer žuri, rekoh ne mogu da silazim jer imam povređenu nogu i podsetim ga da je naznačeno da paket bude dostavljen do vrata, ja žurim imam gomilu paketa ne mogu svakom da se pentram, ok, može ćerka da preuzme, ne, mora odrasla osoba da potpiše i preuzme, možete li onda posle 17h tad će muž biti kući, gospođo moje radno vreme je do 14h, ja pred zgradu stižem vi ako niste u stanju da dignete guzicu i siđete u roku od 2minute slobodno se pozdravite sa paketom.
Toliko o razumnosti.

Naravno nazvala sam broj koji me zvao i bio je nedostupan.
Nazvala sam kontakt centar i objasnila situaciju.
Paket mi je donet oko 15h,a dostavljač je bio besan kao ris.

Ja cu moje dostavljace iz DHL-a da zovem na prvo veselje koje budem pravio. :D

S obzirom da bar 3 put nedeljno donose nesto, postao sam bliskiji sa njima nego sa raznom rodbinom :D

A rade posao perfektno - donesu na vrata, a ako nisam kuci, znaju na koje mesto da ostave i da me to lepo saceka, tako da stvarno su carevi!

Za ove silne godine, nikad ni najmanji problem.

Ah, da, to je sve na trulom zapadu :D

Da tako bi trebalo da bude.
Ali nije bilo tako.
Dostavljač me nazvao i rekao da stiže i da budem blizu ulaza jer žuri, rekoh ne mogu da silazim jer imam povređenu nogu i podsetim ga da je naznačeno da paket bude dostavljen do vrata, ja žurim imam gomilu paketa ne mogu svakom da se pentram, ok, može ćerka da preuzme, ne, mora odrasla osoba da potpiše i preuzme, možete li onda posle 17h tad će muž biti kući, gospođo moje radno vreme je do 14h, ja pred zgradu stižem vi ako niste u stanju da dignete guzicu i siđete u roku od 2minute slobodno se pozdravite sa paketom.
Toliko o razumnosti.

Naravno nazvala sam broj koji me zvao i bio je nedostupan.
Nazvala sam kontakt centar i objasnila situaciju.
Paket mi je donet oko 15h,a dostavljač je bio besan kao ris.
Jbg nije ispalo korektno, ali treba i njih razumeti nije im lako

Šta treba da razumem?
Ako je meni neko poslao paket i naznačio da taj paket treba dostaviti do vrata i ako ta osoba naznači i vreme u kojem treba da paket bude dostavljen i plati takvu uslugu onda se očekuje da tako i bude.
U većini slučajeva samo nazovu i kažu ljubaznim glasom da imaju puno posla i zamole da ih sačekah u blizini ulaza ili kod susednog ulaza jer i tu imaju da dostave neki paket.
Ne, neću da imam razumevanja za bahato ponašanje, ako mogu ja njima da izađem u susret i sačekam ih ispred ulaza, onda i ja sa punim pravom očekujem da mi paket donesu na noge ako sam tog puta tako naglasila.
Ili je tako naglasila osoba koja šalje paket.

Šta treba da razumem?
Ako je meni neko poslao paket i naznačio da taj paket treba dostaviti do vrata i ako ta osoba naznači i vreme u kojem treba da paket bude dostavljen i plati takvu uslugu onda se očekuje da tako i bude.
U većini slučajeva samo nazovu i kažu ljubaznim glasom da imaju puno posla i zamole da ih sačekah u blizini ulaza ili kod susednog ulaza jer i tu imaju da dostave neki paket.
Ne, neću da imam razumevanja za bahato ponašanje, ako mogu ja njima da izađem u susret i sačekam ih ispred ulaza, onda i ja sa punim pravom očekujem da mi paket donesu na noge ako sam tog puta tako naglasila.
Ili je tako naglasila osoba koja šalje paket.
Dobro, ali na kraju si dobila paket koliko sam skontala, tj doneo ti je do vrata

Ajd da razumemo zubara, nije mu lako , ako zub nastavi da boli
Ajd da razumemo stolara sto napravi manji prozor
Ajd da razumemo vozaca autobusa, vrucina mu je pa stao da popije sok
Ajd ...
Ako hoce da radi taj posao za tu platu nek radi , ako nece da radi kako treba nek radi nesto drugo
Previse mi imamo razumevanja za sve pa posle nekako nagrabusimo
Umesto da svako radi posao onako kako treba da se radi

Ajd da razumemo zubara, nije mu lako , ako zub nastavi da boli
Ajd da razumemo stolara sto napravi manji prozor
Ajd da razumemo vozaca autobusa, vrucina mu je pa stao da popije sok
Ajd ...
Ako hoce da radi taj posao za tu platu nek radi , ako nece da radi kako treba nek radi nesto drugo
Previse mi imamo razumevanja za sve pa posle nekako nagrabusimo
Umesto da svako radi posao onako kako treba da se radi
Има људи који закерају за сваку ситницу и немају нимало разумијевања за ситнице, рецимо ево примјера кад човјек гунђа због једне обичне кваке на прозору... а прозор ради, све је у редук, само се отвара/затвара од споља. :mrgreen:

Bože, nisam imala takva iskustva. Doduše naručim nešto jednom u godinu dana, bezobrazluka ima svuda nažalost
Da, ja sam o tome i pisala.
Ne o onima koji rade svoj posao kako treba.
Meni nije problem ni da siđem i preuzmem pošiljku blizu ulaza, ni da se ta ista pošiljka donese sutra.
Sve se može sa dogovorom i lepim rečima.
Ali ako kažem da ne mogu da siđem, nije zato što me mrzi već zato što zaista nisam u mogućnosti.

Back