Post express "mrzi me da radim"

SajaBg

Uvek u pravu
Poruka
3.854
Ovi što donose pakete, odavno su prestali da idu do stana nego te samo pozovu da izađeš na ulicu. Glupo čovek da se cima.

Sad su smislili novu foru, pozovu da te zamole da im učiniš, navodno previše posla imaju pa će paket da ostave u pošti i onda ti treba da ideš da ga preuzmeš! Malo patetike, ovo ono, kako ne izaći u susret.

E pa reko ne može, nemam želju bilo kome da pomažem, neka rade svoj posao, mnogo me zabole. 🤬

Dal se i još nekome dešavao ovakav bezobrazluk i da li smo na putu da to postane nova norma u njihovom radu? 🤔

Ovi što donose pakete, odavno su prestali da idu do stana nego te samo pozovu da izađeš na ulicu. Glupo čovek da se cima.

Sad su smislili novu foru, pozovu da te zamole da im učiniš, navodno previše posla imaju pa će paket da ostave u pošti i onda ti treba da ideš da ga preuzmeš! Malo patetike, ovo ono, kako ne izaći u susret.

E pa reko ne može, nemam želju bilo kome da pomažem, neka rade svoj posao, mnogo me zabole. 🤬

Dal se i još nekome dešavao ovakav bezobrazluk i da li smo na putu da to postane nova norma u njihovom radu? 🤔

Ti njegov posao uopšte ne bi radio ‼️

to nije samo tvoj paket već jedan od više stotina paketa

Imajte dusu i razumjevanje sidjite po paket , ako vam donese zahvalite se i pružite mu flašu sa vodom ili neki sok

Ja svoje paket nosače uvjek pocastim u frižideru uvjek ima 0,5 voda, sok i ljeti čak bezalkoholno pivo sa limunom po zelji odaberu ‼️

Imajte dusu i razumjevanje sidjite po paket , ako vam donese zahvalite se i pružite mu flašu sa vodom ili neki sok

Ja svoje paket nosače uvjek pocastim u frižideru uvjek ima 0,5 voda, sok i ljeti čak bezalkoholno pivo sa limunom po zelji odaberu ‼️
Изнесеш им испред све што имаш у фрижидеру, или ти донесу пакет на стан, па их уведеш и понудиш флашицу из фрижидера да бирају?

Sa poštarima sam na TI, pa kad stigne ovako to izgleda sa najdražim:
"Ajde na kapiju."
"Jao, ajde ti do vrata."
"Žurim, neka izađe neko!"
"Nema nikog."
"..."
"Evo me na kapiji."

Pa jel ja ličim na socijalnu službu? ;)

Što radi posao ako mu je teško? Ko mene pita da li je meni teško na mom poslu? Čutim i radim. Inače ja tu uslugu plaćam, hoću da bude kvalitetno urađena. Plus, da ne pričam što ovo otvara mogućnost za zloupotrebu, sutra svaki kurir može da kaže kako mu je teško pa ako možemo mi da radimo njegov posao, a ustvari mrzi ga da radi. More, šic ;)

Što radi posao ako mu je teško? Ko mene pita da li je meni teško na mom poslu? Čutim i radim. Inače ja tu uslugu plaćam, hoću da bude kvalitetno urađena. Plus, da ne pričam što ovo otvara mogućnost za zloupotrebu, sutra svaki kurir može da kaže kako mu je teško pa ako možemo mi da radimo njegov posao, a ustvari mrzi ga da radi. More, šic ;)
Loše plaćaš.
Slabo plaćaš.
Poštari imaju bedne plate

Pa realno to nije pitanje jel licis na socijalnu službu već da li si humana i empaticna osoba ❓

Не би ја мењао нашега Ују или Ћету за 100 Хансова!
Najbolji mi je kada mu se ne da nositi manju pošiljku i onda u sandučić ostavlja obavijest da nije bilo nikoga kome je mogao dostaviti, ja na četiri metra od njega s prozora vičem: "Alo, tu sam!!!", a on se pravi da me ne čuje, okrene leđa i ode.

:rotf:

Изнесеш им испред све што имаш у фрижидеру, или ти донесу пакет на стан, па их уведеш и понудиш флашицу из фрижидера да бирају?
Могла би Даница да смота и једну питу, па да се и то принесе достављачу.

Најгоре је што не можеш са тим достављачима ништа да се договориш.Ако ниси кући баш у том моменту , оду и после треба да идем у неки њихов магацин удаљен 20 км да подигнем пошиљку, бар да је остави у пошти.

Најгоре је што не можеш са тим достављачима ништа да се договориш.Ако ниси кући баш у том моменту , оду и после треба да идем у неки њихов магацин удаљем 20 км да подигнем пошиљку.Бар да је оставе у пошти.
U mom slučaju ne baš udaljeno 20 km, već odlazak u glavnu poštu, što je s obzirom na gužvu čak i dulje nego voziti 20 km.

Најгоре је што не можеш са тим достављачима ништа да се договориш.Ако ниси кући баш у том моменту , оду и после треба да идем у неки њихов магацин удаљен 20 км да подигнем пошиљку, бар да је остави у пошти.

Zato ja preferiram post express jer ti oni ostave paket u lokalnoj pošti koja obično nije daleko. Ako radiš sa ostalim firmama, oni to nose u neki svoj magacin koji je na periferiji grada i uvek ti presedne život kad treba tamo da ideš.

Ali sve mi deluje kao da ovi u post expresu polako kreću da nas treniraju da pakete više neće ni donositi (jer kako će to da rade kad im je cimanje i nehumano), nego da mi odemo do pošte, šta nam je teško ;)

Bar duplo su podigli cene, mogu da rade bar onoliko koliko su radili pre 3 god

Ne samo to, nego je nekada paket mogao da se dostavi u poštu do 20h pa da stigne za sutra. Sad su to pomerili na 17h pa ako doneseš posle, onda stiže posle 2 dana. Dakle jajarski, malo po malo, nam zakidaju na uslugama. A još ovde neki zagovaraju empatiju i plemenitost. More, tu jedino motka da radi, to kad si empatičan na kraju se zalomi po tebi, ispadneš budala i svi te jašu ;)

A jel treba i da ih udomimo? Pa nisu oni mačke da im iznosimo vodu i hranu po ulici
Dobro, razumem ja težinu njihovog posla. Teško je, puno paketa, ima i nekorektnih ljudi, vozi ceo dan... Ali i oni znaju da budu kvarni. Svaki put - ajd ja sam tu i tu u gradu dođi ovde da uzmeš. Pa to je i poenta kod post ekspresa, što ti paket stiže na adresu a ne da se juriš sa poštarom po gradu.

Nikada, dobijem info da ce posiljka biti danas doneta, imam broj od kurira, nazovem I vidim gde je, ako nisam kuci za molim da ostavi kod komse u salonu, nikada nisam imao problem.

Ovi nasi su bogovi naspram DHLa I ostalih recimo...

Back