posljednja osoba na Zemlji

isto...place mi se kad viidm koliko hrane bacam..i sve s etrudim da to nekako eliminisem, al ne uspevam
u psolednje vreme mi se sve nekako zalome knjige koje citam da se radnja desava u vreme drugog svetskog rata...ljudi moji, pa mi smo skroz zaboravili koja je to strahota bila :(
ti uzasi, ta mucenja i ta GLAD-to mi danas ne mozemo ni da pojmimo

Meni su knjige o Rusiji i dobu kada je Staljin vladao stravicne. Zlikovac je bukvalno seljacima uzeo sve....ljudi su jeli macke, kerove, koru sa drveca, ma bilo sta....sunce ti jebbem. Naravno da mi je drago da danas moja deca nemaju takve probleme, ali treba ih nekad opomenuti i podsetiti da se nije uvek tako lagodno zivelo i da se i dan danas ne podrazumeva svim ljudima na svetu da imaju da jedu sta i koliko hoce. Naprotiv...i dan danas postoje milioni koji gladuju i umiru od gladi, dok drugi kupuju i bacaju hranu. :sad2:
 
tesko cemo predstavu o gladi dobiti iz knjiga, kao i predstavu o izvjesnim istorijskim periodima i licnostima
odlican primjer je rusenje Gadafija - kazu diktator i sadista...dan danas mu nisu uspjeli prisiti nista vrijedno spomena, zemlju su im vratili u "kameno doba" toliko da vec kukaju za "diktatorom"
sto se Staljina tice - prica je slicna; brojkama se spekulira jos uvijek, ali narod ne mozes zaebati pa to ti je...sta zna narod kako zapad opisuje to sto oni jesu zivjeli...
 
tesko cemo predstavu o gladi dobiti iz knjiga, kao i predstavu o izvjesnim istorijskim periodima i licnostima
odlican primjer je rusenje Gadafija - kazu diktator i sadista...dan danas mu nisu uspjeli prisiti nista vrijedno spomena, zemlju su im vratili u "kameno doba" toliko da vec kukaju za "diktatorom"
sto se Staljina tice - prica je slicna; brojkama se spekulira jos uvijek, ali narod ne mozes zaebati pa to ti je...sta zna narod kako zapad opisuje to sto oni jesu zivjeli...
mislim da to ne moze da s eporedi vragana
stavo istorijskim licnostima je krajnje subjektivna kategorija
ne kaze se dzaba da istoriju pisu pobednici
tako da u prikaze politickih/istorijskih licnosti uvek treba sumnjati
sa druge strane, patnje, ukljucujuci i glad, naroda, tesko da su bile folirane, da ne govorimo o uniformnosti takvih svedocanstava sirom planete i tokom raznih ratnih sukoba
narod svuda pati i svuda je gladan, kada je rat
ne vidim zasto njihova svedocantsva ne bi bila realna
 
mislim da to ne moze da s eporedi vragana
stavo istorijskim licnostima je krajnje subjektivna kategorija
ne kaze se dzaba da istoriju pisu pobednici
tako da u prikaze politickih/istorijskih licnosti uvek treba sumnjati
sa druge strane, patnje, ukljucujuci i glad, naroda, tesko da su bile folirane, da ne govorimo o uniformnosti takvih svedocanstava sirom planete i tokom raznih ratnih sukoba
narod svuda pati i svuda je gladan, kada je rat
ne vidim zasto njihova svedocantsva ne bi bila realna

istorija se neprestano dopisuje i prepisuje
to ne znaci da svjedocanstva pojedinaca nisu validna
samo cesto znaci da se koriste kao alati za prekrajajanje ukupne slike
Staljin je odlican primjer za to jer su zahvati bili bas ekstremni
kad su sovjetski arhivi otvoreni pojavile su znacajne razlike po pitanju brojeva, velikih brojeva...sto ne znaci, naravno, da je u sovjetskom savezu tekao med i mlijeko, niti da je Staljin bio dobrica, ali nije bio ni toliki monstrum kakvim ga se na zapadu, iz vrlo jasnih razloga, prikazuje
a sto se ruskog naroda tice - najvise su propatili od njemacke ruke, kao i od njemackih kvislinga, a opet su zapadni mediji oduvijek nekako vise fokusirani na sirote svabe i njihovu muku pod ruskom cizmom...
 
to je zato sto to ne mozemo ni da zamislimo..tu situaciju i to kako bi se osecali sami na zemlji..i onda...bup! eto jos jednog stvorenja, suprotnog pola...ma, sve da bi mu nasla mane nakon nekog vremena :lol:..to je bre isto kad niis gladan i kad jesi...da vidis kako ces da jedes i ono sto nikada ne bi, kada nema drugog...ljudi su bre jeli zemlju tokom rata, koliko su bili gladni

pa o tome ti i pricam.vama mladima je seks kao nasusna potreba,ono kao hrana i voda.nama matorcima je to kao ocu ove godine ici u banju...mogu a i ne moram...prijalo bi mi...al mogu i sledece....
divku ne racunam:cool:

- - - - - - - - - -

Jel koja ti je to serija?

Volim ja te postapokalipticne zaebancije

jao ne lazi,priznaj da si se primio na pricu tek kad si cuo da ju je zaprosio:mrgreen:
 
pa o tome ti i pricam.vama mladima je seks kao nasusna potreba,ono kao hrana i voda.nama matorcima je to kao ocu ove godine ici u banju...mogu a i ne moram...prijalo bi mi...al mogu i sledece....
divku ne racunam:cool:

- - - - - - - - - -



jao ne lazi,priznaj da si se primio na pricu tek kad si cuo da ju je zaprosio:mrgreen:

Narafski, znas li ti da mi je omiljena emisija na TLC ona o vencanju i vencanici...

Ustvari sve emisije na TLC su takve :mrgreen:
 
ti se zezas,al ja sam to stvarno gledala jedno deset dana:rumenko:

gledala sam i ja par epizoda. gledam i razmišljam koje budale su to smislile-snimati devojke koje kupuju venačince i praviti dramu oko toga, i onda kolika sam ja budala koja gledam to pola sata.

inače, da smo samo nas dvoje na svetu do kraja života, naravno da bismo prevazišli razlike i nesuglasice ako ne nakon par meseci, ono bar nakon godinu dve :D
 
meni su vece budale koje daju za najobicniju vencanicu po 8 hiljada dolara

- - - - - - - - - -

a jos mi je strasnije kad kazu da se vencanice kupuje mesecima ranije i kad neko dodje da kupi vencanicu mesec dana unapred i svi se krste,jao da li ce stici da bude gotova:sad2:
 
Sta je burzuja ovde...Niko nikad nije bio gladan, sve aristokrate jebbote, hahahaha... da vas neko cita rekao bi da u Srbiji niko ne zna sta znaci biti gladan, ono zemlja je u TOP 10 bogatih zemalja na svetu, za malo.

pa jel tema o seksu sa neodgovarajucom osobom,ili o hrani? :lol:

- - - - - - - - - -

Razmisljam,kad bi nestali svi ljudi sa planete,ko bi proizvodio struju?
Tu bi trebalo obezbediti agregate,i izvlaciti benzin iz rezervoara automobila.

Da,poceo bih da cuvam prasice,pilice,jaganjce,krave...:think:

ih dok je koza i gumenih cizama,bice i seksa:cool:
 
Sta je burzuja ovde...Niko nikad nije bio gladan, sve aristokrate jebbote, hahahaha... da vas neko cita rekao bi da u Srbiji niko ne zna sta znaci biti gladan, ono zemlja je u TOP 10 bogatih zemalja na svetu, za malo.

pa jesi bio gladan nekad tipa da nemas sta pojest danima?
evo, ja nisam
vrhunac gladi mi je bilo kad mazemo dzem na hljeb od prije dva dana jer se ceka lova od kuce dok smo studirali
missim, cuo si za zamrzivac valjda...ima to kod vas tamo u badenbadenkirhenu ili kako se vec to tvoje rodno selo zove?
e, zamrzivac je veliki prijatelj ljudi sa prosjecnim srpskim budzetom, a hljeb se moze i umijesiti
sto ne znaci da u Srbiji nema gladnih vec da si doso na pogresno mjesto da ih trazis
 
pa jesi bio gladan nekad tipa da nemas sta pojest danima?
evo, ja nisam
vrhunac gladi mi je bilo kad mazemo dzem na hljeb od prije dva dana jer se ceka lova od kuce dok smo studirali
missim, cuo si za zamrzivac valjda...ima to kod vas tamo u badenbadenkirhenu ili kako se vec to tvoje rodno selo zove?
e, zamrzivac je veliki prijatelj ljudi sa prosjecnim srpskim budzetom, a hljeb se moze i umijesiti
sto ne znaci da u Srbiji nema gladnih vec da si doso na pogresno mjesto da ih trazis

ostalo mi jos nesto malo prstaca, ne znam kako cu prezivjeti :sad2:
 

Back
Top