Дневни лист Глас јавности је 2008. године објавио фељтон о убиству Зорана Ђинђића, на основу кога је јасно да су Зинђића убили агенти америчке службе ЦИА и британске (енглеске) службе МИ6. Разлог је био тај што је Ђинђић, схвативши да су председници западних НАТО држава РАЗБОЈНИЦИ (Зоранова реч), тражио праведан однос према питању Срба у БиХ и према питању Косова и Метохије.
Ево једног од наставака тог фељтона:
http://www.glas-javnosti.rs/clanak/dosije/glas-javnosti-08-11-2008/vizija-jake-srbije
KAKO SE DEVEDESETIH GODINA U VAŠINGTONU, BRISELU I HAGU KROJILA SUDBINA SRBIJE I SRPSKOG NARODA
Vizija jake Srbije
Nekoliko nedelja pre ubistva Zoran Đinđić u Banjaluci razgovarao s rukovodstvom RS o mogućem spajanju dve srpske države
Srpski premijer Zoran Đinđić je nekoliko nedelja pre nego što je ubijen putovao u Banjaluku da bi s tamošnjim rukovodstvom razgovarao o čvršćem povezivanju Republike Srpske i Srbije, odnosno o mogućem ujedinjenju dve srpske države - kaže za Kurir, a Glas prenosi, izvor blizak obaveštajnim krugovima.
Prema rečima naših izvora, do ovih saznanja došlo se na osnovu transkripata i zvučnih zapisa sa sastanka koji je održan u junu 2003. godine u Briselu. Sastanku su prisustvovali najviši zvaničnici obaveštajnih službi Sjedinjenih Američkih Država, Velike Britanije i Nemačke, i uglavnom je bilo reči o realizaciji plana „drobljenja Srbije“. Ovaj plan je predviđao svođenje srpske države na granice Kneževine Srbije iz devetnaestog veka, što znači otcepljenje Kosova, Vojvodine i Raške oblasti.
- U jednom trenutku, kad su učesnici ovog sastanka razgovarali o budućnosti Republike Srpske, jedan od predstavnika engleske obaveštajne službe je prokomentarisao kako je dobro što je Đinđić uklonjen jer je, prema njegovim rečima, i on u poslednjim mesecima života imao vizije jake i prosperitetne srpske države - kaže sagovornik Kurira, a Glas prenosi.
Kurirovi izvori tvrde, a Glas prenosi, o čemu je Kurir ranije pisao, a Glas prenosio, da je pokojni premijer pred sam kraj života bio duboko razočaran ponašanjem zapadnih sila prema Srbiji.
- Bio je ogorčen stavom Zapada, a naročito je to bilo primetno nakon posete Vašingtonu. Na tim sastancima u glavnom gradu SAD srpskom premijeru bila je ispostavljena lista zahteva na jednom parčetu papira. Ti zahtevi odnosili su se na zaštitu američkih interesa u Srbiji, kako ekonomskih tako i političkih.
Srpski premijer imao je mogućnost samo da pročita taj papir, ali mu američki zvaničnici nisu dozvolili da komentariše sadržaj. Kada je izašao iz zgrade Stejt departmenta, on je čoveku iz obezbeđenja, koji ga je pratio, rekao kako mu je sada jasno „da oni ne žele da pomognu Srbiji, nego da je ruše, svuda i na svim nivoima“ - kaže sagovornik Kurira, a Glas prenosi.
Претпостављам, то је логичан закључак, да је објављивање овог фељтона разлог да су западне газде наредили својим слугама на власти у Србији да униште лист, што су ове "демократске" власти и брутално спровеле.