Poslednje vreme..

Ništa ja nikom ne namećem, veruj i u Petra Pana da je bog ako ti odgovara, ko ti brani.

Ja vrlo dobro merim svaku reč i prema svakom sagovornik imam drugačiji pristup...
Ti si upao u moj i Makijev razgovor i ne razumeš o čemu ja govorim, a Maki to veoma dobro razumeo.

Ako si pratio njegovo izlaganje, evo juče recimo.
On kaže da je Jahve starozavetni Bog...a da je Hrist Jahve...samo ga tako ne zovu već Otac...
E sad ispada da je Hrist Otac i da su oni Jahve, samo im ime nije važno...

Zato sam mu i rekao da je Jahve autor Pisma a da ga on i njegovi ne priznaju.

Zvuči čudno i zamršeno, iskreno ni meni ništa nije jasno ali to je kako kaže zvanično učenje pravoslavne crkve...

Ali ja kažem da to mnogo odstupa od Hristovih reči i zato kažem da brišu Boga koji je autor Biblije...
Nadam se da si me razumeo...
izvinjavam se ...malo sam pogrešno pročitao. "onaj Bog koga više kod vas nema" kao "kod vas nema Boga" pa me iziritirao takav nastup prema drugim vernicima......sad vidim da si hteo da kažeš da je izbačen Jehova jer je zamenjeno njegovo pominajnje sa Ocem...stav pravoslavlja kome se ja inače protivim je da kad Isus kaže Otac onda misli na Jehovu odnosno Jahvea..e sad ono Otac i ja smo jedno je protumačeno kao da je Isus Bog sa čime se takođe ne slažem osim u smislu da je sve Bog.
 
izvinjavam se ...malo sam pogrešno pročitao. "onaj Bog koga više kod vas nema" kao "kod vas nema Boga" pa me iziritirao takav nastup prema drugim vernicima......sad vidim da si hteo da kažeš da je izbačen Jehova jer je zamenjeno njegovo pominajnje sa Ocem...stav pravoslavlja kome se ja inače protivim je da kad Isus kaže Otac onda misli na Jehovu odnosno Jahvea..e sad ono Otac i ja smo jedno je protumačeno kao da je Isus Bog sa čime se takođe ne slažem osim u smislu da je sve Bog.
Ma poštujem ja ljude poput Makija i ne samo njega već svakog, bez obzira koje je debominacije, ako srcem traži Boga i drži se Božijih moralnih načela. Ponovio sam ovo više puta.
Lično mislim da ako sve poštuje što Bog traži pa i da praktikuje običaje koje Bog ne traži...da takvi ljudi imaju spasenje...samo je Bog sudija...
Jer ako ceo život živi moralno, radi Boga to čini...po meni greha nema...
Ali nisam ja sudija...Bog je sudija...pa se ja ipak ne bih usudio da radim nešto što Bog ne traži ili da ne radim ono što traži...
 
Ma poštujem ja ljude poput Makija i ne samo njega već svakog, bez obzira koje je debominacije, ako srcem traži Boga i drži se Božijih moralnih načela. Ponovio sam ovo više puta.
Lično mislim da ako sve poštuje što Bog traži pa i da praktikuje običaje koje Bog ne traži...da takvi ljudi imaju spasenje...samo je Bog sudija...
Jer ako ceo život živi moralno, radi Boga to čini...po meni greha nema...
Ali nisam ja sudija...Bog je sudija...pa se ja ipak ne bih usudio da radim nešto što Bog ne traži ili da ne radim ono što traži...
ok...nego da ti kažem nešto u vezi mojih nastupa na forumu...ja sam u miru sa Bogom...ja sam u ratu sa jevrejskom predstavom o Bogu koju nameće Biblija u čiju istinitost ne verujem...meni je bogohulno tvrditi da je Bog naređivao ubijanje onih koji veruju u druge bogove i da je naređivao genocid i da je tražio od Avrama da ubije sina i mnogo drugih priča iz SZ
 
ok...nego da ti kažem nešto u vezi mojih nastupa na forumu...ja sam u miru sa Bogom...ja sam u ratu sa jevrejskom predstavom o Bogu koju nameće Biblija u čiju istinitost ne verujem...meni je bogohulno tvrditi da je Bog naređivao ubijanje onih koji veruju u druge bogove i da je naređivao genocid i da je tražio od Avrama da ubije sina i mnogo drugih priča iz SZ
Ti čitaš pismo i gledaš ono što je negativno kod Boga.
Hajde uradi obratno...

Ko može znati kakvi su bili ti narodi koje je Bog naredio da istrebe...kakva su zlodela radili.
Bog i svom izabranom narodu nije gledao kroz prste kada su pristupili zakon, a sami su se zakleli da će ga poštovati.
Pa kakav bi to Bog bio kada bi pojedincima gledao kroz prste?
Ako je oko za oko, za sve je i ćao...
Da je drugačije Bog ne bi bio pravedan...

Druga stvar je to što je u prirodi Boga da ne može da gleda zlo...Priznaj da ne možeš ni ti.
Pa zato i prilazi Sodomi jer možeš misliti koliko je tu bilo nepravde. Sigurno je mnogo ljudi patilo i zlostavljano ko zna na koje sve načine...Pa opet se ne nađe po univerzalnim Božijim pravilima niko pravedan osim Lota i njegove porodice. Ko je moga da interveniše drugi nego Bog...

Najveći izraz Božije ljubavi prema čoveku je davanje svog sina za nas, da bismo mogli dobiti život večni. Zašto baš tako?
Pa zato što je po zakonu koji je dat čoveku morao život za život...savršeni Adamov život je po zakonu morao biti plaćen samo isto tako savršenim životom...a to je Hristov život...
Bog čak i sam poštuje zakon koji je dao nama...
Dakle sve mora biti u milimetar po zakonu i pravdi...ni milimetar levo ili desno...

E sad posmatraj kao uvertiru u sve ovo, sa onim što je Bog tražio od Avrama...
 
Kako da znamo šta je istina?
Ne mozes da znas duhovnu istinu ako prvo ne pristanes na ono sto je vec bog objavio pre tvog razumevanja toga.
Ova upotreba razuma tj razumne vere nikada ne odbacuje Boga ili njegovu istinu, vec uzima Boga i njegovu otkrivenu istinu kao svoju osnovu, svoje prve principe.Kao sto se hemicar oslanja na periodni sistem elemenata ne vracajuci se ponovo da ga istruzuje.
Cela istina sazeta ti je u simvolu vere.
 
Biblijski opisi poslednjeg vremena u kome će se sve pokvariti, vrlo su
uopšteni. To što se tamo navodi uvek je i postojalo, u nama poznatoj
istoriji. Uvek je bilo onih koji ne veruju, koji proganjaju vernike, koji čine
loše stvari.
Da li ima perioda u istoriji u kojoj je neko mogao o poslednjem vremenu
da čita, a da mu ne izgleda kao da se sve to upravo u njegovo vreme
dešava?
U Otkrivenju imaš kada će biti kraj.
Do tada ima bar još 1.500 godina.
 

Back
Top