Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
i ako hoces da odmaras 3-4 meseca, odmah krenes ponovo da sredjujes papire...
Зар не продужавају уговор у континуитету? није ваљда да након 6 месеци опет иста процедура око документације, пријављивања. :eek:

- - - - - - - - - -

и чист мобилни као гланц нов :hahaha:
 
ja sam sa decom razgovarala iskljucivo na ruskom, posto srrpski nisam znala i zato nisam mogla pravilno nih nauciti jeziku. Kod nas tako i bilo - muz pricao sa njima srpski, a ja - ruski. Ali... ako zensko dete sa zadovoljstvom ucilo ruski, cak isla i na republicka takmicenja, t.j. bila zainteresovana, to musko - ni hteo ga uciti iako u osn. skoli ruski njima bio prvi strani. Od sina nisam cula jednuj edinu rusku rec... Interesantno dete... Odjednom sam uzeo citati "Rat i mir" L. Toltogo ...

A moze li citati na ruskom jeziku? Bilo bi dobro kada bi mogao citati u originalu velike ruske majstore pisane rijeci. Prije nego sto sam naucio ruski ja sam na nasem jeziku procitao citavog Tolstoja, Turgenjeva, Cehova, Dostojevskog, Bulgakova... a sada mi nekako bezveze citati te iste knjige na ruskom, po drugi put, kada vec ima toliko drugih dobrih knjiga koje treba procitati.
 
ne To su dinari.osnovna zarada.Imas pravo na uvecanu zaradu ito za rad na praznik koji bje neradan dan110% od osnovice,rad nocu i rad u smenama26%od osnovice prekovremeni rad26% i za svaku godinu provedenu na radu0.5%.Tako bar meni pise

Ta uvecanja odmah zaboravi,ja sam o tome vec pisao ovde...Cak su i onih 6 ili 8 sati za bolovanje,odbijali u BG,ako je subota ili nedelja,sa obrazlozenjem da su neradni dani.A na gradilistu kazu-nedelja je ponedeljak!!(Radni dan...)

- - - - - - - - - -

Зар не продужавају уговор у континуитету? није ваљда да након 6 месеци опет иста процедура око документације, пријављивања. :eek:

- - - - - - - - - -
:

Svakih 6 meseci podnosis uverenje od suda,kopije i sve ostalo.Jedino Radna knjizica je kod njih,pasos naravno.....I lekarski se radi uglavnom unapred,u Rusiji.
 
Posto je moj bata vrlo uvidjan i ako tamo bude padao s nogu i prezivljavao nocne more meni ce da salje vesti:"Ma ovde je divno,sunce sija svaki dan,more toplo,kupamo se svaki dan,a tek sto paze na nas,sefovi nas pred spavanje obilaze i paze da smo pokriveni i dobro ususkani te nam citaju bajke za laku noc....!" Takve vesti mnogo vise brinu te se nadam da ovde ima jos neko ciji su otisli na NPS2 Novi Urengoj i da cemo razmenjivati informacije i zajedno pregurati ovo.
 
Posto je moj bata vrlo uvidjan i ako tamo bude padao s nogu i prezivljavao nocne more meni ce da salje vesti:"Ma ovde je divno,sunce sija svaki dan,more toplo,kupamo se svaki dan,a tek sto paze na nas,sefovi nas pred spavanje obilaze i paze da smo pokriveni i dobro ususkani te nam citaju bajke za laku noc....!" Takve vesti mnogo vise brinu te se nadam da ovde ima jos neko ciji su otisli na NPS2 Novi Urengoj i da cemo razmenjivati informacije i zajedno pregurati ovo.
Идем и ја на двојку. Добро нам дошла на форум.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top