"Поправља" се Б92, шта им би?

Jerry Ropero:
Za 11 godina ukupno je sahranjeno i identifikovano 1.900 mudzahedina sa danom danasnjim. Bosnjaci istovremeno odbijaju popis u BIH jer bi se onda pokazalo da je vecina tih sa tog famoznog spiska od 8000 pobijenih mudzahedina - danas zivo i zdravo.

Imao sam taj link, ali sam na žalost izgubio. To je tekst u kome se kaže koliko je materijalnih i ljudskih resursa utrošeno na otkrivanju svih činjenica i materijalnih dokaza o Srebrenici u proteklih 11 godina. U njemu se otprilike kaže da su (posebno novčana) sredstva maltene bila neograničena i da su u prikupljanju dokaza korištene sve moguće tehnologije (avionsko i satelitsko snimanje terena) radovi istražitelja i mnogobrojnih obaveštajnih službi, stručnjaka svih profila...
E, sada, zamisli da su ta sredstva bila iskorištena za istragu o srpskim žrtvama. Koliko bi grobnica bilo pronađeno, koliko tela otkopano, koliko zlikovaca privedeno pravdi...
 
Jerry Ropero:
Alo decace,

poenta je da nijedna vlast NEMA PRAVO da rezultate loseg poslovanja jedne firme u drzavnom vlasnistvu prebacuje na moja ledja i ostalih poreskih obveznika Srbije!

Ja porez placam da bi ova drzava funkcionisala , da bi se iz njega izgradjivali putevi, skole , bolnice a ne da bi se iz njega placalo lose poslovanje BILO KOJE FIRME.

Znas li ti koliko je puteva, bolnica, skola, pozorista moglo u Srbiji biti izgradjeno za 2 milijarde??

Taj novac je UKRADEN OD NAS GRADJANA SRBIJE OD STRANE DOSMANLIJSKE VLASTI!
znas ali te 2 milijarde su nesto sto je onako fikcija...sto nije postojalo....ti kako objasnjavas sad deluje kao eto da to nije prodato sad bi narod imao 2 milijarde vise...a ne bi....uglavnom su to bili dugovi drzavi i domacim bankama....postojali su dugovi ali ne i realni izvori odakle da se taj dug vrati...taj novac je pojeden proteklih 15-20 godina...
 
Nije to fikcija batice . Mesto da se te dve milijarde naplate likvidacijom i bankrotom firme SARTID, ili da dugove otplacuje NOVI VLASNIK FIRME oni se naplacuju i skidaju sa racuna drzave Srbije. Tako nasa drzava mesto da za te dve milijarde napravi i modernizuje po jednu bolnicu u svakom gradu Srbije, ili da napravi autoput na mesto danasnje ibarske magistrale ili da taj novac ulozi u obrazovanje nasih gradjana, ona je prihvatila americki diktat i pristala da otplacuje dugove firme na koju su amerikanci bacili oko.

Taj cin se inace u normalnim drzavama podvodi pod krivicno delo pronevere, zloupotrebe sluzbenog polozaja kao i pod nacionalnu izdaju
 
Jerry Ropero:
Nije to fikcija batice . Mesto da se te dve milijarde naplate likvidacijom i bankrotom firme SARTID, ili da dugove otplacuje NOVI VLASNIK FIRME oni se naplacuju i skidaju sa racuna drzave Srbije. Tako nasa drzava mesto da za te dve milijarde napravi i modernizuje po jednu bolnicu u svakom gradu Srbije, ili da napravi autoput na mesto danasnje ibarske magistrale ili da taj novac ulozi u obrazovanje nasih gradjana, ona je prihvatila americki diktat i pristala da otplacuje dugove firme na koju su amerikanci bacili oko.

Taj cin se inace u normalnim drzavama podvodi pod krivicno delo pronevere, zloupotrebe sluzbenog polozaja kao i pod nacionalnu izdaju

To je tako mozda u nekoj teoriji ali za Sartid se niko nije zainteresovao dok nisu otpisani dugovi(Sartid ustvari i jeste prvo otisao pod stecaj na taj nacin dugovi i jesu otpisani).
Pazi to govoris o 2 milijarde koje su pojedene kojih nema...nadam se da razumes...
 
_Milanche_:
To je tako mozda u nekoj teoriji ali za Sartid se niko nije zainteresovao dok nisu otpisani dugovi(Sartid ustvari i jeste prvo otisao pod stecaj na taj nacin dugovi i jesu otpisani).
Pazi to govoris o 2 milijarde koje su pojedene kojih nema...nadam se da razumes...

Nema tu nikakvog ALI drzava jednostavno nema nikakvo pravo da prebacuje dugovanja bilo kojih preduzeca na sebe tj na ledja nas gradjana Srbije i tacka!

Sta bi tebi rekla zena da joj kojim slucajem saopstis da si pristao da dug moje firme od recimo 20.000 evra prebacis na svoja ledja i da ga otplatis mesto mene da bi ja eto imao posao i da bi moja firma nastavila da radi?

Rekla bi ti super si postupio ili bi te oterala u tri lepe?
 
Jerry Ropero:
Nema tu nikakvog ALI drzava jednostavno nema nikakvo pravo da prebacuje dugovanja bilo kojih preduzeca na sebe tj na ledja nas gradjana Srbije i tacka!

Sta bi tebi rekla zena da joj kojim slucajem saopstis da si pristao da dug moje firme od recimo 20.000 evra prebacis na svoja ledja i da ga otplatis mesto mene da bi ja eto imao posao i da bi moja firma nastavila da radi?

Rekla bi ti super si postupio ili bi te oterala u tri lepe?

ma nije to tako islo...to ne razumes...dugovi su otpisani uglavom se dugovalo drzavi za obaveze i bankama koje su likvidirane...nije to pretvoreno u neki novi dug nije isto sa tim sa cime ti poredis...
 
_Milanche_:
Pazi sa tvojim nacinim vodjenja politike Sartid bi i danas formlano postojao ne bi nista radio imao bi dugove koje ne bi mogao nikad da vrati radnici ne bi radili ne bi imali platu....da te podsetim Sartid(US Still Serbia) je danas najveci izvoznik iz Srbije.


Mojim nacinom Srbija bi danas imala ustedjene 2 milijarde dolara koje bi mogla da ulozi u mnoge stvari.

Slazem se da je tuzno sto 10.000 radnika sartida mora ostati bez posla ali bolje ostaviti 10.000 ljudi bez posla a za 2 milijarde praviti recimo autoput i tako zaposliti 50.000 Srba na izgradnji istog.

jednostavno kad vodis drzavu uvek gledas sta donosi vecu stetu a sta vecu korist.
 
Jel' se iko pokusao uclaniti na b92 forum? Meni je IP broj blokiran i iako sam uspio da se registrujem ne mogu da ucestvujem u radu foruma. Pokupili sa drugih foruma i sad imaju samo gomilu kretena, cast izuzecima, koji odobravaju Oricevo oslobadjanje, SPC zovi Fasistima, pozivaju na ukidanje Radikala itd. Toliko o demokratiji na b92. Sloba je za njih izmislio demokratiju.
 
Welcome to the real world....

To je odavno poznato da obican covek iz Srbije na B92 ne moze da se uclani ili dobije ban ako reprezentuje iole neki srpski stav. Ako se predstavis kao Siptar, Hrvat, Bosnjak i krenes da pljujes po Srbima i Srbiji onda ces biti vise nego dobrodosao....

Slobda je za njih izmislio demokratiju, to se slazem.
 

Back
Top