POP '80-ih

Midnight expres:
Znas da Benglsice mrze pesmu Enternal flame? Mrze je jer su morali da je snime zbog ugovora. I mrze Walk like an Egyptian.

Tasmin Archer- Sleeping satellite (8 godina je usavrsavana pre nego sto je pustena u javnost)
Sam Brown- Stop!
Sheena Easton- For your eyes only
Alannah Myles- Black Velvet
Blondie- Call me
I te volim...pogotovu Sleeping satelite...chula sam nekih milion obrada i uzas su...
Inace volim i Bangles,i Depeche mode...
Ne znam iz koje je godine jos jedna dobra pesma,Everything but the girl-Missing...
 
Midnight expres:
Retko ko zna i ko je iz osamdesetih, vec kada om spomenes: "A, ne, ja to ne slusam! Bolje Grand da slusam! A kada malo cupkaju nogama uz Walk like an Egyptian ili Holding out for a hero.... druga prica... :)
Bash kad spomenu ''I need a hero''.Meni je ta pesma jedna od najboljih iz 80-ih.A ko je gledao SHREK 2 primetio je da na kraju filma ''FAIRY GODMOTHER'' peva bash tu pesmu u ludoj izvedbi.Ceo film mi je simpatishka ali to na kraju je super....
ps. Ko to kaze ''bolje Grand da slusham, grom ga spalio''?! :lol:
 
Pre neki dan sam bila na zurci gde je bila ta muzika,ono sedamdesete,osmadesete i to i bilo je suuuuuper...i sad se to svuda pushta,pogotovu Boney M,to je bas onako na svakom koraku...i "Hit the road Jack" je odjednom postao superhit...Ali ne nadam se nichemu,to cje biti dok je trend,a posle...
 
Midnight expres:
Tasmin Archer- Sleeping satellite (8 godina je usavrsavana pre nego sto je pustena u javnost)
Bome, to se ccuje! Ali pesma je koliko mi se ccini "izbaccena" '90ih?

Inacce, osamdesete su prebogate muzikom - pank je joss imao veliki uticaj na sve ssto se dessavalo (bez njega ne bismo ni uzzivali u neoromantizmu ili newWave-u); jazz i blues su poprimali ove oblike, a u starim se i dalje uzzivalo; rock je izmedju-ostalog dobio prefix HARD; disko se iz '70ih takodje preslikao na novu dekadu sa novim primesama; elektronska muzika je joss visse zazzivela; pop se naizgled tek pojavio; metal takodje; ... i sve tako, ... ccak je i rap dobio svoje mesto ...
Iz tog bogatog snopa boja, mirisa i zvukova svako je mogao (i sad mozze) da izvucce ssta mu lezzi. A onima kojima to ssarenilo smeta? Ma, ssta im mozzemo - njihov problem!!?
 
Apach ovde nije pomenula svoje naj favorite ;)

Ja bih s druge strane navela nesto sto ovde ocito nije puno slusano:

Japan
David Sylvian
Talk Talk
Tears For Fears
Clan of Xymox
Dolphin Brothers
Cocteau Twins
The Mission
Simple Minds
The Proclaimers
The Fixx
Kate Bush
OMD
...itd.

Ne drzim se striktno mainstream-a, ali drzim se dekade.

P.S. Tasmin Archer nije plod 80-tih, ta pesma u svakom slucaju nije.

Maya
http://brightdarkness.webpicturebook.com/
 
Zdravo Maya-o!
Maya:
Apach ovde nije pomenula svoje naj favorite ;)
Nisam zzelela da dosadjujem narodu :) :wink:
Maya:
Ja bih s druge strane navela nesto sto ovde ocito nije puno slusano:

Japan
David Sylvian
Talk Talk
Tears For Fears
Clan of Xymox
Dolphin Brothers
Cocteau Twins
The Mission
Simple Minds
The Proclaimers
The Fixx
Kate Bush
OMD
...itd.

Ne drzim se striktno mainstream-a, ali drzim se dekade.
Odliccan ti je spisak, sadrzzi neke izvodjacce koji nisu pominjani ni na jednoj temici ovog foruma. Dodala bi joss npr.

ABC
ThompsonTwins
Level42
Peter Gabriel
Jimmy Somerville
Chaka Khan
Billy Ocean
Toto
Steve Miller Band
...
ma milion njih! :)
 
Apach:
Nisam zzelela da dosadjujem narodu :) :wink:

Miss Apach! :D
Ma hajde molim te, kako ti zamisljas da mozes dosadjivati ljudima. Zar oni nisu prvenstveno tu da bi im dosadjivala? :wink: Uostalom, to se no zove dosadjivanje vec informisanje! Treba ljude da navedemo na zaista dobru muziku, a ja i ti znamo kako to izgleda (da ne kazem zvuci)
 
milicaanchy:
CHek...AHA!!!Izgleda da nisam spomenula ni A-ha!!!
Touch me,how can it be
Beleive me,sun always shines on Tv"
Daaaaaaaaaaa, sram te bilo! :wink:
"I'll always be hunting high and low
Hungry for you
Watch me tearing myself to pieces
Hunting high and low
High"

Malo mi je falilo da stavim -Crying in the Rain- u njihovom izvodjenju na temu "koja pesma mozxe da opishe..."

Morten-ov glas sklon falssu me uvek ubaci u neku epsku bajku, tipa onih iz Tolkinovog pera!
Bass ih volim i iz tog perioda -80ih i iz kasnijeg!
 
Midnight expres:
Izbacena je 1992. Ubacio sam je jer je lavovski deo posla oko pesme radjen u osamdesetim. A i to je moja omiljena pesma. :oops: (Sleeping Satellite)
Zassto :oops: ??? Svaka ccast na ukusu! Pesma je fantasticcna, svaki put me udari ko grom iz vedra neba!
 

Back
Top