Ponovno formiranje J.S.0. (Jedinica za Specijalne Operacije)

Da li je Srbiji potrebna JSO ?

  • DA, JSO nikad nije trebala ni biti rasformirana.

  • NE, JSO je trebala biti rasformirana i to drzavi ne treba.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Мислим да је, руку на срце, у тој јединици било доста добрих и
способних момака, пре свега патриота.

Као и у свему,... било је и кукоља, али врло мало.

Онај ко се интересовао да више сазна о тој јединици могао је да стекне
утисак да је она заиста била моћна....и да је за некога престављала опасност!

Е, сад
пошто је НАТО бомбардовао и побио доста цивила у Србији,
а није скроз уништио војску и полицију, а у оквиру ових је деловала и ЈСО ..
након доласка петооктобараца на власт, потпомогнутих снагама земаља НАТО-а
морало се одмах обрачунати са свим што је престављало опасност
за остварење онога што се од 2000.те до данас дешава,..одрађује.

ПРВО је била на удару ЈСО,..па Војска и полиција.....


У овим условима, са овом влашћу илузорно је спомињати њихово
поновно оживљавање!!!



.
Бомбоно, они нису никад ни замрли. Ти момци су феноменални. Кад буде потребно,активираће се сами. Буди сигурна. Оно што њих одржава на гомили је управо патриотизам немерљивих размера.
 
Toliko je gluposti o Vojsci i Policiji napisano u ovoj tewmi da ne znam sta bih pre prokomentarisao.
Ljudi koji po sistemu odbrane ove zemlje najvise pljuju i proglasavaju ga nesposobnim prvi su koji ne bi da ulazu u ovaj sistem.Oni propagiraju malu i profesionalnu vojsku koja zivi od vazduha i volontira.To,verovatno,proizilazi iz njihove zelje da sistem postane onakav kakvim ga oni danas predstavljaju.
Ako pogledate realno,nijedan instrument sile ove drzave nije znacajnije prekoracio zakonska ovlascenja i ogranicenja(osim blokade autoputa).Za sve sto je ucinjeno van okvira odgovorni su i odgovarali su pojedinci.Policajci u Srbiji ne pucaju u masu ni pod kojim uslovima,dok u demokratskoj Grckoj i najdemokratskijoj SAD to je skoro pa uobicajena pojava.
Da se rusofili ne raduju-OMON gazi sve pred sobom,ovascenja su im bezgranicna.

Kao zakljucak bih naveo da ovaj narod nikada nije znao da ceni svoju Vojsku i svoje vojnike.Tako je i danas,tako ce i biti.Svi ste slavili Vojsku,Policiju,"beretke" u svim njihovim oblicima dok su vam trebale,tokom devedesetih.Sada Vojsku i Policiju vole samo na jugu Srbije,tamo gde su potrebne.Severno nema bezbedonosnih izazova,pa je misljenje da nisu ni potrebni,pustiti ih da "polipsu" od gladi.Jer,zaboga,vise rata nece biti mi smo moderno demokratsko drustvo.Ako je zaista tako,zasto SAD i Britanija ne raspuste vojske,kao i predsedavajuca Francuska.Cak i Slovenci,koji su poznati junaci,ulazu u oruzane snage?!Zasto "naprednija",zapadna,evropska Hrvatska ne raspusti vojsku?!Zasto je slobodni siptari na Kosovu formiraju?!
Ovaj narod treba da zna da su izazovi na svakoj strani osim iz pravca Rumunije.Snage treba da broji zbirom neprijateljskih vojski.Treba za svoju Vojsku da kupuju vozilo mesecno,umesto plate nekog Krista,i gomile drugih.

Iako svoju Vojsku ne voli,ovaj narod ima izreku:Ko ne hrani svoju vojsku,hranice tudju.Ali,i kako si sejao tako ces i znjeti.

Mislite o tome.
 
Бомбоно, они нису никад ни замрли. Ти момци су феноменални. Кад буде потребно,активираће се сами. Буди сигурна. Оно што њих одржава на гомили је управо патриотизам немерљивих размера.
znaci postace i zvanicno teroristi z:)
 
Gledajuci film snimljen po istinitoj prici ...
... cini mi se da je to sto danas Srbiji nedostaje. Nekad je tu ulogu igrala JSO, a kao sto mnogi sumnjaju, ubistvo Premijera je bila odlicna prilika da se jedna takva jedinica ocrni u medijima i rasformira kako bi DIKTATOR osigurao vlast na celu drzave da nesmetano i bez bojazni izvrsava podanicke duznosti i naredjenja stranih ambasadora.

Da li mislite da je Srbiji potrebna jedna takva (policijska/vojna) Jedinica koja ce da se bori protiv lokalnog sljama, koji bi ukljucivao sve vrste kriminalnih grupa, od "biznisa" do politike?


ФИЛМ ЈЕ ОДЛИЧАН, и сам сам помислио, шта нам би, па немамо овакве јединице, а онда сам ...(скрембловано)....z:lol:
Тако да , има СРБИЈА своју удрану песницу, само када затреба!
 
Наравно да је потребна, само са доста више људи нпр. око 1000 и јачим наоружањем хеликоптерима, оклопним возилима, транспортерима итд. Таква јединица би прва ишла у борбена дејства када дође до конфликта са шиптарима.
 
У многим стварима се слажем са тобом. Потпуно је тачно да је од 2000. у полицију далеко више улагано него у војску, због наравно страха режима, јер по правилу војска може устати против власти, а полиција је ту да је брани. За време Слобе и војска и полиција били су лојални режиму. Али велика је разлика између полицијаца и војника. Први је част изузетцима увек лојално говеду, које ће све да уради за паре.
Војник је школован кадар који и даље држи до части, поноса, народа, отаџбине. Данас је 80% војника на председничким изборима гласало за Тому! У овоме се слажемо.

Али и данас постоју Специјална Бригада која обухвата припаднике противтерористичког батаљона Кобри, 63. падобранску бригаду, и 72. специјалну бригаду, тако да Србија итекако има војне специјалце са којима треба да се поноси. Ја игром случаја знам неколико падобранаца и тешко је наћи боље људе од њих.

За отаџбину, за друга, за пушку, за војничку и ратничку част падобранци 63. падобранске бригаде РАДЕ!!! z:lol:

A otkud ti znas da je nas 80% glasalo za Tomu?

Za ostalo se slazem. Osim ovog da je od 2000. vise ulagano u policiju. Samo u delu da je to od 2000. U policiju se u ovoj zemlji ulaze mnogo vise nego u vojsku vec 20 godina,a ne od 2000. Sta vise ta razlika u ulaganjima je od 2000. samo smanjena,a ne povecana
 
Srpska policija ima cak tri specijalne jedinice.
ZAndarmerija, SAJ, koji ima najduzu tradiciju i PTJ - u koji su presle Crvene beretke u vecini.
Njima je ponudjeno da odaberu u koju ce Jedinicu.
Sto ce reci da Srbija ima tri jedinice koje su pandan JSO.

Да то је тачно, само што су то полицијске специјалне јединице, а нама је потребна елитна јединица за брза дејства која би била наоружана тешким наоружањем и која би у случају напада шиптара прва ишла у акцију, а када она очисти терен тада би долазили војска и жандармерија.
 
Да то је тачно, само што су то полицијске специјалне јединице, а нама је потребна елитна јединица за брза дејства која би била наоружана тешким наоружањем и која би у случају напада шиптара прва ишла у акцију, а када она очисти терен тада би долазили војска и жандармерија.

Sjajno.A kako,po tvom misljenju,izgleda takva jedinica i sta je to "tesko naoruzana"?
 
Већ сам горе рекао, није тако лако војника поткупити као полицајца. Стање код официра је боље само из разлога што их има мање, а они нису керови па да то не капирају. Постоји и колегијалност и прилична политичка свест код њих. А у војску иду Срби, значи народ коме и ти припадаш али га се стидиш, али то је већ твој проблем.
a znaci to Srbi drze plasticne flase pored klozeta po kasarnama z:mrgreen:
mada nije stvar u tome koje su nacionalosti regruti nego rekoh da danas u vojsku ide samo onaj ko mora, a medju njima imas i ludaka, narkomana ,nepismenih brdjana i slicnih i nisu sve Srbi ,niti su svi divni , casni i posteni
 
Sjajno.A kako,po tvom misljenju,izgleda takva jedinica i sta je to "tesko naoruzana"?

Па написао сам у предходном посту имала би око 1000 људи или више, била би наоружана борбеним хеликоптерима, транспортерима, оклопним возилима, ракетним бацачима, можда и артиљеријом.
Да ли ти мислиш да је таква јединица нама непотребна?
 
A otkud ti znas da je nas 80% glasalo za Tomu?

Za ostalo se slazem. Osim ovog da je od 2000. vise ulagano u policiju. Samo u delu da je to od 2000. U policiju se u ovoj zemlji ulaze mnogo vise nego u vojsku vec 20 godina,a ne od 2000. Sta vise ta razlika u ulaganjima je od 2000. samo smanjena,a ne povecana

Рецимо да имам више извора и да у фамилији имам доста војника, лупио нисам.

У праву си за ово друго, у војску се није улагало ни 90их али су ресурси ЈНА још трајали, па је ипак војска била далеко испред полиције. Гледајући мицубишије које возе полуписмене интервентне и маторе тамиће и пухове које возе војници не говори ми да је та разлика смањена. Ево и нешто што ми скоро упало у очи је набавка нове опреме за САЈ иако је далеко боље опремљена од спрец. бригаде.
 
Kao zakljucak bih naveo da ovaj narod nikada nije znao da ceni svoju Vojsku i svoje vojnike.Tako je i danas,tako ce i biti.Svi ste slavili Vojsku,Policiju,"beretke" u svim njihovim oblicima dok su vam trebale,tokom devedesetih.Sada Vojsku i Policiju vole samo na jugu Srbije,tamo gde su potrebne.Severno nema bezbedonosnih izazova,pa je misljenje da nisu ni potrebni,pustiti ih da "polipsu" od gladi.Jer,zaboga,vise rata nece biti mi smo moderno demokratsko drustvo

Браво, суштина је речена.
 
Па написао сам у предходном посту имала би око 1000 људи или више, била би наоружана борбеним хеликоптерима, транспортерима, оклопним возилима, ракетним бацачима, можда и артиљеријом.
Да ли ти мислиш да је таква јединица нама непотребна?

Значи ти хоћеш војску у восјци. Немамо све то сконцентирсано у једној јединици, и за тим нема ни потреба, зашто би толика моћ била у једној јединици.
 
a znaci to Srbi drze plasticne flase pored klozeta po kasarnama z:mrgreen:
mada nije stvar u tome koje su nacionalosti regruti nego rekoh da danas u vojsku ide samo onaj ko mora, a medju njima imas i ludaka, narkomana ,nepismenih brdjana i slicnih i nisu sve Srbi ,niti su svi divni , casni i posteni

Наравно да нисмо дивни, и у сваком народу имаш неки проценат лудака, не може се очекивати да их нема међу регрутима.
 
Рецимо да имам више извора и да у фамилији имам доста војника, лупио нисам.

У праву си за ово друго, у војску се није улагало ни 90их али су ресурси ЈНА још трајали, па је ипак војска била далеко испред полиције. Гледајући мицубишије које возе полуписмене интервентне и маторе тамиће и пухове које возе војници не говори ми да је та разлика смањена. Ево и нешто што ми скоро упало у очи је набавка нове опреме за САЈ иако је далеко боље опремљена од спрец. бригаде.

Lupio jesi.
Jer niko ne moze sa sigurnoscu da kaze kako su glasali pripadnici vojske. Jedino ako nisi svakom drzao svecu na glasanju pa sabirao glasove.

Pazi ovo nema nikakve veze sa tim koga ja podrzavam. Isto tako da si rekao da je 80% glasalo za Tadica,rekao bih ti da to nije tacno.

A ja nemam nikog u vojsci,ali sam 20 godina u njoj i sa sigurnoscu mogu da kazem da ,kada je u pitanju izbor Toma -Tadic,je u vojsci situacija kao i u narodu. 50-50%. U stvari,kao sto je bila.
 
ako vaskrsnu tu jedinicu,onda mogu i crnu legiju,i esesovce,hanfdzarevce

za tom jedinicom se vuku repovi iz prosloga rata.....njihovi poligoni se vezuju za masovne grobnice,a njihovo delovanje za vrsenje zlocina i na civilima
tako da,ta jedinica,sa takvim imenom i starim kadrom,ne sme da postoji u posleratnoj srbiji
nevidim zasto bi obicne oficire KoV-a ili OMB-a koji su bili ucesnici rata prinudno penzionisali,a njih kao ucesnike istog ostavili u aktivnoj sluzbi

kako vec rekoste svi ovde,srbija ima cak 3 jedinice za specijalne namene,prostim recnikom,laickim,komandoske.....policijske mislim naravno...i brdo neresenog kriminala
recimo,belgija,holandija,poljska,ceska,madjarska imaju te iste jedinice za koje niko nikada nije cuo,niti se reklamiraju i pojavljuju u javnosti,a kriminal im je na vrlo vrlo niskom nivou....a recimo da su po broju stanovnika i po povrsini neke manje neke vece od srbije

stoga,netreba vise specijalnih jedinica...ima dovoljno onih koji primnaju plate sa 6 cifara da se slikaju u novim americkim uniformama i sa fric slemovima....treba neko ko ce da radi,makar bio i obican inspektor u civilu,ali da krene nesto da radi...jer sada je kriminal mnogo opasniji nego sto je bio u milosevicevo vreme....nekada se nalazio po splavovima i diskotekama,sada se legalizovao i presao u kancelarije
 
Zna se kakva si pravila sto se tice vojnog i policijskog naoruzanja. Tri specijalne jedinice policije su i previse za budzet Srbije..Postoji i vojska, ciji su pripadnici takodje dobro obuceni...Ako ne neki i bolje...

Да то је тачно, само што су то полицијске специјалне јединице, а нама је потребна елитна јединица за брза дејства која би била наоружана тешким наоружањем и која би у случају напада шиптара прва ишла у акцију, а када она очисти терен тада би долазили војска и жандармерија.
 
Nepotrebna je. Suvise smo mala drzava da bismo imali deset specijalnih jedinica. To je rasipanja para, cisto bacanje para...Potpuno bi bilo besmisleno formirati jos jednu specijalnui jedinicu, da ne kazem neozbiljno...Razlog je prost i ovim se zadaci poklapaju. Specijalne jedinice su skupe...

Па написао сам у предходном посту имала би око 1000 људи или више, била би наоружана борбеним хеликоптерима, транспортерима, оклопним возилима, ракетним бацачима, можда и артиљеријом.
Да ли ти мислиш да је таква јединица нама непотребна?
 

Back
Top