Pomoc pri odabiru novog laptopa

Koji ti je hard disk unutra? Ako nije ssd onda je jasno sto ne može da radi naročito ne na win 7 i 10
Не лупај. Од када то win7 и a win10 не могу радити на HDD диску. Можда има лажан капацитет?
Потруди се да не делиш савете у областима о којима мало или ништа не знаш.
 
Lepo moj komp je sa win10 glavio i kada sam ubacio ssd poleteo je i više nikada nisam imao nikakvih problema. Isto sam uradio i na ženinom. Više nikada ništa nije zabagovalo a ti baš nemaš pojma sa životom prosurfaj malo pre nego što nešto lupiš i ostaneš živ.

Klasičan disk je dobar jedino za bekap. Za sistem i rad obavezno ssd.
 
okok prvi put sam ovde opusteno, hvala
Ма све је ок. Чисто да буде лакше за праћење.
То што сам ти саветовао, није превише скупо тако да можеш себи приуштити освежење лап топа и уживаш. Ја сам мој лап топ из 2010 освежио и ради без проблема.
Ако се одлучише, могу ти помоћи око избора ССД диска, пошто сам многе тестирао а тестове качио и овде:
https://forum.krstarica.com/threads/vasi-testovi-diskova-iskustva-preporuke-informacije.925822/
 
Ne obaziri se na njega nema pojma, oblači gaće preko glave. Taj komp ti je odličan za gd jedino je displej mali opet zavisi šta radiš. Fhd ali od skoro sve ide na 4k
Па ти ниси у стању ни да најефтинијим телефоном да се снађеш а делиш савете о лап топовима.Технички си неписмен!
 
Ма све је ок. Чисто да буде лакше за праћење.
То што сам ти саветовао, није превише скупо тако да можеш себи приуштити освежење лап топа и уживаш. Ја сам мој лап топ из 2010 освежио и ради без проблема.
Ако се одлучише, могу ти помоћи око избора ССД диска, пошто сам многе тестирао а тестове качио и овде:
https://forum.krstarica.com/threads/vasi-testovi-diskova-iskustva-preporuke-informacije.925822/
koliko ceniš da to može sve da me izađe?
 
koliko ceniš da to može sve da me izađe?
Не знам цене у Србији али, грубо, ССД диск од 256гб до 50€ а као други користи ХДД.
Рам, зависи од тога који је тип али и он није скуп. Ајде, грубо нека буде 150€ али за боље моделе и диска и рам меморије. Оперативни систем можеш и сама инсталирати тако да је то то.
 
To ti je super cena bila sada te polovnjake cene 200-300 evra. Za grafički dizajn nije laptop. Jeste ako radiš web dizajn ili moderišeš ali sve preko toga je noćna mora 14" ja imam 24"+17" palete.

Taj tvoj mora lepo da radi. Nisi napisala u čemu je probl u modelovanju, renderovanju tu je procesor bitan, sve ostalo je memorija. Danas namerno pune memoriju đubretom i teraju ljude da kupuju novo.
 
To ti je super cena bila sada te polovnjake cene 200-300 evra. Za grafički dizajn nije laptop. Jeste ako radiš web dizajn ili moderišeš ali sve preko toga je noćna mora 14" ja imam 24"+17" palete.

Taj tvoj mora lepo da radi. Nisi napisala u čemu je probl u modelovanju, renderovanju tu je procesor bitan, sve ostalo je memorija. Danas namerno pune memoriju đubretom i teraju ljude da kupuju novo.
Render je okej desava se da traje, ali prezivi se, ali tipa banalan primer na premieru mogu nesto sitno, na after effect-u ne mogu nista da uradim da mi ne zabaguje i to bas bas, photoshop i illustrator delimicno, desi se nekad kad radim malo vise ali sta je tu je.
Trazim neku alternativu, ali planiram da ulozim u pc narednih godina dosta. Samo mi je sada neophodno nesto sto mi zavrsava posao.
 

Back
Top