Pomereni parametri....

pa da, al te žene niko ne gleda kao normalne nego kao debeljuce, al sa lepom kožom
poenta te reklame je (fol) da se proizvodi prave za normalnu, svaku ženu
a shvata se kao uvlačenje debelim ženama
iako to ove na reklami i nisu
iako i meni izgledaju debelo jer nije to ono što sam navikla da vidim na reklami
iako sada jako mrzim sebe zbog toga
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Hmm delimicno samo se slazem... :think:
Cek jer svaka debela osoba nije zdrava?! :eek: :think: moja krvna slika i opste stanje kazu drugacije :aha: e sad sto ljudi nisu navikli da vide zdravu debelu osobu stvarno ne znam... najbolja je bila jedna kevina drugarice, inace nutricionista koja je ispitivala moju kevu o mojim navikama, koliko mogu da hodam, dal mogu da potrcim itd. Kad je moja keva rekla da ja to sve mogu bolje i od nekih mrsavica bez kondicije zena se izbezumila... aman sta se izbezumljujes pa nisam ja bolesna, ja sam debela... :aha:
imas odgovor od sofije :) sa kojim se od rijeci do rijeci slazem

Убоде ме темом.
Ја моју мајко константно пресирам да смрша.
Али она мора због болести.

Даље, гојазност је врста болести, данас чак има и своју шифру међу медицинским болестима. Предиспозиција је за развој разних других болести: дијабетеса, хипертензије, атеросклерозе и последично разних акутних стања која могу и главу да однесу.

Спада и у седам смртних грехова - преждеравање.:D

Једноставно, кад неко има превише килограма, а није особа са поремећеним метаболизмом у том смеру, мени је то некултурно и одбија ме.

Иначе, да сам мушкарац, никад ми се не би свиђале мршавице, али ни дебеле жене.

Кад жена има облине, то је лепо (кук, струк, груди, доњи стомачић), бар мени.

btw - kondicija se ne mjeri time da li mozes da potrcis
vec koliko dugo, kojim tempom i na koliko dugoj stazi mozes da trcis,
te kako ti je tijelo odreagovalo na taj provod

a posledice od prekomjerne tezine se ne vide odmah vec u stilu tihe vode fino potkopavaju
i onda posluze kao okidach tamo gdje imas predispozicija za nesto
opterecenje koje visak kilograma stvara organima tijela nije nimalo zanemarivo

... domace zdravstvo stvarno ne bih komentarisala :neutral:

i, da, sto se tice odjece

nositi broj ili nekoliko manje je ruzno na osobi bilo koje debljine
sa tim sto kod debelih ima vise materijala za prelivanje
sad,
danasnji divni krojevi su tako... divni, da stvarno ne znam kakva bi to trebala biti figura odrasle zene a da joj fino stoji
odrasla a gradjena kao djevojcica? (nema sise, nema dupe, nema struk, sve sami ravni krojevi i prokleti push-up prsluci za muchenje)
tako da ako negdje nesto prelazi
osoba uopste ne mora da bude debela, jednostavno odjeca ne prati njenu figuu i to je sve

Мени је та реклама за Дав баш лепа!
Стварно, видиш нешто што личи на праве људе (жене), а не на пластичне лутке!

И мислим да се нормални мушкарци пале на нормалне жене (мислим на просечну тежину и грађу), а не на оне костуриће од 32 киле што шетају пистама... Бар ја нисам срела такве....

Stvar ukusa, ali slazem se da generalno oni podlezu daleko manje toj maniji o mrsavici.

Npr..

1. curvy kada se doslovno prevede znači krivudav, tako se ja malo šalim, i to često kažem
2. ako neko oseti potrebu da se pozabavi pitanjem kako i zašto pirs brosnan voda za ručicu krivudavu, da da, krivudavu osobu, pa da napravi motivacionu sličicu to je onda ubeđivanje. motivacione sličice su i inače jedno očajničko ubeđivanje ljudi da stvari nisu onako loše kao što im izgledaju
3. vidi pod 2. ako neko ubeđuje nekoga da su hehehehhe k.o. kul, ne ubeđuje ga da su isključivo one kul nego da i one mogu biti kul

mislim, meni ovo moje objašnjenje načisto debilno zvuči, al to je samo zato što mi u stvari nije jasno šta tebi nije jasno

1. curvy kada se doslovno prevede znači krivudav, tako se ja malo šalim, i to često kažem
2. ako neko oseti potrebu da se pozabavi pitanjem kako i zašto pirs brosnan voda za ručicu krivudavu, da da, krivudavu osobu, pa da napravi motivacionu sličicu to je onda ubeđivanje. motivacione sličice su i inače jedno očajničko ubeđivanje ljudi da stvari nisu onako loše kao što im izgledaju
3. vidi pod 2. ako neko ubeđuje nekoga da su hehehehhe k.o. kul, ne ubeđuje ga da su isključivo one kul nego da i one mogu biti kul

mislim, meni ovo moje objašnjenje načisto debilno zvuči, al to je samo zato što mi u stvari nije jasno šta tebi nije jasno

k.o. kao knockout kul? :D
Ma nije sve tako crno kao sto ti se cini, i nema veze ovo s time. Bar ta vrsta motivacije na koju mislis, nema mesta kad su u pitanju ukusi kada biramo partnera. Nisi valjda shvatila ovo kao takvo. Bila bih detaljnija ali toliko mi se oduzio dan da ne mogu ni da razmisljam. Svratila sam na kratko da vas pozdravim i bupnem nesto.

Zna se, reklama. I to višedecenijska i veoma agresivna.
Saveti o dijetama i celulitu danas zauzimaju bar 70% svih popularnih ženskih časopisa.
U buticima je praktično nemoguće naći broj iznad 40, ali zato je postalo potpuno uobičajeno videti broj 32 :eek: I ne, nije u pitanju dečja konfekcija.

Mene je oduševila ona reklama koju je Dove napravio pre godinu-dve: umesto manekenki angažovali su "normalne" žene, realne žene, neke su bucke, neke su niske...u običnom pamučnom vešu, sa širokim osmesima. Meni je svaka od njih izgledala predivno.

Znam da je tema o konfekcijskoj industriji prvenstveno, ali setih se da je promovisana Dove kampanja za 'prave zene', secate se sigurno.. mada emitovana je samo na blic i ubrzo ukinuta, cini mi se sa ciljem da pokupe poene time sto su se obratil kupcima koje niko nije hteo/zeleo/smeo da 'dotakne'.

E na tu sam mislila gore :D

Teško...ja nosim 38 i jedva ulazim u taj 38. Ko ulazi u 32 za mene je potpuna misterija.

Da!Taj 32 je valjda ono xxs?Znaci sokirala sam se pre dve,tri nedelje kad sam prvi put videla tu velicinu!Trazila farke, ja nosim 36 uglavnom, ali farke znaju i 34 da mi budu dobro,u zavisnosti od modela i koliko se tegle i to...mada redje da mi odgovaraju 34...Ovaj model bio nesto sirok, dole ok, al na butinama se nesto smezurale, bzvz i to 34, ko da su mi velike!i ja uzmem 32:zcepanje: Pa navukla sam ih do kolena.Ali bukvalno!Ne preterujem.Preko kolena nije moglo dalje...A ja sam sitne gradje bas...Da mi je samo da vidim koja zena (jer to je ipak odeljenje za odrasle btw) moze u to da udje...pa da kazem-jedi nesto!:confused:

zanimljivo je bilo jedno priliko u jednom megamarketu, bila baš promocija dove proizvoda i stji veliki bilbord sa slikom koji je Sara postavila, gledaju neki momci,ma deca, mladi, nemaju više od 16 -18 god. i međusobno momentarišu -ebote gde su našli ove kravetine ogadiše mi dan, a jedna devojka u njihovom društvu dodaje da joj više ne pada napamet da kupuje išta da ne postane i ona takva. da nisam čula ne znam da li bi verovala dami neko priča.

Srbija!:bljak:

Na temi "Najgore ženske osobine", mnoge forumašice su pomenule da ih nerviraju debele žene/devojke koje se oblače u odeću koja (navodno) nije primerena njihovoj težini....
Što me je podstaklo na razmišljanje...Gledajući slike starih majstora na njima su nage ženske osobe koje bi po današnjim parametrima važile za "buce". Ali mi se divimo slici. Dok bi model, da ga sretnemo uživo bio okarakterisan kao "treba da smrša 5 kg"....
Slušam žene svih uzrasta kako se nadmeću koja ima manje kilograma, ili koja nosi xxxs... Stvar prestiža je ličiti na gladno dete Afrike...
Gde je tu lepo? I u kom momentu su sklad, srazmera, "zdravo telo i zdrav duh" ustupili mesto motkama za veš? Odakle taj poriv da se ide protiv prirodnog stanja stvari? I po čemu debelo ne može biti lepo? Zašto su žene sa viškom kilograma diskriminisane kao "aljkave" jer ne vode računa o sebi? Od njih se očekuje da ne nose usko, da se uviju u zar i feredžu, odenu šatorsko krilo i okače oko vrata natpis "stidim se što neću da smršam!".....

Ja sam izracunala svoju idealnu tezinu po zdravim merilima, dakle visina -110 i to je to. Ponekad budem kilogram u plusu ili neki u minusu, ali se ne opterecujem.

Licno sam za to da svako treba da izgleda, da se oblaci i ponasa onako kako zeli, misljenje o tome svakako imam (pomislim pri pogledu na to da je lepo ili pak ruzno), ali ga zadrzavam za sebe iz pristojnosti, kulture i kurtoazije uopste.

Ne mesam se nikom u ishranu, (ne)zdrave navike, stil, imidz i co. Kada me drugarice pitaju za misljenje, iskrena sam, ali biram reci. takodje cenim da mi prijateljica kaze da mi farmerke koje mi se dopadnu ne stoje ili me posavetuje da probam majicu koju na prvi pogled ne bih probala, a ispostavi se da stoji strava.

Sve je stvar izbora, a svako treba da snosi odgovornost i posledice. Ako se neko svesno zapusta (dakle nije u pitanju bolest), nema prava da se ljuti i nema izgovora da to ne koriguje (makar samo zbig zdravlja).

Smesno mi je takmicenje u tome ko ce da nosi manji konfekcijski broj, a tek kupovina manjeg broja u nadi da ce to biti inspiracija za mere predstroznosti.

Devojke treba da shvate da uzivanje u hrani moze da ih kosta uzivanja u mnogo cemu drugom (nosenju lepe garderobe, interesovanju momaka). Treba da znaju da mogu imati oba, samo ako pripaze.

Ima krupnih devojaka koje su jako lepe, i punija devojka moze da bude dopadljiva, sto da ne? Obline su privlacnije od ravnina. Ili gresim? Ipak najvecu prenost dajem zlatnoj sredini kada je vaga u pitanju. Neka svako zna svoju racunicu i vodi racuna o njenom balansiranju, i imace sve-i lepo telo, i lepu garderobu, i samopouzdanje... sve.

Kada bi današnja moda podrazumevala isključivo haljine do poda (kako su nekada žene nosile) normalno da se ne bi preterano tangirale jesmo li ili nismo nabacile koji kilogram viška. Danas žene nose farmerice, kratke suknje, šorceve i takva garderoba na ženama koje imaju višak kilograma deluje pomalo vulgarno.
Zašto su manekenke premršave? OK, verovatno ima nečeg u seksualnoj orijentaciji vodećih kreatora, kako to obično svi tumače ali mislim da ima i krajnje praktičnih razloga. Zamislite sad onih 5, 6 žena sa pomenute reklame da njima treba da sašijete garderobu za reviju a da ne znate koja će koji model da nosi? Nemoguće, naravno. Mislim moguće je ali pitanje je na šta će to da liči. Jer oble žene su različito oble a mršave su uglavnom jednako mršave, jer kosturi se mnogo ne razlikuju među sobom, jel.

Zar se modeli koji se nose na revijama ne izradjuju za svaku manekenku po meri? Ja mislila da je tako, pa ih posle zaheftaju na brzaka pred izlazak.
Ma nose ih tako mrsave da ti se zgadi tako brzo sta vidis pa posle nego sto se streses od jeze, i ako imas stomak za dalje pocnes odmah da obracas paznju na odecu. Secate se waif look?

Na temi "Najgore ženske osobine", mnoge forumašice su pomenule da ih nerviraju debele žene/devojke koje se oblače u odeću koja (navodno) nije primerena njihovoj težini....
Što me je podstaklo na razmišljanje...Gledajući slike starih majstora na njima su nage ženske osobe koje bi po današnjim parametrima važile za "buce". Ali mi se divimo slici. Dok bi model, da ga sretnemo uživo bio okarakterisan kao "treba da smrša 5 kg"....
Slušam žene svih uzrasta kako se nadmeću koja ima manje kilograma, ili koja nosi xxxs... Stvar prestiža je ličiti na gladno dete Afrike...
Gde je tu lepo? I u kom momentu su sklad, srazmera, "zdravo telo i zdrav duh" ustupili mesto motkama za veš? Odakle taj poriv da se ide protiv prirodnog stanja stvari? I po čemu debelo ne može biti lepo? Zašto su žene sa viškom kilograma diskriminisane kao "aljkave" jer ne vode računa o sebi? Od njih se očekuje da ne nose usko, da se uviju u zar i feredžu, odenu šatorsko krilo i okače oko vrata natpis "stidim se što neću da smršam!".....

Mene uopšte ne nerviraju debele osobe... to je sve stvar stava i odluke...
Nije lepo kad je žena premršava, kao ni kad je debela... zlatna sredina je najbolja... ustvari bitno je da je zgodna... džaba joj sve ako nema sisu, dupe ili struk... surovo ali tako je... kad već pričamo o izgledu...

Nije prirodno da je neko mršav a ni debeo...

Odlicna tema. Zaista nikad nisam mogla da razumem i verovatno nikada necu moci osobe koje sebi daju za pravo da im smeta neciji fizicki izgled i da mrze sve koji ne ispunjavaju njihove standarde ...to su uglavnom zene vecito nezadovoljne sobom i ja poznajem tri kategorije :)

1)One koje su anoreksicne, silikonske , kvarcovane, u firmiranoj garderobi, ful namontirane ,...koje moraju stalno sebi u drustvu da udele kompliment, stalno da stave do znanja da su u trendu i da su one te koje diktiraju trendove a one koje ih ne kopiraju su ruzne seljanke. Njima ukratko ne valja niko, jer i kad nemaju da ogovaraju ove sto izgledaju nasuprot njima pocinje da ih hvata nervoza pa onda pocnu ove njima slicne kako ne valjaju ,kako me ova kopira i tako nekako se moraju dokazati da postoje i vrede jer konkurencija je velike misim mnoge furaju taj moderan stil koji je san svakog modernog Srbina da poseduje kraj sebe :lol::lol::lol:

2) One sa viskom (malo ili malo vise) kilograma koje su podlegle kompleksima koji su im drugi nametnuli i sada se njihov zivot svodi da se svakoga dana u drustvu ili sa samom sobom kaze "vidi je ova nikakva ili vidi kako joj ne stoji ovo sta je obukla jer je previse mrsava ,......." Udelice kompliment uvek za zene/devojke koje su fizicki sto slicnije njima

3) One koje su stalno na nekoj dijeti pa ili cesto imaju potrebu da direktno kazu "jaoo sto si se ugojila ili sto se ugojla ili kad to pak nikako ne mogu da konstatuju onda znas sta mogla bi malo da se ugojis ,ovaj ne stoji ti tako uopste previse si mrsava" ......:lol: i sama sam cesto meta ovakvih drugih komentara:lol:. Inace njima i ne smetaju toliko punije osobe koliko pomisao da je neko poput njih mrsav i da lakse skida kilograme od njih

Ja mislim da uopste nije problem ni manjak ni visak kg vec veoma losa garderoba i stil koji je u trendu, koji je uglavnom predvidjen da stoji lepo samo kvarcovanom telu i uz silikonske grudi kao i sminka koja je tolko losa da samo istice nedostatke ...i da sa pojavom sjaja za usne dobile su smisao samo one sa kubikazom

Ne vidim sta je tu lose ako neka debela osoba oblaci kratko i tesno,....ako je cista uredna, siri pozitivnu energiju ,...isto tako moze neka sa manekenskom gradjom da obuce ultra kratki tesan minic i dekolte kao i visoke potpetice a da se saplice na njima i sve vreme se neprijatno oseca ...
Ne moze svako da izgleda kako bi to vecini odgovaralo a i tada verujem da opet nesto ne bi valjalo:roll:

Nismo svi isto gradjeni, nemamo svi isti metabolizam, visinu , gene, apetit, zdravlje, nacin zivota ,....................................da bismo bili identicni , sto ne znaci da samo pojedini imaju prava na sve a drugi kako im svet odredi

Ovaj trend grandovih pevacica (da navedem njega kao primer jer imam utisak da je najvecem broju uopste uzor) je ucinio da se vestacki i identicni izgled i razmisljanje(stav) prisvoji a omalovazava sve drugo,ljudi se ponasaju kao da su rodjeni u eri silikona i sve ostalo im je potpuno strano
Svako treba da nosi ono sto voli, u cemu se lepo oseca , da pravi razliku zbog sebe a ne zbog drugih izmedju provokativne garderobe i totalno vulgarne i primitivne kojom svaki posmatrac vec moze da zamisli kako doticna osoba izgleda gola ...e i to ne sudim samo mi je zao takvih osoba
Ukratko ne smetaju mi ni debeli, ni mrsavi, ni goli, ni zakopcani do grla ,ni silikonske lepotice, ni prirodne ,samo da su zadovoljni sobom i nema problema :D

Kao što mudro primeti Novembar danas se potencira izgled devojčice tek izašle iz puberteta. I to istovremeno sa sve agresivnijom kampanjom protiv pedofilije. Zgražavamo se nad muškarcima od preko 40 koji šetaju devojke/devojčice od 18 ali nam se sa bilborda smeše "lepotice" tek zašle u pubertet. Koliko godina ima prosečna učesnica izbora za Elit? Trinaest, četrnaest? Koji konfekcijski broj nosi tipična tinejdžerka? 32, 34...?
Znate koliko puta sam kod kozmetičara srela majku sa ćerkom koja nema više od petnaest godina ali je ofarbana, potpuno depilirana (kad kažem potpuno mislim i na genitalije), dolazi na kure mršavljenja i skidanja celulita. Par puta sam bila na ivici da kažem "Vodi to dete kući i nahrani ga voćem, povrćem i mesom, pa ga pošalji u školu da nauči nešto!" ali naravno nisam, jer nije moje da se mešam u tuđ vaspitni sistem. Svesna sam da se negovanje sopstvenog tela i lica uči od majke, i naravno da je dobro voditi računa o sebi, baviti se sportom, paziti na ishranu, hraniti se zdravo, mackati kožu.....ali gde prestaje "normalno" a počinje opsesivno trčanje za idealima sa reklama? Postaje normalno da do 18 operišeš nos, uši ili grudi. To mu dođe ko poklon za punoletstvo od roditelja. Da li smo toooliko siromašni da moramo prodavati sopstvenu decu kao parčiće mesa....Praviti od njih supermodele i nove zvezde Granda....
Učimo ih da je biti debeo kraj sveta, da je biti ružan neoprostivo, ali zaboravljamo da je biti siromašan duhom podjednako tragično.....

Odlicna tema. Zaista nikad nisam mogla da razumem i verovatno nikada necu moci osobe koje sebi daju za pravo da im smeta neciji fizicki izgled i da mrze sve koji ne ispunjavaju njihove standarde ...to su uglavnom zene vecito nezadovoljne sobom i ja poznajem tri kategorije :)

1)One koje su anoreksicne, silikonske , kvarcovane, u firmiranoj garderobi, ful namontirane ,...koje moraju stalno sebi u drustvu da udele kompliment, stalno da stave do znanja da su u trendu i da su one te koje diktiraju trendove a one koje ih ne kopiraju su ruzne seljanke. Njima ukratko ne valja niko, jer i kad nemaju da ogovaraju ove sto izgledaju nasuprot njima pocinje da ih hvata nervoza pa onda pocnu ove njima slicne kako ne valjaju ,kako me ova kopira i tako nekako se moraju dokazati da postoje i vrede jer konkurencija je velike misim mnoge furaju taj moderan stil koji je san svakog modernog Srbina da poseduje kraj sebe :lol::lol::lol:

2) One sa viskom (malo ili malo vise) kilograma koje su podlegle kompleksima koji su im drugi nametnuli i sada se njihov zivot svodi da se svakoga dana u drustvu ili sa samom sobom kaze "vidi je ova nikakva ili vidi kako joj ne stoji ovo sta je obukla jer je previse mrsava ,......." Udelice kompliment uvek za zene/devojke koje su fizicki sto slicnije njima

3) One koje su stalno na nekoj dijeti pa ili cesto imaju potrebu da direktno kazu "jaoo sto si se ugojila ili sto se ugojla ili kad to pak nikako ne mogu da konstatuju onda znas sta mogla bi malo da se ugojis ,ovaj ne stoji ti tako uopste previse si mrsava" ......:lol: i sama sam cesto meta ovakvih drugih komentara:lol:. Inace njima i ne smetaju toliko punije osobe koliko pomisao da je neko poput njih mrsav i da lakse skida kilograme od njih

Ja mislim da uopste nije problem ni manjak ni visak kg vec veoma losa garderoba i stil koji je u trendu, koji je uglavnom predvidjen da stoji lepo samo kvarcovanom telu i uz silikonske grudi kao i sminka koja je tolko losa da samo istice nedostatke ...i da sa pojavom sjaja za usne dobile su smisao samo one sa kubikazom

Ne vidim sta je tu lose ako neka debela osoba oblaci kratko i tesno,....ako je cista uredna, siri pozitivnu energiju ,...isto tako moze neka sa manekenskom gradjom da obuce ultra kratki tesan minic i dekolte kao i visoke potpetice a da se saplice na njima i sve vreme se neprijatno oseca ...
Ne moze svako da izgleda kako bi to vecini odgovaralo a i tada verujem da opet nesto ne bi valjalo:roll:

Nismo svi isto gradjeni, nemamo svi isti metabolizam, visinu , gene, apetit, zdravlje, nacin zivota ,....................................da bismo bili identicni , sto ne znaci da samo pojedini imaju prava na sve a drugi kako im svet odredi

Ovaj trend grandovih pevacica (da navedem njega kao primer jer imam utisak da je najvecem broju uopste uzor) je ucinio da se vestacki i identicni izgled i razmisljanje(stav) prisvoji a omalovazava sve drugo,ljudi se ponasaju kao da su rodjeni u eri silikona i sve ostalo im je potpuno strano
Svako treba da nosi ono sto voli, u cemu se lepo oseca , da pravi razliku zbog sebe a ne zbog drugih izmedju provokativne garderobe i totalno vulgarne i primitivne kojom svaki posmatrac vec moze da zamisli kako doticna osoba izgleda gola ...e i to ne sudim samo mi je zao takvih osoba
Ukratko ne smetaju mi ni debeli, ni mrsavi, ni goli, ni zakopcani do grla ,ni silikonske lepotice, ni prirodne ,samo da su zadovoljni sobom i nema problema :D

:klap::klap::klap: Apsolutno si u pravu.

Svi daju sebi za pravo da komentarišu druge, a ne vide sebe.

Evo sta kazu nova istrazivanja za obim butina, Dzenifer Hadson je zdrav model u tom smislu. Svi koji imaju obim butine ispod 60 cm (sto ukazuje na nedostatak misicne mase) imaju vece sanse za srcana oboljenja.:mrgreen:
Sto se tice obima struka, ako se dobro secam 81 je granica za dobro zdravlje. Ni priblizno famoznih 60!
Tako da ovi sto blebecu o zdravlju, treba da redovno prate naucna istrazivanja.

http://www.neversaydiet.com/blog-article/thicker-thighs-equal-longer-life

NSD_JenniferHu_250.jpg

Back