Pomereni parametri....

..nadam se da necemo otici na primere stokilashica i anoreksicharki..
..ne bih rekla da je tema o tome..

..neki antropolozi smatraju da je ideal punije zene ideal teshkih vremena..
..tada popunjenost implicira dobru, bogatu kucu u kojoj ima i vishka hrane,
zena je manje radila, manje bila izlozena bolestima..
..i dan danas, u sudanu npr, mushkarac moze da ozeni drugu zenu (i trecu i chetvrtu)
ako pokaze da moze da je izdrzava, shto se procenjuje na osnovu tezine prve zene...
..postoji i komisija koja daje saglasnost.. :roll:
..takodje, josh starije tumachenje je vrlo fizioloshkog tipa:
zena sa velikim grudima pokazuje jasno svoj hormonski status po kom lakshe ostaje u drugom stanju,
shiroki kukovi nagoveshtavaju lak porodjaj i vecu shansu da beba prezivi,
a uzak struk u sredini da nije vec trudna :mrgreen:
..vishak kilograma takodje daje vecu garanciju da nece umreti od iscpljenosti
dok dete na ojacha.. :(

..s druge strane, vreme blagostanja menja ideal zene ka mrshavici, twiggi tipa
(setite se kad je twiggi "vladala", zlatne godine)..
..stabilnost u materijalnom (i svakom drugom) smislu
donosi teznju mushkaraca da ostave shto veci broj potomaka,
shto je naravno izvodljivo samo sa mladim zenama...
..zato se u fokusu interesovanja nalaze zene koje izgledaju kao da su tek zashle u
pubertet..one koje mogu da radjaju sledecim 20-25 godina..

..danas "modu diktira..pogodite ko..i u kakvom vremenu oni zive.. :mrgreen:
..mozda SEKA malo unormali situaciju.. :lol: ..ako potraje.. :sad2:
 
Ovo je tačno.
Ja znam nekoliko osoba koje su punačke, potpuno zdrave i u sasvim solidnoj fizičkoj spremi. Jednostavno su takvi, takva građa, šta ga znam. Zločin je psihičkim pritiskom prisiljavati takvu osobu na rigorozne dijete koje bi upravo mogle da naruše zdravlje,a da ista nikad ne dostigne "društveno prihvatljiv" izgled.

Izraz "debeli", sa konotacijom na koju smo navikli, bi trebalo da se koristi samo u slučajevima kad težina ugrožava zdravlje.

Potpisujem! :ok: :D
 
Teško...ja nosim 38 i jedva ulazim u taj 38. Ko ulazi u 32 za mene je potpuna misterija.

U taj famozni 32 moze da udje samo neko ko je ili anoreksican ili jos uvek u razvoju ili je visine 150 cm i ima 35 kg, sto je otprilike uzrast deteta 3. 4 razred
Toliko o tome.... dobro znam sta znace konfekcijski borjevi a koga zanima ina na netu sta je to gojazno i normalno itd. nema potrebe da tupimo tome
Ja licno volim da imam 60 kg umesto 63 zbog ciste estetike eto
 
..nadam se da necemo otici na primere stokilashica i anoreksicharki..
..ne bih rekla da je tema o tome..

.:

imam utisak da su anoreksične na ceni, a buce su već one koje imaju visina minus 100 (a to je nekad bilo normalno)
mislim da se promoviše--što mršavije to bolje

ni stokilašica ne valja da se bude
treba bre biti normalan, neopterećen izgledom koliko je to danas moguće
 
imam utisak da su anoreksične na ceni, a buce su već one koje imaju visina minus 100 (a to je nekad bilo normalno)
mislim da se promoviše--što mršavije to bolje

ni stokilašica ne valja da se bude
treba bre biti normalan, neopterećen izgledom koliko je to danas moguće

..:) ..razumem ja to i sve se mi slazemo oko toga,
ali mislim da je pitanje zashto je to tako, a ne da li treba biti ekstrem u bilo kom pogledu.. :)
 
imam utisak da su anoreksične na ceni, a buce su već one koje imaju visina minus 100 (a to je nekad bilo normalno)
mislim da se promoviše--što mršavije to bolje

ni stokilašica ne valja da se budetreba bre biti normalan, neopterećen izgledom koliko je to danas moguće

Pa druzis se sa stokilasicom! :mrgreen: i to i vise od 100kg :aha:

Negoo da da anoreksicne i jesu na ceni, a mislim da to diktiraju modne kuce... :think:

..:) ..razumem ja to i sve se mi slazemo oko toga,
ali mislim da je pitanje zashto je to tako, a ne da li treba biti ekstrem u bilo kom pogledu.. :)

Zasto?! :think: jel mozda imaju neke veze muskarci sa tim?! :mrgreen: ozbiljna sam ali cisto pitam.. :think:
 
Ja sam u svakom pogledu protiv predrasuda vezanih za izgled, na bilo koji nacin
A ljudi danas idealizuju vitko telo, umesto da idealizuju pozitivne ljude, sve je nekako suvise brzo i suvise pod velom predrasuda raznih vrsta i podvrsta
 
Ubilo se sto sam krhka, imam noge ko neki bolji fudbaler... he he he.... mada ja uvek kazem kako su lepo razvijene....:zcepanje: ok, volim da lepo izgledam, ali znam da izgled nije bitan, vazno kakav je ko kao osoba, jedino mi je uvek bilo bitno da taj neki moj frajer bude fizicki jaci i veci od mene (posto ni ja nisam mali format)
 
Na temi "Najgore ženske osobine", mnoge forumašice su pomenule da ih nerviraju debele žene/devojke koje se oblače u odeću koja (navodno) nije primerena njihovoj težini....
Što me je podstaklo na razmišljanje...Gledajući slike starih majstora na njima su nage ženske osobe koje bi po današnjim parametrima važile za "buce". Ali mi se divimo slici. Dok bi model, da ga sretnemo uživo bio okarakterisan kao "treba da smrša 5 kg"....
Slušam žene svih uzrasta kako se nadmeću koja ima manje kilograma, ili koja nosi xxxs... Stvar prestiža je ličiti na gladno dete Afrike...
Gde je tu lepo? I u kom momentu su sklad, srazmera, "zdravo telo i zdrav duh" ustupili mesto motkama za veš? Odakle taj poriv da se ide protiv prirodnog stanja stvari? I po čemu debelo ne može biti lepo? Zašto su žene sa viškom kilograma diskriminisane kao "aljkave" jer ne vode računa o sebi? Od njih se očekuje da ne nose usko, da se uviju u zar i feredžu, odenu šatorsko krilo i okače oko vrata natpis "stidim se što neću da smršam!".....
Убоде ме темом.
Ја моју мајко константно пресирам да смрша.
Али она мора због болести.

Даље, гојазност је врста болести, данас чак има и своју шифру међу медицинским болестима. Предиспозиција је за развој разних других болести: дијабетеса, хипертензије, атеросклерозе и последично разних акутних стања која могу и главу да однесу.

Спада и у седам смртних грехова - преждеравање.:D

Једноставно, кад неко има превише килограма, а није особа са поремећеним метаболизмом у том смеру, мени је то некултурно и одбија ме.

Иначе, да сам мушкарац, никад ми се не би свиђале мршавице, али ни дебеле жене.

Кад жена има облине, то је лепо (кук, струк, груди, доњи стомачић), бар мени.
 
..zashto te industrije ne forsiraju obli, zenstveni izgled? :)
..i to bi mogli da naplate..

Znam da je tema o konfekcijskoj industriji prvenstveno, ali setih se da je promovisana Dove kampanja za 'prave zene', secate se sigurno.. mada emitovana je samo na blic i ubrzo ukinuta, cini mi se sa ciljem da pokupe poene time sto su se obratil kupcima koje niko nije hteo/zeleo/smeo da 'dotakne'.

 
zanimljivo je bilo jedno priliko u jednom megamarketu, bila baš promocija dove proizvoda i stji veliki bilbord sa slikom koji je Sara postavila, gledaju neki momci,ma deca, mladi, nemaju više od 16 -18 god. i međusobno momentarišu -ebote gde su našli ove kravetine ogadiše mi dan, a jedna devojka u njihovom društvu dodaje da joj više ne pada napamet da kupuje išta da ne postane i ona takva. da nisam čula ne znam da li bi verovala dami neko priča.
 
sa druge strane, udruženja za zaštitu potrošača na zapadu su uspela u tome da mnoge kozmetičke kuće moraju da napišu (istina najsitnijim mogćim slovima negde u uglu) da model ima recimo i veštačke trepavice na toj reklami i sl.
kod nas se o tpme ne vodi računa i reklama i dalje masovno prodaje proizvod
 
Убоде ме темом.
Ја моју мајко константно пресирам да смрша.
Али она мора због болести.

Даље, гојазност је врста болести, данас чак има и своју шифру међу медицинским болестима. Предиспозиција је за развој разних других болести: дијабетеса, хипертензије, атеросклерозе и последично разних акутних стања која могу и главу да однесу.

Спада и у седам смртних грехова - преждеравање.:D

Једноставно, кад неко има превише килограма, а није особа са поремећеним метаболизмом у том смеру, мени је то некултурно и одбија ме.

Иначе, да сам мушкарац, никад ми се не би свиђале мршавице, али ни дебеле жене.

Кад жена има облине, то је лепо (кук, струк, груди, доњи стомачић), бар мени.

Takodje.

Na temi "Najgore ženske osobine", mnoge forumašice su pomenule da ih nerviraju debele žene/devojke koje se oblače u odeću koja (navodno) nije primerena njihovoj težini....
Što me je podstaklo na razmišljanje...Gledajući slike starih majstora na njima su nage ženske osobe koje bi po današnjim parametrima važile za "buce". Ali mi se divimo slici. Dok bi model, da ga sretnemo uživo bio okarakterisan kao "treba da smrša 5 kg"....
Slušam žene svih uzrasta kako se nadmeću koja ima manje kilograma, ili koja nosi xxxs... Stvar prestiža je ličiti na gladno dete Afrike...
Gde je tu lepo? I u kom momentu su sklad, srazmera, "zdravo telo i zdrav duh" ustupili mesto motkama za veš? Odakle taj poriv da se ide protiv prirodnog stanja stvari? I po čemu debelo ne može biti lepo? Zašto su žene sa viškom kilograma diskriminisane kao "aljkave" jer ne vode računa o sebi? Od njih se očekuje da ne nose usko, da se uviju u zar i feredžu, odenu šatorsko krilo i okače oko vrata natpis "stidim se što neću da smršam!".....

Na ovo.. ima razlike i to velike izmedju zene sa oblinama i debele. Druga kategorija, bar meni deluju kao aljkave jer odrzavanje umerene tezine, doduse ne za svakoga, podrazumeva disciplinu, i zato sticem taj utisak aljkavosti, a i stvarno nije lepo videti. Zaista sta ima lepo u prelivanju sala? Nista. Ali zato ima zena koje su buce i tako lepo to nose da im se divim.
 
Мени је та реклама за Дав баш лепа!
Стварно, видиш нешто што личи на праве људе (жене), а не на пластичне лутке!

И мислим да се нормални мушкарци пале на нормалне жене (мислим на просечну тежину и грађу), а не на оне костуриће од 32 киле што шетају пистама... Бар ја нисам срела такве....
 

Back
Top