politicke funkcije i odnos prema porodici- drustvena funkcija

Treba li zabraniti onima koji nemaju djece da obavljaju najvažnije državne funkcije?

  • Da

    glasova: 24 38,7%
  • Ne

    glasova: 38 61,3%

  • Ukupno glasova
    62
  • Anketa je zatvorena .

dess

Poznat
Poruka
7.252
Pitanje je jasno. Ukoliko neko nema djece, uskraćen je za jednu veoma bitnu crtu ličnog senzibiliteta, osjećaja za odgovornost, brige za budućnost. Kako neko da vodi državu ako nije ni djecu napravio i podigao?

Ukoliko neko takav nije nikad vodio ni neku makar manju firmu, dolazimo do ozbiljnog problema (ali da to i pustimo, da ne širimo priču).



Šta vi mislite?
 
Poslednja izmena od moderatora:
uskraćen je za jednu veoma bitnu crtu ličnog senzibiliteta, osjećaja za odgovornost, brige za budućnost.
Циркус. Замисли да генерализујеш и кажеш да сви родитељи имају ове горепоменуте особине, без тог "црте личног сензибилитета" која је ноторна реторичка небулоза.. :)
Е, да је тако, онда би било лако делити људе спрам родитељства. Овако, свирање..
 
Tema je odlicna svaka cast! Naravno da treba zabraniti, onaj ko nema dece uskracen je zaista za jedno neverovatno iskustvo i nema taj roditeljski osecaj odgovornosti! Uostalom otkud neko zna sta je najbolje za moje dete kad svoje uopste nema. I ne samo za visoke pozicije, nego i za profesore i nastavnike u skolama takodje!

'Ajde ti bolje idi uci to pravo inace pade u januarskom ispitnom roku!



Циркус. Замисли да генерализујеш и кажеш да сви родитељи имају ове горепоменуте особине, без тог "црте личног сензибилитета" која је ноторна реторичка небулоза.. :)
Е, да је тако, онда би било лако делити људе спрам родитељства. Овако, свирање
..

Upravo tako. :ok:
 
Pitanje je jasno. Ukoliko neko nema djece, uskraćen je za jednu veoma bitnu crtu ličnog senzibiliteta, osjećaja za odgovornost, brige za budućnost. Kako neko da vodi državu ako nije ni djecu napravio i podigao?

Ukoliko neko takav nije nikad vodio ni neku makar manju firmu, dolazimo do ozbiljnog problema (ali da to i pustimo, da ne širimo priču).

Kad bi se sa političke scene eliminisali ******, jalovci i oni koji nikad nisu stvarali novu vrijednost-Srbija bi ostala bez 90% te političke scene, kako već rekoh na jednoj drugoj temi.

Što bi bilo sjajno za Srbiju :mrgreen:

Šta vi mislite?

Nema to veze. Evo Tadic ti ima decu pa sta taj stvara za Srbiju??? Ili onaj mutavi Cvetkovic......itd...itd.
 
Циркус. Замисли да генерализујеш и кажеш да сви родитељи имају ове горепоменуте особине, без тог "црте личног сензибилитета" која је ноторна реторичка небулоза.. :)
Е, да је тако, онда би било лако делити људе спрам родитељства. Овако, свирање..

"онда би било лако делити људе спрам родитељства" "ноторна реторичка небулоза" ajd bolan.. :lol:
 
Pitanje je jasno. Ukoliko neko nema djece, uskraćen je za jednu veoma bitnu crtu ličnog senzibiliteta, osjećaja za odgovornost, brige za budućnost. Kako neko da vodi državu ako nije ni djecu napravio i podigao?

Ukoliko neko takav nije nikad vodio ni neku makar manju firmu, dolazimo do ozbiljnog problema (ali da to i pustimo, da ne širimo priču).

Kad bi se sa političke scene eliminisali ******, jalovci i oni koji nikad nisu stvarali novu vrijednost-Srbija bi ostala bez 90% te političke scene, kako već rekoh na jednoj drugoj temi.

Što bi bilo sjajno za Srbiju :mrgreen:

Šta vi mislite?

Мислим да је то погрешно.
Неки људи једноставно из неклих здравствених разлога не могу да имају децу........То није њихова одлука.
 
Nema to veze. Evo Tadic ti ima decu pa sta taj stvara za Srbiju??? Ili onaj mutavi Cvetkovic......itd...itd.

Šta ako ima? (mada je pitanje cija su ta djeca :mrgreen:

Čovjek loše radi svoj posao, i treba ga smjeniti. I to je to. Niko ne tvrdi da su ljudi koji imaju djecu predestinirani da budu dobri državnici, već postavljamo pitanje mogu li o tudjoj djeci odlučivati oni koji nemaju djece.
 
Pitanje je jasno. Ukoliko neko nema djece, uskraćen je za jednu veoma bitnu crtu ličnog senzibiliteta, osjećaja za odgovornost, brige za budućnost. Kako neko da vodi državu ako nije ni djecu napravio i podigao?

Ukoliko neko takav nije nikad vodio ni neku makar manju firmu, dolazimo do ozbiljnog problema (ali da to i pustimo, da ne širimo priču).

Kad bi se sa političke scene eliminisali ******, jalovci i oni koji nikad nisu stvarali novu vrijednost-Srbija bi ostala bez 90% te političke scene, kako već rekoh na jednoj drugoj temi.

Što bi bilo sjajno za Srbiju :mrgreen:

Šta vi mislite?
ovo je dobro pitanje...ljudi tako povrsno citate sve i odmah odgovarate bez nekog razmisljanja...ja iako nemam decu mislim da ima istine u tome da politicari koji nemaju svoju ne mogu biti odani i misliti kako ce i kuda drzava u buducnosti kao oni koji imaju potomke...Ajd da ne filozofiram previse ali jesmo mi malo bez dece sebicni...postali smo to tokom zivota gde nista nismo morali da delimo...da odvajamo od usta kao oni koji su roditelji...Nije to namerno naravno ali drugo mislim ja kad mi nestane para ili nesto ne mogu da imam a drugo neko ko mora da hrani jos dvoje ili troje usta...vise se zalaze vise trudi i misli na buducnost...jesu li licemerni oni Ameri kad tamo drze neke politicke govore i izabiraju neke senatore prave pompu od toga sto u prvi red stave zenu i decu pa se tamo ljube skacu pokazuju porodicnu srecu...sad da li je tako ili nije ne ulazim ali imam licno vise poverenja u coveka koji je porodican i na vlasti je nego u nekog ko je bez dece...budimo realni...
 
Одличан филтер...

Онај ко не уме да води своју породицу, још ће мање умети државу.

Среброљубивим егоистима није место на челним државним позицијама, него на пијаци половне робе тј. буџи (нека буду и остану ''буџовани'').
 
Мислим да је то погрешно.
Неки људи једноставно из неклих здравствених разлога не могу да имају децу........То није њихова одлука.

Tačno, postoje ljudi koji zbog zdravstvenih razloga, a ne svoje odluke, ne mogu da imaju djecu. Dakle, fizički su hendikepirani. Ali, ni u vojsku ne može svako. Ko ima ozbiljne fizičke nedostatke. I nikome ne pada na pamet da zbog toga što takve ne puštaju da služe vojsku čitav odbrambeni mehanizam nazovu-diskriminatorskim ;) Jednostavno, priroda je takva kakva jeste, i šta da se radi. Ne mora čovjek, na kraju krajeva, da bude po svaku cijenu na visokoj državnoj funkciji. Ukoliko već ne može da ima djecu, može energiju da preusmjeri, recimo u nauku.
 
Одличан филтер...

Онај ко не уме да води своју породицу, још ће мање умети државу.

Среброљубивим егоистима није место на челним државним позицијама, него на пијаци половне робе тј. буџи (нека буду и остану ''буџовани'').



A i ti se isto prvo ozeni, pa onda pricaj.
 

Back
Top