politicke funkcije i odnos prema porodici- drustvena funkcija

Treba li zabraniti onima koji nemaju djece da obavljaju najvažnije državne funkcije?

• Da

glasova: 24 38,7%
  • Ne

glasova: 38 61,3%

• Ukupno glasova
    62
  • Anketa je zatvorena .
Pitanje je jasno. Ukoliko neko nema djece, uskraćen je za jednu veoma bitnu crtu ličnog senzibiliteta, osjećaja za odgovornost, brige za budućnost. Kako neko da vodi državu ako nije ni djecu napravio i podigao?

Ukoliko neko takav nije nikad vodio ni neku makar manju firmu, dolazimo do ozbiljnog problema (ali da to i pustimo, da ne širimo priču).

Kad bi se sa političke scene eliminisali ******, jalovci i oni koji nikad nisu stvarali novu vrijednost-Srbija bi ostala bez 90% te političke scene, kako već rekoh na jednoj drugoj temi.

Što bi bilo sjajno za Srbiju :mrgreen:

Šta vi mislite?

Jedno je sigurno sistem vrednosti u ovoj zemlji je ozbiljno poremećen ...ne mogu da verujem da neko može da postavi ovako pitanje a kamo li da je 54% ljudi reklo NE ....

Pa zar je neko kriv zato što nije biološki sposoban da ima decu???? NEVEROVATNO!!!

Gluposti koje su iznešene u uvodnom postu neću ni da komentarišem ...toliko su mizerene , da ........zaista JADNO VRLO JADNO ..... nemam dalje šta reći ....

Nije glupost, to je praksa u mnogim zemljama kad su u pitanju neke visoke državne funkcije

a sta se kod nas pokazalo?
sloba je obezbedio marka i mariju do kraja zivota kao i svi funkcioneri u srbiji za svoju decu.
onaj ko nema deca nema za sta da se nakrade.
i zato je to glupost.
ne mozes nikoga osudjivati sto nema dece, nije to prosta stvar.

Pitanje je jasno. Ukoliko neko nema djece, uskraćen je za jednu veoma bitnu crtu ličnog senzibiliteta, osjećaja za odgovornost, brige za budućnost. Kako neko da vodi državu ako nije ni djecu napravio i podigao?

Ukoliko neko takav nije nikad vodio ni neku makar manju firmu, dolazimo do ozbiljnog problema (ali da to i pustimo, da ne širimo priču).

Kad bi se sa političke scene eliminisali ******, jalovci i oni koji nikad nisu stvarali novu vrijednost-Srbija bi ostala bez 90% te političke scene, kako već rekoh na jednoj drugoj temi.

Šta vi mislite?
Да.
Они који имају децу наравно да треба да имају приоритет али важније мерило треба да буду обавезни психолошки тестови(нешто слично онима што се раде за регрутацију или за запослење у неким фирмама). И то да критеријуми буду што строжији у зависности од броја људи над којима ће да владају. И још много других критеријума...
Али на жалост ова идеја је само још једна утопија...

a sta se kod nas pokazalo?
sloba je obezbedio marka i mariju do kraja zivota kao i svi funkcioneri u srbiji za svoju decu.
onaj ko nema deca nema za sta da se nakrade.
i zato je to glupost.
ne mozes nikoga osudjivati sto nema dece, nije to prosta stvar.

ne osuđujem nikoga bez dece, daleko od toga, ali više sam za ideju da nosioci odgovornih funkcija treba da budu roditelji, biološki ili putem usvajanja...

To što si naveo kod nas je veliki problem, takav nam je mentalitet, ali kradu podjednako i oni sa i oni bez dece

Šta vi mislite?
Sere mi se od vas koji koristite ovaj izraz i samo činjenica da mi se sere i od reči dabogda me sprečava da ti poželim da i ti budeš "jalovac" ***** jedno smrdljivo i bezobrazno, treba te banovati.

ne osuđujem nikoga bez dece, daleko od toga, ali više sam za ideju da nosioci odgovornih funkcija treba da budu roditelji, biološki ili putem usvajanja...

To što si naveo kod nas je veliki problem, takav nam je mentalitet, ali kradu podjednako i oni sa i oni bez dece

nikakav to nije pokazatelj nicege, skoro svaka budala,moze da ima dete.
postoje parovi koji ne mogu da imaju dece i ostaju do kraja verni jedni drugima, to je zaista za veliko postovanje.
i obicno to je ona prava ljubav.

nikakav to nije pokazatelj nicege, skoro svaka budala,moze da ima dete.
postoje parovi koji ne mogu da imaju dece i ostaju do kraja verni jedni drugima, to je zaista za veliko postovanje.
i obicno to je ona prava ljubav.

Ono ispada kako su oni sa djecom manje pohlepni i odgovorniji.E Sanader je baš suprotan primjer.Djeci stavio milijune na račune i tako ih osigurao.Doduše sad je to spušio jer su računi zatvoreni i ne mogu se koristiti.

Šta vi mislite?

Sloba i Mira su imali dvoje. Šta reći a ne zaplakati?

Pa znam ja čime ti misliš

Šta god ti znala .... JA SAM TIME PODRŽAO TVOJ POST JER MISLIM DA SI POGODILA POENTU .... A KOLIKO TI ZNAŠ GOVORI TO ŠTO SI NA FORUMU DRUGE DRŽAVE I ŠTO ČAK I NE KAPIRAŠ KADA TE NEKO PODRŽI ....

Rekao sam ... MISLITE O TOME ...u smislu ..ovo ima poruku .......i to nije bilo rečeno tebi nego drugima .....

Šta vi mislite?

Mislim da onaj koji nema dece, za njegovu penziju treba da rade tudja deca. Ako neko kaze pa on je radio i zasluzio penziju, on je radio i za penziju svojih roditelja, pa i njegova deca treba da rade i za njegovu penziju. Ovo je logicno i pravedno, oni koji nemaju dece, smanjiti penziju, oni koji imaju vise od dvoje povecati.

Одличан филтер...

Онај ко не уме да води своју породицу, још ће мање умети државу.

Среброљубивим егоистима није место на челним државним позицијама, него на пијаци половне робе тј. буџи (нека буду и остану ''буџовани'').
A onaj kojji gleda da svoju porodicu obezbedi bez ikakvih obzira na svet oko sebe, koliko god da je dobar u vođenju porodice, neće biti dobar u vođenju države.

Mislim, ovako ispada da veliki Njegoš nije bio dobar državnik jer nije imao dece.

Poslednja izmena:

Back