POLITICARI,svi na TEST IQ ... a i na POLIGRAF !!!

Da li ste za testiranje politicara pre postavljanja na neku od funkcija?

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Svi na test!
Ivica Dačić jedini državni funkcioner koji je testirao svoje saradnike kod psihologa, njegove kolege iz Vlade i Skupštine ne pristaju na psihotest

BEOGRAD - Članovi kabineta ministra unutrašnjih poslova Ivice Dačića, pre nego što su primljeni na radna mesta u MUP, morali su na testiranje kod psihologa. Dačić je prvi i zasad jedini ministar koji je saradnike poslao na testove inteligencije, ličnosti i opšte kulture.

Slavica Đukić-Dejanović, predsednica parlamenta i neuropsihijatar, kaže da MUP obavlja delikatne poslove, zbog čega je dobro što je sprovedeno ovakvo testiranje. Prema njenom mišljenju, svi ministri u Vladi garantovano bi prošli testiranje.

- Ovakvi testovi daju podatke koji se ne mogu steći samo na osnovu običnog razgovora. Što se tiče testiranja ljudi na odgovornim funkcijama, ne bi bilo loše sprovesti proveru njihovog zdravlja. Međutim, oni su toliko eksponirani da je pomalo smešno slati ih na pregled. Za neke poslove ipak je potrebna i natprosečna snalažljivost, tako da je dobro sprovesti neka dodatna testiranja - ističe Dejanovićeva.

Iako većina građana Srbije budućem poslodavcu mora da dokazuje psihičko zdravlje lekarskim uverenjem, funkcioneri su toga i dalje pošteđeni. Poslanicima, ministrima, premijeru ili predsedniku izgleda ne treba nikakva potvrda da su zdravi, pravi i normalni. Psiholog Žarko Trebješanin kaže da je primer Dačića dobar i da bi uredbom trebalo naterati ostale ministre da sprovedu slične testove.

- Test inteligencije, ličnosti i opšte kulture je dobra kombinacija jer se tako čovek sagleda sa svih strana. Posebno je važan test ličnosti, jer od toga zavisi kako će se neko ponašati. Možda bi ovom testiranju jedino trebalo dodati i test neurotičnosti - kaže Trebješanin. On ističe da bi svi ministri ovo morali da uvedu kao praksu, a ne da se ljudi zapošljavaju preko veza ili političkih podobnosti.

Poslanica NS Aleksandra Janković, klinički psiholog, smatra da ovakva vrsta testova spada u mentalnu higijenu i da bi njoj morali da se podvrgnu ne samo zaposleni u Vladi već i svi poslanici u Skupštini.

- U Vladi postoji Služba za upravljanje kadrovima i njen zadatak je bio da se bavi psihološkim procenama. Ta služba ima zaposlene stručnjake i mislim da bi trebalo da se redovno koriste njihove usluge, jer očigledno je da postoji potreba za tim. Sami ministri bi trebalo da se podvrgnu testiranju. Smatram da bi bilo korisno da znaju koje su im mane ili slabosti, nedostaci ili ograničenja, pa da malo na tome i porade - objašnjava Jankovićeva. Ona ipak nije htela da se upušta u dublju psihološku analizu ministara.
- Meni kao stručnjaku teško je da paušalno dajem dijagnoze bez nekog detaljnijeg testiranja, ali smatram da bi bilo neophodno da poseduju papir o radnoj sposobnosti. Možda bi im trebalo uvesti i neku vrstu savetovanja. To su ljudi koji su konstantno izloženi stresu i vrlo često u situaciji da za kratko vreme moraju da donose veoma važne, nekada čak i istorijske odluke - zaključuje Jankovićeva.

ZORAN ĐINĐIĆ POSLEDNJI TESTIRAO

U januaru 2001, nekoliko dana pre nego što je formirana vlada Zorana Đinđića, sprovedena je akcija zdravstvenog pregleda kompletnog kabineta. Premijer i svi ministri prošli su čitav zdravstveni pregled na VMA. Svima je rađen EKG, pregledana su im pluća, dali su krv i urin, da bi na kraju uradili i niz psihološko-psihijatrijskih testova. Ti rezultati, međutim, nikada nisu bili predstavljeni javnosti.
Vojislav Koštunica i Mirko Cvetković nisu nastavili ovu praksu po preuzimanju premijerske funkcije.


I nedostaje jos jedno vrlo bitno pitanje-da li ste strani placenik?
 
Ni majka mu ne veruje

BEOGRAD - Poslanik DS Srđan Milivojević otkrio je za Kurir da je kao aktivista Otpora krajem devedesetih nekoliko puta uspeo da prevari poligraf.
- Prvi put su me ispitivali u Centralnom zatvoru jer su sumnjali da znam ko je bacio bombu na zgradu RTS. Rekao sam im da znam i da je to uradio pripadnik DB! Njima se odgovor nije dopao, pa su ponovili postupak i ništa novo nisu dobili - prepričava svoj prvi „bliski susret“ sa poligrafom Milivojević.

Organi reda sumnjali su i da zna ko je bacio eksplozivnu napravu na policijsko vozilo u Kragujevcu.

- Policajcu koji me je ispitivao odgovorio sam da ne znam, ali sam mu rekao da znam ko je otac njegove dece i da imam pouzdane informacije da to nije on. Naravno, poludeo je kad je to čuo, pa sam mu sugerisao da dovede ženu i na poligrafu proveri da li sam u pravu - priseća se Milivojević.

Titula čoveka koji je uspeo da prevari detektor laži Milivojevića je pratila i u privatnom životu. Tako je i njegova majka nekoliko puta u šali pominjala da mu ne veruje „jer je on i poligraf uspeo da prevari“.

A STA CEMO AKO OVAJ GORE ODRZI KURS PRIPADNICIMA DEMOKRATSKE STRANKE...."KAKO PREVARITI POLIGRAF"
 
Ni majka mu ne veruje

BEOGRAD - Poslanik DS Srđan Milivojević otkrio je za Kurir da je kao aktivista Otpora krajem devedesetih nekoliko puta uspeo da prevari poligraf.
- Prvi put su me ispitivali u Centralnom zatvoru jer su sumnjali da znam ko je bacio bombu na zgradu RTS. Rekao sam im da znam i da je to uradio pripadnik DB! Njima se odgovor nije dopao, pa su ponovili postupak i ništa novo nisu dobili - prepričava svoj prvi „bliski susret“ sa poligrafom Milivojević.

Organi reda sumnjali su i da zna ko je bacio eksplozivnu napravu na policijsko vozilo u Kragujevcu.

- Policajcu koji me je ispitivao odgovorio sam da ne znam, ali sam mu rekao da znam ko je otac njegove dece i da imam pouzdane informacije da to nije on. Naravno, poludeo je kad je to čuo, pa sam mu sugerisao da dovede ženu i na poligrafu proveri da li sam u pravu - priseća se Milivojević.

Titula čoveka koji je uspeo da prevari detektor laži Milivojevića je pratila i u privatnom životu. Tako je i njegova majka nekoliko puta u šali pominjala da mu ne veruje „jer je on i poligraf uspeo da prevari“.

A STA CEMO AKO OVAJ GORE ODRZI KURS PRIPADNICIMA DEMOKRATSKE STRANKE...."KAKO PREVARITI POLIGRAF"

Nemaj dilemu odavno je on doktorirao na tu temu a ima i diplomce i doktore i magistre iz te oblasti.
 
Nemaj dilemu odavno je on doktorirao na tu temu a ima i diplomce i doktore i magistre iz te oblasti.

Aha...zamisli scenu...U prostorijama Demokratske stranke (naravno u najvecoj mogucoj tajnosti) sede Boris Tadic,Dragan Djilas,Bozidar Djelic,Bojan Pajtic,Srdjan Saper,Micunovic,Cvetkovic...i ostala elita DS,a Srdjan Milivojevic im drzi predavanje i skraceni kurs,na temu...KAKO PREVARITI POLIGRAF,(uz prakticnu obuku na poligrafu,koji bi DS kupio specijalno za tu priliku...u najvecoj tajnosti naravno!)
 
Zamisli nju na ovom testu, verujem da bi mashina eksplodirala :lol:

electric-chair.preview.jpg


mogu da je zamislim samo na ovoj mašini :hahaha:
 
Srce,a koja je to stranka...i koje je to troje ljudi?

Радикална :) Могу без проблема да ставим руку у ватру за Лидију Вукићевић, за Александра Мартиновића и за Наташу Јовановић - ако се постављају горе наведена питања (укључујући оно о Кандићки).
 

Back
Top