Policy of Truth / Iskrenost

Paula

black cat
Moderator
Poruka
26.725
Slušam evo sad Depeche M. ovu pesmu iz naslova, i neko pomene na temi nešto o istini, pa mi došlo da upitam

Kakva je vaša politika istine?
Jeste li uvek iskreni prema partnerima?
Šta za vas iskrenost znači?
Da li je prećutkivanje normalno i poželjno?
Da li pričate samo o onome što ste pitani?

Ima stih u pesmi:
"Now you're standing there tongue tied
You better learn your lesson well
Hide what you have to hide
And tell what you have to tell"

Prilozi

• 20230301_174755.jpg
    20230301_174755.jpg
    99,9 KB · Pregleda: 18
Držim da je neznanje nekada blagosloveno :)

Mene recimo jedan moj bivši tako lepo oterao od sebe, a zavio to u tako lepu oblandu, sve divno krasno samo... i zahvalna sam što nemam pojima. Recimo bilo bi groznije da je rekao "našao sam neku koja će te zameniti", to je surovo. Ovako je ostalo kao lepo.. i ja i da lje mislim da je to bila velika ljubav. A šta bi dobila da ne mislim tako? Ništa posebno.

А шта знам. Имам потребу за чистим, питким односима. Да будемо оно што јесмо. Па или иде или не иде.
Али мислим да свака особа треба да има неку тајну, макар сасвим безазлену. То ми је неки вид слободе.

Ja sam već decenijama u fazonu "reći istinu pa makar se nebo srušilo" i to mi je negde osnovna postavka.
Biti jak i biti otvoren. I suštinski jesam.

Međutim, shvatila sam da ne treba sve reći.. to nije isto što i neiskrenost. Nema potrebe.
Osim veoma važnih stvari za tu osobu. Ali tada bih se pre povukla i zaštitila je od bolnih saznanja.

I recimo, šta bismo dobili kada bismo znali sve isitine sveta? Jel bi nas to negde odvelo?

Пластичан пример. Имам доста ожиљака по телу, већих и мањих. Како сам их зарадио не бих потенцирао ако нисам питан.
Teško da te neko to neće pitati, osim ako je neka prolazna kombinacija

Ožiljci mogu biti od raznih stvari, od kliničkih to teških, ali bio bi pitan sigurno

Back