Podrska za dijetu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
....evo malo i mene...
....prvo moram da čestitam Domaćici:klap:, sa takvim karakterom možeš da
smršaš začas....eeehhh..da sam bar upola takva, nego me spašava po
malo to što mogu da ne mesim i ne pravim ništa slatko....:rumenko:

...Bi, ti si herojski krenula u tu vožnju i mislim da ćeš još malo biti sasvim
zadovoljna svojom vožnjom, što će ti samim tim doneti i manje nervoze
oko toga....
...tačno se posle nekog vremena odviknemo od masne i jake hrane, pa je
vrlo moguće da ti je sve ono juče izazvalo tu gorušicu...:think:

Pa šta ću? Ne volim da gnjavim ljude da mi čine usluge, a i kola stoje na parkingu treba ih paliti i provozati povremeno...

Jesam se odvikla od masne i jake hrane i čak mi nekako bilo drago što sam bila kažnjena tom gorušicom za neumerenost, pa sam odmah danas bolje pazila.

E, htela sam i ja da prokomentarišem Domaćicin post. Postavila ona jednom sliku, dal ovde il na nekoj drugoj temi. Domaćice, sasvim fino izgledaš. Još ako je slika bila pre nego što si skinula tih 7 kg, nekako mi izgleda previše da skineš još 10-12.
Što ja ovo ne volim kad mi neko odredjuje šta meni treba ili ne, a sad i ja to radim.
Svako ima neke svoje standarde i razloge zbog kojih nešto radi.... Prema tome, podrška da dostigneš svoj cilj!
 
Pa šta ću? Ne volim da gnjavim ljude da mi čine usluge, a i kola stoje na parkingu treba ih paliti i provozati povremeno...

Jesam se odvikla od masne i jake hrane i čak mi nekako bilo drago što sam bila kažnjena tom gorušicom za neumerenost, pa sam odmah danas bolje pazila.

E, htela sam i ja da prokomentarišem Domaćicin post. Postavila ona jednom sliku, dal ovde il na nekoj drugoj temi. Domaćice, sasvim fino izgledaš. Još ako je slika bila pre nego što si skinula tih 7 kg, nekako mi izgleda previše da skineš još 10-12.
Što ja ovo ne volim kad mi neko odredjuje šta meni treba ili ne, a sad i ja to radim.
Svako ima neke svoje standarde i razloge zbog kojih nešto radi.... Prema tome, podrška da dostigneš svoj cilj!

...ma super, i bolje tako, to će te naterati da savladaš nešto što si trebala odavno,
a očigledno nisi imala potrebe za to...nikad nije kasno...i stvarno šteta da auto
stoji, a ti se kilaviš s' kesama....

...e, sad ću i ja neće se ona ljutiti, prosto nismo zlonamerne, po meni Domaćica
sasvim lepo izgleda i mislim da bi pola od ovog zacrtanog bilo sasvim ok..a opet
ona zna šta želi i mi smo tu da se podržavamo...;)
 
Dobro, dobro...Možda sam ja malo preterala sa tih 10 - 12 kg što bih još u minus, ali prosto mislim da bi tada bila skroz zadovoljna. Sa kilažom. :D

Jutros standarno. Popila kafu, posle doručkovala parče hleba i malo kulena. Za ručak imali kupus od pre neki dan. Skroz klot. Meni došao kao čorba, jer se jede kašikom, a hleb ne jedem.

E sada. Pošto nisam sinoć dočekala tortu, danas sam probala. Malo, malo parčence od jedne, i malo veće od druge.

Za večeru sam napravila pogačice sa droždinom. Inače, ja ne večeram, samo popijem jogurt. To mi je večera. Ali cenim da ću pojesti i jednu pogačicu, jer mi je sve to što sam danas jela malo. A nisam imala ideju šta bih mogla prezalogajiti posle podne. I svejedno, za 10 minuta će biti gotove, neko u ovo vreme ruča, a ja ću večerati.

Najveći problem mi je taj period od ručka do večere. Do tog mog jogurta. Ne znam šta bih mogla da jedem, a da bude prihvatljivo. Zato što voće ne volim. Jedem samo par vrsta, malo i retko.:(

Tako, kuckamo se sutra...

I da. Srela me večeras jedna moja drugarica, koja me nije videla možda 2 nedelje, i kaže :"Gde si ,domaćice, moj mršavi druže!" Baš me nasmejala. Onako, prijalo mi. A ona sama je teška kategorija, ima preko 100 kg, ali ne može da se odrekne hrane, naročito slatkiša. U potpunosti me podržava, ali sama kaže da nije karakter.
 
...dobro veče devojke...
...jutros standardno, nes, musli i mleko...posle mandarine 2 komada...
...onda išla u grad, šetala baš sve do Kalemegdana i nazad, malo nešto
gledala po radnjama...svratila na Zelenjak kupila musli..pojelo se, i neki
integralni keks...lep je...
...kad sam došla kući opet 2 mandarine i 3 ta keksića...sad pijem nes...
...nisam gladna..a ako budem, malo mleka i tog keksa će biti dovoljno...
...znači nisam ručala...i znam da nije dobro, ali mi se nije kupovalo ništa
u gradu po onim pekarama...
...prosto se ponosim sobom kad prođem pored svih tih pekara i brzih
hrana...a ne reagujem ni malo....;)
 
Hej dijetalke,

Sinoć na slavi sam malo zgrešila :rumenko: Al malo, nije strašno. A bila sam ubeđena da neću.

Posao me ubija... Evo od 8.30h sam u firmi, i ne znam do kada ćemo biti.
Ponela doručak - parče hleba ražanog i mladi sir, ponela uzinu prvu - jabuku, poručila ručak - vešalica i malo kupus salate, ponela uzinu drugu - bademe, al večeru nisam, računam do 20.30h smo kući :dash:
I šta da radim? Kako da imam živaca za sve to. A tek treba da svratimo u prodavnicu posle posla, ništa živo nemam u kući. Po ceo dan smo u firmi.
Naravno sedim. Ustanem kada dođu klijenti, prođem kroz proizvodnju da vidim šta se dešava, ako je neki problem zovu me -odem, ali to je sve nekoliko koraka. I nemam kada bar da šetam..sve mi se lepi što pojedem, i ova jabuka za užinu.
I jako se nerviram, što neću večerati kada treba. Imam volju, imam želju, imam cilj, dobro mi ide u smislu da se ne mučim da sam gladna ili nečeg željna pa da me to zezne u dijeti....baš sam bezveze​
.

E lakše je kad iskukaš...
 
Opet moram na dijetu :roll: :(

ps. Lakše sam ostavila cigarete nego smršala 7 kg :dontunderstand:

polako, jedno po jedno... ima ovde još forumašica koje su savladale ili još savladavaju ovo drugo. Ne bih da te obeshrabrim, ali tu nema kraja. Sad sam oslabila i super, opustiću se i uživati. Mora da se promeni način ishrane i način razmišljanja da bi to bilo trajno. I treba zaista biti uporan. Lulnice, ne pišem ja ovo samo zbog tebe. Ja tako iskoristim priliku kad dodje neko nov ili povratnik posle duže vremena da i samu sebe podsetim na to. Sve dobije veću težinu i jasniji smisao kad se napiše ili kaže naglas. Zato ovde priznajemo svoje grehe, ne jedni drugima, nego samima sebi.
Želim ti uspeh i istrajnost. A usput ćemo se i lepo družiti na temi.
Nego nije mi jasno, jesi ti već smršala tih 7 kg, ili delimično ili ti je to cilj?
 
...dobar dan devojke...;)

...jutros sam sve lepo doručkovala kao svaki dan, pa jela mandarine..a onda
sam rešila da sebi učinim malo po volji i spremila ručak kakav nisam odavno
jela..onako za svoj užitak....eno pisala sam tamo na temi...
...nisam se prejela ne verujem baš da mi je nešto mnogo poremetilo dijetu,
jedna mala krmenadla i jedan pečeni krompir, jedan mali paradajiz i pola
ljute papričice uz to ražani hleb, parče...:think:
...ostalo pola od svega napravljenog...i prosto mi bilo žao, nisam mogla da
pojedem sve...nekad bi to sama slistila...što mi govori opet da nisam mnogo
prekršila i da sam smanjila svoje potrebe u količini hrane...:lol:
 
Dobro veče, devojke...

Ja jutros doručkovala jednu onu pogačicu od sinoć. Onda nisam ručala, nego sam nešto u prolazu uzela dva tri zalogaja, i večerala sam još gore. Bila kod mojih da im nešto pomognem, pa smo kasno završili, i ja morala da žurim kući, jer me je i ovde nešto čekalo da završim....:roll: Tako sam i za večeru ubacila u prolazu nekoliko zalogaja kobasice, i morala sam da idem....

Ali nisam ni gladna, i ništa neću jesti, iako imam punu tepsiju štrudle i vanilica...Jačam karakter. :lol:
 
I meni fali Boka :(
Ja juče bila ceo dan u frci, ujutro krenula iz Beograda, došla u NS samo da ostavim stvari u stanu,
pa pravac na fax u Karlovce, onda posle toga jurcala kući da jedem nešto - pojela sam tanjir domaće supe,
i dinstanu junetinu u saftu...
Onda pravac snimanje, tamo trista puta uz stepenice (studio i hol gde nam sede gosti i publika pre početka je
u prizemlju, a šminkernica i garderoba su na spratu...)
Onda smo otišli da zalijemo što je emisija prošla bolje nego predhodna, pa sam popila dva velika točena piva :rumenka:

E sad, moram da istrajem naredne dve nedelje. Rođendan mi je 12.novembra, a 11. idem u šoping sa mamom.
I bilo bi lepo da za dve nedelje skinem bar jedan konfekcijski broj. Znam da mogu, samo da se malo opasuljim.
A i za rođendan se neću lišiti ničega, ni alkohola, ni torti... Ipak se jednom puni 22 godine :p

Ja se raspisala.
 
polako, jedno po jedno... ima ovde još forumašica koje su savladale ili još savladavaju ovo drugo. Ne bih da te obeshrabrim, ali tu nema kraja. Sad sam oslabila i super, opustiću se i uživati. Mora da se promeni način ishrane i način razmišljanja da bi to bilo trajno. I treba zaista biti uporan. Lulnice, ne pišem ja ovo samo zbog tebe. Ja tako iskoristim priliku kad dodje neko nov ili povratnik posle duže vremena da i samu sebe podsetim na to. Sve dobije veću težinu i jasniji smisao kad se napiše ili kaže naglas. Zato ovde priznajemo svoje grehe, ne jedni drugima, nego samima sebi.
Želim ti uspeh i istrajnost. A usput ćemo se i lepo družiti na temi.
Nego nije mi jasno, jesi ti već smršala tih 7 kg, ili delimično ili ti je to cilj?


Hvala na podršci :cmok2: Sve mi je jasno - kristalno! :D

Ja sam se prošlo leto ugojila 7 kg pa sam skinula u međuvremenu par kilograma i opet dobila tih par što sam skinula...Cilj mi je da se vratim na kilažu od prošlog leta, znači -7kg :)
 
Dobro veče svima :)
Ja sam danas bila relativno ok, za ceo dan sam pojela:
-jedan zlatni prepečenac sa diet džemom
-malo junetine u saftu (bašbaš malo, ostalo od juče, nije ni pola šnicle i malo safta), i pola pilećeg bataka.
-bananu
-kokice
Popila nekoliko čaša vode, jednu čašu soka "na mućku" (tako ja zovem onaj sirup što se rastvara), i jedan čaj bez šećera.

Ove kokice i sok mi baš nisu trebali, mogla sam bar kokice da zamenim sa nečim drugim, al ajde, malo po malo.
Nisam jela ni hleb, ni ništa slatko. Sreća sreća radost.

Nisam vežbala, ali sam komplet stan usisala, oribala i sredila, i sad ću da peglam -.-
 
evo mene, tu sam, samo mi je tempo ubitačan pa nisam stizala ni da pogledam, a kamoli da pišem
trudim se da vodim računa:doručkijem musli sa 1,6% mlekom, užinam jabuke, pojedem i neku kiflu ili sendvič, nekad ponesem ručak, nekad ručam kod kuće
al zabrljam uveče, valjda više ne mogu da izdržim od umora, a glupo mi da dođem kući i samo legnem, moram malo da se družim i sa svojom porodicom
i onda smažem neki onaj integralni jafa sa čokoladom i pomorandžom-dva-tri komada.
ne vidim da sam se ugojila, sve je ok, a vagu su mi skršili dok sam bila na Zlatiboru.
 
Valjda će biti malo vremena za odmor, pa i za druženje sa nama :)
Ja sam danas, osim sređivanja stana, ceo dan odmarala, malo čitkuckala za fax,
nešto istraživala što mi treba...ali sve ležećki :) Subotom me valjda stigne umor,
posebno što je petkom veliko uzbuđenje zbog emisije...

Mama mi u ponedeljak uplaćuje pare, i idem odmah da uplatim bazen!
Naravno pod uslovom da me prođe m. do tad, nešto se odužila
 
ja se nisam merila nekoliko dana
a nisam se bap ni pridržavala ishrane, ali sam hodala i po ceo dan bila aktivna tako da se nadam da nećebiti strašno kada skupim petlju i stanem na vagu : )
 
Ma ne može da bude strašno, videla sam te na nekoj fotki, linija ti je super :)

Doručkovala sam musli sa mlekom, užinala jednu bananu.
Za ručak spremam ćevape i salatu, al ti malo kasnije, sad odoh u šetnju :)
 
Pih, nema nikog.
Ja otkrila ovaj sajt, super je za vođenje evidencije hrane i vežbanja, i jednostavniji mi je od onog što je neko već postavljao
http://www.fatsecret.com/
Ko razume engleski naravno.

Ja juče pojela te ćevape (3 ćevapa) i salatu, nisam večerala.
Danas doručkovala musli, ručala ostala 3 ćevapa i salatu, večerala forneti sa višnjom (prokleti bili), i sad ću da pijem čaj.
Šetala sat vremena.
 
ćao dijetalke... shushu jedina redovna ovde, sad kad nema Afrodite. Ja nisam bila dobra ovih dana pa me bilo sramota da se pojavim. I kazaljka na vagi mi naginje na pogrešnu stranu. Moraću malo da povedem računa...
A definitivno sam skinula 2 kg (još odavno) i to mi je već duže vreme stalna težina. O tome smo ovde jednom pisale. Po sistemu što duže imamo odredjenu težinu organizam više teži da je zadrži ili da joj se vrati. Tako da ja smatram uspehom i zadržavanje na tih -2, iako mi to nije krajnji cilj, treba bar još 3 kg da skinem. A pali mi se alarm jer su mi i tih -2 ugrožena.
 
Joj, što je lako opustiti se...
Posebno sada, kad u lokalima služe tople čokolade sa šlagom :heart:
I kad su večeri hladne, pa se provode kod kuće, uz alkohol i grickalice...
Uf.

A Linda, videla sam te na onoj temi maskiranu, super izgledaš ;)
 
Tako je lako opustiti se kada voliš da jedeš. :( I kada ti sve prija, i sve se lepi, a još teže ako oni oko tebe nemaju problema sa kilažom, ili ih baš briga.

To su moje muke. Kada počne hladno vreme, ja mnogo vremena provodim u kuhinji. Imam porodicu koja obožava kolače, a bogme i slana testa, ma porodicu koja voli sve. I jedno veče za večeru pogačice, drugo lepinjice, treće pica, četvrto pita, peto gibanica...pa iz početka...:evil: I možete da zamislite kako mi je...

Ja se maksimalno sklanjam od stola, pazim na količinu pojedene hrane, jer zaista umem da budem neumerena.:sad2:

Moram puno kg da skinem, tako da je duuuug put preda mnom, a iskušenja vrebaju na svakom koraku. :rida:
 
ovi moji ne vole toliko slatkise,al vole sir,slaninu,krompir,razna mesa i to :lol:
i ne znam da l je gore,npr umesim tortu i posle moram celu da pojedem jer nece niko
uglavnom eto
lako se vratiti se losim navikama,tesko izdrzati
a moram da izdrzim,evo sad ce skoro godinu dana kako sam pokrenula ovu akciju :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top