Podrska za dijetu 2

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
...ja sam se ugojila 5kg i, zacudo, dopada se ljudima...pa je nekako pocelo i meni da se svidja. Celog zivota sam se plasila zbog pescanika sta ce se desiti ako dobijem na kilazi ali nista, rasporedilo se svuda a delujem nekako prirodnije u licu svezije, momak sa kojim izlazim je odusevljen, bice da sam ja sve to pogresno ranije shvatala...pusticu do januara ovako pa ako se ne naviknem bacicu se na mediteransku dijetu da regulisem visak koji broji gotovo dve kantice masti od po 3 kile

Na fotkama koje si kačila, meni bar, deluješ mršavo. I to baš, baš mršavo. Tako da tih +5kg ne verujem da te je ne znam koliko promenilo.
 
Moram da vas pitam nešto ...
Danas na poslu smo imale temu o ovsenim pahuljicama
Jedna strana priča da ih treba jesti često jer su dobri antioksidanti , dok druga strana ističe da ovsene pahuljice goje.
Sad sam u dilemi da li da ih kupujem ili ne
Help !
I još jedno pitanje ...da li suvo grožđe goji ?

Od ovsenik pahuljica su ti bolje ovsene mekinje. Posebno ako bi da smršaš.
A suvo grožđe goji, ukoliko pojedeš pola kilograma. 100g suvog grožđa ti ima oko 500 kalorija. Dakle, koliko i jedna čokolada. Grožđe je super ujutru "naštinu" (na prazan stomak), par kašika sa mekinjama ili ovsenim pahuljicama i jogurtom (punomasnim, pošto jogurti sa 0,5 ili 0% masti samo nam kljukaju telo aditivima a ne poboljšavaju nam zdravlje).
 
Od ovsenik pahuljica su ti bolje ovsene mekinje. Posebno ako bi da smršaš.
A suvo grožđe goji, ukoliko pojedeš pola kilograma. 100g suvog grožđa ti ima oko 500 kalorija. Dakle, koliko i jedna čokolada. Grožđe je super ujutru "naštinu" (na prazan stomak), par kašika sa mekinjama ili ovsenim pahuljicama i jogurtom (punomasnim, pošto jogurti sa 0,5 ili 0% masti samo nam kljukaju telo aditivima a ne poboljšavaju nam zdravlje).

e pa hvala...ovo je vrlo korisna informejšn...:hvala:
 
e pa hvala...ovo je vrlo korisna informejšn...:hvala:

Pre par meseci sam bila u prilici da iščitam literaturu koja se bavi zdravom ishranom (namerno pišem zdrava ishrana a ne dijeta). Elem, mislila sam da ne postoji ništa na temu hrane što nije napisano/rečeno ali sam ipak svašta nešto novo saznala. Na primer:
- zdravije je piti punomasno mleko i punomastan jogurt od ovih sa 0%masti;
- bolji je mlečni sir od biljnog;
- nije svako povrće dobro da se jede presno, i zato su opasne dijete sa nekuvanim povrćem;
- za ljubitelje slatkiša: zilion puta je zdravije pojesti parče domaće (home made) torte ili nekoliko kolačića nego smazati kutiju kupovnog keksa; dok spremamo tortu ili kolač, možemo uticati na izbor sastojaka (integralno brašno umesto belog, žuti šećer umesto običnog i sl) a takođe tu nema emulgatora;
- mekinje su zdravije od pahuljica ali i sa njima treba biti na oprezu, nikako više od 2 kašike po obroku, i korisno je dodavati kašičicu, dve mekinja u testa i variva;
- kim i susam su takođe sjajni dodaci jelima, dobri i sa zdravstvene i sa gurmanske strane (hrana je ukusnija ukoliko dodamo kašičicu proprženog susama);
- ceđena narandža, zeleni ili neki drugi čaj (osim voćnih) se piju pola sata, sat pre doručka a ne umesto doručka;
- najzdravija varijanta ručka je supa, salata pa tek onda jesti "glavno jelo" (slatkiš odložiti za kasnije);
- kafa posle ručka ne pomaže varenje nego sprečava pospanost (zato Italijani piju espreso posle ručka)...

Ima još ali ne bih da vas davim. To su na prvi pogled sve sitnice ali i one doprinose da živimo kvalitetnije.
 
Poslednja izmena:
Od ovsenik pahuljica su ti bolje ovsene mekinje. Posebno ako bi da smršaš.
A suvo grožđe goji, ukoliko pojedeš pola kilograma. 100g suvog grožđa ti ima oko 500 kalorija. Dakle, koliko i jedna čokolada. Grožđe je super ujutru "naštinu" (na prazan stomak), par kašika sa mekinjama ili ovsenim pahuljicama i jogurtom (punomasnim, pošto jogurti sa 0,5 ili 0% masti samo nam kljukaju telo aditivima a ne poboljšavaju nam zdravlje).

hvala ...pročitala
 
Mekinje nastaju tokom procesa obrade (mlevenja) žitarica. Ja ih zovem "trice" i liče mi na strugotinu. Nemaju ukus ali su zdrave jer poboljšavaju probavu. Zato se i jede kašika, dve pošto u većoj količini izazivaju dijareju.
ja sam sad presla skoro potpuno na mekinje,i stavim malo ovasi cisto da bude veselo :mrgreen: i to jedem sa jogurtom od koksa i cimetom, i shvatila sam da mi se vise svidjaju mekinje nego ovas :lol: nemam probleme sa dijarejama i slicno. valjda su jako zdrave za creva i holesterol (ja uvek na to gledam :lol: )
 
...mekinje su ono sto su nasi seljaci prije davali gicama...a danas to jedu zene :mrgreen:...

Ovo ti je jedan jako ružan komentar. Zadržavam pravo da mislim kako si se šalio i kako ti nije bila namera da žene nazivaš svinjama. Doduše, meni lično poređenje sa gicom nije uvredljivo, pošto mi je Miss Pigi omiljeni lik iz Mapetovaca ali pošto smo na temi o dijeti...dalje ćeš skontati i sam.
 
te obradjene kao nemasne i "zdrave" stvari su zaista najgore i najnezdravije od svega....cita se u vise navrata da se smatra da su zapravo tako te stvari glavni uzrocnici povecanog rizika od holesterola i srcanih problmea, da li je istina ili ne nemam pojma, al sve sto je petsto puta obradjivano da ne bi bilo onako kako bi trebalo da bude sigurno nije dobro :lol:
 
ja sam sad presla skoro potpuno na mekinje,i stavim malo ovasi cisto da bude veselo :mrgreen: i to jedem sa jogurtom od koksa i cimetom, i shvatila sam da mi se vise svidjaju mekinje nego ovas :lol: nemam probleme sa dijarejama i slicno. valjda su jako zdrave za creva i holesterol (ja uvek na to gledam :lol: )

Moja mama ih obožava i baš joj prijaju. Meni su super sa jogurtom ali moj želudac ne trpi jogurt više od dva jutra zaredom, tako da mekinje trpam u projanice, slane mafine, proju, hleb.

Inače sam skroz prešla na beskvasni hleb i "prepečenac".
 
te obradjene kao nemasne i "zdrave" stvari su zaista najgore i najnezdravije od svega....cita se u vise navrata da se smatra da su zapravo tako te stvari glavni uzrocnici povecanog rizika od holesterola i srcanih problmea, da li je istina ili ne nemam pojma, al sve sto je petsto puta obradjivano da ne bi bilo onako kako bi trebalo da bude sigurno nije dobro :lol:
sto si bre tako istripovana..ima ortak bakteriju i pravi jogurt i ima isto takvih identicnih gde hoces se kupe
 
ja sam sad presla skoro potpuno na mekinje,i stavim malo ovasi cisto da bude veselo :mrgreen: i to jedem sa jogurtom od koksa i cimetom, i shvatila sam da mi se vise svidjaju mekinje nego ovas :lol: nemam probleme sa dijarejama i slicno. valjda su jako zdrave za creva i holesterol (ja uvek na to gledam :lol: )

pa dobro, znamo da imash kokishke, al ne morash da se tolko falish!!! :)))))))))
 
Ovo ti je jedan jako ružan komentar. Zadržavam pravo da mislim kako si se šalio i kako ti nije bila namera da žene nazivaš svinjama. Doduše, meni lično poređenje sa gicom nije uvredljivo, pošto mi je Miss Pigi omiljeni lik iz Mapetovaca ali pošto smo na temi o dijeti...dalje ćeš skontati i sam.

a sve kao fin je i dzentlmen, a dziberchina najstrashnija. doduse, ko su mu roditelji i kako je odrastao dobro je i ispao! :))))
 
te obradjene kao nemasne i "zdrave" stvari su zaista najgore i najnezdravije od svega....cita se u vise navrata da se smatra da su zapravo tako te stvari glavni uzrocnici povecanog rizika od holesterola i srcanih problmea, da li je istina ili ne nemam pojma, al sve sto je petsto puta obradjivano da ne bi bilo onako kako bi trebalo da bude sigurno nije dobro :lol:
:klap:
Ериу за нобела!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top