Počeo govor Pudždemona: Proglašavam Kataloniju nezavisnom državom!

Организација тог "референдума" је била чин велеиздаје према Краљевини Шпанији, њиховој држави.

На срећу, Шпански Пендрек је показао да не треба бити издајник своје отаџбине.

Сада је Друг Дигимон пољубио скиптар ЊКВ Фелипеа од Све Шпаније.

А пре пар недеља желео је да пуца у статуе Исуса, као што је радио пре 70ак година.
Лице и наличје каталонског сепаратизма. Доста говори то што су најватренији сепаратисти управо на екстремној левици.
 
Poslednja izmena:
Напаљени сепаратисти су већина тамо. Рекли су своје и треба да оду.

Дa, al treba неко da stisne petlju za to . Nije loša ni ta varijanta sa odloženim dejstvom. Napraviš referendum i ne sprovedeš ga dok se ne smire strasti, a onda kad naiđe povoljan trenutak upotrebiš ga. Mislim da i Dodik nešto slično smera.
 
Овај као да је дошао директно са Параде поноса у Приштини? :lol:

Уверен сам да такве увек неко намерно поставља на кључна места, просто како би свакоме ко мало види ставио до знања да то нису легални представници народа, већ марионете владара из сенке.

Шта кажу предвиђања, ко ће први признати Каталонију, можда Авганистан, као и Косово? :mrgreen:
 
Шта је вама, шта имате од јединства Шпаније?????

Каталонци су ноторне комуњаре и богоборци. То су снаге Републиканаца у Шпанском Грађанском Рату. Петокрака која им је била млитава 80 година, сада им се опет надигла, јер је у целом свету левичарење ин.

Шпанија је земља која има крунисану главу.

Зато су наши ставови обојени нашим ставовима према Жикици Јовановићу и комунистичкој интернационали.

Агенти НКВД-а (Тихи) су одушевљени Петокракама Барселоне.

Али друштво Адам Смита каже "Но пасаран".
 
Шта је вама, шта имате од јединства Шпаније?????
Један упитнкик је сасвим довољан. Додатна четири не чине твоје питање ништа више упитним.

Не ради се о томе већ чињеницама. Рекла си да се народ на референдуму изјаснио за независност. Ја ти кажем да је мање од пола изашло да гласа и да је расписиваљње референдума представљало кршење закона. То да ли ја имам неке користи од јединства Шпаније је потпуно ирелевантно јер не мења тачност мог одговора.
 
Catalonia must be independent state, referendum showed a clear ‘yes’ – Puigdemont

59dd0830fc7e93810f8b4567.jpg


Catalonia won the right to be an independent state during its recent referendum on the issue, as there was a clear “yes” vote, the Catalan leader Carles Puigdemont announced.
Trends
Catalonia independence referendum
"It's not a personal decision," but the result of the vote on "self-determination," to which the people of the region have said "yes," Puigdemont added.

The leader of Catalonia was making a much-anticipated address to his parliament. It is his first speech since the controversial October 1 referendum on the region's independence from Spain.

"This is a special and historic moment having a long outreach," the Catalan leader said, arguing that the current situation in the EU state is "not only a domestic affair."

Spanish authorities attempted to disrupt the process, with the police taking away voting documents and hindering many people's chance to vote in the referendum.

The Catalan officials "want to de-escalate the tensions" with Madrid and the Spanish people, Puigdemont said, adding that his parliament "will apply the forces of dialogue and empathy."

Catalonia has always strived for "transition and development," having for many years asked for separation from the central government. Instead, it has received "political humiliation" from Madrid, the Catalan leader said.

During his speech, Puigdemont also referred to the Brexit referendum on the UK's withdrawal from the European Union. "If that is possible in Europe, why can't the same standards be applied in regard to Catalonia and Spain?" he said.

https://www.rt.com/news/406281-catalonia-leader-address-parliament-referendum/

Pudzdemon: Katalonija mora biti nezavisna drzava, referendum je jasno pokazao da vecina gradjana to zeli!

Tooo Pudzdemone rokaj brate ne zali granate!

rokaj snimaj,pokemon je izdao separatiste
http://www.blic.rs/vesti/svet/razum...ciju-o-nezavisnosti-u-korist-dijaloga/8b9rzmy
bice kao sto su pametniji od tebe (velika vecina) predvideli,tzv. referendum ce biti polazna osnova da Katalonija izvuce vise kinte od zvanicnog Madrida.Sve se vrti oko para
 
Дa, al treba неко da stisne petlju za to . Nije loša ni ta varijanta sa odloženim dejstvom. Napraviš referendum i ne sprovedeš ga dok se ne smire strasti, a onda kad naiđe povoljan trenutak upotrebiš ga. Mislim da i Dodik nešto slično smera.

Ма овај се усрао од хапшења и можебитних батина.
 
Каталонци су ноторне комуњаре и богоборци. То су снаге Републиканаца у Шпанском Грађанском Рату. Петокрака која им је била млитава 80 година, сада им се опет надигла, јер је у целом свету левичарење ин.

Шпанија је земља која има крунисану главу.

Зато су наши ставови обојени нашим ставовима према Жикици Јовановићу и комунистичкој интернационали.

Агенти НКВД-а (Тихи) су одушевљени Петокракама Барселоне.

Али друштво Адам Смита каже "Но пасаран".

Види, идеологија је задње што ме занима јер нити ћу ја бити под петокраком а нити под круном.

Стало ми је да се нешто деси, данас-сутра ће и РС морати да каже ЋАОООО
 
Организација тог "референдума" је била чин велеиздаје према Краљевини Шпанији, њиховој држави.
На срећу, Шпански Пендрек је показао да не треба бити издајник своје отаџбине.
Сада је Друг Дигимон пољубио скиптар ЊКВ Фелипеа од Све Шпаније.
А пре пар недеља желео је да пуца у статуе Исуса, као што је радио пре 70ак година.

Pendrek je samo povećao broj pristalica nezavisnosti Katalonije. Kao i uvek. Nije lako na silu držati Kataloniju u Španiji. A još teže RS u tzv. BiH.
 
Rezultate referenduma treba postovati, ali za nezavisnost ta stopa mora da se podigne na bar 2/3 i da je obavezan za sve gradjane sa pravom glasa.
Onaj debilizam koji su uradili ********* treba ispendreciti, ali slucajevi kao sto su bili sa Slo i Cro gde preko 80% ili vise glasa za nezavisnost treba ispostovati i izbeci rat i razaranja.

A šta onda reći za Kosovo, koji nije ni imalo referendum :D
 
Ма овај се усрао од хапшења и можебитних батина.

napravili su mu Katalonci kontra miting u znak podrske jedinstvenoj Spaniji,to je problem.Da je u samoj Kataloniji 80% za odcepljenje od Spanije, sitacija bi bila mnogo povoljnija da se donesu teske odluke.Sa tek svakim drugim Kapaloncem koji je za nezavisnost ne moze ni na miting a, ne u sukobe sa ostatkom drzave.Sada ca da se natezu sa Madridom oko vece finansijke slobode i to je to .Realniji su njihovi poiticari od nasih forumskih strucnjaka.
 
Rezultate referenduma treba postovati, ali za nezavisnost ta stopa mora da se podigne na bar 2/3 i da je obavezan za sve gradjane sa pravom glasa.
Onaj debilizam koji su uradili ********* treba ispendreciti, ali slucajevi kao sto su bili sa Slo i Cro gde preko 80% ili vise glasa za nezavisnost treba ispostovati i izbeci rat i razaranja.
Резултати референдума на које је изашло мање од пола грађана немају никакву тежину. О оваквим стварима мора да се изјасни цело гласачко тело, и да би референдум био од било каквог значаја, бар 2/3 се мора изјаснити за одређену опцију.

Разуме се, не може 'воља народа' (коме је, по обичају, неко претходно испрао мозак) бити једини критеријум. Принцип очувања територијалног интегритета суверених дршава није ништа мање важан, посебно кад нема никаквих доказа да је народ који показује сепаратистичке тежње потуштен и обесправљен. Међународно право просто не признаје право на самоопредељење независно од контекста.

А што се тиче Словенаца и Хрвата, са њима никада нисмо требали улазити у заједничку државу. Све наше потоње одлуке представљају избор између мањег и већег зла. Ми нисмо увек бирали мање.
 
napravili su mu Katalonci kontra miting u znak podrske jedinstvenoj Spaniji,to je problem.Da je u samoj Kataloniji 80% za odcepljenje od Spanije, sitacija bi bila mnogo povoljnija da se donesu teske odluke.Sa tek svakim drugim Kapaloncem koji je za nezavisnost ne moze ni na miting a, ne u sukobe sa ostatkom drzave.Sada ca da se natezu sa Madridom oko vece finansijke slobode i to je to .Realniji su njihovi poiticari od nasih forumskih strucnjaka.

Било је контрамитинга и у ЦГ па ником ништа.
 
Мени је интересанто то да су се Баски умирили а деценијама су се борили насилним путем за одцепљење од Шпаније. Делује невероватно да Каталонци данас и у задњих пар година покушавају да се одцепе од Шпаније а да су Баски мирни ко бубице. :think:
 

Back
Top