Počeo govor Pudždemona: Proglašavam Kataloniju nezavisnom državom!

Резултати референдума на које је изашло мање од пола грађана немају никакву тежину. О оваквим стварима мора да се изјасни цело гласачко тело, и да би референдум био од било каквог значаја, бар 2/3 се мора изјаснити за одређену опцију.

Разуме се, не може 'воља народа' (коме је, по обичају, неко претходно испрао мозак) бити једини критеријум. Принцип очувања територијалног интегритета суверених дршава није ништа мање важан, посебно кад нема никаквих доказа да је народ који показује сепаратистичке тежње потуштен и обесправљен. Међународно право просто не признаје право на самоопредељење независно од контекста.

А што се тиче Словенаца и Хрвата, са њима никада нисмо требали улазити у заједничку државу. Све наше потоње одлуке представљају избор између мањег и већег зла. Ми нисмо увек бирали мање.

Sta sam ja rekao nego da takva vrsta referenduma mora biti obavezna za sve gradjane i da je potrebna 2/3 vecina.

SBB-KBB i guslanje o Kosovu, '14, '41 itd. nikog u 21 veku ne zanimaju ... a ponajmanje one u centrima moci gde se odlucuje trenutno i buduce stanje. Ako je nekom' nesto bitno morace za to da se izbori na ovaj ili onaj nacin.
 
Мени је интересанто то да су се Баски умирили а деценијама су се борили насилним путем за одцепљење од Шпаније. Делује невероватно да Каталонци данас и у задњих пар година покушавају да се одцепе од Шпаније а да су Баски мирни ко бубице. :think:
Који Баски? Ти што су се насилно борили за независност представљају 0.01% њих. То се не треба губити из вида. Баски је и далеко мање од Каталонаца, свега неких 2.000.000 у Шпанији, и само их пола говори баскијски. Чак ни међу њима, тек један део подржава независност.
 
rokaj snimaj,pokemon je izdao separatiste
http://www.blic.rs/vesti/svet/razum...ciju-o-nezavisnosti-u-korist-dijaloga/8b9rzmy
bice kao sto su pametniji od tebe (velika vecina) predvideli,tzv. referendum ce biti polazna osnova da Katalonija izvuce vise kinte od zvanicnog Madrida.Sve se vrti oko para

haha citiras mi SOROSEV / CIA list blic!

Nikada nisi nize pao nikola :lol:

Ruski mediji javljaju da je premijer proglasio nezavisnost Katalonije

Ja Rusima verujem

- - - - - - - - - -

Ој Шпанијо, сисала си вјесла
Кад је струју измислијо Тјесла!

Oj nemacki kancelaru, uter'o Pudzdemon katalansku karu!
 
Samo što to nisu bili Katalonci nego su dovoženi kamionima i autobusima iz drugih delova Španije. Slobin i Vučkov recept.

ma da,jos su dobijali po sendvice.Izlaznost na referendum ti govori da je u samoj Kataloniji gotovo polovina za opstanak drzavne zajednice.Takvi na miting dolaze peske,ispred nosa im je
 
Poslednja izmena:
Pudzdemon sada kaze da je Katalonija nezavisna ali zeli da do nezavisnosti dodje kroz pregovore sa Spanijom na miran nacin bez rata.

Sto znaci od nezavisnosti ne odustaje samo zeli mirno da do nje dodje

Inace Katalonci imaju svako pravo na referendum i nezavisnost jer oni nemaju svoju maticnu drzavu za razliku od npr Albanaca.

Povelja UN je iznad ustava drzava clanica, a povelja UN garantuje pravo naroda na samoopredeljenje
 
Косово није ни могло да га има.
Слоба укинуо АП.

Kosovo je poseban slucaj, sa zvezdicom. :mrgreen:

Salim se, mislim da je to pitanje odgovoreno kad je receno "Ili ce Srbija uci u Nato ili ce Nato uci u Srbiju", ostalo je istorija.

Evo dobrog odgovora :)

---------------------------------------------------------------------------------
Treba napomenuti da je Španija pandorina kutija za Evropu. Pre drugog svetskog rata, bio je špnaski gradjanski rat. Politička atmosfera Evrope je bila veoma slična kao i danas. Naravno danas nema Hitlera. Ali huškanje protiv Rusije, uvodjenje sankcija, Englezi se nešto nekome protive iz potaje, ddana Bregzit...itd,sva ta atmosfera tokom gradjaskog rata u Španiji je vrlo slična današnjoj.
 
SBB-KBB i guslanje o Kosovu, '14, '41 itd. nikog u 21 veku ne zanimaju ... a ponajmanje one u centrima moci gde se odlucuje trenutno i buduce stanje. Ako je nekom' nesto bitno morace za to da se izbori na ovaj ili onaj nacin.
Неке очигледно занимају, и што се више равнотежа у свету мењала на штету Америке, све више ће их занимати.

Да, за своје циљеве се морамо изборити. Мудрошћу, стрпљењем, истрајношћу, па и насиљем ако треба, и ако из тога можемо извући корист. Помиримо се с тим да одређене циљеве не мођемо постићи данас. Порадимо на себи, јачајмо своје капацитете и чекајмо на повољнији тренутак.
 
Види, идеологија је задње што ме занима јер нити ћу ја бити под петокраком а нити под круном.

Стало ми је да се нешто деси, данас-сутра ће и РС морати да каже ЋАОООО

РС никад неће рећи Ћао.

Та прича је одавно готова, и сваки дан је све више готова, како се Босна и Херцеговина у целини празне и старе под притиксом беле куге.

Уопште, стварање нових земаља на Балкану је завршено.

Штета за РС, али добро за Војводину, Санџак и Прешево.
 
РС никад неће рећи Ћао.

Та прича је одавно готова, и сваки дан је све више готова, како се Босна и Херцеговина у целини празне и старе под притиксом беле куге.

Уопште, стварање нових земаља на Балкану је завршено.

Штета за РС, али добро за Војводину, Санџак и Прешево.

ne postoji nikakav sandzakat u Srbiji , a Presevo je samo grad .

Unutrasnjim uredjenjem Srbija je podeljena na okruge
 
РС никад неће рећи Ћао.

Та прича је одавно готова, и сваки дан је све више готова, како се Босна и Херцеговина у целини празне и старе под притиксом беле куге.

Уопште, стварање нових земаља на Балкану је завршено.

Штета за РС, али добро за Војводину, Санџак и Прешево.

Камо лепе среће да је готова.
Није ни изблиза.
Тек ће да се активира озбиљније.
 
U Vojvodini 80% Srba, u Sandzaku muslimani većina u tri opštine, Albanci samo u Preševu... kakvo crno odvajanje od Srbije.

Ако ћемо реално, ми ни дан данас не знамо колико је Шиптара било на Космету.
Само нагађања, а конкретна бројка, попис, никад.
 
Камо лепе среће да је готова.
Није ни изблиза.
Тек ће да се активира озбиљније.

Не верујем.

У земљама у којима је просек година 45, могућа су само вербална препуцавања и економске неваљалштине.

Али пошто економије нема, онда само вербална препуцавања.
 
РС никад неће рећи Ћао.

Та прича је одавно готова, и сваки дан је све више готова, како се Босна и Херцеговина у целини празне и старе под притиксом беле куге.

Уопште, стварање нових земаља на Балкану је завршено.

Штета за РС, али добро за Војводину, Санџак и Прешево.
Управо супротно је истина. Тај процес никада неће бити завршен. Опасно је уопште мислити да јесте. Тако су многи на истоку Европе мислили пред распад СССР-а и Југославије.

Бела куга није проблем само код нас. Реч је о озбиљном проблему, који ваља решавати, али ако неко мисли да ћемо сви просто нестати преко ноћи, вара се. Не иде то тако.

Република Српска је данас у бољој позицији него икада.
 

Back
Top