Pobjeda Tadica - nastavak agonije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

detekcija25

Početnik
Poruka
6
Ne znam kako raja na forumu ovom razmislja, ali pobjedom Tadica nama ovdje u BiH nece biti nista bolje. Znam da ce mnogi reci, kao sta nas briiga za BiH eto vas tamo, ali mi smo svi itekako povezani, nazalost. Sve ima svoje refleksije. Ne znam samo sto Tadic, kada se obracao biracima zaboravi drugi dio BiH, vec samo spomenu RS. Ne vjerujem da je to bio samo lapsuz. Mnogo zla smo dozivjeli, da bismo vjerovali u lapsuze, nazalost. Volio bih da je Nikolic pobjedio, jer sa njim znas na cemu si. Ovako ce jos vece sranje biti. A vala i taj Nikolic je zasluzio da bude predsjednik, cisto zbog polovine Srbije koja je glasala za njega. Tadic je imao svoju sansu i nije je iskoristio :(
Za sve one koji se interesuju za politicka zbivanja u regionu i sire, neka posjete www.live.ba pa se detaljno informisu



www.live.ba
 
Ne znam kako raja na forumu ovom razmislja, ali pobjedom Tadica nama ovdje u BiH nece biti nista bolje. Znam da ce mnogi reci, kao sta nas briiga za BiH eto vas tamo, ali mi smo svi itekako povezani, nazalost. Sve ima svoje refleksije. Ne znam samo sto Tadic, kada se obracao biracima zaboravi drugi dio BiH, vec samo spomenu RS. Ne vjerujem da je to bio samo lapsuz. Mnogo zla smo dozivjeli, da bismo vjerovali u lapsuze, nazalost. Volio bih da je Nikolic pobjedio, jer sa njim znas na cemu si. Ovako ce jos vece sranje biti. A vala i taj Nikolic je zasluzio da bude predsjednik, cisto zbog polovine Srbije koja je glasala za njega. Tadic je imao svoju sansu i nije je iskoristio :(
Za sve one koji se interesuju za politicka zbivanja u regionu i sire, neka posjete www.live.ba pa se detaljno informisu



www.live.ba


i posle kazete da nacionalne manjine ne podrzavaju grobara
 
Ne znam kako raja na forumu ovom razmislja, ali pobjedom Tadica nama ovdje u BiH nece biti nista bolje. Znam da ce mnogi reci, kao sta nas briiga za BiH eto vas tamo, ali mi smo svi itekako povezani, nazalost. Sve ima svoje refleksije. Ne znam samo sto Tadic, kada se obracao biracima zaboravi drugi dio BiH, vec samo spomenu RS. Ne vjerujem da je to bio samo lapsuz. Mnogo zla smo dozivjeli, da bismo vjerovali u lapsuze, nazalost. Volio bih da je Nikolic pobjedio, jer sa njim znas na cemu si. Ovako ce jos vece sranje biti. A vala i taj Nikolic je zasluzio da bude predsjednik, cisto zbog polovine Srbije koja je glasala za njega. Tadic je imao svoju sansu i nije je iskoristio :(
Za sve one koji se interesuju za politicka zbivanja u regionu i sire, neka posjete www.live.ba pa se detaljno informisu



www.live.ba
Nikolic bi vas lepo sredio vala. Dovedite ga kod vas slobodno.
 
Ne znam kako raja na forumu ovom razmislja, ali pobjedom Tadica nama ovdje u BiH nece biti nista bolje. Znam da ce mnogi reci, kao sta nas briiga za BiH eto vas tamo, ali mi smo svi itekako povezani, nazalost. Sve ima svoje refleksije. Ne znam samo sto Tadic, kada se obracao biracima zaboravi drugi dio BiH, vec samo spomenu RS. Ne vjerujem da je to bio samo lapsuz. Mnogo zla smo dozivjeli, da bismo vjerovali u lapsuze, nazalost. Volio bih da je Nikolic pobjedio, jer sa njim znas na cemu si. Ovako ce jos vece sranje biti. A vala i taj Nikolic je zasluzio da bude predsjednik, cisto zbog polovine Srbije koja je glasala za njega. Tadic je imao svoju sansu i nije je iskoristio :(
Za sve one koji se interesuju za politicka zbivanja u regionu i sire, neka posjete www.live.ba pa se detaljno informisu



www.live.ba


Drage komšije, ako vam je Nikolić toliko prirastao srcu, slobodno ga pozovite da vlada. Očigledno je da ga više od polovine Srbije ne želi. Slobodno se poslužite. :-D

Mada mi nije jasno zašto baš toliko želite da vam bude loše?
 
Уништавање српске привреде и економије

"Смеши” ли нам се дужничко ропство?

БЕОГРАД - Спољни дуг Србије крајем новембра прошле године достигао је 25,04 милијарде долара и повећан је 2,3 пута у односу на 2000. годину, речено је данас на конферецнији за новинаре у Институту за тржишна истраживања (ИЗИТ).

Директор ИЗИТ-а Милоје Кањевац рекао да је при томе јавни сектор спољни дуг повећао са близу 8,8 милијарди долара на око девет милијарди, док је дуг приватног сектора растао далеко брже - са око две милијарде у 2000. години на око 15,9 милијарди долара у новембру прошле године, као и да је порастао 43 одсто у односу на крај 2006. године.

Он разлоге за енорман раст дугова приватног сектора види у појачаном задуживању банака и предузећа. Велика је потражња становништва за кредитима којим се набавља роба широке потрошње, па се банке у Србији, које су углавном иностране, задужују код својих матица у другим земљама. Тим иностраним средствима становништво опет купује производе, који су најчесће увезени, што практично значи да српско становништво преко куповине робе широке потрошње финансира инострану привреду, а не домаћу, објаснио је Кањевац, упозоравајући да ће враћање дугова много коштати.

Он је подсетио да је спољнотрговински дефицит у прошлој години достигао више од 9,5 милијарди долара и да је већи за 41,2 одсто у односу на 2006. годину, с тим што је и покривеност увоза извозом погоршана.

Још већи је проблем што у српском извозу доминирају сировине и репроматеријал, са 65,8 одсто, док роба широке потрошње преовладава код увоза са 52,1 одсто. То значи да је недовољна набавка капиталних производа који треба да ојачају привреду, па и даље треба рачунати са неповољним трендовима у размени, рекао је Кањевац.

Економски аналитичар Саша Ђоговић је истакао и да размена са неразвијеним афричким земљама показује колико је стање лоше, јер се се прошле године и ту дефицит повећао два пута у односу на 2006. годину и достигао 46,4 милиона долара. Српски извоз у Африку износио је 54,4 милиона долара, а увоз 100,8 милиона, што указује да не постоји стратегија државних институција и организација које представљају логистичку подршку за то тржиште.

Ђоговић је навео да је Србија у прошлој години највећи обим размене имала са Немачком, Русијом и Италијом, а највећи дефицит остварила са Русијом, Кином, Немачком и Италијом.
РТС
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top