Plate sudija idu do 146.000 dinara, lekarima rast od 10, prosvetarima 9, sestrama 15 odsto

Није баш да сте некад били славни. Посебно што сте настали тек 1992. године.

Али ипак. Што је било, било је и прошло.

Будућности за Боошње нема. Ни у једној варијанти, осим да не избије нафта утузли.

А то је, мораш признати, мало вероватно.

Ја сам читао једно пророчанство, да ће се БиХ раздружити на 2 независне државе-Федерацију и Српску.Након прогглашења независности Федерације и РС, широм Федерације ће почети да шикља нафта и независна Федерација ће се ујединити са УАЕ као 8 емират.

Кефири из РС ће увидети да су се зајебали, али ће бити касно.
 
То је ваша стара тактика, када кефирима покушавате да замаглите суштину, јер ми по правилу не познајемо ту проблематику.

Међутим, ја сам током студија читао шеријатско право, и добро знам о чему пишем.

Преовлађујући став тумача шеријатских извора права је да је за отпадништво од ислама обавезна смртна казна, без обзира на околности .Мањина заступа став да смртна казна није обавезна, већ да судија може одредити или смртну казну или неку другу казну(тамницу, сакаћење и слично)

Дакле, апостазија се кажњава у сваком случају, само по једном схватању (преовлађујућем) смртна казна се мора изрећи у оваквим случајевима, а по другом схватању(мањинском) може се изрећи смртна казна или нека друга казна.

Његош је само описао догађаје(који се можда нису ни десили) у којима се примењивало кажњавање за апостазију у рату за ослобођење и то је по вама геноцид.Ви то исто заговарате и то није геноцид.




Баш смо то хтели, то смо и урадили, а имаћемо и независну Републику Српску, ово је само прелазна фаза.

Vi poznajete šerijat iz iskustva , za 5 vijekova pod šerijatom ste se namnožili 7 puta.
Šerijatsko pravo je običajni zakonik.

"Osmansko pravo snažno je utjecalo na bh. građansko pravo"
https://jajce-online.com/2018/09/17/osmansko-pravo-snazno-je-utjecalo-na-bh-gradansko-pravo/

Kako vam je loše bilo svjedoči Petar Kočić u "Jazavac pred sudom":
"DAVID (unosi se Pisarčiću u oči): Ko?! Ko, bolan? Zar da se ja dignem u bunu?! Drago moje dijete, vidim pametan si i učevan si, ali nemoj me, tako ti carskog kruva, musavediti i bijediti kod ovog carskog suda! Zar da se ja dignem u bunu? Bolan, bolan, ja bi glavu svoju položio za ‘vaj sud!… Nego, preklinjem te, glavati gospodine, da ovog lopova što teže osudiš. Svega me upropastio. Skini mi ga s vrata, tako ti carske službe! Nas je, seljake, kažem vam, ovaj slavni sud od mlogo čega oslobodio. Ne riču nam više sa plandišta zadrigli bakovi niti nam bodu čeljadi; ne taru nam više silne volovanice plotova i ušjeva ko u ono staro, blentavo, tursko vrijeme. Danas ne mereš viđeti u svijeta žirovne i bakovite sermije. Što nam je slavni sud ostavio, to je mirno, ćudevno, pametno; istina malo mršavo i slabo, ali za nas, blentave Bošnjake, i nije drugo!… "
*žirovan - uhranjen, ugojen
*bakovit - jak kao bik, silan, obijesan, žestok
*sermija - imovina, imetak; blago, stoka, marva uopšte

A očigledno je i kad Laktašenko,Vučić, Milo stanu kraj Putina :)
 
Poslednja izmena:
Кантонозација је колац у срце вашем пројекту унитарне БиХ.Ви би хтели да укинете Српску, али не можете ни да укинете кантоне у федерацији.Имате 3 већинска хрватска кантона и 2 мешовита кантона, који вас надгледају на нивоу Федерације.На нивоу БиХ имате РС као контролни фактор, и сада имате федерализацију БиХ на чак 2 нивоа, на ниједном нивоу не можете ништа сами да одлучујете

Rezultati na terenu pokazuju drukčije.
 
Није баш да сте некад били славни. Посебно што сте настали тек 1992. године.

Али ипак. Што је било, било је и прошло.

Будућности за Боошње нема. Ни у једној варијанти, осим да не избије нафта утузли.

А то је, мораш признати, мало вероватно.

Imamo mi hiljadu godina istorije, nećete se vi kititi našim ruhom.
Mi Bošnjaci smo značajno uticali na izgradnju balkanskih nacija : Srba, Hrvata, Slovenaca i Turaka.
 
Свака вам част.

Прогласите независност па да будете Словенија 2.0, да не морају предобре боошње да се вуку кроз три границе.

Ovo kako je sada je samo u zadnjih 15 godina, u sljedećih 15 će tek biti urnebesno jer uvodimo poresku inspekciju na kamenjar, sad će da bude skvike...
 
Vi poznajete šerijat iz iskustva , za 5 vijekova pod šerijatom ste se namnožili 7 puta.
Глупости.По првом попису из 1834 године у Кнежевини Србији је било испод 700 000 људи.Процена је да је тада било укупно 2.5 милиона Срба у Кнежевини Србији, Турској и Аустрији.

Уколико је твоја рачуница тачна онда би број Срба у средњем веку био свега 300 хиљада, а то баш није реално.Број Срба је стагнирао или се смањивао током османске владавине.

Демографски раст је наступио после успостављања Кнежевине Србије и после окончања османске владавине.
 
Ovo kako je sada je samo u zadnjih 15 godina, u sljedećih 15 će tek biti urnebesno jer uvodimo poresku inspekciju na kamenjar, sad će da bude skvike...
Да, пошто то усагласите са Хрватима у Херцеговачко-неретљанском кантону, и херцегбосанском кантону, па онда то усагласите са Хрватима на нивоу Федерације, и онда са Србима на нивоу БиХ.
 
Imamo mi hiljadu godina istorije, nećete se vi kititi našim ruhom.
Ми се не китимо вашим рухом.Нас не занимају султани, Ердогани, бегови, аге.Ми смо то помлатили пре 200 година и завршили са тим.
Rezultati na terenu pokazuju drukčije.

Резултати на терену показују да је БиХ изразито сиромашна земља на самом дну европске лествице.Ко је више сиромашан, то су већ финесе које не мењају суштину.

Ви сте се грдно зајебали, придружили сте се Хрватима у разбијању Југославије, државе која вас је признала као конститутивни народ и која вам је омогућила неколико деценија културног, економског и демографског развоја.Хтели сте конфедерацију са Хрватима, а против Срба и на крају сте извисили.

Ви уопште не схватате ситуацију.Границе кантона и ентитета које су успостављена вашим договорима са Хрватима и Уставом БиХ су вечне.Оне се могу променити само уз сагласност 2 ентитета, 3 народа и 10 кантона.Такве сагласности неће бити и постојеће границе ће остати заувек.

Сећам се појединих интернет-расправа са људима из Сарајева пре скороп 20 година.Они су тада писали да су Српска и кантони, само привремени и да ће то нестати за 2-3 године.Као што видимо, то није нестало, већ су сада поделе у БиХ још јаче.РС већ има традицију од четврт века, то је држава и више је неће нико укинути.
 
Poslednja izmena:
Ali treba ceniti bošnjački humor. Recimo ovde kaže "Ja ja onaj"

Истина.

Нема смијешнијег народа од народа Мује и Хасе.

Највише волим кад причају оне вицеве о Муји, Хаси, ђеносајду, Фати, буреку са месом, Суљи, пирамидама и тд..итд....
 
Највише волим кад причају оне вицеве о Муји, Хаси, ђеносајду, Фати, буреку са месом, Суљи, пирамидама и тд..итд....
Мени је најсмешније када они нама пребацују сарадњу појединих наших владара са Турцима, а они прихватили турска имена, презимена, веру и културу и слали казнене експедиције из БиХ на српске устанике у Србији. Нису они слали војнике на Србију, што су имали неки национални идентитет, него зато што је тако наредио неки султан из Цариграда, чији језик уопште нису говорили.

То је као да неки тешки алкохоличар пребацује свом другару што је попио 2 пива.

У заједничкој држави са Србима-Југославији, БиХ муслимани би имали заиста солидан третман.Сарајево би било културни, економски и демографски центар, одмах после Београда(у скраћеној Југославији без Хрватске и Словеније), Муслимани би и даље били конститутивни народ у целој Југославији, Муслимани из Сарајева би се питали за све унутар БиХ а са Србијом би се усаглашавали око питања одбране, спољних послова и царина на нивоу Југославије .

Сада морају да се усаглашавају са Србима на нивоу БиХ , а на нивоу Федерације са Хрватима.То им је много горе од останка у Југославији 1991 године.
 
Меркел тражи раднике?

Има ли, Франче, ту у Њемачке пос'о за мене?

Знаш...оно...као за мене.

Iskreno Alter to je bilo na televiziji da moraju da potraže radnu snagu u još tri zemlje i to: Meksiko Indija i još jednoj ali se ne sećam koja je treća.
Ako mi ne veruješ pitaj ove što hoće da idu ili su već u Nemačkoj.Evo i Švajcarska prima Nemce na poso.Davno sam govorio treba Srbiji
radna snaga pa ako već nema uvesti iz inostranstva.Ja ne menjam Cirih za Nemačku,mada sam imao prilike.
 
Iskreno Alter to je bilo na televiziji da moraju da potraže radnu snagu u još tri zemlje i to: Meksiko Indija i još jednoj ali se ne sećam koja je treća.
Ako mi ne veruješ pitaj ove što hoće da idu ili su već u Nemačkoj.Evo i Švajcarska prima Nemce na poso.Davno sam govorio treba Srbiji
radna snaga pa ako već nema uvesti iz inostranstva.Ja ne menjam Cirih za Nemačku,mada sam imao prilike.

Је л' има тамо неки посао за нас што не знамо ништа да радимо, али знамо лепо да филозофирамо?
 
Је л' има тамо неки посао за нас што не знамо ништа да радимо, али знамо лепо да филозофирамо?

I tako nešto Srbi su usavršili,može se reći super stvar ako neko ima takav stomak.Ako ta interesuje slobodno pitaj na private.Strah me da napišem,ali
ozbiljn
o.
 
Глупости.По првом попису из 1834 године у Кнежевини Србији је било испод 700 000 људи.Процена је да је тада било укупно 2.5 милиона Срба у Кнежевини Србији, Турској и Аустрији.

Уколико је твоја рачуница тачна онда би број Срба у средњем веку био свега 300 хиљада, а то баш није реално.Број Срба је стагнирао или се смањивао током османске владавине.

Демографски раст је наступио после успостављања Кнежевине Србије и после окончања османске владавине.

Uzmite vi deftere pa prostudirajte broj stanovnika. U vas je to , što u 19. vijeku reko Masimo Tapareli, markiz od Azeglija - "Stvorili smo Italiju, sada moramo stvoriti Talijane."

"Značaj Osmanskog carstva za opstanak pravoslavnog slavenstva na Balkanu

Pokušaj obnove Bizantijskoj carstva
Poznati ruski slavenofil Nikolaj J. Danilevski shvata “Istočno pitanje” kao pitanje odnosa slavenskog svijeta i zapadnoevropske civilizacije. Ono se postavljalo u svakom historijskom momentu značajnom za taj odnos. Ovaj slavenofil, čije su ideje utjecale posebnom jačinom na vođu Radikalne stranke Srbije Nikolu Pašića i ondašnju Naprednu stranku Srbije, razlikuje četiri perioda historije “Istočnog pitanja”.

Prvi period “Istočnog pitanja” bio je od Filipa Makedonskog do Karla Velikog; drugi je period od Karla Velikog do ruske carice Katarine Velike. To je, smatra Danilevski, najteži period slavenstva u historiji njegovog odnosa sa zapadnoevropskom civilizacijom. U tom periodu značajan dio slavenskog naroda, pod snažnim pritiskom romansko-germanske kulture, napustio je pravoslavlje i primio katoličanstvo. Pravoslavni Slaveni na prostoru od Jadranskog mora i srednjeg Dunava do obala Baltičkog mora, i od Laba do Dvine i Dnjepra, nisu uspjeli odbraniti svoje pravoslavlje, te je pod germanskim pritiskom latinizirano. U to vrijeme nije postojao moćan centar slavenstva. “Bez duhovnog uporišta, latinizacija i germanizacija zapadnih Slavena bila je neizbježna.” Rusija tada nije bila regionalna sila da bi ih zaštitila. Opstalo je slavenstvo i pravoslavlje pod upravom Osmanskog carstva. “Opšta ideja, suštinski smisao muhamedanstva sadrži se, dakle, u toj nehotičnoj i nesvjesnoj usluzi koju je ono učinilo pravoslavlju i slavenstvu, ograđujući ga prvo od pritiska latinstva, spašavajući ga, i drugo, od proždrljivosti romansko-germanstva u vremenu kada su njegovi direktni i prirodni zaštitnici ležali na odru staračke iznemoglosti ili u dječjim pelenama”, piše Danilevski u knjizi Rusija i Evropa.

Tu misao, da je Osmansko carstvo sačuvalo i spasilo slavenstvo i pravoslavlje južnih i istočnih Slavena od zapadnog latinizma, izrekao je među prvima konstantinopoljski patrijarh Anfimije u vrijeme “Grčkog plana Katarine Velike” protiv Osmanskog carstva. “Grčkim planom” naziva se ideja Katarine da istjera Turke iz Evrope, da evropski prostor Turske podijeli s Austrijom i da postavi na prijestol obnovljenog Istočnog bizantijskog hrišćanskog carstva svog unuka Konstantina Pavloviča. Katarina Velika procijenila je tada da je pravi trenutak da se na ruševinama Osmanskog carstva sagradi i obnovi grčko Bizantijsko carstvo, jer je Engleska tada bila oslabljena ratom protiv nezavisnosti SAD, s jedne, a Austrija i Pruska bile su iscrpljene u međusobnom ratu za Bavarsku.

“Grčki plan Katarine Velike” nije podržavao konstantinopoljski patrijarh Anfimije, ne zato što mu se ideja obnove Bizantijske imperije nije dopadala već zato što je, s jedne strane, imao drugačiju procjenu odnosa snaga između tadašnjih moćnih zapadnoevropskih država, Rusije i Turske, nesigurnost predviđanja njihovih međusobnih političkih interesa i različitih kombinacija vojnih saveza, a, s druge strane, zato što je, kako on kaže, “proviđenje izabralo vladavinu Osmanlija radi zamene pokolebanog pravoslavlja u vizantinskoj imperiji (upravo bi trebalo reći imperatorstvu) kao zaštitu protiv zapadne jeresi”. "
...
"Rusija je imala nekoliko scenarija rješenja “Istočnog pitanja”. Prvo rješenje bilo je podjela slavenskog etničkog prostora između Rusije i Austrije. S takvom opcijom ovog pitanja nastao je savez ruske carice Katarine s Josifom II. Drugo rješenje bilo je formiranje saveza slavenskih država osmanskog prostora na čelu s Rusijom. Treće je bilo oslobađanje tih naroda i uspostava samostalnih nacionalnih država. Četvrto je bilo formiranje saveza južnoslavenskih država s Bugarskom na čelu.
Od nestanka Osmanskog carstva pa do danas međunarodni politički zaštitnik pravoslavnog slavenstva na Zapadnom Balkanu jeste Rusija. Ali, Zapadni Balkan nije samo prostor pravoslavlja već i islama koji je tamo došao u vrijeme Osmanskog carstva. Za zemlje Zapada i Istoka Balkan je važan dio “puta svile”, međukontinentalnog i međucivilizacijskog koridora, vrlo povoljan za provjeru svih oblika savremene globalizacije."
https://stav.ba/znacaj-osmanskog-carstva-za-opstanak-pravoslavnog-slavenstva-na-balkanu/
 
Poslednja izmena:
Истина.

Нема смијешнијег народа од народа Мује и Хасе.

Највише волим кад причају оне вицеве о Муји, Хаси, ђеносајду, Фати, буреку са месом, Суљи, пирамидама и тд..итд....
Da.

Znaš ono Faraon Razmješ

"Raz'mješ ti mene"
 
Истина.

Нема смијешнијег народа од народа Мује и Хасе.

Највише волим кад причају оне вицеве о Муји, Хаси, ђеносајду, Фати, буреку са месом, Суљи, пирамидама и тд..итд....

Jah, bili Amerikanac , Rus i Srbin, i ne znam šta je bilo, uglavnom na kraju Srbin zafrko Amerikanca i Rusa.
To jedan , a drugi - bili Englez, Francuz i Srbin, i ne znam šta je bilo, uglavnom na kraju Srbin zafrkao Engleza i Francuza.
 
Jah, bili Amerikanac , Rus i Srbin, i ne znam šta je bilo, uglavnom na kraju Srbin zafrko Amerikanca i Rusa.
To jedan , a drugi - bili Englez, Francuz i Srbin, i ne znam šta je bilo, uglavnomm na kraju Srbin zafrkao Engleza i Francuza.
Da ima jedan ovako:

Amerikanac: Ja svojoj ženi ljubim vrat pa silaznom putanjom, i ona izludi.

Francuz: Ja svoju ženu ljubim po butinama pa uzlaznom putanjm, i ona izludi.

Južnosloven: Ja svoju prvo dobro Izjebem, a kad ga obrišem o zavesu ona poludi.
 
Да, пошто то усагласите са Хрватима у Херцеговачко-неретљанском кантону, и херцегбосанском кантону, па онда то усагласите са Хрватима на нивоу Федерације, и онда са Србима на нивоу БиХ.

Ma ne brini se ti za Hrvate, već za svoje koji žive od 165 kerma mjesečno...
 
kakav kvalitet posla...pa ljudi u bolnicama i staračkim domovima umiru zbog infekcija i sepsi i pogrešnih dijagnoza a sestre koje imaju 60.000 dinara ne umeju da urade EKG ili da izmere šećer a kamoli da spasu život nekom...ali važno je da se njima povećava plata nenormalno dok se drugima daje na kašićicu i tako se stvara razdor u društvu da su razlike u plati po 30.000 i više dinara...izgleda da su medicinske sestre Vučićeve princeze
 
kakav kvalitet posla...pa ljudi u bolnicama i staračkim domovima umiru zbog infekcija i sepsi i pogrešnih dijagnoza a sestre koje imaju 60.000 dinara ne umeju da urade EKG ili da izmere šećer a kamoli da spasu život nekom...ali važno je da se njima povećava plata nenormalno dok se drugima daje na kašićicu i tako se stvara razdor u društvu da su razlike u plati po 30.000 i više dinara...izgleda da su medicinske sestre Vučićeve princeze
Nisu sve medicinske sestre iste.
 

Back
Top