Plaču li kad ih ostavljate u vrtiću?

Plače li vaše dete?

  • Da, svaki put kad ostavim dete, plače

  • Plakaolo je samo na početku dok se nije naviklo

  • Ne, nikada nije plakalo kada ga ostavim

  • Ne ide u vrtić


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
normalno je da placu malo pogotovo ako su do tog dana stalno bili uz vas,tj ako ne radite,ako spavaju sa vama i ako svaki minut svog i vaseg zivota do tog dana su provodili sa vama...to je vezanost za roditelje pogotovo majku...ali ja smatram da ipak trebaju da ostanu u vrticu jer trebaju da izgrade socijalni deo svoje licnosti...da sticu drugare od malih nogu...sem ako to ne ugrozava njihovo zdravlje.
 
normalno je da placu malo pogotovo ako su do tog dana stalno bili uz vas,tj ako ne radite,ako spavaju sa vama i ako svaki minut svog i vaseg zivota do tog dana su provodili sa vama...to je vezanost za roditelje pogotovo majku...ali ja smatram da ipak trebaju da ostanu u vrticu jer trebaju da izgrade socijalni deo svoje licnosti...da sticu drugare od malih nogu...sem ako to ne ugrozava njihovo zdravlje.

Yes :)
 
:D

moja supruga se sita isplakala ali ne zbog toga što naše dete plače već zbog nekog malog koji tako žalosno plače da plač para srce.
ispostavilo se da je mali sin od vaspitačice koja radi sa starijom grupom i koja se nalazi u drugom delu zgrade.

i jedno od rešenja kod nas u školici je da tata dovodi dete...kažu nam drugi roditelji iz iskustva da prilikom ostavljanja nema plača...
 
cao drugari,
prelistavala sam sada stranice ovde, ima dosta razlicitih iskustava. zao mi je sto je poslednji komentar pisan 2008 godine :(
mi krecemo u vrtic u januaru, tri godine puni sada za par dana. jaslice u koje je isao sa 13 meseci pa narednih 6 meseci, od kojih je 5 meseci bio bolestan, duboko duboko u sebi sam potisnula, verujem da je i on i da se ne seca tog groznog mesta. ceo taj period mi je bila teska nocna mora. on nije govorio, nosio je pelene bio je izbirljiv u hrani. vaspitacice su uvek bile u nekoj guzvi i prilicno neljubazne. puno dece je plakalo kada sam ga ostavljala i dozivala mamu mamu. horor. on u pocetku nije plakao kada sam ga ostavljala a onda je vremenom poceo da place. vukao me je za noge i ruke, nije se ipustao iz zagrljala kada je trebalo da ga ostavim. a kada sam dolazila po njega cim bi me ugledao zatrcao bi se do mene i poceo da place kao da mi se zali. hvala bogu pa smo ga ispisali. dala sam otkaz i resila da ga cuvam dok malo ne poraste.
sada eto kao sto rekoh za par dana puni tri godine. prica sve u 16, ne nosi pelene i raznovrsno se hrani. pricam mu da ce ici u vrtic, pricam mu sta ga sve tamo ceka. i lepe i ruzne stvari, drugari igranje a i disciplina. pricam mu da nece mama i tata biti tamo ali da cemo doci svaki put po njega kada se zavrsi vrtic... raduje se i kaze da hoce da ide u vrtic. resila sam da ovaj put istrajemo. vec je " veliki " i nekako moze lepo da se prica sa njim. pokusacemo da prebrodimo na sve moguce nacine odvajanje i privikavanje...
sve to govori moj razum
ali ljudiii, dusaaa mi je u paaaaniiiciiiiiii
 
Poslednja izmena:
Објица плачу кад не иду у вртић, с тим што је овај старији школарац.
Једино што знају да се "пакују" један уз другог, па кад старији не иде у школу јер је болестан, онда млађи каже да неће ни он у вртић. Старији не сме да се шлихта и не иде у школу, али је, нажалост и чешће болестан...
 
moja curica je prosle godine krenula u vrtic. prvih nedelju dana je bila super, a onda je pocela da place. plakala je sve vreme provedeno u vrticu, nije htela nista da se igra, nije jela, samo je sedela i tiho plakala. budila se nocu i kroz plac govorila da nece da ide u vrtic. posto jos uvek nije imala pune tri godine, prestali smo da je vodimo i sacekali da malo poraste.
ove godine je ponovo krenula, ali tek od prvog oktobra. sacekali smo da prodje "mesec plakanja i prilagodjavanja". plakala je prve nedelje i to samo kad je vodi mama, kad je vodi tata nista. sad ide redovno.ucestvuje u svim aktivnostima, ali svako jutro kad ustane pita - koliko jos ima dana do subote? jednog cetvrtka je molila tatu da proveri u kalendaru - da nije ipak danas subota?
sad ide redovno, nema vise suza, ali je svaki cas prehladjena. nadam se da ce i ta faza uskoro proci. sama se budi na vreme da ne zakasni, ali mislim da je sve shvatila kao obavezu koju mora da odradi a da li ce nekad zavoleti vrtic... ko zna?
jrdnog dana kad je stigla kuci pitala sam je - kako je bilo u vrticu?
-bilo je dobro, i vaspitacica je rekla ko je bio danas ne mora sutra da dolazi!!!
 
davno je to bilo,ali se setih-moj sin,kad se posle posla pojavim na vratima obdanista moj sin bi udario u vristanje,krio se iza vaspitacice i vikao `spasi me`.
sreca,to je trajalo kratko,kasnije je sve bilo ok....inace,uvek me ziv sram izjedao,pa iako nisam bila upitana,pravdala sam se da sam sve vreme kuci posvecena njemu.
 

Back
Top