Pitanje

Pa i biološki roditelji znaju proći kroz fazu odrastanja u kojoj dijete postaje bundžija, mrzitelj... to je faza koja se prevaziđe. Ljudi usvajaju djecu i vole ih kao da su ih oni rodili, tako da se može voljeti i ono koje nije tvoja krv.
Problem djeteta se postavlja kao da osoba ne zna da ono postoji, emotivno se uplete sa roditeljem i najednom iskače smetalo... pa se javlja dilema da li ostati sa nekim koga voliš a on ima dijete.
Dijete postoji od starta, i onaj koji nema želju da ikako razmišlja o tome, neće ni gledati ka takvom partneru.
Znaš šta za sebe želiš i biraš spram svojih afiniteta... pa ako tražiš zgodnog partnera, ne tražiš u pivnici nego na sportskim terenima.

ok to za buntovništvo, to je faza, ali dete u ovom slučaju manje više u svojoj glavi ima racionalan razlog za mržnju.
još ako je podstaknuto od strane drugog roditelja koji okreće dete protiv prvog (neretko) kako ti onda detetu kao nova devojka njegovog tate, da objasniš da njegova mama nije u pravu?
kako tata da objasni svom detetu da mama samo laže i da on voli dete, bez obzira što nije sa mamom i što je sa drugom ženom. začarani krug.
retkost je videti ljude koji se razvedu, a ne pokušavaju i dalje da satru onog drugog (koga i krive za razvod) preko deteta.
jasno, nema pravila, ali je previše komplikovano, kako je napisala Art Ista, treba imati živce, strpljenja i dovoljno emocija da svesno ostaneš uz nekoga i da se boriš. kao i uostalom za sve u životu do čega ti je stalo.
 
Ocu, reci cu joj da od toga nema nista.

A sta ces navesti kao razlog...dete?
Znas..preporucujem ti da u takve veze vise ne uleces pre nego sto dobro razmislis...mozes nekoga da povredis...

ok to za buntovništvo, to je faza, ali dete u ovom slučaju manje više u svojoj glavi ima racionalan razlog za mržnju.
još ako je podstaknuto od strane drugog roditelja koji okreće dete protiv prvog (neretko) kako ti onda detetu kao nova devojka njegovog tate, da objasniš da njegova mama nije u pravu?
kako tata da objasni svom detetu da mama samo laže i da on voli dete, bez obzira što nije sa mamom i što je sa drugom ženom. začarani krug.
retkost je videti ljude koji se razvedu, a ne pokušavaju i dalje da satru onog drugog (koga i krive za razvod) preko deteta.
jasno, nema pravila, ali je previše komplikovano, kako je napisala Art Ista, treba imati živce, strpljenja i dovoljno emocija da svesno ostaneš uz nekoga i da se boriš. kao i uostalom za sve u životu do čega ti je stalo.

Ta faza je sasvim normalna kod svakog deteta...ali moze da bude izrazenija kod dece razvedenih roditelja, ako na odmah ne razjasne sebi (a i deci, posredno ili neposredno) svoj odnos...
Pricam sve ovo iz sopstvenog iskustva...razvedena sam i imam dvoje dece...ali, imam tu srecu da se sve to zavrsilo bez mrznje i podmetanja nogu...to i deca vide, i nemaju razloga da krive ni jednog ni drugog...bilo im je tesko(nelogicno bi bilo ocekivati da nije)...ali su sve prihvatili, kao nesto neminovno...i potpuno su svesna da to sto mi vise nismo zajedno, ne znaci da su oni manje voljeni...
 
ok, stoji. ali šta ako tebe to dete zamrzi. npr.kaže 'ti sprečavaš moje roditelje da budu zajedno' nisu deca glupa.. :neutral:

imam par situacija u blizoj okolini sa razvedenim ljudima i djecom, i svi su fino funkcionisali u tom smislu...

ne znam zashto uvijek moramo o krajnostima raspravljati, kada je generalno prica sasvim prosjecna...
 
A sta ces navesti kao razlog...dete?
Znas..preporucujem ti da u takve veze vise ne uleces pre nego sto dobro razmislis...mozes nekoga da povredis...



Ta faza je sasvim normalna kod svakog deteta...ali moze da bude izrazenija kod dece razvedenih roditelja, ako na odmah ne razjasne sebi (a i deci, posredno ili neposredno) svoj odnos...
Pricam sve ovo iz sopstvenog iskustva...razvedena sam i imam dvoje dece...ali, imam tu srecu da se sve to zavrsilo bez mrznje i podmetanja nogu...to i deca vide, i nemaju razloga da krive ni jednog ni drugog...bilo im je tesko(nelogicno bi bilo ocekivati da nije)...ali su sve prihvatili, kao nesto neminovno...i potpuno su svesna da to sto mi vise nismo zajedno, ne znaci da su oni manje voljeni...


Kako mislis da nekog povredim, ma to su sve debelokosci, tu jedino ja mogu biti povredjen.
 
ok to za buntovništvo, to je faza, ali dete u ovom slučaju manje više u svojoj glavi ima racionalan razlog za mržnju.
još ako je podstaknuto od strane drugog roditelja koji okreće dete protiv prvog (neretko) kako ti onda detetu kao nova devojka njegovog tate, da objasniš da njegova mama nije u pravu?
kako tata da objasni svom detetu da mama samo laže i da on voli dete, bez obzira što nije sa mamom i što je sa drugom ženom. začarani krug.
retkost je videti ljude koji se razvedu, a ne pokušavaju i dalje da satru onog drugog (koga i krive za razvod) preko deteta.
jasno, nema pravila, ali je previše komplikovano, kako je napisala Art Ista, treba imati živce, strpljenja i dovoljno emocija da svesno ostaneš uz nekoga i da se boriš. kao i uostalom za sve u životu do čega ti je stalo.
To bi onda značilo da ne postoji dilema da li se samcu 'isplati' da se upusti u vezu sa osobom koja je roditelj, jer je roditelj u startu predodređen za samački život do dječijeg odrastanja.
Onda nema ni govora o uparivanju dvoje razvedenih, jer tu preostaje isti problem.

Valjda svako zna da li je sposoban za nešto, pa ako misliš da nisi- okreneš glavu, a ako misliš da jesi, provjeriš još jednom i radiš šta ti se radi.
Ne ideš kroz život sa onim šta te zapalo, već onim šta si sam sebi izabrao.
Mene bi začudilo da momak u dvadesetim izabere ženu koja je bila u braku i ima djecu, ali mi nije ni najmanje čudno da čovjek u četrdesetim bude sa razvedenom ženom. To su godine u kojima se očekuje da imaš život...
 
A sad te razumem, znaci tebi treba musko od kojeg ces traziti uslove kao da je sa tobom u braku, a ti ces se ponasati prema njemu kao da je veza.

Ajd sad ozbiljno....ti stvarno mislis da znas sta meni treba...:lol:
ja ne postavljam uslove...nit zahtevam...imam svoje kriterijume koje ne spustam...
ako je nekome stalo, i ako je meni stalo...to je to...
 
pa da, samo stave natpis LE i uzmu pare mamlazima :lol:

Ma cena je bila ista, Bas mi prica ovaj lik sto ima puno cocapli. On je imao dva komada, kupio ih u Minhenu i zaebe se i proda ih, sad ih nikako ne moze naci. a mogu ti reci da bi i ja volio imati jedan.

Izgleda kao ona sony esprit serija, nije silver nego bas sampanj, domudno.
 
Ajd sad ozbiljno....ti stvarno mislis da znas sta meni treba...:lol:
ja ne postavljam uslove...nit zahtevam...imam svoje kriterijume koje ne spustam...
ako je nekome stalo, i ako je meni stalo...to je to...


Tako i ja radim. Samo na ovom forumu muskarac ako ima kriterijume on je zenomrzac, a zena ako ih ima ona je faca.
 
ma to je dizajn za dnevnu sobu od 20.000 evra
uz takav gramofon mora da se ima i prvoklasna riba koja pušta ploče
ona pušta a ti joj otpozadi setuješ antiscating :mrgreen:
 
To bi onda značilo da ne postoji dilema da li se samcu 'isplati' da se upusti u vezu sa osobom koja je roditelj, jer je roditelj u startu predodređen za samački život do dječijeg odrastanja.
Onda nema ni govora o uparivanju dvoje razvedenih, jer tu preostaje isti problem.

Valjda svako zna da li je sposoban za nešto, pa ako misliš da nisi- okreneš glavu, a ako misliš da jesi, provjeriš još jednom i radiš šta ti se radi.
Ne ideš kroz život sa onim šta te zapalo, već onim šta si sam sebi izabrao.
Mene bi začudilo da momak u dvadesetim izabere ženu koja je bila u braku i ima djecu, ali mi nije ni najmanje čudno da čovjek u četrdesetim bude sa razvedenom ženom. To su godine u kojima se očekuje da imaš život...

upravo tako...

samo shta i da izabere u dvadesetim tako neshto, opet je sam sebi birao...
 

Back
Top