Pitanje

Ne znam sta sutra moze da donese...Ali, nije mi bas jasno zasto bi slobodan muskarac, neozenjen jos, bio sa zenom koja vec ima brak iza sebe kao i dete...Da, kao volece je bas i bice posvecen tom detetu kao svom rodjenom, ma daj..Ali ako nema bolju opciju trenutno,pretpostavljam da je i ta dobra...I naravno da je ona i dalje u kontaktu sa bivsim zbog mnogih razloga..i sugurno da bi vam taj drugi uvek smetao..

Tako je, uvek bi smetao.
 
Ne znam sta sutra moze da donese...Ali, nije mi bas jasno zasto bi slobodan muskarac, neozenjen jos, bio sa zenom koja vec ima brak iza sebe kao i dete...Da, kao volece je bas i bice posvecen tom detetu kao svom rodjenom, ma daj..Ali ako nema bolju opciju trenutno,pretpostavljam da je i ta dobra...I naravno da je ona i dalje u kontaktu sa bivsim zbog mnogih razloga..i sugurno da bi vam taj drugi uvek smetao..

Cao Sanjice :heart:
 
Zena sa detetom ili dete sa zenom?

Jucer su nam zatvorili temu, pa cemo sada biti malo pristojniji.

Dakle, recite sta slobodnog muskarca tera u minus ako uzme zenu koja je razvedena i ima dete?
Naravno da bih mogao , ali bih tu zenu morao stvarno dobro upoznati .To jeste komplikovana situacija , ali koja situacija nije komplikovana ?
Zar da odbacim zenu koju sam zavolio zato sto ima dijete ? Sta da radimo , da se rijesimo djeteta ?
Naravno da bih volio da sam joj to dijete napravio ja , ali situacija je takva kakva jeste .Na kraju krajeva , moze i samnom imati jos djece .
Bitno bi mi bilo kakav je zivot vodila poslije razvoda . Ako je isla od frajera do frajera , onda sretan put i mirno more .
A to sto bi neko komentarisao taj moj brak , zabole me doope . Ionako ne obracam paznju na tudje komentare .
Svoj hleb jedem i svoj zivot zivim .
 
Zanimljivo razmišljanje ,obično se previđa ta stavka ,koja je prilično važna ,takoreći ključna ,da li će on voleti to tuđe dete?

ma gdje se bre previdja, to je obicno i prvi argument u takvim situacijama...

jeste malo cupava situacija, ali to je dijete, posebno ako odraste uz tebe, ****** moj ce ga kulirati neko...

kao da niko nikad nije gotivio neko dijete koje nije krvno srodstvo... kumovu djecu, od najboljeg prijatelja, prijateljice... a kamoli od osobe koju volish... to mi je vec preseravanje, ma kamen da nosish u dzepu neko vrijeme zavolio bi ga...
 
ma gdje se bre previdja, to je obicno i prvi argument u takvim situacijama...

jeste malo cupava situacija, ali to je dijete, posebno ako odraste uz tebe, ****** moj ce ga kulirati neko...

kao da niko nikad nije gotivio neko dijete koje nije krvno srodstvo... kumovu djecu, od najboljeg prijatelja, prijateljice... a kamoli od osobe koju volish... to mi je vec preseravanje, ma kamen da nosish u dzepu neko vrijeme zavolio bi ga...

Da je volim nebi mi smetalo ni 10 DC da ima :lol:
 
Naravno da bih mogao , ali bih tu zenu morao stvarno dobro upoznati .To jeste komplikovana situacija , ali koja situacija nije komplikovana ?
Zar da odbacim zenu koju sam zavolio zato sto ima dijete ? Sta da radimo , da se rijesimo djeteta ?
Naravno da bih volio da sam joj to dijete napravio ja , ali situacija je takva kakva jeste .Na kraju krajeva , moze i samnom imati jos djece .
Bitno bi mi bilo kakav je zivot vodila poslije razvoda . Ako je isla od frajera do frajera , onda sretan put i mirno more .
A to sto bi neko komentarisao taj moj brak , zabole me doope . Ionako ne obracam paznju na tudje komentare .
Svoj hleb jedem i svoj zivot zivim .

A ok i ja se mogu zaljubiti, ali ako ona vec ima dete sto bi ja pravio jos jedno, pa nismo pleme, zar ne?
 
znaci zena koja je razvedena i ima dijete nema pravo da nastavi svoj LjiS zivot?
Nikako nisam tako mislila.Ali zna se sta je kres kombinacija povremena, uvek moze za to da se nadje, a zna se sta je ozbiljna prica koja bi mogla da vodi ka necemu..Mislim kada bih ja bila u takvoj situaciji, trazili bih otprilike nekog slicnog u smislu razveden sa decom ili bez...Slazem se sa tvojim postom kasnijim da decu lako zavolis, ali nije bas tako idealno u zivotu;) I svi smo razliciti. Nece svaki muskarac prihvatiti tudje dete, kapiras?A ni to dete, maminog decka. Ono sto ti kazes u postu gore, je negde, idealna varijanta..ali nije uvek tako.
 
Poslednja izmena:
ma gdje se bre previdja, to je obicno i prvi argument u takvim situacijama...

jeste malo cupava situacija, ali to je dijete, posebno ako odraste uz tebe, ****** moj ce ga kulirati neko...

kao da niko nikad nije gotivio neko dijete koje nije krvno srodstvo... kumovu djecu, od najboljeg prijatelja, prijateljice... a kamoli od osobe koju volish... to mi je vec preseravanje, ma kamen da nosish u dzepu neko vrijeme zavolio bi ga...

ok, stoji. ali šta ako tebe to dete zamrzi. npr.kaže 'ti sprečavaš moje roditelje da budu zajedno' nisu deca glupa.. :neutral:
 
ma gdje se bre previdja, to je obicno i prvi argument u takvim situacijama...

jeste malo cupava situacija, ali to je dijete, posebno ako odraste uz tebe, ****** moj ce ga kulirati neko...

kao da niko nikad nije gotivio neko dijete koje nije krvno srodstvo... kumovu djecu, od najboljeg prijatelja, prijateljice... a kamoli od osobe koju volish... to mi je vec preseravanje, ma kamen da nosish u dzepu neko vrijeme zavolio bi ga...

Tako razmišljaš ti ,jer još nisi iskvarena.:cmok: Potrudi se da ostaneš neiskvarena .
Tako razmišljam i ja.Šta ću .z:)
Ali ne vole svi decu.Ima zlih ljudi.I stekao sam utisak da se ti zli ljudi natežu daleko više oko njihovog međusobnog odnosa dok je dete nekako tu po strani.
 
Evo recimo ti si pametna. Npr. ako se muskarac nije uspeio ozeniti u odredjenim godinama, da li je uzimanje zene koja ima dete onda ipak ocajnicki pokusaj?

nije - ukoliko tu zenu zaista voli..
to dete ima svog oca, bez obzira sto nisu vise porodica..
nema razloga da se opterecuje ‚‚ocinskim‚‚ stavom..
dovoljno je samo da se prema detetu ne ponasa kao ‚‚ocuh‚‚
sa iskustvom koje je za prozivljeno vreme stekao, treba da mu bude nebitno misljenje okoline..
on treba da zivi samo svoj zivot..
i jedino on moze da oseti da li su njene emocije prema njemu iskrene..
 
nije - ukoliko tu zenu zaista voli..
to dete ima svog oca, bez obzira sto nisu vise porodica..
nema razloga da se opterecuje ‚‚ocinskim‚‚ stavom..
dovoljno je samo da se prema detetu ne ponasa kao ‚‚ocuh‚‚
sa iskustvom koje je za prozivljeno vreme stekao, treba da mu bude nebitno misljenje okoline..
on treba da zivi samo svoj zivot..
i jedino on moze da oseti da li su njene emocije prema njemu iskrene..


Slazem se.
 
ok, stoji. ali šta ako tebe to dete zamrzi. npr.kaže 'ti sprečavaš moje roditelje da budu zajedno' nisu deca glupa.. :neutral:

Deca nisu glupa, nimalo...ali postoji i jedna bitna stavka...a to je nacin na koji se ta majka i taj otac koji nije prisutan odnose prema detetu...to umnogome odredjuje nacin na koji ce se dete postaviti prema buducim partnerima svojih roditelja...tj prema mogucem ocuhu ili macehi...naravno, i od njih samih to zavisi, potrebno je da uspostave kontakt u kom se dete nece osetiti ugrozeno, i nece osetiti da taj neko zeli da preuzme ulogu roditelja...
To je vrlo komplikovana situacija...ali nije nemoguca, i definitivno moze biti vrlo uspesna veza, samo ako ti je do te osobe mnogo stalo...
malo je ljudi danas koji zele da se emotivno ulazu...u tome je problem...i otud ovakva pitanja...na zalost...
 
Da sam siguran sigurno ne bi dosao ovde to pitati nego bi isao ko muva bez glave u tu vezu jos bi i drugima savetovao. Ali meni se to ne sme desiti.

Hmmm...pa zavisi kolko se dobro poznajete...
ni ona verovatno ne zeli tek tako da ulece u neku vezu, mislim ako je neka iole realna osoba...
Sta ti se ne sme desiti?
A i ti mislis da ces ovde dobiti odgovore...mozes da dobijes razlicita misljenja na temu...ali odgovor ne...
odgovor verovatno sam znas...ili si spreman da se u to ulazes...ili ne...druge nema...
 
ok, stoji. ali šta ako tebe to dete zamrzi. npr.kaže 'ti sprečavaš moje roditelje da budu zajedno' nisu deca glupa.. :neutral:
Pa i biološki roditelji znaju proći kroz fazu odrastanja u kojoj dijete postaje bundžija, mrzitelj... to je faza koja se prevaziđe. Ljudi usvajaju djecu i vole ih kao da su ih oni rodili, tako da se može voljeti i ono koje nije tvoja krv.
Problem djeteta se postavlja kao da osoba ne zna da ono postoji, emotivno se uplete sa roditeljem i najednom iskače smetalo... pa se javlja dilema da li ostati sa nekim koga voliš a on ima dijete.
Dijete postoji od starta, i onaj koji nema želju da ikako razmišlja o tome, neće ni gledati ka takvom partneru.
Znaš šta za sebe želiš i biraš spram svojih afiniteta... pa ako tražiš zgodnog partnera, ne tražiš u pivnici nego na sportskim terenima.
 
Hmmm...pa zavisi kolko se dobro poznajete...
ni ona verovatno ne zeli tek tako da ulece u neku vezu, mislim ako je neka iole realna osoba...
Sta ti se ne sme desiti?
A i ti mislis da ces ovde dobiti odgovore...mozes da dobijes razlicita misljenja na temu...ali odgovor ne...
odgovor verovatno sam znas...ili si spreman da se u to ulazes...ili ne...druge nema...

Nisam, nikako nisam. Ma necu ni razmisljati o tome.

E svasta i meni padne na pamet, boze kretena...
 

Back
Top